1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ciuchy, szmaty, ubrania. Moda i trendy.

Discussion in 'Cohones' started by _Logan_, Feb 15, 2013.

1. respect

respect Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    20,216
    Zdobyte Lajki:
    46,948
    Punkty:
    3,790
    Mi się bardzo podobają zegarki, ale po prostu szkoda mi na nie pieniędzy. Mam kilka, nie powiem, że nie, ale tak jak ty są to raczej tanie zegarki i więcej leżą na szafce niż są noszone. Jeżeli ktoś ma fazę i hajs, to nie mam z tym problemu, ja osobiście tego nie czuję i przykładowo te 10k wolałbym dorzucić do samochodu.

2. szplin

szplin ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,475
    Zdobyte Lajki:
    7,457
    Punkty:
    490
    Z samochodami też nie mam wkrętki. Owszem, nie chcę totalnej padaki, ale nie mam tak, że muszę mieć auto za wuchté bejmów. Według mnie to najgorzej przetracone pieniądze, bo samochód to skarbonka na kółkach. Gdybym zarabiał bańkę rocznie, to bym zapewne kupił coś konkretnego. Znam takich co tyrają żeby wyciągnąć niecałe 10 tysięcy miesięcznie a płacą 4000 leasingu. To nie dla mnie.

Drzewo likes this.
  3. mewson

mewson WSOF
    Welterweight

Komentarze:
    3,287
    Zdobyte Lajki:
    4,911
    Punkty:
    1,790
    Na samochód łatwiej coś wyrwać, niż na zegarek:rutekajak:

4. szplin

szplin ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,475
    Zdobyte Lajki:
    7,457
    Punkty:
    490
    Nie zawsze. Korposuki dobrze znają modne zegarki. Słyszałem kiedyś jak grupka takich debatowała czy gość jest dobrą partią, bo ma na ręce longinesa.
    Jakbym miał wyjebać 300 tysi na auto żeby jakąś wyrwać to wolałbym polecieć do Tajlandii i za 100 koła zaruchać się na śmierć :conorwalk:

5. MirsadBektic

MirsadBektic KSW
    Lightweight

Komentarze:
    5,219
    Zdobyte Lajki:
    11,476
    Punkty:
    1,190
    Można też połączyć jedno z drugim :fjedzia:

6. szplin

szplin ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,475
    Zdobyte Lajki:
    7,457
    Punkty:
    490
    Wtedy potrzeba czterystu tysięcy :eddieconspiracy:

Drzewo and MirsadBektic like this.
  7. majkelo89

majkelo89 Moderator Cohones

Komentarze:
    12,173
    Zdobyte Lajki:
    32,628
    Punkty:
    3,190
    Tylko tam nie masz pewności czy to będą laski.:lesnarhappy:

Drzewo likes this.
  8. szplin

szplin ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,475
    Zdobyte Lajki:
    7,457
    Punkty:
    490
    Nie wiem jak Ty, ale ja potrafię odróżnić dydola od kuciapki :dont_be_scared:

Drzewo likes this.
  9. Evo

Evo Shark Fights
    Lightweight

Komentarze:
    1,198
    Zdobyte Lajki:
    1,223
    Punkty:
    490
    Wybacz ale generalizujesz. Estetycznie przy bliższym poznaniu jest przepaść. Ja zegarek traktuję jak męską biżuterię, w sumie jedyną. Swego czasu jeździłem autkiem wartym ówczas ok. 25k mając na ręku zegarek za przeszło 45k. A i żeby było zabawniej, takiej marki, że mało kto by wiedział co to jest, więc argument typu lans też odpada :). Ps. Na lepsze auto też mnie było stać, pytanie po co, skoro w tym czułem się komfortowo.

10. szplin

szplin ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,475
    Zdobyte Lajki:
    7,457
    Punkty:
    490
    Nie wierzę, że w dzisiejszych czasach nie da się stworzyć czegoś (mowa o zegarku) wyglądającego baaardzo przyzwoicie za mniej niż 1000 złotych. Pomijam kwestię precyzyjnych mechanizmów, gdyż diabeł tkwi w szczegółach ;)
    W dobie powszechnych obrabiarek cnc, dostępności wszelkich technologii to nie jest już tajemna manufaktura. No chyba że masz na myśli zdobienie szlachetnymi metalami czy kamieniami, co w sposób oczywisty podnosi cenę. Estetyka sprowadza się zatem głównie do udanego projektu graficznego.
    Podstawową pierwotną funkcją zegarka było wskazywanie czasu, co pewnie dokładniej ogarnie kwarcowy werk za 2 dolary, niż mechanizm drogiego patka. Dlatego w tych rozważaniach pomijam kwestię "bebechów".
    Można założyc na siebie biżuterię z Apartu, powiesić na szyi jajko Faberge albo samemu coś wystrugać ze sztabki złota. Jesteś pewien, że cena odda "piękno"? Dla ułatwienia dodajmy, że w każdej biżuterii mamy identyczną ilość materiału. I tak samo może być z zegarkiem. Ta sama ilość farby na płótnie, ten sam motyw uchwycony pod werniksem, a jednak odkrycie, że jeden z obrazów jest dziełem mistrza zmienia postrzeganie. Większość materiałów widocznych w zegarku (wciąż pomijam mechanizm),to nie kosmiczne technologie. Owszem, za 40 złotych tego nie zrobisz super, ale przy seryjnej produkcji za 400 już tak.
    A jeśli chodzi o Twój przyklad z autem i zegarkiem, to jak najbardziej rozumiem. Masz wkrętkę na punkcie zegarków i to się chwali. To Twoja wkrętka, więc nie będę jej oceniał przez swój pryzmat. Ktoś inny na Twoim miejscu mógłby silnik porsche pakować do malucha, bo go to jara. Nie potępiam. Śmieszyłbyś mnie gdybyś był jak te karyny co lecą na rolexa a nie robi na nich wrazenia vacheron constantin, bo nie mają pojęcia co to za marka. Jeśli miłość do zegarków jest prawdziwą pasją a nie lansem, to nie widzę w tym nic zdrożnego.
    Moja subiektywna ocena jest taka, że uwzględniam stosunek ceny do jakości przy uwzględnieniu użyteczności. Zegarek jest biżuterią, dodatkiem, ale nie mam takiej wkrętki bym dawał za niego dużo pieniędzy, bo to dla mnie tak jakbym miał po pyry do biedry iść z torbą LV za 30 tysi zamiast z reklamówką za 30 groszy.

Drzewo likes this.
  11. respect

respect Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    20,216
    Zdobyte Lajki:
    46,948
    Punkty:
    3,790
    Nie do końca się zrozumieliśmy. Ja też nie musze mieć dojebanej fury, ale po prostu gdybym miał na przejebanie kilkadziesiąt tysięcy, to wolałbym to wsadzić w auto niż w zegarek. O innych rzeczach już nie wspominając.
    Ale wiadomka, nie neguję bo to indywidualna sprawa kto na co daje hajsik.

szplin likes this.
  12. Evo

Evo Shark Fights
    Lightweight

Komentarze:
    1,198
    Zdobyte Lajki:
    1,223
    Punkty:
    490
    Oczywiście, że się da, jest wiele fajnych zegarków <1000pln. Tak samo jak jest wiele fajnych samochodów za 150k. Co nie znaczy, że można porównać Casio do Pateka czy Forda do Bentleya. Niestety z większością dóbr w dzisiejszych czasach, nie tylko luksusowych, jest tak, że za jakość się płaci, a często grubo przepłaca. Czy warto? Tutaj już kwestia siły nabywczej i preferencji. Bo często ciężko jest wymiernie określić korzyści wynikające z przewagi jednego nad drugim. Dla jednego 2tys to miesięczna pensja, dla drugiego to dniówka.

Guest, Drzewo and szplin like this.
  13. Drzewo

Drzewo UFC
    Strawweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    7,483
    Zdobyte Lajki:
    7,141
    Punkty:
    290
    Ale dobry tekst :beer:

szplin likes this.
  14. szplin

szplin ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,475
    Zdobyte Lajki:
    7,457
    Punkty:
    490
    Bo autor dobry :conorwalk:

Drzewo likes this.
  15. Drzewo

Drzewo UFC
    Strawweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    7,483
    Zdobyte Lajki:
    7,141
    Punkty:
    290
    :goddamnright:

szplin likes this.
  16. respect

respect Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    20,216
    Zdobyte Lajki:
    46,948
    Punkty:
    3,790
    Pany orientujecie się czy gdzieś obecnie są dobre promki na garnitury, koszule itd? Tak żeby całość zamknąć za ok 1500zł, ale wiadomo czym mniej tym lepiej tylko żeby jakość była sensowna.

17. majkelo89

majkelo89 Moderator Cohones

Komentarze:
    12,173
    Zdobyte Lajki:
    32,628
    Punkty:
    3,190
    Wólczanka ma wyprzedaż koszul i promocję 3 sztuka gratis. Na gajer Bytom powinien mieć jakieś sensowne rabaty, a jakość jest ok, we Wrocławiu mają też swój outlet.

respect likes this.
  18. mewson

mewson WSOF
    Welterweight

Komentarze:
    3,287
    Zdobyte Lajki:
    4,911
    Punkty:
    1,790
    Lancerto w Fashion Outlecie. Jakościowo bardzo przyzwoite, mam 3 garnitury od nich i mogę polecić. Plus jest taki, że obsługa jest naprawdę sensowna, ja mam problem z doborem rozmiarów jeśli chodzi o taliowane marynarki, a tam zawsze mi coś babeczki wymyśliły dobrego. Fajnie, że można brać inne rozmiary spodni i marynarek, a nie jest to powszechna praktyka w salonach. Promki zaś są takie, że poza najnowszą kolekcją zawsze są przeceny, dodatkowo zazwyczaj jakieś pierdy typu pokrowiec na gajer za 1zł, czy pierwsze poprawki/przerobienie gratis. Kwestia szczęścia co Ci się spodoba, raz zmieściłem się poniżej 1500zł za marynarkę i spodnie, raz mi się spodobało coś z nowej kolekcji i wydałem z koszulą 2x tyle:lol:

respect likes this.
  19. ScoTT

ScoTT KSW
    Middleweight

Komentarze:
    5,652
    Zdobyte Lajki:
    10,260
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Rzeszów
    I zaglądnij też na stronę vistuli bo tez maja jakis happy days teraz.

respect likes this.
  20. FAMEMMA

FAMEMMA Bellator
    Heavyweight

Komentarze:
    4,873
    Zdobyte Lajki:
    4,636
    Punkty:
    140
    a ja sobie nowe buty kupilem za 900 zl

Share This Page