Dieta na masę.

Bułki powinieneś zastąpić pieczywem pełnoziarnistym, jeśli już Ci tak zależy na pieczywie, bo jeśli nie to ryż/kasze/makarony/płatki owsiane/płatki ryżowe - poczytaj o węglach złożonych

Białko, jeśli chcesz budować masę to zależy Ci przede wszystkim na chudym mięsie - korzystaj z wołowiny (najlepszy aminogram/świetnie nasyca), ale w przypadku masy można sobie pozwolić na pewne udogodnienia ;) wieprzowina może być. Jeśli nabiał na Ciebie dobrze działa to możesz korzystać z twarogów/serków wiejskich itd.

Tłuszcze tutaj jest bardzo ważna sprawa, bo powinieneś korzystać z tłuszczy wielonienasyconych i nasyconych - mieszać je, ale generalnie do każdego posiłku olej lniany/oliwa z oliwek/olej ryżowy/olej kokosowy/olej z czarnuszki (jeśli z tarczycą są problemy)

@torpedo @marcinos @PeSTAo no i nie pamietam kto jeszcze mi tam doradzal w żywieniu

Wg tego filmiku mam na razie nie liczyć kalorii, a po prostu przede wszystkim postawić na jakość tych 5-ciu posiłków dziennie.

Może być np. takie coś ? :
1. I śniadanie -- ? ( może być coś płynnego, ale na razie nie mam pomysłu co z czym )
2. II śniadanie -- 4 kromki chleba żytniego + szynka + ser żółty + pomidor ( wystarczy ? )
3. Obiad przed treningiem : Pierś z kurczaka + ryż/ziemniaki + surówka lub spaghetti ( 1h przed treningiem )
4. Obiad po treningu : To samo co w punkcie trzecim ( 1h po treningu )
5. Kolacja : 4 kromki chleba żytniego z serkiem wiejskim ( wystarczy ? )
 
Polecam mojego ostatniego hita sezonu: worek kaszy serek wiejski dżem ulubiony słonecznik masło orzechowe :antonio: będziesz rzucał hantlami do sufitu
 
Wrzuć sobie aplikację.
Screenshot_2019-08-03-08-52-16-101_com.fatsecret.android.png

Bardzo prosta. Dodajesz tam posiłki, a aplikacja wszystko sobie za Ciebie obliczy.
 
nie znudzi, co najwyzej zdenerwuje sie jak bedzie brak jakichkolwiek efektow ;P

Nie czytaj, nie oglądaj za dużo bo tylko namieszasz sobie w głowie od tej wiedzy a na końcu i tak wrócisz do pkt wyjścia. Weź sobie po 3-4 ulubione źródła węgli/białka/tłuszczu i tak se mieszając komponuj posiłki. Bez udziwnień, w prostocie siła :kawulzbani:
 
Wrzuć sobie aplikację.
View attachment 17589
Bardzo prosta. Dodajesz tam posiłki, a aplikacja wszystko sobie za Ciebie obliczy.

Trzeba jeszcze wiedzieć co ile czego ma gramów :brainoverload:
Znalazlem ze moje sniadanie czyli 2 bulki kejzerki z makiem mają 120g + 4 plasterki szynki wieprzowej czyli 40g i razem wyszlo 160g czyli 445 kcal.
W tym 10g tłuszczu, 71g węglowodanów i 19g białka

To już 16% zjedzone mojego dzisiejszego dnia.

E : no i jeszcze jabłko 180g podobno ma to 19% już mam. :D
 
Last edited:
Na razie nie jestem godzien nawet do brania zwyklych supli więc tam mi jeszcze daleko :lol:
Suple na tym etapie to wyrzucanie kasy i niepotzrebne obciążanie żołądka.
Jeśli ja, stary chuj, umiem po kilkunastu godzinach pracy walnąć trening bez supli (i nie jest to rzucanie hantelek co trzy minuty), to tym bardziej Ty samym jedzeniem to nadgonisz. Szkoda organizmu. Serio.

Rób ten płynny posiłek, jedz co jesz (na początek) i będziesz widział czy jest różnica.
 
Trzeba jeszcze wiedzieć co ile czego ma gramów :brainoverload:
Znalazlem ze mo
Waga kuchenna do 5kg. w Lidlu i innych sklepach kosztuje 30zł
Wrzucasz do apki ilość gramów, co to jedt, a ona automatycznie ci wyliczy wszystko za ciebie (ical, ilość białka, węgli tłuszczu i ile brakuje Ci do osiągnięcia kcsl.na dany dzień)
 
Waga kuchenna do 5kg. w Lidlu i innych sklepach kosztuje 30zł
Wrzucasz do apki ilość gramów, co to jedt, a ona automatycznie ci wyliczy wszystko za ciebie (ical, ilość białka, węgli tłuszczu i ile brakuje Ci do osiągnięcia kcsl.na dany dzień)

O kuwa to musze dziś jechać do mocno przeze mnie nielubianego lidla.

Jak mierzyć np. mięso wieprzowe do spagetti bądź jak się tego poprawnie używa tej wagi dietetycznej/kuchennej ?
 
O kuwa to musze dziś jechać do mocno przeze mnie nielubianego lidla.

Jak mierzyć np. mięso wieprzowe do spagetti bądź jak się tego poprawnie używa tej wagi dietetycznej/kuchennej ?
1.-wkładasz talerz na wagę
2.- tarujesz wagę.
Tarowanie, czyli nakładając talerz waga pokaże Ci wagę talerza. Aby nie był podliczony ten talerz do jedzenia, wciskasz przycisk :Tare i waga się wyzeruje
3.-dajesz spagetti na talerz i waga pokazuje Ci ile to gramów.
4.- wpisujesz do aplikacji
w aplikacji wpisując spaghetti, będziesz miał ugotowane i suche. Wpisujesz ugotowane w tym wypadku
5.- tarujesz wagę
6.- wrzucasz na talerz mięsko
7.- wrzucasz do aplikacji ilość gramów i rodzaj mięsa (np.mielone z łopatki wieprzowej)
Aplikacja ma wyszukiwanie po wyrazie, ale również po produktach z danych sklepów (Aldi, Biedra itd). Ma też historię
 
1.-wkładasz talerz na wagę
2.- tarujesz wagę.
Tarowanie, czyli nakładając talerz waga pokaże Ci wagę talerza. Aby nie był podliczony ten talerz do jedzenia, wciskasz przycisk :Tare i waga się wyzeruje
3.-dajesz spagetti na talerz i waga pokazuje Ci ile to gramów.
4.- wpisujesz do aplikacji
w aplikacji wpisując spaghetti, będziesz miał ugotowane i suche. Wpisujesz ugotowane w tym wypadku
5.- tarujesz wagę
6.- wrzucasz na talerz mięsko
7.- wrzucasz do aplikacji ilość gramów i rodzaj mięsa (np.mielone z łopatki wieprzowej)
Aplikacja ma wyszukiwanie po wyrazie, ale również po produktach z danych sklepów (Aldi, Biedra itd). Ma też historię

Dzięki, bardzo mi to pomoże :friends::beer:
 
1.-wkładasz talerz na wagę
2.- tarujesz wagę.
Tarowanie, czyli nakładając talerz waga pokaże Ci wagę talerza. Aby nie był podliczony ten talerz do jedzenia, wciskasz przycisk :Tare i waga się wyzeruje
3.-dajesz spagetti na talerz i waga pokazuje Ci ile to gramów.
4.- wpisujesz do aplikacji
w aplikacji wpisując spaghetti, będziesz miał ugotowane i suche. Wpisujesz ugotowane w tym wypadku
5.- tarujesz wagę
6.- wrzucasz na talerz mięsko
7.- wrzucasz do aplikacji ilość gramów i rodzaj mięsa (np.mielone z łopatki wieprzowej)
Aplikacja ma wyszukiwanie po wyrazie, ale również po produktach z danych sklepów (Aldi, Biedra itd). Ma też historię
Pozostaje pytanie jak "zważyć" oliwę z sosu? :roberteyeblinking:
 
Pozostaje pytanie jak "zważyć" oliwę z sosu? :roberteyeblinking:
Nie wiem jaki sos tam sobie daje. Ja często daję gotowca Pudliszki, albo Knorra i jest na tej samej zasadzie- wpisujesz i apka Ci przeliczy (możesz porównać z tabelą na opakowaniu- tam masz wpisane przecież w 100gr.ile ma).

Jeśli robi swój sos, to niestety musi dodać produkty i każdy z osobna podliczyć, ale to tylko raz i potem ma w historii.

Druga rzecz, że na tym etapie i biorąc pod uwagę że to na masę a nie redukcję może się w ogóle nie podliczać- wyjdzie tylko na plus przy robieniu masy.
 
Tak jakbym Ci doradził to dużo węgli/dużo białka/tłuszcz średnio.

Na początku obojętnie co byś nie robił to będzie szło do przodu, z czasem wylicz sobie konkretne ilości białka/węgli/tłuszczu na kg/mc i kcal w dniu

Napierdalaj ćwiczenia wielostawowe + jedz, a efekty na pewno będzie. Najistotniejsza jest systematyka, trzymanie się diety, a jak jesteś na masie to też sobie możesz raz w tygodniu zrobić taki cheatday i wpierdalać ile wlezie, niczym betoniara : D

Jak chcesz to Ci podrzucę arty takich gwiazd kulturystyki jak np. Dorian Yates / Arnold i inni, zawsze to jest inspiracja, coś co pomaga działać.



Evana polecam, mam nawet od niego autograf z magazynem MD
 
Back
Top