[Cohones pomaga] Jezus w ogrodzie z dziećmi

Cloud

UFC
Heavyweight
Cohones
MMARocks
Cześć. Może mi ktoś nakreślić z jakiego biblijnego wydarzenia pochodzi ta scena? Oraz w sumie czy ktoś w sieci widział podobny obrazek? Szukając Jesus with kids czy Jesus in garden to nie znalazłem nic uderzająco podobnego.

07gnf8eo.jpg

Bodzio

Maximum FC
Heavyweight
W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: "Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?" On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: "Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje. Mt 18:3

Zioło Dziekan

Bellator
Featherweight
Ewentualnie Mk 10, 13 "Jezus błogosławi dzieci
13 Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. 14 A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. 15 Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. 16 I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je" i to samo Łk 18, 15

respect

UFC
Heavyweight
Cześć. Może mi ktoś nakreślić z jakiego biblijnego wydarzenia pochodzi ta scena? Oraz w sumie czy ktoś w sieci widział podobny obrazek? Szukając Jesus with kids czy Jesus in garden to nie znalazłem nic uderzająco podobnego.

07gnf8eo.jpg
To na 99% nie jest związane z żadnym biblijnym wydarzeniem.

żartowałem, nie znam się :mamed:

Wewiur

PRIDE FC
Lightweight
Jeśli mówimy o tym obrazie, to strzelam, że jest dziełem polskiego malarza.
Chyba kiedyś go w jakimś domu widziałem (znaczy reprodukcję). Ewentualnie gdzieś w katechizmie.
To był obrazek pamiątkowy.

Cloud

UFC
Heavyweight
Cohones
MMARocks
Odziedziczyłem ten obraz po babci, ale nie wierzę, że to nie jest reprodukcja. Babcia kupiła go w sklepie meblowym tak gdzieś w latach 50-60.

respect

UFC
Heavyweight
Odziedziczyłem ten obraz po babci, ale nie wierzę, że to nie jest reprodukcja. Babcia kupiła go w sklepie meblowym tak gdzieś w latach 50-60.
Może być oryginał, ale jakiegoś malarza amatora. Mój dziadek takich obrazów malował dziesiątki a sławnym malarzem nie był :p no chyba, że u mnie w miasteczku :D

Cloud

UFC
Heavyweight
Cohones
MMARocks
@Cloud mojej dziewczyny babcia ma taki sam. jakis metr wysokości i z 1,5 szerokości

Mogłaby zdjęcie zrobić? Byłbym wdzięczny. Czyli albo masowa reprodukcja, albo wzorowanie się na czymś kilku malarzy z tematyki "ogólnej" (potocznie zwanej kiczowatej).

Wewiur

PRIDE FC
Lightweight
Mogłaby zdjęcie zrobić? Byłbym wdzięczny. Czyli albo masowa reprodukcja, albo wzorowanie się na czymś kilku malarzy z tematyki "ogólnej" (potocznie zwanej kiczowatej).
W okolicach II WŚ obrazy kopiowano np. w zakonach i roznosiły się po świecie. Mam w rodzinie podobną historię. Zapewne jest to reprodukcja, ale są szanse, że wykonana przez zakonników, czy osoby związane z nimi. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nie jest to masowa reprodukcja (masowa w dzisiejszym rozumieniu tego słowa).
Na pewno jest to cenna pamiątka, czy wartościowa ciężko powiedzieć. Jednak z pewnością niesie za sobą wartość kulturową, bo takich obrazów przetrwało raczej całkiem mało.

Szukaj po okolicznych zakonach i starszych parafiach. Jest w Tarnowie ten zakład pomagający osobom ubogim, co produkuje ręczne reprodukcje dewocjonaliów, być może tam będzie jakiś ślad. Z Maryjami mogłoby być łatwiej, ale i może tutaj się uda. U mnie się udało odkryć źródło pochodzenia (choć obraz przepadł).

nicos

Bellator
Featherweight
Obraz pewnie nic nie.warty, ale odkupię go od Ciebie za 5 tys., bo mi się spodobał.
E: Żatrowałem​

Last edited:

Wewiur

PRIDE FC
Lightweight
Obraz pewnie nic nie.warty, ale odkupię go od Ciebie za 5 tys., bo mi się spodobał.​
Szczerze, zapytałbym rzeczoznawcy, bo możliwe, że wart więcej. Zależy od wielu zmiennyxh by orzec przez komputer.

KO-hunter

Legacy FC
Flyweight
Niestety nie da rady w najbliższym czasie babcia mieszka daleko. Przy najbliższej okazji jeśli będzie cię to nadal interesowało postaram się zrobić.
Swoją drogą to może być trochę inny Obraz. Sam mam obraz wykonany w podobnym stylu tylko że pokazana inna scena.

Anonymous

NoLife FC
Swoją drogą to może być trochę inny Obraz. Sam mam obraz wykonany w podobnym stylu tylko że pokazana inna scena.

Pewnie ten:
Jesus-Blessing-the-Children-by-Bernhard-Plockhorst-1825-1907.jpg

Jest sporo wersji tego obrazu. Tzn, jakieś reprodukcje tej samej scenki. Inna wersja to ta:
images

Ale identycznej do @Cloud 'owej, póki co nie moge nigdzie znaleźć.
Aczkolwiek myślę, że scenka i jej przekaz , na wszystkich obrazkach jest taka sama.

Czyli Inba z Jezusem ;)

KO-hunter

Legacy FC
Flyweight
u mnie jeden jest taki, drugi w podobnej tematyce iestety tak zakurzony na strychu ze nie bede wstawial zdjecia. na jednym nie ma z tylu nic , na drugim widać nalepke jak na starych meblach z fabryki z cena itp sugerujaca masowa produkcje, niestety wszystko juz nieczytelne.

Attachments

• DSC_0015.JPG
    DSC_0015.JPG
    115.1 KB · Views: 34

KO-hunter

Legacy FC
Flyweight
Spytałem babci, powiedziala że jeżdził jakiś facet z wypełnionym obrazami autem skrecał do każdego domu i pytał się czy ktoś chce kupić jakiś obraz.