Co przesądziło o zwycięstwie Pudziana?

Szczerze to juz mnie naprawde wkurza to podnoszenie do stojki, gdy zawodnik nie lezy biernie tylko probuje cos robic (przyklad Soko, az chlopak sam byl zdziwiony), czy przerywanie walki bo komus lekko nosek krwawi. Wydaje mi sie, ze to nie moze byc inicjatywa sedziego, bo nie chce mi sie wierzyc, ze ktos taki jak Piotr Baginski robi to z wlasnej woli. Pewnie dostaje instrukcje od KSW, a KSW od Polsatu, wiec to Polsat rzadzi wszystkim. Ale to juz przestaje byc MMA, tylko jakas kiepska parodia.


walki w ringu zdecydowanie szybciej sa podnoszone do stojki (patrz pride), tutaj duzo latwiej obalic, chociaz zgadzam sie, ze czasami dzieje sie to zbyt szybko.



lekko krwawi nosek, Polska publicznosc nie jest jeszcze gotowa ogladac tak "brutalnych" walk. i nie mam na mysli tutaj ludzi na trybunach, ale to jednak, kilkumilionowe rzesze przed telewizorami
 
Madzer to nie byly pretensje w Twoją strone, tylko moje zdziwienie ;)



Pozycja dosiadu i bycia na plecach rywala jest w MMA zdecydowanie przeceniana, co raz mniej poddan z tych pozycji, latwiej zesweepowac, obrocic się i byc gardzie rywala. Byla pozycja dominujaca,ale z ktorej nic nie wynikalo niemalze...jak dla mnie przynajmniej to nie byla przewaga zdecydowanie na 10:8, ale wyraznie na 10:9.
 
lekko krwawi nosek, Polska publicznosc nie jest jeszcze gotowa ogladac tak "brutalnych" walk. i nie mam na mysli tutaj ludzi na trybunach, ale to jednak, kilkumilionowe rzesze przed telewizorami


Szkoda tylko, ze w walkach bokserskich tak szybko nie przerywaja, dla mnie to jest parodia, rozumiem na poczatku, ale juz po tylu galach mogliby sobie dac z tym spokoj. Poza tym takie durne zblizenia kamera na krew na macie ringu, po co to? Sami sobie tak robia, ze to wielce brutalne. Ludzie to jest walka, MMA, jak im takie cos przeszkadza to niech Polsat szachy pokazuje. Ja to mam ciagle przed oczami Crawforda, ktorego o maly wlos z powodu krwawiacego nosa nie pozbawili wygranej (i to nie byl krwotok).
 
fusel,



tylko zwroc jeszcze uwage, ze walki przenoszone sa do stojki predzej, gdy to Polak jest w opalach, podobnie z interwencjami lekarza, gdy NASZ zawodnik potrzebuje chwili odpoczynku.



to wszystko to niejest MMA, a jeden wielki i trzeba dodac, ze krecacy sie interes. panowie K&L nie moga sobie pozwolic, by Pudziao przegrywal, bo maja dzieki niemu doskonala ogladalnosc. a komu sie bedzie chcialo ogladac walki, gdzie Polacy raz za razem przegrywaja? przez takie walki tez zdobywaja fame, gdzie nie spojrzysz to ktos gada o wczorajszej walce i oszustwie sedziow w walce Pudziana z Thomsonem, ktora tak naprawde nikogo nie obchodzi (bo czemu mialaby) skoro nie ma zadnego wplywu na jakiekolwiek rankingi.
 
Boks to boks, jest to stary sport, ludzie go dobrze znaja. Ememej jest stosunkowo mlode i wydaje mi sie, ze to ciagle wycieranie krwi jest wynikiem jakiegos starchu przed tym co powie przecietny Polak ogladajac to. "Krew przed 22??????? :O :O :O".
 
Jak reszta redakcji punktowała walkę Pudziana? Na wp przeczytałem, że Mamed powiedział Pudzianowi, że przegrał walkę... Też wam tak wolno chodzi cohones?
 
Nie własnie coś co chwile przerywa. A co do walki to Cipek wygrał zasłużenie, to jeśli Shogun w walce z Hendo nie dostał za piątą 10-8, to za co niby Horwich miał by dostać, może i miał plecy ale za dużo i tak nie zrobił.
 
Trojkatny:



Rozumiem, ze to biznes, ale jeszcze troche to przez podobne waly (wyniki i podnoszenie do stojki, czy krewka od zadrapania) ludzie (fani tego sportu) beda odwracac sie od KSW. Zarowno kibice jak i zawodnicy. W walce Thompsona to skandalem jest nie tylko sam werdykt, ale tez to, ze James nawet na chwile nie mogl sobie odsapnac i przycisnac Pudziana do maty bez zadanego ciosu oczywiscie, bo sedzia juz czekal zeby podniesc walke do gory.
 
To jest strasznie dziwne bo KSW chce robić gale MMA, a nie chce żeby na nich była krew. Sporty walki są kontaktowe i to bardzo :), zawsze tego typu imprezą będzie towarzyszyć krew i brutalność. To tak jak by chcieli zrobić MMA dla 12 czy 13 latków. Walka Kornika z Irokezem też moim zdaniem za wczesnie przerwana.
 
Irokez po przerwaniu walki ledwo stał na nogach. Jeśli sędzia by tego nie przerwał to byłaby powtórka z Saidov vs Żydak •
 
Co najmniej dwie decyzje z dupy wyjęte, bezsensowne podnoszenie walki do góry i przerywanie po byle zadrapaniu - to ma być czołowa organizacja w Europie. Dla mnie kontrowersji nie budziły tylko skończenia Mameda i Kornika oraz decyzja Janka. No i rozumiem, że można było dać wygrane Cipao i Aslana, ale na początku wzbudziły one we mnie zmieszane uczucia. Natomiast wytypowanie zwycięstw Chmiela i Mariuszka to już jest wał na potęgę. Jednak najbardziej wkurwiła mnie reakcja publiczności, która Mariuszka oklaskała jak bohatera narodowego, a Thompsona - zycięzcę wygwizdała. Chociaż mógł powstrzymać się od tych przekleństw.



Ja walkę tych dwóch punktowałem tak:



1r. 10-8 James



2r. 10-9 James, ale nie miałbym problemów z remisem.
 
@Seven25



To nie KSW nie chce krwi, tylko Polsat.



Co do naszego konika, czyli punktowania to o ile Saidov vs Moks (punktowałem 19-19) i Materla vs Horwich (również remis po dwóch rundach, dogrywka dla Cipao) jeszcze w jakiś sposób mogę wybaczyć, o tyle wygrane Antka i Pudzianowskiego to totalna kompromitacja. Również praca w ringu momentami dziwna, wyglądało to tak jakby sędziowie stosowali zasady wymyślone przez EFMMA. Podnoszenie zawodników w dziwnych momentach i z pozycji dominujących to już w Polsce norma.
 
Może i tak, ale jakoś tak przytomnie Irokez wyglądał po wylądowaniu na plecach. @Outcast masz racje pewnie, co nie zmienia faktu, że nie da sie zrobić gali sportów walki bez krwi i brutalnosci, a polska mentalnosc jest jaka jest.
 
Dla mnie powinny byuć soccer kicki i stompy. Łokcie nie są niezbędne. Do tego nie przerywać, gdy pojawi się więcej krwi, tylko w nadzywczajnych przypadkach jak ma to miejsce w UFC.


Na bank na Polsacie beda stompy i soccer kicki :-)



Jak juz ktos pisal - KSW: Kompromitacja Sztuk Walki.
 
Nie ogarniam najazdu na KSW. To sędziowie dali ciała, nie organizacja. Czy wy naprawde myślicie, że Maciek lub Martin albo co najlepsze włodarze Polsatu po walkach Chmielewskiego i Pudziana podchodzili do sędziów i dyktowali co mają pisać na kartach?
 
Łokcie zbędne?Dla mnie łokcie to podstawa w parterze i klinczu, chyba nie chciałbym walczyć dla KSW ;) Soccer kicki i stompy niestety wyglądają zbyt brutalnie dla przeciętnego widza, ale też nie odgrywają takie roli jak łokcie w MMA.
 
Ludzie co wy z tym wałkiem gorzej bywało i nie było takiego wielkiego bum.. Czym ten Thompson zrobił takie wrażenie tym że panicznie bał sie stójki? Przyjął pare niskich kopnięc i odrazu parter obalił w porządku ale co dalej Mariusz z dołu obił go dwa razy bardziej niż ten z góry.. Po za obaleniami nie zrobił kompletnie nic! Pudzian próbówał gilotyny i duszenia za pleców między innymi przez to dwa razy wylądował na plecach to w MMA chodzi o przewrócenie przeciwnika i leżenie do końca rudny na nim czy dążenie do zakończenia walki..? Bez dwóch zdań walka remisowa dogrywka powinna być z tym sie zgodze tylko czy mieliśmy ochote na oglądanie dwóch słaniających sie facetów przez 3 minuty to by dopiero było skrytykowane. Mariusz był u siebie i co najważniejsze chciał walczyć a nie przeczekać. Ściany mu troche pomogły i po temacie.
 
Soccer kicki i stompy niestety wyglądają zbyt brutalnie dla przeciętnego widza, ale też nie odgrywają takie roli jak łokcie w MMA.


Powiedz to Wanderleiowi ;)
 
Łokcie zbędne?Dla mnie łokcie to podstawa w parterze i klinczu, chyba nie chciałbym walczyć dla KSW ;) Soccer kicki i stompy niestety wyglądają zbyt brutalnie dla przeciętnego widza, ale też nie odgrywają takie roli jak łokcie w MMA.






:-)
 
Stompy i Soccer kicki w KSW ? Wątpie, ale bym chciał. Dlaczego wygrał Pudzian ? Przede wszystkim dlatego, że walka była w Polsce, jeśli chodzi o przebieg walki - większa chęć zwycięstwa, początek i koniec drugiej rundy, 3 obronione sprowadzania i sprowadznie w ostatnich 15 sekundach. Jednak byłem pewien dogrywki i tam co jest śmieszne, więcej siły miał Mariusz. Mam wiele szacunku dla Pudzilli za to jak się zmienił nie tylko jako zawodnik, ale i człowiek i przedewszystkim podszedł dobrze do hejterów - kij im w oko !
 
Nie miałem nic przeciw tym akcjom, dobrze wspominam je z Pride'u, przypominają klimat, ale teraz wolę, gdy zawodnik przejdzie przez nogi rywala w jakiś umiejętny bądź efektowny sposób ;)Myślę, że Wand wie, a jak nie to mu chętnie pokażę jak fajnie i skutecznie można lokować łokcie, w parterze z góry są masakrujące i można je zadać przy zdecydowanie mniejszej ilości miejsca między Tobą, a rywalem, podobnie w klinczu z resztą. Z dołu, w gardzie też łokcie potrafią wiele zdziałać, a o rozcięcie tym bardziej łatwo.



A najlepsze stompy i tak robili bracia Rua :)))
 
Nie ogarniam najazdu na KSW. To sędziowie dali ciała, nie organizacja. Czy wy naprawde myślicie, że Maciek lub Martin albo co najlepsze włodarze Polsatu po walkach Chmielewskiego i Pudziana podchodzili do sędziów i dyktowali co mają pisać na kartach?


Nie no, bez przesady. Takie rzeczy załatwia się przed walką a nie po.
 
@Madzer racja na to juz nie zwróciłem uwagi dopiero przed chwilą jak patrzyłem drugi raz na walkę(wczoraj mi sie spieszyło do pracy niestety :) ledwo sie wyrobiłem).



@Outcast jaki tam znowu najazd :P



@B2K napewno stompy i soccer kicki są dużo bardziej widowiskowe. A co do dewastacji to myśle, że wolał bym dostać łokciem niż takim soccer kickiem. Może bym był bardziej rozcięty ale bądź co bądź nikt w krótkim ciosie łokciem, napewno nie ma takiej petardy jak przy kopnięciu nogą (co może powodować jakieś wstrząsnienie mózgu, a z tym nie ma żartów).
 
Back
Top