Co należy usprawnić na MMARocks wg użytkowników

Cloud

UFC
Light Heavyweight
MMARocks
Hej wszyscy.



Dzisiaj stoczyłem dyskusję z maryjanem. Tyczyła się ona pikowania w dół portalu MMARocks. Chciałbym z tego względu aby osoby, które widzą deteriorację, wypowiedziały się tutaj czego im na Rocksach brakuje oraz w jakich dziedzinach nasz portal się pogorszył. Wszystkie Wasze żale, wytykanie wad i pretenesje mile widziane:) Screeny z rozmowy poniżej:



zxxzxz.jpg
 
- szybkosc newsow i informacji (oczywiscie priorytety ustalone)



- zdefiniowanie slowa 'zestawienie' w tygodniowych przegladach (nie moge sobie odpuscic :C)



- czy wiecej wywiadow? nie wiem, mi ta ilosc pasuje, a i tak wiem, ze jak juz dostarczycie to fajnie jest tego posluchac, Esco moglby wiecej pogadac z zawodnikami, bo robi to dobrze, a cohones juz zdazylo sie za nim stesknic



- konsekwencja w banowaniu i ostrzezeniach, bo tego tez czasem brakuje, szczegolnie jesli chodzi o pewnych uzytkownikow (Esco nawet na twitterze mi o tym pisal, ze 'jakby mogl', to zrobilby porzadek z pewnymi ludzikami)



jak sobie przypomne to bede spamowal, ale i tak mi sie tu nadal podoba, nie uwolnicie sie od mojego spamu. :(
 
A ja bym chciał, żeby można było włączyć opcje, żebym nie widział postów niektórych użytkowników, "ignoruj" czy jakoś tak to się nazywa na różnych forach.
 
No chyba najbardziej rzuciło się w oczy ostatnio mało wywiadów, ale w sumie chyba lepiej jednak po walce niż przed, jeśli już WYBIERAĆ. Przed walką zwykle śpiewka ta sama, a po walce można snuć plany i zdradzać więcej szczegółów o przygotowaniach, plus wnioski z walki :-)



Coraz więcej osób, które marudzą na siłę zamiast pamiętać, że wchodzą tu z sympatii bądź miłości do tego sportu, ale czy na to da się tak na prawdę wpłynąć? Chyba, że wprowadzając cenzurę, ale nie o to przecież chodzi, a w pozytywne zmiany w ludziach coraz mniej wierzę.



A tak poza tym to ciężko mi coś mówić, bo ja o MMA dowiaduje się od Was jak już pisałem i nie wiem czy są jakieś zwłoki w czasie itp. :-)
 
Możecie uaktualnić skład osobowy redakcji ;)
 
W sumie jestem tu nowy. Od 3 lat regularnie czytam portale o MMA, ale jeśli chodzi o MMARocks to nigdy nie stawiałem go na pierwszym miejscu wśród portali branżowych. Jak dla mnie za mało wywiadów, a zbyt dużo niusów w stylu: wygrał Borys Mańskowski, wygrał Khalidov, wygrała Karolina K... przecież można to wrzucić w jeden temat.



a przede wszystkim zbyt mało info o innych galach niż te polskie i UFC.



Poza tym bywałem na różnych czatach o MMA (takie przy okazji jakiejś transmisji) i powiem szczerze, że nie dobrze ludzie wypowiadają się na temat MMARocks. Coś w stylu: "hybryda", "towarzystwo wzajemnej adoracji" itp.



Mam nadzieję, że nie wylęcę z tego forum za ten wpis, bo to tylko potwierdzałoby to co napisałem powyżej, a co głoszą inni fani MMA.
 
Moim zdaniem problemem jest nierówny poziom aktywności redaktorów - ostatnio regularnie nowe materiały pojawialy się praktycznie tylko od Franka, który dawał wywiady i materiały typu "techniczny wtorek" czy jak tam to szło :)

Kiedyś przed i po KSW od Was były wywiady z wszystkimi uczestnikami gali, a często i nie tylko z zawodnikami tlko np. godzinne rozmowy z Kawulem czy Lewym. Teraz tego typu materiałów trzeba szukać na mmanews.
Druga kwestia z wywiadami - większość jest identyczna "Jak się czujesz przed walką?" "Jak przygotowania?" "Gdzie przygotowania?" "Z kim przygotowania?" i tak dalej. Po raz kolejny podaje przykład W. Mrozowskiego z mmanews, który wyciąga jakieś ciekawostki z tweetera, facebooka, pyta o niesprawdzone plotki, żeby trochę pociągnąć zawodników za język i sprowokować do odpowiedzi. Można typa nie lubić, ale trzeba mu oddać co jego.

Z tempem wrzucania newsów już pisałem, zatrudnijcie cyborga Voranka, to problem będzie z głowy :)
 
Sorry, ale ja bym wywalił cały ten serwis robiony na WordPressie. I zainwestował w jakąś Joomle/Drupala czy w ogóle pójście w coś innego. No i ilośc materiałów która radykalnie spadła. Wywiadów po gali jak na lekarstwo, MMANews Was łykneło na tej gali, Wojtek ogarnął wywiady ze wszystkimi zawodnikami.
 
1. Przydałoby się trochę więcej wywiadów, bo niestety po KSW trzeba ich szukać na innych portalach.



2. Formatowanie postów, gdy daję coś w cytat na forum to nie widać tego na stronie i czasami wychodzą niezgoności, bo osoby korzystające ze strony myślą, że to moje słowa, a ja zwyczajnie odpowiadam na czyjeś.



3. Powrót wideokonferencji. Już dawno tego nie było, a przydałyby się chociaż dwie do roku, po galach KSW, raz z Martinem Lewandowskim, raz z Maćkiem Kawulskim, z tego co pamiętam to tylko na konferencje z zawodnikami było mało chętnych, na te z włodarzami KSW zawsze komplet użytkowników się uzbierał.



Tyle ode mnie.
 
Kiedyś się wchodziło na MMAROCKS i było mnóstwo wywiadów czy to po galach czy po obozach...a teraz jakoś sucho się zrobiło.

Videokonfy były spoko, ale dawno żadnej nie było, a można by zrobić np z Marcinem Heldem, który jest na fali.

MMARocks odżywa przed i po KSW, a potem same suche newsy, przedrukowane wyniki z gal i tyle.
Za dużo ludzi w redakcji, za mało jakości....
 
- Materiały LIVE z ważenia, konferencji i media treningów KSW



- więcej wywiadów z osobami typu manager danego zawodnika



- są jakieś wątpliwości, użytkownicy, fani mma mają jakieś pytania to pytajcie o to odpowiednie osoby i wklejajcie choćby małe newsy. Pierwszy przykład z brzegu to zamieszanie z kartą walk KSW 28 gdzie na stronie nie ma pasów w walkach który miały być o pas. Newsi odrazu podpytali, dowiedzieli się i dali info. I o to chodzi



- mam wrażenie że trzymacie dla siebie za dużo informacji, które następnie wychodzą na świat od konkurencji, nie wiem czy wychodzicie z założenie że jeśli Wy coś wiecie to wystarczy. Oczywiście nie chodzi mi o informacje poufne, ale choćby o taką pierdołę jak wyżej



- banujcie idiotów



- forum technicznie jest do całkowitej wymiany
 
MMA Rocks - więcej artykułów wszelakich.



Cohones (bo chyba też można o tym tutaj wspomnieć) - banowanie trolli. I nie, nie piszę tu głównie o tym najbardziej znanym. Czasem wprowadzają element humorystyczny, ale czasem osobnicy pokroju ProPagów czy Kutulu ewidentnie drażnią.
 
Jeszcze słowo co do vlogów. Osobiście wolałbym, żeby wolałbym, żeby były one bez dubstepu, efektów i tego zajebistego montażu, ale wrzucane świeżo po gali, a nie miesiąc po tak jak po ostatnim KSW. Brakuje mi videoblogów tego typu jak z obozu Nastula Team w Zakopcu, czy z KSW 21. Oczywiście nie krytykuję tych tworzonych przez Szymona Szulca, ale jak dla mnie te starego typu miały w sobie ten Rocksowy klimat.
 
A ja bym chciał, żeby można było włączyć opcje, żebym nie widział postów niektórych użytkowników, "ignoruj" czy jakoś tak to się nazywa na różnych forach.


O to to to.



Co do wywiadów, moim zdaniem nie jest ich za mało, ale pojawiają się prawie zawsze po wywiadach konkurencji, która jest jakby lepiej zroganizowana.
 
Święta racja Solaris... Takie materiały (nie obrobione za bardzo) są mega i ich brakuje
https://www.youtube.com/watch?v=Pg3C7okzmVM
 
Nie chcę hejtować i postaram się napisać swoje uwagi kulturalniej, niż zrobiłem to jakiś czas temu w temacie "Szklana Szczęka - pytania...". Fajnie, że powstał taki temat, bo to oznacza, że jesteście świadomi pewnych negatywnych zjawisk. Mam nadzieję, że weźmiecie sobie nasze uwagi do serca, bo nie chcę(my) zaliczać już rajdów po innych stronach, szukając newsów czy wywiadów z zawodnikami po gali...



Oryginalny nie będę:



- więcej wywiadów z zawodnikami przed i po gali,



- szybsze pojawianie się newsów ze świata MMA,



- jeśli są jakieś ważne wydarzenia w świecie MMA (np. kilka walk Polaków w UFC w krótkim odstępie czasowym), to przydałaby się Szczena... przy okazji Helda i Omielańczuka tego zabrakło. Niby to był jednorazowy wyskok, ale raził w oczy...



- dość wymówek, że jesteście zapracowanymi ludźmi ... za dużo Was jest, a kontrastując z pewnymi jednoosobowymi blogami/serwisami, realizacja pewnych zadań związanych z portalem wygląda słabo,



- odnośnie forum: do wyglądu nie mam zarzutów, ale silnik sprawia wiele do życzenia... przydałyby się sprawna wyszukiwarka czy edycja/usuwanie postu. Głupie cytowanie również jest udręką.



To chyba tylę. Życzę powodzenia we wprowadzaniu zmian.
 
Zdaje się, że swego czasu poszło Wam "za dobrze" i nieco obniżyliście loty, do tego forum żyje własnym życiem, prawie niezależnie od portalu. Główna jako taka praktycznie nie zachęca do odwiedzin. Odnośnie braku ciekawych materiałów w pełni się zgadzam z poprzednikami. Konkurencja zdaje się być bardziej aktywna i to ona zapewnia znaczną część wywiadów, etc. Do tego w zasadzie wyręczają Was użytkownicy wrzucając jeszcze "gorące" materiały, które nieraz jako "oficjalne" pojawiają się 24h później... Czas może pomyśleć nad zmianą koncepcji, forumuły portalu?



PS: Macie jakieś dane jak wygląda ruch na głównej i forum, jakie są proporcje?
 
dorzucę jeszcze : ) szczęka o której już wspominałem obniżyła drastycznie poziom, słuchałem ostatnio na yt chyba z mmaoctagon jakiejś audycji chyba nr 3, polecam do śmiechu : ) wszyscy są jednowymiarowi i słabi w ufc a w szczególności mistrzowie hehe szczęka zmierza bardziej w stronę pogaduszki przy piwku niż rzeczowej dyskusji, wiadomości przeterminowane, jakby nie voranek to ehh



Mam nadzieję, że Jakub Bijan jako naczelny walnie pięścią w stół i nie tylko nożyce się odezwą : )



kiedyś apelowałem o tweetera na głównej(nie każdy ma), przez pewien czas był: ) teraz same reklamy tylko zakupy robić, rozumiem menadżerstwo itd ale to ma być portal informacyjny tak ? czy prywatne interesy ?
 
kiedy klikam w rozpiski nie mogę niekiedy zobaczyć górnych rozpisek bo mi je blokuje reklama. Przydałoby się to zmienić;)
 
W sumie co do newsów, zatrudnijcie poczciwego Voranka i ludzie zdechną z nadmiaru wiadomości i nikt nawet nie będzie miał siły narzekać ;)
 
Wiem że się powtórzę, ale mało wywiadów i tragiczny czas ich pojawiania się na portalu. Odruchowo po KSW wbilem do konkurencji, bo wiedziałem, że tam będzie full. I się nie myliłem.



Albo poszerzyć skład Mmarocks, albo nie wiem, zrezygnować z innych funkcji lub przekazać komuś pieczę nad matariałami wideo przed, po, w trakcie gal.
 
właśnie... co z tym banerem... gifem... flashem... on zawsze wychodzi na wierz kiedy klikam w menu MMARocks? Macie tez tak?
 
Back
Top