Cohones Shadow Judging

Charles Bronson

UFC
Welterweight
Jest na cohones może ktoś ogarniający programowanie albo wie z której strony by to ugryźć?
Wpadł mi do głowy pomysł, aby zorganizować na cohones swego rodzaju shadow judging. Podobnie jak na stronie UFC w trakcie walki można na żywo sędziować rundy, tak możnaby stworzyć coś takiego na cohones. Potem po wszystkim np pokazywać jak kto punktował i jakiś ogólny wynik sedziowania cohonesowego.

Co o tym sądzicie?

mmag

UFC
Strawweight
Jest na cohones może ktoś ogarniający programowanie albo wie z której strony by to ugryźć?

Jest, jest, ale to nie jest krótka i szybka robota. A tak zorganizowanie na forum, to pewnie ktoś z ekipy mmarocks musiałby się wypowiedzieć ;)

@cRe

A można zakładać takie grupy?

cRe

UFC
Lightweight
Nie wiem czy się da. Tak tylko rzuciłem pomysł. Można robić posty z tematem gali i każda walka by miała ankietę (ta która jest na forum) z punktacja. Zaznaczaloby siępunktację a w komentarzu by się podawalo argumentację

Charles Bronson

UFC
Welterweight
Nie wiem jak działa mmadecisions ale chodzi o sędziowanie walk w czasie rzeczywistym, pojawia się oczywiście od razu problem natury technicznej, czyli pewnie wymagałoby to jakiejś moderacji, żeby nie oceniać np walk czy rund które się jeszcze nie odbyły a raczej nie ma na forum takiej osoby, która by pilnie śledziła każdą galę na forum.

Chodzi też o to, żeby to nie było na jakimś zewnętrznym portalu czy coś i żeby potem od razu po walce wyświetlał się jakiś wynik zbiorczy czy coś. Myślę, że takie coś mogłoby sprawić, że MMARocks mogłoby się stać jakimś opiniotwórczym wyznacznikiem a na pewno ciekawym źródłem do polemiki przy kontrowersyjnych wynikach walk.

mmag

UFC
Strawweight
Rozumiem. Powiem szczerze, że miałem kiedyś pomysł stworzenia zewnętrznego portalu z punktacjami, szczególnie polskich gal. Ale gdyby coś takiego powstało tutaj, byłoby fajnie ;)

Charles Bronson

UFC
Welterweight
Ja to widzę tak mniej więcej, że byłaby w czasie trwania gali dostępna strona na rocksach z typowaniem, oczywiście tylko i wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników i do wyboru aktualnie odbywające się gale, po wybraniu danej gali wyświetlają się walki i dostępna jest tylko ta która trwa właśnie w danej chwili (to mnie właśnie trapi jak to rozegrać, żeby to było w czasie rzeczywistym) i po zakończeniu rundy opcja dodania swojej oceny 10-10, 10-9, 10-8 itd.
Po zakończeniu walki jakiś tam algorytm wystawiałby ogólną ocenę walki na podstawie typowań użytkowników. Potem po zakończeniu gali możnaby zobaczyć sobie poszczególne oceny walk i rund +opcjonalnie jak typowali jacy użytkownicy. Potem też po kliknięciu w profil użytkownika możnaby obczaić oprócz tego w jakich tematach się udziela itd. to jak typował dane walki.

Coś podobnego jest na stronie ufc.com także proponuję np jutro obczaić jak to mniej więcej wygląda jak ktoś nie wie i pomyśleć.

Cieszę się, że pomysł się spodobał, liczę, że jakoś uda się to wcielić w życie, byłoby zajebiście.

Arlovski

UFC
Heavyweight
Charles - tak na serio. Jak myślisz ile osób podczas oglądania gal będzie wbijała na kompa by zagłosować na wynik po każdej rundzie? I nawet jak znajdą sie chętni to czy nie znudzi im się to za szybko? Pomysł ciekawy tylko czy to ma szanse się udać?

Charles Bronson

UFC
Welterweight
Śmiem twierdzić, że 99,9% i tak ogląda galę na kompie więc co to za problem otworzyć kolejną kartę w przeglądarce? Skoro nie znudziły się jakieś typery itp. to czemu miałoby się znudzić takie interaktywne narzędzie?

Arlovski

UFC
Heavyweight
Śmiem twierdzić, że 99,9% i tak ogląda galę na kompie więc co to za problem otworzyć kolejną kartę w przeglądarce? Skoro nie znudziły się jakieś typery itp. to czemu miałoby się znudzić takie interaktywne narzędzie?
W typera wchodzisz kiedy masz chwilę, ustawiasz i już. Nie musisz siedzieć "na żywo"

Charles Bronson

UFC
Welterweight
No na każdej gali praktycznie siedzi spore grono na czacie, no i w sumie po każdej rundzie większość pisze jak ocenia rundę :D

dssport

PRIDE FC
Welterweight
Dopiero teraz zobaczylem temat. Super pomysl mam nadzieje, ze wypali. Ja chce byc jak Irena :D

dobryskun

WSOF
Welterweight
zajebisty pomysl, popieram recami i nogami!
moze w formie ankiety dostepnej tylko w trakcie walk, @Grzechu pewnie by cos wymotal. napisal bota "mahonka" to takie cus to bedzie pestka.

Widder

Shark Fights
Heavyweight
pomysł mega, jak to będzie realizowane w czasie rzeczywistym to już w ogóle miód malina. Problemem może być tylko aktualizacja przeglądarki. No i czy głosowanie na 1wszą rundę ma trwać 1min w czase przerwy czy np całą 2gą rundę.

Charles Bronson

UFC
Welterweight
Uwazam, ze na ocenienie 1 rundy można sobie dac ile sie chce czasu, byle nie można było przed zakończeniem tej rundy i przed ogłoszeniem werdyktu.

Solaris

UFC
Welterweight
Nagrodą za najbardziej trafne sędziowanie będzie kolacja z Ireną Preiss i ciepła posada w PLMMA? :D
Bardzo trafny pomysł, pare miesięcy temu prowadziłem przez jakiś czas zeszyt z punktacjami walk, które oglądałem na UFC bądź innych galach. Fajnie byłoby wprowadzić takie coś na Cohones.

Fresh

UFC
Welterweight
A sam pomysł , mimo że dobry, nie przejdzie, gdyż nikt za darmoszke takiego programu nie stworzy.
a chcesz się założyć ?
mogę postawić ze 2 tyś że jest to do zrobienia za darmoszke ;)

BTW pomysl swietny