Cain Velasquez wypada na 6-8 miesięcy

mexicain.jpg

(fot. Esther Lin / MMAFighting.com)

Jak informuje portal MMAFighting.com mistrz UFC w wadze ciężkiej Cain Velasquez poczeka ponad pół roku na swoją pierwszą obronę zdobytego w październiku pasa. Zawodnik American Kickboxing Academy w zwycięskim pojedynku z Brockiem Lesnarem w 90% zerwał pierścień rotatorów barku i będzie zmuszony przejść operację oraz długą rehabilitację. Najwcześniejszym możliwym terminem powrotu Velasqueza do Octagonu są wakacje przyszłego roku.

Na razie nie wiadomo co w tej sytuacji stanie się z pierwszym pretendentem do pasa Juniorem Dos Santosem, który swój ostatni pojedynek stoczył w lipcu. Możliwe, że Cigano poczeka na Velasqueza, ale równie dobrze UFC może zaproponować mu jakąś w walkę w pierwszej połowie 2011 roku.

Cain Velasquez wypada na 6-8 miesięcy

Soundandsteel

Brutaal
Super Heavyweight
Rowniez mam taka nadzieje. Niech sie nie spieszy bo moze tylko sobie zaszkodzic. Cigano raczej nie zaryzykuje utraty title shota chyba ze bardzo potrzebuje pieniedzy.
P.S.: Ja czytalem ze kontuzji nabawil sie podczas treningu, niemozliwoscia jest z tego co wlasnie przeczytalem o tej kontuzji by ukrywal ja od UFC121.. Zerwanie takiego stopnia pierścienia rotatora objawia sie silnym bólem chociażby przy próbie podniesienia czegokolwiek. Cain będzie miał zalozony po operacji stabilizator (przeczytalem iż wsadzaja go na 4tyg) a potem dłuuugą rehabilitację. Not good.

Jego trener Javier Mendez powiedział MMAJunkie, że Cain doznał kontuzji w starciu z Lesnarem. Po pierwszym MRI nie rozpoznano rozległości kontuzji, dlatego dopiero teraz po kolejnych badaniach informacja została podana publicznie.

Bad_Boy

Oplot Challenge
Featherweight
Wielka szkoda ale niestety w MMA kontuzje są dość częste. Głupio że “tuż” przed pierwszą obroną tytułu. Teraz liczę na Juniora. Jestem za nim całym sercem i chcę aby zdobył ten pas i trzymał go jak najdłużej.

uhasz

Jungle Fight
Bantamweight
no chyba jest możliwośc że Cigano będzie walczył o tymczasowy pas tak jak HYDROLOG – MIR … Lesnar wtedy też się leczył … tylko z kim ma walczyć CIGANO ?

Paz

Brutaal
Featherweight
@uhasz – ale oni mieli walkę o tymczasowy pas, bo była możliwość, że Lesnar przez chorobę będzie musiał zakończyć karierę.

Soundandsteel

Brutaal
Super Heavyweight
Ajjjjj Carwin vs. JDS byloby pieeeekna walka.. Carwin dodatkowo moglby sie wyleczyc na UFC129 :D takze jest to mozliwe. Walki o pas tymczasowy nie bedzie. To jest pewne jesli nie wprowadzili w przypadku LHW i Shoguna to teraz tym bardziej tego nie zrobia.

Soundandsteel

Brutaal
Super Heavyweight
Roy Nelson na swoim twitterze mowi ze chcialby widziec walke Frank Mir vs. JDS xD to jest jeszcze bardziej prawdopodobne w sumie, Carwin powiedzial ze po operacji 2 listopada wroci w polowie 2011 wiec nie wiem czy bylby gotowy na 129'tke.

malinowsky

UFC
Welterweight
Wątpie by doszło do starcia Mir vs. JDS, nie widzę tego jakoś. Mir musi jeszcze powalczyć o tą ścisłą czołówkę.

sawikoslokos

Oplot Challenge
Heavyweight
Osobiśce wydaje mi się że Mir jednak dostanie Lesnara. Mir zawsze jest mocno pewny siebie a po walce z Cainem myslę że nauczył się (bądź tak mu się wydaje) jak walczyć z Lesnarem

MirJitsu

Brutaal
Lightweight
Mir osobiscie chcialby z JDS w TUF13 byc trenerem, albo z Lesnarem. W przypadku wypadniecia Caina – JDS jest wolny, ma zapewnionego title shota, choc Okami pewnie nie raz juz mial o pas walczyc ;D Mysle, ze Dana da decyzje JDS, czy tuf z Mirem i walka z nim, czy czeka na Caina o pas – mysle ze wybor prosty – czekamy na Caina. Choc walka z Mirem, moglaby byc naprawde niezla.

JDS – Carwin, ta walka moglaby takze furore zrobic
icon_wink.gif

Malinowsky – scisla czolowka to ilu fajterow? 2-3? Mir jest akurat w pierwszej piatce w UFC i tu potrzeba wielu argumentow (i to mocnych) zeby podwazyc ta teze… Cain, JDS, Lesnar, Carwin i wlasnie Mir..

SEEMANN

Jungle Fight
Featherweight
szkoda… najlepszy fight jaki się ostatnio szykował przeszedł koło nosa… ehhh

sawikoslokos

Oplot Challenge
Heavyweight
W sumie na Fight Carwina z Lesnarem też długo musieliśmy czekać i Carwin nikogo innego nie dostał. Myślę więc że i JDS też nie dostanie nikogo

steyr

BAMMA
Featherweight
JDS ma za slaby angielski zeby go w ogole rozwazac do TUFa

Tak w ogole to niektorzy sa strasznie predcy w wrozeniu walk o pas tymczasowy. Pas tymczasowy to jest cos co powinno pojawiac sie baaaardzo rzadko tylko w ekstremalnych sytuacjach. Valasquez wypadl na pol roku obiektywnie rzecz biorac to nie jest az tak duzo (choc nie mowie ze malo). Spojrzcie na LHW- Shogun pazuje ale to nie powod zeby robic pas tymczasowy

sawikoslokos

Oplot Challenge
Heavyweight
W Takim razie ok mój błąd zapomniałem, mam więc nadzieję że JDS nie dostanie Mira Bo byl to by już 3 pas tymczasowy w jego zasięgu jeśli taka będzie stawka

PiorunPL

Jungle Fight
Heavyweight
Troche psuje to szyki UFC,

Pytanie kto jest nastepny w kolejce do title shota po JDS?

Myslę że Dana White chce zostawić Nelsona/Mira na walkę z LEsnarem.

JDS raczej nie ryzykuje potencjalne trudnych pojedynków z Mirem lub Carwinem.
Z resztą co z nich wyniknie jak JDS przegra?
Kto walczył by z Cainem?

Dlatego
Wydaje mi sie ze JDS poczeka lub dostanie jakiegoś słabiaka.
I doczekamy się Cain vs JDS

W tym czasie Carwin moze z kims zawalczyc (shaub/minotauro)
No i walka Lesnara z Mir/Nelson

tak mi sie wydaje.

Tens

WSOF
Heavyweight
“He is not going to wait six months,” Soares said in a text message to MMAWeekly.com.

MirJitsu

Brutaal
Lightweight
Carwin nie zawalczy z Schaubem – sa z jednego teamu. Poza tym, Carwin jest po operacji.

Nelson ma problemy z kontraktem i cholera wie co z nim bedzie.

Lesnar ostatnio nic nie trenuje.

JDS nie chce czekac na walke ponad pol roku, ale jest tez ryzyko ze moze przegrac kolejne starcie i oddali go to od pasa.

Nogueira po serii zabiegow, nie dostanie raczej nikogo z czolowki – JDS, z wiadomego powodu, Carwin zabiegi, Lesnar nie cwiczy, Caina nie ma, a rewanz z Mirem, bo obecnie lekko krok do tylu by byl dla Franka i raczej walka malo medialna – a UFC tego nie chce tez.

Zdrowy zostaje Mir i JDS ze scislej czolowki. Tylko pytanie, czy Mir ”zasluzyl” na walke z pierwszym pretendentem, aby w razie wygranej walczyc bezposrednio o pas – chcialbym, zeby tak bylo, jako fan Mira, ale patrzac obiektywnie, to raczej nie powinno sie tego zestawienia robic.

Chociaz jest to jedyne sensowne wyjscie obecnie, ale wyrzucac przegranego na koniec kolejki o pas, tez nie jest dobrym wyjsciem. Natomiast danie im do walki Struve, Kongo, Mittrione, Russowa czy Barrego to ogromny krok do tylu dla obu fighterow. Jest to sport nieprzewidywalny, wiec po co ryzykowac gniew prezesa, kibicow i straty pieniedzy przegrywajac z zawodnikami, ktorzy obecnie nie powinni stac na jednym stopniu z nimi
icon_wink.gif