Dlaczego UFC oglada tak malo ludzi?

Napolik

Oplot Challenge
Featherweight
UFC-65-1431.jpg




na yahoo widze news, i pisza, ze gale w Foxie z Machida ogladalo 2.5 mln! ten Fox to jak nasza TVP1. kazdy ma tam praktycznie. sa tam tez podane liczyby innych gal. niesamowicie malo osob jak na tak wielki kraj.
 
Dokładnie Amerykanie nie lubią przemocy, zreszta ja za UFC też nie przepadam takie mordo-bicie jak mówi mój dziadek, co oni za rękawice mają, praktycznie biją się na gołe pięśći jak chuliganie na ulicy, boks to jest prawdziwy sport dla mężczyzn.
 
To nie tylko kwestia Igrzysk, pierwszą galę na FOX Cain vs JDS oglądało mniej widzów od KSW. Kwestia jest w tym, że w Polsce jest mniej kanałów, mniej konkretnych rzeczy w tv, mniej transmitowanych sportów. Amerykanie mają większy wybór. Co jednak nie zmienia faktu, że proporcjonalnie wypada to bardzo blado.
 
malinowsky



Chyba oczywistą sprawą jest, iż godziny transmisji igrzysk w Londynie nie mogą pokrywać się z żadną pozaeuropejską galą UFC.
 
chyba ktoś musi zrobic porządek z tym Chisorą , moze znajdzie sie na cohones jakis David Haye ? :-)
 
@Chisora



Jesli to nie ironia, to po co tu sie udzielasz? Baa nabiles 450 postow w miesiac.
 
Jajcarz, coś Ci się pokręciło.

Godzinna transmisja pierwszej gali UFC w ogólnodostępnej stacji FOX pobiła rekord oglądalności programów MMA w amerykańskiej telewizji ze średnim wynikiem 5,7 mln widzów. Transmisja skupiona wokół tylko jednego pojedynku • starcia o tytuł UFC w wadze ciężkiej pomiędzy Cainem Velasquezem i Juniorem Dos Santosem pobiła wyniki najlepiej oglądanego odcinka TUFa 10 z walką Kimbo Slice vs. Roy Nelson (5,3 mln widzów) oraz pierwszej gali EliteXC w CBS (4,85 mln widzów). Jednocześnie jak informuje FOX była to najlepiej oglądana transmisja sportów walki od 2003 roku, kiedy walkę Witalija Kliczko z Lennoxem Lewisem w HBO oglądało średnio 7 mln widzów.



UFC on FOX osiągnęła też znakomite wyniki w kluczowych grupach komercyjnych jak mężczyźni 18-34 i 18-49 oraz pobiła przewidywania samej stacji, która sprzedawała spoty reklamowe z założeniem oglądalności 4,5 mln. Co ciekawe relację obejrzało też 1,7 mln kobiet powyżej 18 roku życia.



Dane dotyczące oglądalności samej trwającej niewiele ponad minutę walki będą znane w tym tygodniu.



UPDATE: Jak podaje MMAJunkie sam pojedynek mistrzowski pomiędzy Cainem Velasquezem i Juniorem Dos Santosem oglądało 8,8 mln widzów. Tym samym starcie o ponad dwa miliony pobiło rekord oglądalności walki Kimbo Slice • a z Jamesem Thompsonoem, którą śledziło 6,5 mln widzów.]



UPDATE 2: Jak informuje MMAPayout w Brazylii samą walkę w szczytowym momencie oglądało aż 22 mln widzów, a udział w rynku wyniósł imponujące 52%. Warto też zaznaczyć, że liczba gospodarstw z dostępem do telewizji w ojczyźnie Dos Santosa jest ponad dwa razy mniejsza niż w USA.
 
Najwidoczniej, pamietam jednak, że Danka narzekał, że liczył na więcej widzów i pamiętam również, że była rozmowa, że KSW ma większą oglądalność. Przebąkiwał o tym Kawul na konwencie. Widocznie moja wiedza zatrzymała sie przed pierwszym updatem. Nie bedę tego szukał, bo i tak nie znajde więcej niż 8 mln, a KSW najwiecej miało 6 na 12.
Nie zmienia to jednak obrazu, że proporcjonalnie UFC wypada słabo.
 
News przytoczony przez Tensa pokazuje, ze UFC jest w USA mniej popularne niż w Brazylii. To faktycznie może zastanawiać.
 
Igrzyska lecą w USA z odtworzenia w godzinych wieczornych, czyli w tym samym czasie co pokazywane było UFC. Podczas gdy UFC oglądało 2,5 mln widzów, Igrzyska (w tym ostatni wyścig Phelpsa w karierze) przyciągnęły 10 razy tyle.
 
MMA to nie jest najwazniejszy sport w Stanach (jeszcze nie) więc IO przyciągają uwagę. Taki Phelps czy lekkoatleciu są tam wielkimi gwiazdami i przyciągają wiele uwagi, tak jak wspomniał Venom.
 
@bosman


Są przecież retransmisje, powtórki. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale Patyra chyba mówił przy okazji startów Phelpsa, że w USA blog z transmisjami olimpijskimi leci przez cały dzień, aby Amerykańce nadrobili to, co opuścili przez niedogodne pory.


Z komórki wolno mi sie pisze, Venom mnie uprzedził ;)
 
Generalnie wyniki oglądalności to złożony temat. Nawet nie chce mi się rozpoczynać wykładu o tym, że ogólna liczba widzów nie jest najważniejszym kryterium oglądalności, a tak na prawdę liczą się udziały w grupach komercyjnych. Nadużyciem byłoby też tlumaczenie słabego wyniku ostatniej gali tylko igrzyskami. Pojedynki Shogun vs Vera czy Machida vs Bader po prostu nie były na tyle ciekawe dla przeciętnych widzów, by wynik był lepszy.
 
USA to jest bejsbol, futbol amerykański, koszykówka. Mimo popularności zawodników coraz większej nie sądze aby mma furorę jakoś zrobiło w stanach na skalę np. futbolu amerykańskiego. Tradycja, tradycja jak śpiewał żyd w "Skrzypku na dachu". Halę zapełnią ale telewizyjnie jednak to nie to jak na tak liczebny kraj. U nas znowu to jest raczej pora nie taka do oglądania żeby się po nocach ekscytować UFC.
 
Z tego co linka co wkleił @naiver to wynika, że po za małymi wyjątkami to liczby widzów nie powalają na kolana. A i te 5,7mln jakoś dupy nie urywa jak na USA. Darmo i nie chcą oglądać; )
 
jak to zobaczylem, az uwierz nie moglem. myslalem ze to gwiazdy tam, a wychodzi na to, ze to podzedny sport z mala widownia. 2 mln w tak ogromny kraju na Foxie... szok. na pewno grupy docelowe byly, ale mierna publika. inne na Foxie tez slabo. ciekawe czy ich wyrzuca. to tak jakby u nas na Polsacie KSW ogladalo 250 000 :)
 
NBA, NHL, NFL na dzień dobry zabierają masę widzów, do tego jest tam trochę boksu, MLS i aktualnie jeszcze IO.



U Nas Ekstraklasa jest na takim poziomie, że się cofa, liga hokejowa, rugby, koszykówka nawet nie są transmitowane. Gdzieś tam siatkówka się przebija, marne Wojaki i trochę F1 więc MMA jest atrakcyjne i ma wiele mniej konkurencji lecz oczywiście poziom zainteresowania MMA w USA w porównaniu do Brazylii jest diametralnie różny i nawet w stosunku do Polski jest niski biorąc pod uwagę, że mają najlepszą "ligę" MMA na świecie. Może problemem jest masa tych gal ale wątpie.
 
tam jest ludności w przybliżeniu 300mln, wiec co? brak freak fight? nie wiem co może mieć wpływ na tak niską oglądalność. Widać tak jak u nas, albo gorzej z zainteresowaniem.
 
ciekawe czy zrobia freakowe walki. innej drogi chyba nie ma. albo ich wyrzuca. za darmo takie walki, a ludzie wyjebane na to. za PPV placa.
 
MMA w USA ma swoją niszę która jest bardzo szczelnie wypełniona, z tego co pamiętam bilety na walkę JJ vs Shogun zeszły w 20min. Na innych galach z mocnymi ME było podobnie. UFC nie będzie się ratować FF bo nie potrzebuje ratunku.
 
ja tam lubie ogladac. ale nie zarywam nocek. po prostu specyfika MMA nie pozwala na to by to bylo masowe zjawisko. tyle lat w USA, tyle promocji, i dupa. PPV ich trzyma, i ta grupa fanow, co bilety kupuja. ale tez ja bymnie placil za walki tych niskich kategorii. pustki czesto widac jak na poczatku daja maluchow.
 
Ostatnia gala 2,44 i 3,3 w peak'u na otwartym kanale to dziwny wynik skoro gala numerowana w PPV Silva vs Sonnen smyrnęła 1mln subskrybcji które nie są po 10$...Prelismy w Fuel TV oglądało z kolei ~190tys co jest podobno dobrym wynikiem.



Ciekawa sprawa: KSW ma często lepszą oglądalność niż UFC, a bilety na UFC schodzą wiele szybciej niż na KSW czyli amerykanie wolą na żywo niż w TV, a Polacy wolą za free w TV niż za hajs na żywo.
 
Back
Top