Detektyw Kaczka na Tropie: nie spać, zwiedzać, zapierdalać!

Anonymous

NoLife FC
2k0nyw.jpg

sen_1.jpg

Wszystkim nam znane jest to uczucie, że mimo iż nie chcemy • powieki same nam się zamykają. Pół biedy, jeśli dzieje się to przed pójściem do wyrka. Gorzej, jeśli nie wolno nam zasnąć • prowadzimy auto, bądź bardzo chcemy obejrzeć interesujące nas widowisko. I właśnie ten drugi punkt stanowić będzie przedmiot niniejszej analizy • co zrobić by nie zasnąć w trakcie gali UFC.Tej sympatycznej kaczuszce nie było dane zapoznać się moim dochodzeniem i jak widać męczy się ptaszyna troszeczkę. Tak jej , jak i wielu kibicom (szczególnie dedykuję ten odcinek Wiewiurowi) , postaram się pomóc.
Na początek musimy poznać istotę snu, by wiedzieć jak z nim walczyć:

Sen • stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego, cyklicznie pojawiający się i przemijający w rytmie okołodobowym, podczas którego następuje zniesienie świadomości (z wyjątkiem świadomego snu) i bezruch.

PODZIAŁ SNU
Sen dzieli się na dwie fazy (fazy snu):
 • Sen o wolnych ruchach gałek ocznych (skrót: NREM • non-rapid eye movement); inne nazwy: sen głęboki, sen wolnofalowy. W fazie tej pojawiają się fale Δ aktywności elektrycznej mózgu. Ze względu na intensywność tych fal faza ta dzieli się na 3 stadia.
 • Sen o szybkich ruchach gałek ocznych (skrót: REM • rapid eye movement); inne nazwy: sen płytki, sen paradoksalny. W tej fazie występują najczęściej marzenia senne. W tej fazie następuje całkowite rozluźnienie mięśni, dlatego śniący o ruchu człowiek nie porusza się.
  Sen zaczyna się fazą NREM, prawidłowo o czasie trwania 80-100 min., po której następuje faza snu REM trwająca ok. 15 min. U osób dorosłych tego typu cykl powtarza się 4-5 krotnie.
  Oki. Znamy już podstawy. Teraz spróbujemy powalczyć trochę ze snem. Jako, że kolejne fazy snu się w kolejnych cyklach powtarzają, pewne źródła podają, iż można przyjąć , że na 1 cykl składa się średnio:
 • 65 minut snu głębokiego
 • 20 minut snu płytkiego (w którym śnimy)5 minut snu głębokiego
RAZEM: 90 minut
Mocno uogólniając, można taki pełny cykl przewidzieć w jakimś okresie czasu. Malo tego, jeden w pełni odbyty cykl, przerwany we właściwym momencie dźwiękiem budzika, pozwoli w pewien sposób oszukać nasz organizm i być nijako wyspany!
Kolejnym sposobem na wypoczęcie przed galą jest tzw. drzemka. Tylko żebyście nie mylili drzemki z odleceniem na kilka godzin! Broń cię Panie Boże! Chodzi o cos innego. Sukces dobrej drzemki zależy od 2 czynników:
[list type=decimal]Czasu(tu zaskoczenie) : spożycia kofeiny![/list type=decimal]
Spragnieni snu potrzebują dosłownie filiżanki kawy i na 15 minut zamknąć oczy - po tym poczujesz się niesamowicie wypoczęty!
Kawa potrzebuje ok. 15 minut, by dać Ci przysłowiowego kopa. Ty w tym czasie zamknij oczy i relaksuj się. Nawet jeśli tylko drzemiesz to zapadasz w coś na zasadzie pół-snu. Przerwij drzemkę po 15 minutach (może to być budzik). Półgodzinna drzemka może spowodować tzw. inercję snu i doprowadzić do takiego stanu, gdzie będziemy potem 30 minut dochodzić do siebie (a nie taki jest cel drzemki przeca).
Poznalismy już 2 sposoby szybkiej regeneracji
15 minutowa drzemkaPrzespanie 1 pełnego cyklu • dłuższy i trudniejszy sposób, ale praktycznie może być potraktowany jako odbyty sen w danej nocy ( drzemka nam na to niestety nie pozwoli).
Reasumując, aby przetrwać całą galę UFC, która rozpoczyna się np. o godzinie 23:00, a kończy o 07:00, możemy:
[list type=decimal][*]Odbyć 1 pełny cykl snu między godziną 21-23. Trudność polega tutaj w głównej mierze na tym, by w ogóle zasnąć. A najlepiej zasypiamy, gdy jesteśmy senni, o co o 21:00 wcale tak łatwe nie będzie • [*]Nie kłaść się wcale i czuwać. W momencie, gdy poczujemy, że nas łamie i nijako zaczynamy się męczyć, w dobrym momencie (może jakaś przerwa między walkami, etc.), zdrzemnijmy się te 15 minut.[/list type=decimal]
Dwa sposoby już mamy.

Każdy człowiek potrzebuje odpowiedniej ilości snu. Zazwyczaj przyjmuje się , że jest to średnio 8 godzin na dobę. Ważna jest stała pora pobudki. Jeśli w danym dniu kładziemy się spać później niż zazwyczaj (np. o 2 w nocy miast o północy), to i tak powinniśmy wstać o tej naszej 08:00, choć to spowoduje, że dnia poprzedniego będziemy szybciej senni. Krótko:

3) Aby w noc gali nie chciało nam spać szybciej niż zazwyczaj, powinniśmy dobrze się wyspać noc wcześniej.

Ciekawie sprawa wygląda z alko. Oczywiście fajnie relaksuje, czasem umożliwia szybsze zaśnięcie, jednak zażyty w większej ilości, może spowodować wybudzenie i w konsekwencji bezsenność, gdy zejdzie całkowicie z naszego organizmu. Ten stan nie jest na pewno wskazany więc ani w noc poprzedzającą galę, ani w noc gali • alko odpada. :-)

Z kolei źle na sen wpływają przekąski węglowodanowe, zawierające cukry proste. Cukier przedostając się do krwi powoduje uwalnianie się hormonu stresu co nie pozwoli Ci zasnąć.
Badania dowodzą, że ułatwia zaśnięcie przekąska składająca
się z kompleksu węglowodanów, białka i wapnia. Wapń pomoże Twojemu mózgowi użyć tryptofanu do produkcji melatoniny.

Na dobry sen
, fajnie się sprawdzają:
 • Produkty mleczne: twaróg, ser, mleko
 • Produkty sojowe: mleko sojowe, tofu, orzechy sojoweOwoce morzaMięsoDróbPełnoziarniste pieczywo.
Reasumując:

4) By przetrwać galę, staramy się unikać w/w produktów wieczorową porą, ewentualnie szprycujemy się cukrami prostymi.
Jest wiele innych sposobów, mniej lub bardziej drastycznych, by pozwolić Ci nie zasnąć.

Te wszystkie wymienione w pkt. 1-4 są bezpieczne, zdrowe i sprawdzone. Ale jako, że nie zawsze mamy czas, by zorganizować wszystko tak jak trzeba, poniżej kolejne sposoby, jak nie zasnąć
:

5) Energetyki.
Takie napoje maja jednak kilka wad, m. in. są bardzo niezdrowe, nie na każdego też działają. Jeśli jednak nie przesadzisz z nimi, powinny Cie obudzić na jakiś czas.
6) Witaminki.
Witaminy w formie rozpuszczalnych tabletek dodają energii, przez co odechciewa Ci się spania. Takie tabletki często zawierają też magnez, przez co możesz się skupić na pracy czy nauce, nie myśląc o tym, żeby usnąć.
7) Efedryna
Sposób stosowany często przez studentów. Kawa w połączeniu z syropem czy tabletkami zawierającymi efedrynę pobudza organizm, odwleka o kilka godzin moment uśnięcia. Nie polecam jednak tego sposobu osobom chorym na serce. Nie można też często tego stosować, gdyż można się uzależnić.
8) Głośna muzyka
W przypadku, gdy chce Ci się spać, wtedy puść sobie muzykę na cały regulator. Najlepiej, gdy będzie to muzyka żywiołowa, w żadnym wypadku nastrojowe melodie...:) • gdy nie mieszkamy w blokowisku, czy ze starymi w domku ;-)
9) Krótki wysiłek fizyczny
W trakcie gali, zrób sobie małą przerwę na jakieś ćwiczenia. Pobiegaj przez kilka minut, idź na spacer, pogimnastykuj się chwile - siły z pewnością Ci wrócą!
10) Zimna woda
Prosty, wręcz prymitywny sposób, ale bardzo skuteczny! Weź zimny prysznic, jeśli jesteś w domu, albo choć spryskaj twarz zimna wodą, na pewno Ci to pomoże!
11) Głośno zaśpiewać
• .i sopranem, czy też basem śpiewaj, by nie zasnąć czasem ;-)
12) Cytryna + cukier
Ponoć dobrze działa • posypać plasterki cytryny cukrem i to wszamać
13) Żucie gumy
Naukowcy udowodnili, że żucie gumy zwiększa zdolność koncentracji prawdopodobnie na skutek silnej pracy mięśni żuchwy i tym samym zwiększa wydolność układu krążenia zasilającego głowę i mózg.
14) Spożywanie sporej ilości płynów
Nawet zwykła woda mineralna spożywana w dużej ilości powoduje takie ciśnienie na pęcherz, że musimy udać się • za potrzebą • . Sen nam raczej nie będzie wówczas w głowie ;-)
15) Pozycja na fotelu
Najlepiej krzesło, do tego jak najmniej wygodne. W żadnym wypadku pozycja leżąca, czy pół leżąca!
16) Niska temperatura w pokoju
Jeśli mamy taką możliwość, to zimą wyłączyć ogrzewanie, a latem dać klimę na ful.
17) Wszelkiej maści narkotyki, których zażycie, mimo, że prawdopodobnie pomogłoby nam spokojnie przetrwać noc bez zmrużenia oka, jest na tyle szkodliwe dla zdrowia, że pominę je całkowicie.
A gdy już wszystkie powyższe sposoby zawiodą, pozostaje ostatnia deska ratunku:

https://www.youtube.com/watch?v=Tv-VzVON3EI
 
Najbardziej krzycząca tym hasłem Mała Ania jakoś nigdy w pracy nie wykazała chęci do "zapier**lania" :DAle wstawiasz tam jakiś tekst czy taki "o" temat, który zaraz zniknie :P?
 
Zajebisty tekst. Takich wpisów powinieneś więcej wrzucać zamiast głupiego trollingu.
 
Na dobry sen, fajnie się sprawdzają:


 • Produkty mleczne: twaróg, ser, mleko

 • Produkty sojowe: mleko sojowe, tofu, orzechy sojowe

 • Owoce morza

  Mięso

  Drób
 • ( uważaj bo ktoś weźmie to dosłownie i Cię zaatakuje)

  Pełnoziarniste pieczywo.


ale ogólnie fajny tekst :D choć najlepszym sposobem wg mnie byłoby wstawianie na każdej rozpisce naszych zawodników :D
 
Brawa za ambicję i chcęci, bo nawet prawdopodobnie przerobiłeś zdjecie ze śpiącym czarnoskórym :-) .

Ja dopisałbym jeszcze :

* korzystanie z czatu mmarocks i udzielanie się w nim

Ja osobiście uważam, że przede wszystkim trzeba porządnie się wyspac w noc poprzedzającą galę dodac do tego :

15) Pozycja na fotelu
Najlepiej krzesło, do tego jak najmniej wygodne. W żadnym wypadku pozycja leżąca, czy pół leżąca!

I powinniśmy bez problemu obejrzec całą gale :-) .

Jeszcze raz gratki za fajny tekst !
 
Kaczka, czemu ten murzyn ma Twoje zdjęcie na biurku? :DTekst spoko, ale boję się Ciebie chwalić, bo jak za dużo pochwał dostajesz, to na drugi dzień włącza Ci się tryb turbo-trolla. ;)
 
Ja nawet nie zauważyłem zdjęcia Kaczki tam. LOL. Wariat :-) - Szady +2 do spostrzegawczości.
 
Kaczka podaj swoje wszystkie alter ego. Jako Kaczka robisz dobrą robotę takimi tematami. Sam czasem czuję się jak ta kaczuszka, podczas oglądania w nocy niektórych walk w UFC!
 
To wszystko to fakty czy może jakiś trolling i jak będę trzymał się wskazówek to umrę?


A tak na poważnie, to bardzo fajny, przydatny dla każdego fana ememej tekst. ;)
 
Zimny okład, (najlepiej lód) na kark z tyłu. Daje radę nawet jak trzeba się trochę ogarnąć a czujemy, że jesteśmy troszkę za bardzo wstawieni.
 
Przejdźmy na ciemną stronę mocy • :-)


b_2_27981.jpg


OPIATY: do tej grupy należą: kodeina, metadon, heroina, morfina i opium • nie zalecane by oglądać UFC • absolutnie! Głównie ze względu na odprężenie i następujące potem działanie nasenne.


c8f5a17c82a399ace619bcbed40e7ab0,641,0,0,0.jpg


Kanabinole (marihuana i haszysz) - Oczekiwanym efektem przyjmowania kanabinoli jest zwiększenie uczucia przyjemności, wyostrzenie doznań zmysłowych, dlatego często przyjmowane są w weekendy, w trakcie zabaw, przy słuchaniu muzyki. Związkiem psychoaktywnym zawartym w konopiach jest THC (tetrahydrocanabinol). Powoduje on ogólne rozluźnienie, podniesienie nastroju, niewielki stan euforii, wesołkowatość, zwiększony apetyt, poczucie zrozumienia rzeczywistości, czemu towarzyszy wielomówność Pojawia się też zawyżona ocena własnych możliwości i jednocześnie pogorszenie sprawności psychomotorycznej.
O ile zażyte w odpowiednim momencie i odpowiednim towarzystwie, może poprawić odbiór niejednej, nawet nudnej gali, każdy musi sam ocenić, jak na niego działa ta grupa narkotyków i w który momencie, czy też po którym lolku, obog sporego gastro, przychodzi także błogie i przyjemne uczucie mega odprężenia, co niestety może szybko zakończyć nasz seans przed TV.


Lorafen-tabletki.jpg


Leki uspokajające i nasenne • nie polecam. Koniec tematu


kokaina.jpg


Środki pobudzające: kokaina i amfetamina (i jej pochodne).

Kokaina
jest silnym środkiem psychostymulującym, powoduje wzrost poziomu dopaminy, odpowiedzialnej za uczucie euforii, norepinefryny, która zwiększa spostrzegawczość i nerwowość oraz serotoniny, wywołującej pozytywny nastrój.
Po jej zażyciu wzrasta pobudzenie psychoruchowe i seksualne, zmniejsza się poczucie zmęczenia, głodu i senności, pojawia się euforia, która objawia się jako olbrzymia radość po wykonaniu nawet najmniejszych czynności. Wspomnienia tych doświadczeń pozostają żywe i stanowią podstawę pojawiającej się ochoty na narkotyk. Wzrasta też pewność siebie, poczucie siły, procesy intelektualne są przyspieszone, czas reakcji ulega skróceniu. Jednocześnie zostaje zniesiona zdolność odczuwania lęku i przykrych doznań oraz upośledzony krytycyzm wobec własnych działań.
Amfetamina
i jej pochodne (metamfetamina i jej pochodna ecstasy (MDMA)) są syntetycznymi środkami psychostymulującymi o działaniu podobnym do kokainy, powodującymi jednak dłuższe pobudzenie. Amfetamina działa podobnie do kokainy, silnie pobudzając organizm: przyspiesza akcję serca i oddech, powyższa ciśnienie krwi, powoduje zwiększenie aktywności psychoruchowej, niweluje uczucie senności i głodu, a nawet wywołuje jadłowstręt. Osoba zażywająca amfetaminę odczuwa bardzo duży przypływ energii, podwyższenie nastroju a nawet euforię, staje się bardzo pewna siebie. Zarazem zmniejsza się poczucie lęku i krytycyzm wobec własnego zachowania. Amfetamina powoduje też zwiększenie koncentracji uwagi, np. łatwiej jest skoncentrować się na nauce.

Substancje halucynogenne
, głównie pochodzenia naturalnego
:

11193.jpg

Grzyby halucynogenne typu Psilocybe, kaktus (pejotl), bieluń dziędzierzawa, sporysz • grzyb pasożytujący na łodygach żyta, szałwia wieszcza, etc.
Lub preparaty syntetyczne:
LSD.jpg

LSD, DMT
Większość halucynogenów nie wywołuje halucynacji (inaczej omamów, czyli spostrzeganie przedmiotów, które nie istnieją połączone z silnym poczuciem ich realizmu) lecz iluzje, czyli zniekształcone spostrzeganie realnie istniejących przedmiotów.
W czasie gali zażywać nie zalecam.


butapren.gif


Lotne rozpuszczalniki (Kleje, rozpuszczalniki, farby) • odradzam.


Dopalacze%20com.jpg


Oprócz wymienionych substancji psychoaktywnych na rynku pojawia się wciąż wiele nowych. W ostatnich latach szeroko dyskutowany jest problem tzw. dopalaczy, czyli preparatów, w skład których wchodzą substancje nieznajdującyce się na liście substancji kontrolowanych przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Te niby ziołowe, typu Spice
• działają podobnie do marychy • więc co do zażycia w trakcie gali pozostawiam decyzji widza •

Z kolei Party pills
przyjmują zwykle postać tabletek lub kapsułek i ich głównym przeznaczeniem jest poprawa nastroju oraz ułatwienie znoszenia wysiłku fizycznego na imprezach tanecznych.
Opis działania wskazuje, że znoszą sen.

Ps. Autor (czyli kaczka) nie poleca zażywania w/w środków, aczkolwiek nie zaprzecza i nie potwierdza, czy przypadkiem osobiście nie sprawdził ich działanie (no może poza klejem i farbami • ew. nieświadomie)
 
Ja jebie... Wrzuciłem ten temat na fanpage, ale teraz powoli zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłem.
 
no jesli pare dzieci z fejsbuka beda chodzily z farba na nosie to troche Twoja wina...:>
 
IMO ostatni mój post jest jak najbardziej normalny i nie bardzo rozumiem zdziwienie...@Halny : a usuwaj, spoko. W ogóle nie wiem, po co wrzucałes w ogóle :-)@Jebaka2000: dodasz kilka swoich spostrzeżeń? ;-)
 
Back
Top