Dlaczego nie powinieneś przypinać roweru za koło xD

faktycznie, zero przypalu jak sobie smigasz na jednym kole. Nikt cie pewnie nie zauwazy :wink:
Kiedyś sobie przechodzę pod Galerią Krakowską, wokół masa ludzi się przewija, a gość sobie spokojnie piłką do metalu w świetle kilkunastu kamer przecina zapięcie do roweru. Stoją przy nim właścicielki rowerów obok i wszystko jest okej! W sumie kto by się tam rowerem przejmował.

A filmik zacny.
 
Mi kiedys ukradli "Salto", trzymalem na klatce w tzw wspolnym korytarzyku.
rower_dla_dziecka_51194.jpg
 
kiedyś pogoniłem takiego gnoja, co dosłownie ze 100 m przede mną odciął zabezpieczenie jakimś sekatorem. Darłem się jak pojebany, a ludzie na chodniku ustępowali kolesiowi miejsca [na mnie patrzyli jak na idiotę {ale może to przez twarz}]...
 
Chyba każdemu kiedyś ukradli, mi dobrali się do piwnicy i zbrukali słodką Wigrunie. Jakby mi teraz ktoś chciał jebnąć moją szczałę na widoku, to bym upierdolił łeb przy dupie. Jak ja nienawidzę tych złodziejskich szczurów.
 
W Szczecinie też był taki eksperyment, ale z sekatorem jakimś, nie piłą. Jak nikt nie reaguje to kradną. Ludzie pograżeni w swej rutynie życiowej chodzą jak maszyny i nie wydają się nie widzieć czegoś tak niecodziennego dla ich oczu jak kradzież. Póki im się to nie zdarzy i nie będą pytać "Czemu nikt nie pomógł złapać złodzieja?"...

PS: Przypinanie za koło to lekki objaw braku myślenia. Takie osoby w sumie dobrze, gdy są uczone przez życie myślenia ;)
 
PS: Przypinanie za koło to lekki objaw braku myślenia. Takie osoby w sumie dobrze, gdy są uczone przez życie myślenia ;)

Ej, bez przesady :)

1) Ktoś liczy, że są ludzie uczciwi i że mu nie zajebią
2) Lepsze takie przypięcie, niż wcale
3) Ja czasem przed sklepem , zakładam zapięcie tylko za przednie koło i rower stoi na nóżce , nie podpięty do niczego.

Więc nie ma reguły. Jak mają zajebać - zajebią!
Dodatkowo grubość zapięcia . Ja mam najcieńsze, które nożyczkami pewnie da się ciachnąć. niektórzy wożą łańcuch od kotwicy chyba.

I znowu: jak mają zajebać - zajebią i tak!
YO
 
Ej, bez przesady :)

1) Ktoś liczy, że są ludzie uczciwi i że mu nie zajebią
2) Lepsze takie przypięcie, niż wcale
3) Ja czasem przed sklepem , zakładam zapięcie tylko za przednie koło i rower stoi na nóżce , nie podpięty do niczego.

Więc nie ma reguły. Jak mają zajebać - zajebią!
Dodatkowo grubość zapięcia . Ja mam najcieńsze, które nożyczkami pewnie da się ciachnąć. niektórzy wożą łańcuch od kotwicy chyba.

I znowu: jak mają zajebać - zajebią i tak!
YO

To prawda, jak chcą ukraść to chyba nie ma dziś zabezpieczenia skutecznego.
 
Ej, bez przesady :)

1) Ktoś liczy, że są ludzie uczciwi i że mu nie zajebią
2) Lepsze takie przypięcie, niż wcale
3) Ja czasem przed sklepem , zakładam zapięcie tylko za przednie koło i rower stoi na nóżce , nie podpięty do niczego.

Więc nie ma reguły. Jak mają zajebać - zajebią!
Dodatkowo grubość zapięcia . Ja mam najcieńsze, które nożyczkami pewnie da się ciachnąć. niektórzy wożą łańcuch od kotwicy chyba.

I znowu: jak mają zajebać - zajebią i tak!
YO
No racja, jak mają zajebać to zajebią, ale jednak nadzieja, że tego nie zrobią jest mniejsza, gdy mamy coś warty rower, a chujowo się zabezpieczamy. A w naszym mieście to akurat w ogóle plaga...Ja tam zawsze starałem się być przezorny w miarę możliwości ;) Mimo wszystko jak komuś zależy na rowerze to odradzam lekkomyślność i wiarę w ludzi. Wydaje się, że trzeba mieć spory fart by ktoś chętny nie skorzystał z okazji (która czyni złodzieja podobno;]) lub by trafić na kogoś kto zareaguje i powstrzyma złodzieja. Niestety.
 
Zawsze mnie zastanawiało po jakiego grzyba komuś jest potrzebny ten "szybkootwieracz" do koła zamiast zwykłych śrub. Przecież, żeby rozkręcić zwykłe śruby to potrzeba dwóch kluczy i trochę poskakania, a tutaj "wajchą" pyk i roweru nie ma. Rozumiem, że na zawodach jedzie jakiś Majka, przebije oponę i zmienia ją w kilka sekund, ale na drodze zwykły użytkownik? No chyba, że ktoś wozi ze sobą zapasową dętkę i pompkę, bo inaczej to nie widzę sensu szybkiej zmiany kół w rowerze.

Zresztą co to za problem dokumplować sobie 5 nakrętek 12 i jeden klucz mieć pod ręką (nie takie rzeczy kobiety noszą w torebkach).
 
Last edited:
Zawsze mnie zastanawiało po jakiego grzyba komuś jest potrzebny ten "szybkootwieracz" do koła zamiast zwykłych śrub. Przecież, żeby rozkręcić zwykłe śruby to potrzeba dwóch kluczy i trochę poskakania, a tutaj "wajchą" pyk i roweru nie ma. Rozumiem, że na zawodach jedzie jakiś Majka, przebije oponę i zmienia ją w kilka sekund, ale na drodze zwykły użytkownik? No chyba, że ktoś wozi ze sobą zapasową dętkę i pompkę, bo inaczej to nie widzę sensu szybkiej zmiany kół w rowerze.
Plus dla skręcającego rower ewentualnie,ale to raczej marny powód :D Zgadzam się. Podobnie z siodełkiem w sumie, można je stracić bardzo łatwo jak się ma wajchę, a często tak bywa. Dużo mniej wartościowa kwestia, ale wkurwić się można pewnie ;)
 
Filmik byłby bardziej wiarygodny gdyby bohater był czarny. A tak juz na serio to radze też nie zapinać za kierownice jak moja zdolna siostra, która teraz chodzi na piechotę.
 
Plus dla skręcającego rower ewentualnie,ale to raczej marny powód :D
Ja wiem czy taki plus, jak się ma do zaciśnięcia kilkadziesiąt takich wajch, to człowieka szlag trafi, a sposobów wkręcania nakrętek jest tyle, że z pewnością mniej kosztuje energii wciśnięcie przycisku w np. wiertarce.
 
Ja mam jeszcze jeden plus: mam bardzo wysoko siodełko, więc jak @Born2kill będziesz mi jumał rower, jest szansa ,że jak zobaczę - dogonię ;)

Też mam motylek przy kołach - by szybko odczepić.

I masz rację Born - łatwiej zajebać rower źle zabezpieczony.
Ps. Nie wiem czy to coś daje, ale od kilku lat mam oznakowany przez Milicję - może choć ciut odstrasza - nie wiem
 
Tak może z 4 razy przód i z 6 razy tył w obecnym rowerze - mam go ok 8 lat
Traktując przykład jako szkoleniowy, to wychodzi średnio jedno wahnięcie na niecały rok. Czyli dobrze widać, że motylek (czy tam wajcha, jak zwał tak zwał:D ) jest dość rzadko używana, a raz na rok to można przypomnieć sobie, w którą stronę gwint się wykręca :D
A jak byłbym złodziejem i miałbym obok roweru z nakrętkami rower z szybkootwieraczem, to nie wahałbym się, do którego "podbić", oczywiście przy zapięciu za koło.
 
A w ogóle, to najlepiej to wleźć do trumny i zabić się gwoździami od środka.
Nie porównujmy takich sytuacji ;) Coś złego jest w chodzeniu i bieganiu? To naturalne dla człowieka, rower to w pewnym sensie "ulepszenie dla nóg", by szybciej się przemieszczać :)
 
Back
Top