Ciekawy wywiad Borysa Mańkowskiego

DamianoSiemano

Maximum FC
Middleweight
425781_272739786162001_179851732_n.jpg




https://www.facebook.com/photo.php?fbid=272739786162001&set=a.131117680324213.15937.117143845054930&type=1



Ciekawy długi wywiad z pytaniami zadanymi przez fanów z Borysa fanpage
 
"Hmm jest taki pamper co trzyma mój pas w chacie chyba zwie się St-pierre."
Uwielbiam Borysa :-)
 
Znalazłem dzisiaj sporo wolnego czasu i stwierdziłem że odpowiem na wszystkie pytania nie czekając na żaden wywiad ;) zajęło mi to trochę czasu ale dałem radę ;P Pozdro!








Andrzej Ficek: Kiedy zacząłeś trenować MMA i co skłoniło cię do treningów jaką miałeś motywację?
BM: MMA zacząłem trenować w wieku 16 lat. Skłoniły mnie walki UFC. Motywowali mnie tacy zawodnicy jak GSP, Vitor Belfort, Quinton Jackson i sam chciałem być taki jak oni.





Kamil Czerwiec: czy zainteresowanie DBZ miało wpływ (jeśli tak to jaki) na Twoje życie osobiste, sportowe itp.?
BM: Możliwe że gdyby nie DB, w ogóle bym nie trenował. Będąc dzieckiem oglądałem serial i szedłem do lasu trenować a kiedy nie leciał w polskiej TV, włączałem transmisje na RTL,brałem sztangę przed TV i • pakowałem • motywując się jak moje ukochane postacie trenują i walczą, m.in. dlatego mam tak wytatuowaną rękę, to jak gdyby sam początek treningów :D Dalsze znaczenie tatuażu kiedyś opiszę.

Magdalena Konkel: Czy masz jakieś inne zainteresowania,pasje?BM: Podróże, moja dziewoja :D po galowe picie whiskey :D, mój pies Dabo :D, filmy, seriale, rysowanie , pływanie itd.

Maciek Kotarski: co tam słychać?

BM: BM: Byłbym zaszczycony :D Ale ksywka musi wyjść tak po prostu :D
Piotr Tylek W jakich okolicznościach poznałeś Rafała Moksa?
BM: Na naszym debiucie w M1

Kacper Markocki co dalej z twoją karierą? idziesz po pas? no i czy jest już następny przeciwnik z którym chciałbyś w przyszłości walczyć?
BM: Co dalej? A kto to wie? Jak będę wygrywał będzie dobrze :D Hmm jest taki pamper co trzyma mój pas w chacie chyba zwie się St-pierre.

Piotr Bn 1) Jak bardzo zapasy pomagają Ci być skutecznym zawodnikiem MMA?
2) Jak duże korzyści płyną dla Ciebie z treningów zapaśniczych z udziałem tych najlepszych zapaśników (Damian Janikowski)?
BM: Bardzo! Jeżeli mi idzie w stójce to robię swoje i nie daję się obalić,jeżeli coś jest nie tak sprowadzam także same korzyści.
Akurat z Damianem robiliśmy tylko raz ale w Ankosie jest wielu wspaniałych zapaśników z których pomocy mogę korzystać, jest to fantastyczne.

Maria Gadkowska Rafal jest wolny?
BM: Można to rozumieć dwojako ;) Ale domyślam się o co chodzi,ma wybrankę ;)

Robert Mrozek Kiedy ogarniesz kamehame?:-)
BM: Nie widziałeś ostatnio po walce? Zmiotło trybuny :D

Paweł Paryna w jakim wieku planujesz zostać mistrzem UFC ? ;p
BM:Hmmm tak realnie • 28?

Łukasz Tomasz Borys, czy nie uważasz, że wśród młodych ludzi brakuje promocji sportu jako alternatywy wobec patologii jaką serwuje im osiedle i sporty walki mogą być jednym z takich alternatywnych wyjść?
BM: Pewnie że brakuje, penerek jeden z drugim którzy ćpają na klatce schodowej nie przestaną tego robić bo spodoba im się jakiś piłkarz, do nich trzeba przemówić ich językiem. Zobaczy fightera który w ich słowniku • fajnie napier*** • i może się tym zajara. Z czasem odchodzi chęć spuszczenia komuś wpierdolu tylko liczy się coś więcej, coś o czym wie każdy prawdziwy sportowiec. Ostatnio na sale zaczął przychodzić gość który jeszcze nie dawno ćpał i pił nałogowo, okazało się że przestał i zaczął trenować ,bo zachwycił się mną • zwariowałem , aż się ryczeć zachciało.

Adrian Molenda siema.pytanie jest do Borysa jak i do Rafała-dlaczego federacja KSW WIDZĄC ZE JESTEŚCIE ŚWIETNYMI ZAWODNIKAMI DAJECIE BARDZO MOCNE I DOBRE WALKI NIE DA WAM SZANSY POPROWADZENIA OBOZóW KSW???W WADZE DO 80KG TEŻ JEST DUŻO ZAWODNIKóW KTóRZY Z MIŁA CHĘCIĄ POSPAROWALI BY Z WAMI I ZDOBYLI BY WIĘKSZE DOŚWIADCZENIE W MMA!!!SZACUN CHŁOPAKI!!!!
BM: Hmm tego nie wiem :D

Wadim Jarochowicz Kiedy SSJ3 ?, A i ile smoczych kul ci brakuje
BM: Jak zdobędę pas to będzie 3ka ;), mam wszystkie ale pas chcę wywalczyć własnymi siłami ;)
Oskar Ewa Cyniak: W walce z Rafałem co najbardziej Cię zaskoczyło? siła , dynamika ?
BM: Tlen i ciągłe parcie do przodu





Tomek Olenowicz: Czy prócz treningów w Ankosie ,Czerwonym Smoku oraz u bokserów będziesz planował wyjazd za granice np do AKA tak jak Michał Materla ?czy podczas walki z Aslambekiem zamierzasz unikać parteru w który jest on bardzo silny fizycznie oraz technicznie ?I takie pytanie nie związane ze sportem ulubione 3 książki do których lubisz wracać
BM: Wyjazd za granice przełożyliśmy na później, aż tak się parteru nie obawiam ;)
Potęga podświadomości,Hobbit,Gra o tron.



Mateusz Chyrchel W walce z Rafałem bałeś się parteru czy masz zamiar dalej go unikać w walce o pas czy może chcesz parter mocno udoskonalić i zaskoczyć przeciwnika??
oraz
Czy nie uważasz że dzisiejsze dzieciaki nie mają wzorców w bajkach tak jak to było w przypadku naszych czasów gdzie bajki pokazywały że ciężką pracą można coś osiągnąć?? Borys The Sajanin Master Mańkowski taką ksywkę powinieneś mieć
BM: Za mało czasu na jakieś wielkie doskonalenie ale wg mnie Rafał ma lepszy parter niż Saidov.
Jest tak teraz mają jakieś same shity w tv :D

Rafał Niedbała: Jak wygląda typowe przygotowanie do walki ? Ile razy i co w tyg/dziennie trenujesz ?
BM:Pisałem o tym w Blogu

Bartosz Mazur: Nad jakimi elementami twojej gry obecnie pracujesz najmocniej?
BM: Zawsze staram się skupiać nad każdym elementem tak samo.

Grzechu Distres A mozę video konferencja z chłopakami z mmarocks.pl? Martin i Maciek dali dobre show
BM: Wolę pisać ;)

Mateusz Pawłowski 1. Czy przed walkami motywujesz się jakoś przy pomocy DB, choćby oglądając jakieś walki paczki Z
2. Wiele wyrzeczeń kosztowało cię, osiągnięcie tego gdzie teraz jesteś?
BM:
1 nie no tym mogłem się motywować parę lat temu ;)
2 troszkę tak ale nie jest aż tak źle,po walcę zawsze próbuję się trochę • odkuć •

Łukasz Ka: A o ktorej chodzisz spac I co jesz miedzy 11 a 12 ? ;P
BM: 23:30;),wtedy trenuje :D

Łukasz Przybyłek Jaką masz dietę?
BM: Byle zdrowo i dużo ;)

Aneta Przybyszewska Czy MMA wpłynęło na to, jakim jesteś człowiekiem ?? Czy zauważasz jakieś pozytywne cechy charakteru, które zmienił w Tobie ten sport ?
BM: Na pewno utwardzony charakter,trenuję tak długo że nie jestem w stanie określić co się we mnie zmieniło ;)

Szymon Pietroń Jak wyglądają Twoje treningi
BM:Blog
Aneta Przybyszewska Co sądzisz o walkach MMA kobiet ?? Czy Kulti będzie w twoim narożniku na KSW21 ?
BM: Niech się biją ale osobiście dla swojej córki wybrałbym inną dyscyplinę. Bardzo możliwe.
Asik Lejtan Czy jest jakiś fighter, na którym się wzorujesz, który jest dla Ciebie inspiracją?Jeśli tak, to kto nim jest?
BM: GSP,Frankie Edgar,Jose Aldo,Anderson Silva,M.Tyson,Roy Jones,Gesias Cavalcante.

Rafał Trząski Jak wygląda Twoja dieta, suplementacja treningi siłowe oraz treningi wytrzymałościowe?
BM: Szczerze mówiąc standardowe produkty : Jajka,p. z kury,wołowina,makarony pełnoziarniste,sery twarogowe,owoce,warzywa,ci<wbr><wbr><wbr>acha owsiane ;).
Siła: izometria,wolne ciężary,siła z partnerem.
Tr.wytrzymałościowe:specja<wbr>lne układy z tr.A.Kościelskim.
Suplementy:cały zestaw z FitMAx

Patryk Karkosz Pytanko odnośnie walki z Saidovem na KSW 21, wiadomo, że on będzie szukał obaleń i walki w parterze, praktycznie zawsze tak robi, będziesz wolał tego unikać i poklepać go w stójce, czy jednak dasz się skusić na akcje parterowe?

Jak oceniasz w ogóle umiejętności Aslambeka/Aslambka jako zawodnika, w wywiadzie widziałem, że oceniasz go podobnie do Rafała, jednak wyczuć można tam było trochę takiego "a nie chcę żeby myśleli, że jestem za pewny siebie".

Jaki jest Twój stosunek do PPV w przypadku KSW?

Oglądałeś i analizowałeś swoją walkę? Jeżeli tak to punktowałeś ją? Sędzia Leszek Pawlęga ocenił ją na 30:28 dla Rafała, co w moim odczuciu (z całym szacunkiem dla Rafała Moksa, bo daliście bardzo dobrą walkę) było przesadzone, bo na pewno z przebiegu walki nie można było tak tego ocenić, według mnie oczywiście. Mógłbyś to skomentować?

Jeżeli oglądałeś całą galę, to kto Cię najbardziej zaskoczył?
BM:
Nie mogę wszystkiego zdradzać ale może i się skusze.
Nie,nie Aslambek b.mocny nie ma co tu dużo mówić.
Osobiście wolę by nie było PPV ale jeżeli chłopaki na tym zarobią to nie dziwię się że chcą to robić.
Nie mi oceniać,każdy ma jakieś inne podejście.
Niestety jeszcze nie oglądałem całej gali ale słyszałem że Anzor ładnie zawalczył,myślałem że przeciwnik Różala będzie lepszy.
Adaś Siwek 1) Jakimi suplementami wspomagasz się na codzień, a jakimi w okresie przygotowawczym do walki? 2) Co czujesz na kilka godzin przed walką, stres, strach, czy może jesteś nabuzowany i podekscytowany?
1.Cał,wielki zestaw z fitmaxa.
2.Stres,adrenalinę,czasem ogromną agresję a czasem wyjątkowy spokój ;).

Kamil Pietrzykowski czy rozważałeś kiedykolwiek opcje scalenia z Rafałem Moksem bądź innym fighterem ?
BM:Wybrałbym J.Aldo ;)

Bartłomiej Bielak Czy w intro na KSW 21 usłyszymy piosenkę z Dragon Balla?
BM: Nie ;)
ss="fbPhotosPhotoCaption">Adam Klimek Ile trenujesz ? w jakim wieku uczestniczyłeś w pierwszych zawodach ? jak wyglada Twoj plan treningowy ? silownia / sztuki walki ?
BM: Blog,pierwsze zawody? 14 lat
Tomek Buliński tytuł utworu przy wyjściu Borysa do ringu na KSW 20
BM: Nie ma tytułu jest to utwór skomponowany przez poznańska filharmonię, nazywa się • Borys-wyjście • ;)

Dominik Partyka JAk tam przygotowania do walki o pas?
BM: Zapierdzielam ::D

Dawid Surmiak Kto jest twoim ulubionym zawodnikiem z UFC? . I na jakim zawodniku się wzorujesz?
BM:Powyżej

Grzegorz Duda czy wybierając karierę sportowca, musiałeś poświęcić i odstawić na bok coś równie ważnego co sprawiało Ci też bardzo dużą satysfakcję, czy po prostu byłeś pewny że zapasy i MMA to całe Twoje życie? Co Cię zainspirowało do wybrania tej sportowej drogi ?
BM: Jedyne co musiałem wybierać to zapasy a MMA. Wybrałem wiadomo co, zakochałem się w tym sporcie niemal od razu.
Inspirowało? Sam nie wiem podświadomie wiedziałem że muszę to robić.

Robert Urbaniak Zawsze jesteś taki 'wyluzowany' czy zdaża Ci się na codzień zamieniać w Super Saiyanin ;d?
BM: Nie zawsze ;) często jestem b.zły.

Rób Hajs Jak oceniasz Damiana Janikowskiego jako zawodnika mma ? czy jest to kompletny zawodnik ktorego stac na dobro walke czy jescze powinien doszlifowac pewne metody walki?
BM: Potencjał jest ogromny ale wiadomo że jeszcze dużo nauki.
Sebastian Gy Oglądałeś całą serię Dragon Ball'a ??
BM: Jakieś 7 razy i czytałem serie z 5 razy.

Rób Hajs: Jaki tak naprawde byl plan na Kultiego ?
BM: Nie było widać ;)?

Łukasz Pietruszka: Czym zajmujesz sie na codzień oprócz treningów?
BM: nie ma za bardzo czasu na nic innego ;) To co każdy normalny człowiek, oglądam filmy,spędzam czas z dziewuchą i psem,spotykam się ze starymi przyajciółmi.

Wojtek Demczur: Co sadzisz o przechodzeniu kick-boxerów do MMA ? Oraz, ile miałeś lat, jak zacząłeś przygodę ze sportami walki ?
BM: Jak będą zapierdzielać zapasy i parter to będą mega groźni :D Hmm poszedłem na aikido jak miałem z 6lat,potem był wing tsun,trenowanie w domu ale to wszystko to była zabawa. Prawdziwe treningi rozpocząłem w wieku 14 lat.
KXd Daniel: Czy Dragon Ball miał wpływ na twoją karierę sportową , czyli np. jak zaczynałeś chodzić na treningi to przed obiadek Dragon Ball i lecimy na trening zmotywowani? Zauważyłem że masz super płynną stójkę , kto jest twoim trenerem od KB ? i jeszcze jedno pytanie , czy robisz sobie walkę z cieniem , próbujesz powtórzyć jakąś akcję , kiedy oglądasz jakąś dobrą walkę w której zawodnik zadał jakąś ciekawą kombinację?
BM: Tak,od DB się w ogóle zaczęło ;).
Obecnie moim trenerem od stójki jest głównie Łukasz Rajewski.
Pewnie że tak,najpierw na walce z cieniem a potem na sparingu.
Dawid Gorlewski Można zauważyć, że jesteś fanem Dragon Balla, a więc: Czy lubisz czasem wracać do Dragon Balla? Masz jakiś ulubiony odcinek? Która seria Dragon Ball wg. Ciebie jest najlepsza?
BM:Jak już wracam to do całych serii a nie poszczególnych odcinków.
DB fajna ze względu na przygodę,DBZ fajna ze względu na penerski klimat,DBGT osobiście nie uznaję ;).

Kacper Sylwestrzak 1) gdyby nie MMA to co ? 2) jak czesto trenujesz ? 3) kto jest twoim autorytetem ?
1-Nie mam pojęcia 2-ok 10 razy w tyg. 3-mam ich wielu.

Jan Panek
Dlaczego akurat Dragonball został Twoją ulubioną kreskówką ? Czy Songo pomaga Tobie w treningach jak i na walce
BM: • Jak to dlaczego?...
Stoi w narożniku ;)

Dawid Depta Gdzie i tatoo z Songiem?
BM:?????????








Ibragim Saidullayev Czy dopuszczałeś do myśli taką możliwość, że po którymś z ciosów Kulti usiądzie na ring i trzeba go będzie dobić/skończyć walkę?
BM: Myślałem o tym, gdyby trzeba było,zrobiłbym to.



Maciek Batogowski Borys podaj tytuł i wykonawcę utworu do którego wychodzisz od 19 edycji KSW, szukam tego po necie i nikt nic nie wie a tak bardzo mi się on podoba Pozdrawiam i powodzenia 1 grudnia , WAR BORYS !
BM: Zrobiła to poznańska filharmonia,nie ma nazwy, w necie też tego nigdzie nie znajdziecie.

Szy Mon Z ktorym z mistrzow UFC lub Pride w polsredniej chcialbys sie zmierzyc ? NIe patrzmy na to,ze nie walcza
BM:Zdąrzyć odebrać tytuł St-pierrowi ;)

Jakub Pawluk Wnioskując po tatuażu przedstawiającym wizerunek Songo, jak i po zjdęciu w tle na fanpage'u,czy próbie użycia techniki Kamehame-Ha po walce z Moksem nietrudno zauważyć, że jesteś fanem (podobnie jak ja) sagi Dragon Ball. Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej w tym temacie? pzdr
BM: Powyżej dosyć dużo o tym mówię ;)

Grzesiek Piwowarski Liczysz na rewanz z Nikko Puhakka ?
BM: Hmm jak już Irokez będzie miał pas to mnie pomści ;)

Andrzej Rębilas czy stoczył byś jeszcze raz pojedynek z Rafałem Moksem ?
BM:Wolałbym nie
Patryk Cz Jak wyglada typowy dzien Borysa Mankowskiego?
BM: śniadanie,trening,jedzenie,spanie,jedzenie,trening,j<wbr>edzenie przy filmie z moją dziewojką;),ona idzie spać,ja ogl.walki na dobranoc i spać ;)
Paweł Karwowski Rafał leje jak panienka, czy leje jak szalony ?:D
BM: Chciał mi oderwać głowę :D

Ryszard Kowalewski Piłeś te piwo z Rafałem?
BM:Nie ;(

Janusz Dreyfus Gdzie się widzisz za 5 lat?
BM: Na tronie KSW.

Łukasz Kajut Czy chciałbyś sie kiedyś spróbować w UFC i jakiego chiałbys tam dostac przeciwnika ?
BM:Całą drabinkę kozaków do pasa

"Hoolishop" za co kochasz firmę Pit Bull hehehehe
BM:Za to ze mnie ubiera od jakichś 5 lat no i za pozytywnie pierdolniętą ekipę pracowników ;)

Rafał Kozłowski ulubiony klub piłkarski ?
BM: Żaden, nie oglądam .












Poprawiłem trochę, bo mi krew z oczu poszła.
 
nie wiem po co kolejny temat , później burdel na forum sie robi i nie widać ważniejszych informacji
 
Temat spoko. Przynajmniej nie trzeba szukać gdzieś na podstronach. Prędzej czy później ten temat i tak pójdzie na dno więc już nie bedzie "robił burdelu".
 
Fajnie, że nasi fighterzy coraz głośniej i częściej mówią o walkach i treningach za oceanem. Powodzenia dla Borysa!
 
Co do nazwy tematu: chyba każdy wywiad z Borysem jest ciekawy :D z nim się nie można nudzić :)
 
Fajny wywiad. Świetnie, że Borys sam ma czas opiekować się swoim fb, a nie jak to często bywa że fanpage prowadzi jakiś "spec" od pr.
 
Ktoś rzucił pomysł videokonferencji na MMARocks. Chłopacy z redakcji, co o tym myślicie? Niekoniecznie z Borysem, bo był raczej niechętny. Ale inni może podłapią temat.
 
Back
Top