Dan "The Outlaw" Hardy - zawodnik UFC i komentator

Seven25

KSW
Featherweight
dan-hardy.jpg

A więc tak Dan The Outlaw Hardy urodzony 17 maja 1982 roku w Nottingham w Anglii. Walczy w dywizji półśredniej, pierwszą zawodową walkę mma stoczył w 2004 roku. Zanim podpisał kontrakt z UFC w 2008 roku walczył między innymi w takich organizacjach jak King of the Cage, Cage Warriors, 2H2H. Dan rozpoczął treningi sztuk walki w wieku 5 lat od Taekwondo, w wieku 7 lat zaczął brać udział w zawodach. Jako nastolatek zaczął trenować inne sztuki walki takie jak: Karate, Jujutsu, Judo oraz Wushu. W wieku 19 lat zaczął trenować Muay Thai oraz boks, rok później przerzucił się na MMA.
Przygodę z UFC Hardy zaczyna od walki z Akihiro Gono i wygrywa ją przez niejednogłośną decyzję. Na UFC 95, 21 lutego 2009 roku Dan znokautował w 1:09 pierwszej rundy Rory'ego Markham'a kontującym lewym sierpowym, podczas konferencji po gali The Outlaw odpowiedział na stwierdzenie Markham'a, który przed walką twierdził, że Dan nie ma nokautującego uderzenia słowami: "No punching power? What do you have to say about that?" 13 czerwca 2009 roku Hardy krzyżuje rękawice z Marcus'em Davis'em wokół walki było sporo kontrowersji po tym jak Dan nazwał Davis'a fałszywym Irlandczykiem, ostatecznie Dan wygrywa starcie po bardzo bliskiej walce przez niejednogłośną decyzję. Następna walka to Title eliminator z Mike'm Swick'iem, który zastąpił kontuzjowanego Dong Hyun Kim'a, Hardy przed walką był underdogiem, lecz bardzo szybko już w pierwszej rundzie zamroczył Mike'a, a następnie w drugiej i trzeciej zrobił to samo, wygrywając walkę przez jednogłośną decyzję, dostając status contendera #1. W walce z GSP, Dan przegrywa przez jednogłośną decyzję, GSP obala i kontroluje Dana podczas z każdej z rund, zakładając również w pierwszej rundzie armbar, a w czwartej kimurę, Hardy jednak nie odklepał i w wywiadzie po walce stwierdził, że nie zna definicji słowa "tap". W kolejnych trzech walkach The Outlaw notuje 3 porażki z rzędy z Condit'em, Johnson'em oraz Lytle'm.
26 maja 2012 roku Dan walczy z Duane Ludwig'iem, powala go tym z czego jest bardzo znany czyli lewym sierpem i dobija serią łokci w parterze. Jak do tej pory ostatnią walką była walka z Amir'em Sadollah'em w której The Outlaw zwycięża przez jednogłośną decyzję i pokazuje poprawione umiejętności porterowe i zapaśnicze. Następną walką Hardy'iego miała być walka z Matt'em Brown'em 20 kwietnia 2013 roku na UFC on Fox 7, niestety zdiagnozowano u Niego Zespół Wolffa-Parkinsona-White'a(za wikipedią: wrodzone zaburzenie przewodzenia impulsu elektrycznego w sercu, należące do tzw. zespołów preekscytacji. Polega na obecności dodatkowej drogi przewodzenia impulsów elektrycznych z przedsionków do komór przez pęczek Kenta, z pominięciem węzła przedsionkowo-komorowego i pęczka Hisa.) i został zastąpiony przez Jordan'a Mein'a.
Hardy w 2014 roku mówił, że w 2015 ma plany wrócić do sportu, jak na razie nic na temat powrotu nie wiadomo. Myślę, że barwna postać zrobiłem taki trochę mini profil :D. Bardzo lubię Dana jako komentatora, ale również styl w jakim walczył, na Q&A z Aśką i Forrestem mówił, że to już nie chodzi nawet o pas, ale o to żeby poczuć znów te emocje i tę adrenalinę gdy wchodzi się do Octagonu, mam nadzieje, że zawalczy jeszcze kiedyś :). Na koniec jeszcze tylko taka ciekawostka Hardy jest fanem muzyki Punk, Metal i ogólnie mocnego brzmienia. Mieszka w Anglii razem z żoną Lacey Ann Hardy. Zachęcam do wrzucania, ciekawych fotek, filmików, jak i innych rzeczy i materiałów związanych z Danem.
Fajny highlight

Yagiel

UFC
Lightweight
Dan po gali w Krakowie zapewne zyskał u nas wielu fanów i fajnie by było,jakby kiedyś powrócił a na pewno ciepło byśmy go tu przyjęli :)

herrflick

Bellator
Lightweight
Zdecydowanie jeden z moich faworytów,fajna postac.Kto chce niech sobie poszuka historii jak rzucil studia i pojechal trenowac do Shaolin (tak tego Shaolin),doswiadczenia z ayahuasca (bodajze Joe Rogan),pasji do hokeja na lodzie.
Poza tym kiedys wrzucil swoja liste z IPODA i wiecej niz 70 procent mi sie z moim pokrywalo takze za to wielki plus :)
W oktagonie tez nigdy nudy z nim nie bylo -dopoki sie jakis zapasior na nim nie uwalil albo cos sie mu do glowy nie przykleilo:)

Starszy wywiad dwoch angielskich prospektow:

prowoj

Projekt Wojownik
Spotkałem go po gali pod jakąś budką z kebabem na ulicy grodzkiej chyba.
Zrobiłem zdjęcie sobie z nim i pogadalem przez chwilę. Mega sympatyczny i bardzo miły gość :) Niby nic wielkiego ale dla mnie mega przeżycie :)

dizel77

UFC
Middleweight
Spotkałem go po gali pod jakąś budką z kebabem na ulicy grodzkiej chyba.
Zrobiłem zdjęcie sobie z nim i pogadalem przez chwilę. Mega sympatyczny i bardzo miły gość :) Niby nic wielkiego ale dla mnie mega przeżycie :)
no nie gadaj, że on jadł kebaba :crazy:

raynor187

ONE FC
Flyweight
No! Taki fanklub to ja rozumiem! Też jestem fanem Dana odkąd zobaczyłem jego walkę z Marcusem Davisem.

Jedyny ciężki moment miałem gdy oglądałem jego walki, to wtedy gdy walczył z Conditem, bo obu uwielbiam. Mimo to War Outlaw itd.

Tutaj od siebie:

A to dla bardzo ambitnych jednostek, jest tu również trochę więcej na temat jego przypadłości związanej z sercem:

VoRaNeK

Jakub Chrzciciel
Dan po gali w Krakowie zapewne zyskał u nas wielu fanów i fajnie by było,jakby kiedyś powrócił a na pewno ciepło byśmy go tu przyjęli :)

O zdecydowanie. Na mnie osobiście zrobił bardzo dobre wrażenia. Przykład ringowego wariata, który w rzeczywistości jest mega sympatycznych gościem.
Nadrabiam jego walki :shy:

Masu

UFC
Heavyweight
Tak mi się wydawało ze na jakimś filmiku z kettlem widziałem go w bluzie Manto. A kettel to chyba był krakowski Apus. Dziwne.

Masu

UFC
Heavyweight
@Masu czemu dziwne, może tanie były ;)

Pewnie są, ale firma młoda i chyba nawet na rynku polskim nie za duża. Do tego, wydaje mi się, taki ciężki produkt powinien byc sprzedawany w miare blisko miejsca produkcji. Tak na chłopaki rozum-to po prostu kawal metalu. Placisz głównie za surowiec. Tak strzelam