Chalidow vs Lindland, Błachowicz vs Valtonen i Materla vs Zikic na KSW 16

Czołowych polskich zawodników po raz kolejny czekają starcia z uznanymi zagranicznymi rywalami na KSW 16, 21 maja w Ergo Arenie w Gdańsku. Najlepszy zawodnik MMA w Polsce Mamed Chalidow (MMA 22-4-2, 1 w Rankingu PL) zmierzy się ze swoim oryginalnym rywalem z KSW 15 Amerykaninem Mattem Lindlandem (MMA 22-8). Zawodnik Arrachion MMA Olsztyn powróci do ringu po błyskawicznym zwycięstwie nad Jamesem Irvinem w Warszawie. Lindland, srebrny medalista olimpijski w zapasach, nie walczył w MMA od grudniowej porażki przez nokaut z Robbiem Lawlerem w Strikeforce. Z marcowego pojedynku z Mamedem wyeliminował go uraz dłoni.

Najlepszy półciężki w Polsce Jan Błachowicz (MMA 12-3, 1 w Rankingu PL) spróbuje odbić się po ostatniej porażce w starciu z wysoko notowanym w Europie Finem Tonim Valtonenem (MMA 24-11). Dla obu będzie to szybki powrót po marcowych występach na KSW 15. Cieszynian na Torwarze nie sprostał Kameruńczykowi Rameau Thierry’emu Sokoudjou, który tak umiejętnie rozbił nogę Polaka niskimi kopnięciami, że ten nie wyszedł do trzeciej rundy pojedynku. Jak się wydawało poważny uraz Błachowicza okazał się mniej groźny i nasz zawodnik bardzo szybko powróci do walk. Valtonen w Warszawie pokonał na punkty kolegę treningowego Janka Łukasza Jurkowskiego.

Kolejni zwycięzcy z KSW 15 zmierzą się w pojedynku w kategorii średniej. Szczecinianin Michał Materla (MMA 14-3, 3 w Rankingu PL) podejmie doświadczonego Anglika Jamesa Zikica (MMA 20-7-2). Zawodnik Berserkers Team czekający na pojedynek o tytuł mistrza KSW w wadze średniej na ostatniej gali zdominował i poddał Francuza Gregory’ego Babene. Zikic po wyrównanym pojedynku, w którym konieczna była dogrywka zwyciężył Antka Chmielewskiego.

Oprócz powyższych KSW na majową galę ogłosiło też pojedynki Karola Bedorfa (MMA 6-2, 4 w Rankingu PL) z Grigorem Aschugbabjanem (MMA 6-5) oraz występy Artura Sowińskiego (MMA 10-4, 5 w Rankingu PL) i Marcina Różalskiego (MMA 1-0) przeciwko jeszcze nieznanym rywalom. Głównym wydarzeniem gali będzie anonsowany już wcześniej pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Jamesem Thompsonem.

Rozpiska KSW 16.

Chalidow vs Lindland, Błachowicz vs Valtonen i Materla vs Zikic na KSW 16

BT

Oplot Challenge
Heavyweight
Bardzo dobre walki, tylko Lindland mógłby zostać zastąpiony kimś solidniejszym. Błachowicz dostał zawodnika na przetarcie po ostatniej porażce, ale może być mu ciężko z Valtonen’em. Materla z Zikic’em…
Aha, każde nazwisko w języku polskim jest odmienialne. W przypadku Kameruńczyka powinno być napisane: nie sprostał Kameruńczykowi Rameau’owi Thierriemu Sokoudjou’owi. Brzmi nienaturalnie, ale tak wygląda poprawna pisownia. To samo z nazwiskiem Babene. Powinno być po prostu Babena.

Niztheriel

Shark Fights
Heavyweight
haha, na koncu zrozumialem, ze Kornik zawalczy z Rózalskim
icon_biggrin.gif
chce to widziec! KSW, spelnijcie zyczenia fana
WAR KORNIK!

krolik

Maximum FC
Light Heavyweight
Jak na przetarcie po porażce i kontuzji to Błachowicz dostał mocnego przeciwnika. Jak dla mnie Valtonen przez decyzje, Materla przez poddanie 2r, Mamed KO 1r i Różalski przez poddanie hehe

pretorian88

Oplot Challenge
Middleweight
Kozacko bedorfa sie nie spodziewalem ogolnie fajna rozpiska no i materla chyba najcięższy pojedynek w życiu

Bodzio44

Jungle Fight
Welterweight
8b93b87c7831bd116faf24889503738a
Angolowi już wystarczy WARR CIPEK
icon_biggrin.gif

Dziwi tak duży progres co to rywala Karola ale może dobrze trzeba się odbudować.

BT w przypadku Sokoudjou nie masz racji http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629624, w przypadku Babene masz częściową. Jednak kiedy odmienia się imię można pominąć odmianę nazwiska. Ja akurat w jego przypadku nie odmieniam nazwiska, bo mam sprzeczne wersje jak ję się wymiawa (nie wiem czy e na końcu jest nieme).

Przy okazji jak już pilnujemy poprawności przy odmianie nazwisk zakończonych na spółgłoski jak Zikic czy Valtonen nie stosuje się apostrofów. :)

malinowsky

UFC
Welterweight
Walka Zikica z Materla może być bardzo ciekawa! Bedorf powinien sobie poradzić, Janek myślę że też.. Mamed załatwi sprawę w 120 sekund. Ale kolejna bogata rozpiska! Brawa!

mat

UFC
Heavyweight
kurde, rozpiska mega, czekam na te chwile kiedy rozpiska bedzie wiadoma przy zakupie biletow

Gary2202

Oplot Challenge
Featherweight
Rozpiska mega ale boje się o Materle jednak Zikic to bardzo dobra stójka bedzie ciezko
icon_smile.gif
ale gala zapowiada sie fenomenalnie
icon_biggrin.gif

RaV

BAMMA
Bantamweight
Materla jest dużo niższy od Zikica i przy całkiem dobrej obronie przed obaleniami Zikica, będzie ciężko. Ale wierze w niego. Biletów zostało już naprawdę mało tym bardziej cieszę się, że zakupiłem wcześniej i to całkiem dobre miejsca
icon_wink.gif

q.

BAMMA
Welterweight
Mam złe przeczucia jeśli chodzi o Janka i Michała, nie będzie łatwo.

Marccin19

Oplot Challenge
Welterweight
Mamed, Pudzian, Kornik, Bedorf i Różal powinni sobie poradzić. Janek ma troche trudnego rywala, ale spokojnie do przejścia. W walce Zikic- Materla stawiam zdecydowanie na Zikica, chyba że Michał coś wyczaruje.

Milan

Oplot Challenge
Middleweight
@Marccin19

Jeszcze przeciwnik Różalskiego nie ogłoszony, a Ty juz wiesz że powinien sobie poradzić :)

sethcab

Shark Fights
Lightweight
Hmm tez mnie ciekawi przeciwnik dla Różalskiego : )

Kolejna ciekawa gala się szykuje.

BT

Oplot Challenge
Heavyweight
Venom:

To co napisałem jest całkowicie poprawne. Z apostrofami jest taka sprawa, że tak naprawdę nie zawsze wiadomo kiedy je stosować poprawnie, gdyż nie wiemy czy nazwisko jest herbażowe czy nie. Natomiast żeby rozwiać wątpliwości polecam Słownik poprawnej polszczyzny pod redakcją A. Markowskiego, przewodniczącego Rady Języka Polskiego.

No nie wiem, mnie uczono, że w przypadku nazwisk zakończonych spółgłoskami apostrofów się nie stosuje, tak też podaje słownik PWN.

EDIT: Przejrzałem słownik Markowskiego i nie ma tam ani jednego przypadku użycia apostrofu przy odmianie nazwiska zakończonego spółgłoską. Coś pomieszałeś.

fusel

EFC Africa
Heavyweight
Walka Bedorfa bedzie w Open, czy moze -105 kg. ???

Rozpiska zajebista, bedzie sie dzialo. Ciekaw jestem jak wypadna Janek i Materla, bo o Mameda jestem spokojny.

Pretorian88:
Bym sie klocil, czy najciezszy. Jednak fakt, ze ciezki.

grzejnik78

Maximum FC
Welterweight
“Jeszcze przeciwnik Różalskiego nie ogłoszony, a Ty juz wiesz że powinien sobie poradzić ”
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif