1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Czy Pudzian jako zawodnik podnosi swoje umiejętnosci?

Discussion in 'Cohones' started by sztukmistrz, Dec 2, 2011.

 1. sztukmistrz

  sztukmistrz Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Dec 2, 2010
  Komentarze:
  79
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  [​IMG]

  Zebrałem swoje przemyślenia do kupy po walce na KSW 17

  Dlaczego, moim zdaniem Mariusz Pudzianowski słabiej niż zwykle, prezentował się podczas walki rewanżowej z Jamesem Thompsonem.

  W dotychczasowych walkach (poza starciem z Timem Sylvią ) Pudzian od początku dominował swoich przeciwników.
  Używając swojej nadludzkiej siły w połączeniu z poruszoną w ruch masą, dobrymi umiejętnościami zapaśniczymi obalał albo przesuwał ciosami oponentów.
  Problemy pojawiały się w drugiej rundzie (jeśli do niej dochodziło). Zbyt wysokie narzucone tempo w 1 rundzie i niedotlenienie mięśni powodowały niezdolność Mariusza do kontynuowania walki.

  W rewanżowym starciu z Thompsonem Pudzian został ustawiony taktycznie zupełnie inaczej niż dotychczas.
  Miał kontrolować walkę w stójce, do ataku przystąpić w 2 rundzie.
  Plan się nie powiódł. Nie był groźny w stójce, nie umiał bronić obaleń , oddawał pozycje w parterze .
  Pudzian nie jest przekrojowym zawodnikiem mma. Ma swoje wielkie zalety ale też wiele niedoskonałości. Dlatego , moim zdaniem powyższa taktyka była błędna i nie powinna z zawodnikiem typu Thompson zostać powtórzona.
  Dominator nie ma technicznego boksu, słabo broni obalenia, nie jest specjalnie ruchliwy.. Już w pierwszej walce Thompson, który ma przeciętne umiejętności zapaśnicze dość łatwo przewracał Pudziana.
  Pozwolenie na przewrócenie i położenie na plecach to kolejna niedopuszczalny element w walce. Mariusz nie jest typem zwinnego zawodnika, który umie się wysuwać spod przeciwnika , nie mówiąc już o atakowaniu z pleców. W tym momencie trener, siedzący w kornerze Ricardo Liborio podczas walki krzyczał • move in • , pewnie nakazywał prace z pleców. Liborio to kiedyś wysmienity grappler , który pewnie teraz kładzie nacisk na bjj u swoich zawodników.
  Ale czy od takiego za przeproszeniem • klocka • jakim jest Pudzian można wymagać i w ogóle ukierunkowywać go na wyższe umiejętności parterowe.
  Praca z dołu jest bardzo męcząca, przy predyspozycjach Polaka lepiej , żeby użył po prostu swojej siły i próbował mostować po zapaśniczemu czy odepchnąć Thompsona, niż zwijac się i próbować używać technik bjj, których po prostu Polak nie zna i które zabierają dużo sił.
  Mario miał nawet problemy z założeniem najprostszych poddań czyli gilotyny oraz duszenia.
  Atakował tymi technikami bez przygotowania i po nieudanych próbach oddawał pozycje.
  Także prowadzenie walki w stójce było nieefektywne. Ciosy Pudzianowskiego nie mają siły jeśli nie napędzi je ruchem do przodu.

  Dlatego nie zgodzę się z tezą, że w walce rewanżowej z Thompsonem było widać, że Pudzian poprawił swoje umiejętności w mma .

  Miałem wrażenie, że głównym założeniem taktycznym było wytrzymanie 2 rund przez naszą gwiazdkę. Ale samo wytrzymanie dwóch rund nie daje zwycięstwa.
   
 2. Anonymous

  Anonymous NoLife FC

  Dołączył:
  Jan 17, 2011
  Komentarze:
  37,710
  Zdobyte Lajki:
  34,065
  Punkty:
  3,790
  Płeć:
  Male
  Poprawił kondycję...kosztem siły niestety. Przecież nikt nie oczekuje ,że Mario podbije świat. Kto wie, może jak unormują mu tą kondycję, podtuczą go trochę by przypominał dawneą Pudzillę :-)
   
 3. Madman

  Madman Bellator
  Welterweight

  Dołączył:
  Dec 12, 2010
  Komentarze:
  4,419
  Zdobyte Lajki:
  193
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Jaworze, Polska
  Przede wszystkim Mario został zamknięty w ramy taktyczne, był spokojny, kontrolował wydatki energii co przy brakach technicznych jakie cały czas niewątpliwie posiada wyszło mu na niekorzyść w porównaniu z chaotycznym atakiem, stosowanym wczesniej.
   
 4. allladino

  allladino ONE FC
  Welterweight

  Dołączył:
  Jun 25, 2011
  Komentarze:
  2,429
  Zdobyte Lajki:
  1,784
  Punkty:
  1,790
  Technicznie to Pudzian jest na razie mega slaby.
   
 5. Antek Emigrant

  Antek Emigrant BAMMA
  Middleweight

  Dołączył:
  Oct 24, 2011
  Komentarze:
  945
  Zdobyte Lajki:
  133
  Punkty:
  1,790
  Home Page:

  Ja wiem czy słabiej? Na pewno miał mniej siły. W walce z Sylvią i w pierwszej z Thompsonem udawało mu się obalić rywala (i nie wykorzystać tego). Teraz to Thompson miał przewagę w obaleniach. Obaj zawdzięczali to masie i sile a nie technice.  Pod wzgledem cardio na pewno się poprawił (ale i tak mnóstwo jeszcze pracy przed nim) plus lepsze rozłożenie sił. Pozwoliło mu to zaatakować pod koniec drugiej rundy. Przy ogłaszaniu werdyktu sapał chyba mniej niż DVD.  Ale najważniejsza zmiana jaka się dokonała w ostatnich miesiącach to zmiana w jego głowie. Mario chyba zrozumiał że w MMA nie będzie miał takich sukcesów jak w strongmenach i że światowa czołówka jest po za jego zasięgiem. Że jeszcze mnóstwo pracy przed nim, a nagroda nie majaczy na horyzoncie.
   
 6. sztukmistrz

  sztukmistrz Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Dec 2, 2010
  Komentarze:
  79
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  Czy się poprawił pod względem cardio?  To była pierwsza walka w ktorej Pudzian nie atakował. Próbował trzymac dystans a "prace" wykonywał Thompson, ktory obalał Polaka kilkukrotnie podczas 2 rund. Obalenia zabierają najwiecej sił w mma , więc Thompson wyglądał na bardziej zmęczonego pod koniec walki. Skoro Pudzian solidnie trenował i schudł 9 kg od ostatniego starcia, cardio musiało mu się poprawić ale trudno ocenić jak bardzo.  Jaka byłaby , moim zdaniem optymalna taktyka na Thompsona ?  Nie wiem o co poszło w relacjach Okninski - Pudzian ale rozłąka odbiła się na potencjalnych wynikach sportowych Mariusza  Gdyby postarał się powtorzyć scenariusz walki , taki jaki był z Kavaguchim. Czyli atak, a w czasie utraty sił przeleżenie na przeciwniku , miałby wygraną w kieszenie a publika ekscytowałaby się jego dwoma czy trzema ofensywnymi akcjami ,ktore by przykryły swoim cieniem reszte walki.
   
 7. stasinek34

  stasinek34 PRIDE FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 25, 2010
  Komentarze:
  6,354
  Zdobyte Lajki:
  334
  Punkty:
  1,790
  Cięzko się to czyta, ale próbuj dalej kolego i będzie lepiej. Pozwolę sobie również na dopisanie kolejnych przemyśleń, tym razem bez większych emocji, na temat tej walki.

  Wyjazd Pudzianowskiego za Ocean miał przynieść wymierne efekty w postaci lepszych umiejętności i poprawy kondycji. Czy się udało?

  1. Kondycja - uważam, że Pudzianowski poczynił tutaj krok naprzód. Co prawda, pierwszą rundę, którą spędził w parterze, z pewnością pozwoliła mu zachować wiele sił. Nie wątpię, że miał siły na kolejne 3 minuty... A gorzej w tym aspekcie wyglądał Błachowicz.

  2. Umiejętności - podzielę je na kilka czynników:

  a) Parter - Pudzianowski nie dał się poddać, nie oddał pleców ani dosiadów, więc uważam to za sukces. Pudzian utrzymał by Anglika na plecach w drugiej rundzie, lecz niepotrzebnie podpalił się i próbował przejść gardę Thompsona, po czym został przetoczony,

  b)Zapasy - na media treningu wrażenie zrobiły na mnie ofensywne zapasy Mariusza. Szkoda, że ich w walce zbytnio nie wykorzystał. Defensywa nie istniała i jest to zdecydowanie najważniejszy element do poprawy na przyszłość,

  c)Stójka - w samym boksie nie widziałem większej poprawy. Cieszy mnie natomiast powrót low kicków, które były mocną stroną Mariusza w pierwszych dwóch walkach.

  Reasumując - rozwój byłego strongmana, jako zawodnika MMA, idzie w dobrym kierunku. Zmiana podejścia do treningów oraz nabranie pokory w przyszłości powinny zaprocentować.
  Następny rywal? Nie próbowałbym nikogo lepszego od Thompsona.

  Czekam na następną jego walkę, oby bez skandalu...
   
 8. VaeVictis

  VaeVictis UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  May 11, 2010
  Komentarze:
  16,455
  Zdobyte Lajki:
  18,039
  Punkty:
  2,790
  Samo uzywanie okreslenia "technika" w przypadku Maria jest poki co sporym naduzyciem. Progres jest, mozna by wiazac jakies nadzieje na przyszlosc, ze np. bedzie srednim europejskim ciezkim, gdyby nie wiek.
   
 9. noodles

  noodles Bellator
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Sep 19, 2010
  Komentarze:
  4,731
  Zdobyte Lajki:
  451
  Punkty:
  1,790
  z tą poprawą kondycji to ja osobiście nie był bym taki pewien. Weźmy pod uwage, że w pierwszym starciu z Thompsonem jednak działał na większych obrotach a w rewanżu wyraźnie się starał rozłożyć siły. Z resztą i tak wyglądał źle  EDIT: na pewno poprawił cardio bo schudł sporo, ale czy znacząco ? tego nadal nie wiemy
   
 10. kokos80

  kokos80 Brutaal
  Super Heavyweight

  Dołączył:
  May 25, 2011
  Komentarze:
  687
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  kondycje poprawil bardzo. lepiej oddychal. uwazam, ze jest wstanie wytrzymac 2 rundy nawet w wiekszym tempie. 115 to optymalna waga dla niego. nadal moze dominowac silowo rywali. tylko musi dostac kogos lzejszego. teraz mysle ze takiego kawagucziego pokonal by przez TKO. mocniej bije, porownajcie jego boks z poprzednich walk.
   
 11. kokos80

  kokos80 Brutaal
  Super Heavyweight

  Dołączył:
  May 25, 2011
  Komentarze:
  687
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  i jeszcze napisze, ze jest wstanie wygrac z polakami z 10 HW. dlaczego? bo ma komfort finansowy, czas tylko na treningi, suplementy z gornej pulki, i najwazniejsze - trenuje ATT. na UFC to wiadomo za malo.
   
 12. Przemek

  Przemek UFC
  Welterweight

  Dołączył:
  Mar 30, 2009
  Komentarze:
  9,702
  Zdobyte Lajki:
  8,936
  Punkty:
  2,890
  sztukmistrz coś w tym jest,może i lpiej wyglądałaby walka jakby pudzian od razu szukał dominacji.Widać rozlozyl siły umiejetnie i wyszlo tylko to i nic poza tym,wiem wiem kij mi w oko :D
   
 13. VaeVictis

  VaeVictis UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  May 11, 2010
  Komentarze:
  16,455
  Zdobyte Lajki:
  18,039
  Punkty:
  2,790
  Przemek: Kij nam wszystkim [w] oko !
   
 14. bax

  bax Maximum FC
  Featherweight

  Dołączył:
  Dec 11, 2010
  Komentarze:
  1,461
  Zdobyte Lajki:
  3
  Punkty:
  1,790
  pudziao musi walczyć w normalnym limicie wagowym 120 kg. Thompson miał przewagę masy i to było widać. Taktyka też była z resztą słaba, Mariusz nieźle obala, ale fatalnie broni obalenia.
   
 15. Cinek007

  Cinek007 KSW
  Middleweight

  Dołączył:
  Mar 17, 2011
  Komentarze:
  5,655
  Zdobyte Lajki:
  4,187
  Punkty:
  2,792
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Pakutinskasowo
  odpowiedź: nieznacznie, za mało
   
 16. Tar-Ellendil

  Tar-Ellendil Vale Tudo
  Championship

  Dołączył:
  Apr 28, 2011
  Komentarze:
  26,260
  Zdobyte Lajki:
  28,657
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Occupation:
  MMA
  Miasto:
  Krakał
  Home Page:
  W ostatniej walce Pudziana po za kondycją nie widziałem praktycznie żadnych postępów.  Może teraz sie skupią na zapasach bardziej.
   
 17. kiler113

  kiler113 Maximum FC
  Featherweight

  Dołączył:
  Sep 6, 2010
  Komentarze:
  1,462
  Zdobyte Lajki:
  15
  Punkty:
  1,790
  nie wiem czy tylko ja tak mysle ale Mario w stojce to jest nawet nie jest poczatkujacy tylko czlowiek wpuszczony na ring prosto z ulicy, nie ma opanowanych podstaw takich jak poruszanie, skrecanie ciala przy ciosach czy najbardziej rażace dla mnie nie trzymanie gardy i cepy wyprowadzane albo z cyckow albo zza siebie, po 2 latach trenowania i to z ludzmi jakich mial do dyzpozycji pudzian to on powinien juz niezle wymiatac w ringu a tak jak napisalem on nie ma zadnych podstaw opanowaych...
   
 18. A-S-S-A-S-S-I-N

  A-S-S-A-S-S-I-N Jungle Fight
  Featherweight

  Dołączył:
  Feb 9, 2011
  Komentarze:
  256
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  On nie poprawil cardia tylko dobrze rozkladal sily na walke nie tak jak wczesniej ;)  EDIT:  Dodam tyle ze 2 lata to jest nic w MMA ;)
   
 19. Bezimienny

  Bezimienny WSOF
  Middleweight

  Dołączył:
  Feb 1, 2011
  Komentarze:
  3,326
  Zdobyte Lajki:
  2,613
  Punkty:
  1,790
  Umiejętności? Wiadomo z walką na walkę jest lepiej-chociaż szału nie ma. Za to śmiało można powiedzieć, że widać w Mario znaczący progres: w USA nauczyli go oszczędzania sił, widać, że nie chce kończyć wszystkich walk w pierwszej rundzie.
   
 20. Marcin Jabłoński

  Marcin Jabłoński Bellator
  Welterweight
  Cohones MMARocks

  Dołączył:
  May 25, 2011
  Komentarze:
  4,415
  Zdobyte Lajki:
  2,599
  Punkty:
  1,790
  poza tym Mariusz stosował "techniczne" elementy mma np. próby wyjścia z parteru przy wykorzystaniu położenia przeciwnika, duszenia gilotynowego, uciekał z nogami kiedy Thompson chciał obalać, co prawda prawic nic mu się nie udało, ale w porównaniu z poprzednimi walkami dla mnie to progres
   

Share This Page