Czynnik X

Wanderlei Silva, Rampage Jackson - cudowne wyniszczające cepy.







@baju, fakt, zrobione :> Diego Sanchez tez by się wpisał ;>
 
no to co - Barbosa - takich kopniec to chyba nikt w MMA nie ma, co? ;)



szczegolnie leg kicki.
 
takie low kicki? z biodra? nie wiem, Edsona wydaja mi sie bardziej vissssszys, no i ma KO by them, co jest dosyc rzadko spotykane.
 
Krylov - niesamowita kondycja, Horwich - bujna wyobraźnia, Bazelak - wieczny pechowiec, Ozdoba - niezwykła szybkość biegania wokół przeciwnika, Tymek Omen - inteligencja, Bonus BGC - świetne umiejętności parterowe
 
Gegard Mousasi - ciosy proste, timing, spokój, czytanie ruchów przeciwnika jak z otwartej księgi, lenistwo (brak motywacji).
 
Jacare - BJJ, agresja? nie widzialem tak agresywnego jujitsu w wyzszych wagach, koles jest przegiety, szczegolnie ostatnio.
 
No to ja moich ulubionych:



Machida - timing, praca nóg, kontry



Anderson Silva - chciałbym napisać, że cały składa się z czynnika X



Pettis - nieprzewidywalność, zadziwiające ataki nogami



Akiyama - :-)
 
takie low kicki? z biodra? nie wiem, Edsona wydaja mi sie bardziej vissssszys, no i ma KO by them, co jest dosyc rzadko spotykane.
Barry ma na rozkładzie 2 albo 3 wygrane przez TKO (Leg kicks) jeśli dobrze pamiętam.
 
ale to raczej na poczatku kariery, na najwyzszym poziomie nie umie sie odnalezc co pokazuja ostatnie wystepy. wszyscy wiedza, ze Barbosa bedzie kopal, a nikt nie ma na to rady. x factor!



Barry gdyby bral na powaznie swoja kariere (nie wierze, ze tak jest) to mialby rekord ~12-3 i wystepowalby w LHW.
 
Czynnik X Barryego:









patrick_shadow_kick.jpg




001_Pat_Barry.jpg
 
Frank Mir - (za najlepszych lat) Moim zdaniem najlepsze poddania w wadze ciężkiej.



Vitor Belfort (na trt:-)) - Skurwysyński dynamit i instynkt zabójcy. Jak będzie bez trt to się okaże...



Mirko Filipovic - (za najlepszych lat) Destrukcyjne lewe kopnięcie.
 
Wydaję mi sie , że na najwyższym poziomie, nie jest potrzebny zaden czynnik X. Może spróbuję to inaczej wyjaśnić: Przyznać trzeba, że by zdobyć pas najlepszej organizacji świata, czy to w bjj na turnieju ADCC, czy w którejś z dywizji UFC, tym czynnikiem X jest talent zawodnika. Nie potrzeba szukać nic innego. To po prostu talent.
 
dzięki za złotą łopatę...



Dobra a czy Polscy zawodnicy (Ci obecnie w UFC) posiadają taki czynnik?







Hallmann- ??



Omielańczuk- ?? nie wiem...



Jotko- ??







nic nie mogę wymyśleć. Może Omielańczuk- siła ciosu i opanowanie, ale czy napewno to czynnik x?
 
Omielańczuk - potężny cios, idealny na lucky shota.
Hallmann - opanowanie, spokój i kalkulacja w walce.
Jotko - nieprzewidywalność, wychodzenie z trudnych sytuacji.

Też nie wiem czy to do końca można nazwać czynnikiem x, ale jeśli miałbym wskazać ich główne zalety, to wskazałbym właśnie te.
 
Back
Top