Dawid Żywica nie zawalczy w Holandii

Lucash

Brutaal
Featherweight
"Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć po dobrym występie na gali KOK World GP 2010, która odbyła się 25 listopada na warszawskim "Torwarze" 18 letni polski zawodnik MMA Dawid Żywica otrzymał propozycję występu na bardzo prestiżowej gali It's Showtime "Christmas Edition" w Holandii. Jego rywalem miałby być doświadczony pochodzący z Rumunii a trenujący w Holandii Bogdan Cristea (7-4-1) z amsterdamskiego Sportcentrum Kops.


Niestety do tej walki jednak nie dojdzie bowiem utalentowany zawodnik Berkserkers Team w poniedziałek 13-go grudnia musi poddać się operacji przegrody nosowej, którą miał zaplanowaną od kilku miesięcy. Wczoraj rozmawialiśmy z Dawidem i jego trenerem Michałem Materlą - obaj bardzo żałowali niefortunnego terminu operacji, bowiem Żywica jest non stop w treningu i byłby gotowy przyjąć te wyzwanie nie obawiając się bardziej renomowanego rywala. Jedyną przeszkodą jest tylko planowany wcześniej zabieg. Polak na gali KOK wraz z Ignasem Barysasem dali świetny pokaz MMA prezentując każdy w swoim stylu dobre umiejętności.


Żywica jest świetnym grapplerem i było to widoczne w jedynej walce MMA na tej gali. Walka zakończyła się sprawiedliwym remisem ale jak nas zapewnił litewski promotor Donatas Simanaitis po gali - młody fighter szybko dostanie kolejną szansę za dobry występ i swoją postawę i tak się stało. Dawid zapewnił nas że po wyzdrowieniu w połowie stycznia będzie gotów do kolejnej walki i niewykluczone, że otrzyma taką szansę pokazania się nie tylko w Polsce. Dawid jest wychowankiem Piotra Bagińskiego i jak było widać także kolejnym talentem, który wyszedł spod jego ręki. "
 
jak nas zapewnił litewski promotor Donatas Simanaitis po gali - młody fighter szybko dostanie kolejną szansę za dobry występ

Oby kolejnej walki nie sędziował litewski sędzia...
 
"sprawiedliwy remis"? Dobry żart.


Po za tym walka z Cristeą to na prawdę zły pomysł dla tak młodego zawodnika, dobrze, że do niej nie dojdzie.
 
ten remis to na otarcie łez, bo wy*uchali Dawida bez mydła. Widać, ze chlopak sie bardzo stara i dał b.dobra walke, do tego trenuje w takiej ekipce, takze wierze że to bedzie kolejny "kot" ze stajni Bagiego. SUKCESÓW DAWID! :-)
 
Back
Top