Cain Velasquez nadzwyczajne cardio

pawellko

Oplot Challenge
Featherweight
Jak wszyscy wiecie Cain ma nadzwyczajne cardio zarówno jak na havyweight ale chyba i w skali wszystkich wag powyżej średniej. Pokazały to szczególnie dwie ostanie walki z Juniorem. Jednoczenie widać że nie jest to zawodnik szczególnie wyżyłowany • chociażby Damian Grabowski na wspólnym zdjęciu wyglądał o niebo lepiej. Ogolnie jak patrze na Caina to wyglada mi na kogos kto ma jakies 18 proc fatu. W związku z tym tam sobie myślę czy to możliwe ze podczas walk Cain wykorzystuje fat jako główne źródło energii? Gdzieś wyczytałem ze długotrwałych wysiłkach wytrzymałościowych gdy intensywność nie przekracza 75 proc max tłuszcz może być głównym źródłem energii. Tyle ze mma szczególnie walka nie kojarzy mi się z pracą na 75 proc max a na 95 proc i pewnie tetno u przeciętnego zawodnika podczas kulania w klatce albo walki w klinczu może skakać do 200 bmp.



Być może jednak Cain ma tak szczególny organizm że walczy naprawde na 75 -80 proc tego co jest wstanie wykrzesać jego organizm. Jakie jest Wasze zdanie?
 
pawelko, coś w tym jest. Cormier też ma bardzo dobre cardio, a wszyscy wiemy jak wygląda. Mnie się jednak wydaje, że tam jakieś upgradeowane EPO wchodzi w grę ;)
 
A idąc dalej tym tropem Big Country walczył lepiej z wielkim brzuchem niż ostanio jak schułd z Danielem: :xD
 
Albo tak jakpiszę Comber, albo są stosowane sztuczki ala Lance Armstrong typu przetaczanie krwi itd. Kiedyś oglądałem dokument co sztab Lanc'a razem z nim wyprawiał to nie chciałem wierzyć. Według mnie część rzeczy AKA mogło zaadaptować do swoich celów, chociaż oczywiście nie mówię, że tak jest, gdyż jestem wielkim fanem zarówno Caina jak i DC, ale ich nienaturalne cardio aż biję w oczy na tle zawodników z ich kategorii wagowej.
 
Jeżeli jest tak jak piszesz...to szkoda słów. Zobaczcie jakie są dyskusje o TRT nie mowiąc o zwykłym koksowaniu. Jakby ktoś to im to udowodnił dopiero by była afera...Mimo wszystko może Cain i DC są naprawde najlepszymi talentami Cardio w tej wadze na świecie.



P.S Intersowaliście się kiedyś tematem dopignu genetycznego?
 
Znam typa, ktory wyglada jak Cain, jest zbudowany jak Cain i ma niezniszczalne cardio bez zadnego wspomagania i jestem w stanie sobie za to dać ręke uciąć bo wychowywałem się z nim "na jednym podwórku" i od zawsze był freakiem, jeśli chodzi o aspekt siłowo-wytrzymałościowy. A więc skoro nawet ja znam takiego kogoś, to spytam sie was o coś: czy na prawdę uważacie, że człowiek wyselekcjonowany z pośród tysięcy innych sportowców, będący w topie swojej kategorii, nie może mieć naturalnej przewagi w cardio? Jak to jest, że w ten talent nie jesteście uwierzyć, ale w np. nietypowo mocna szczękę JDS wierzycie? Czy też może podejrzewacie, że bierze "kuracje" aby poprawić wspomnianą charakterystykę? TO NIE SĄ ZWYCZAJNI LUDZIE!
 
TheChosen1, możliwe, że masz rację. Bardzo chciałbym żeby tak było, jednak dopuszczam też drugą opcję i jeżeli któryś kiedyś by wpadł to wcale bym się nie zdziwił ;).
 
TheChosen1, liczę, że jest tak jak piszesz, jednakże zawsze pozostawiam sobie małe pole, na którym mógłbym dyskutować i stawiać znaki zapytania, pomimo, że są to moi ulubieni zawodnicy. Szczególnie teraz, gdy coraz częściej na jaw wychodzą różne "dolegliwości" zawodników. Mam nadzieję, że niebawem nie okaże się, że ci mający najlepsze cardio są astmatykami :)
 
EPO w małych dawkach i długich cyklach + transfuzje krwi. Może też hormony lub anaboliki.







Kto jak kto, ale Cormier miał dostęp do wielkiego zaplecza podczas kariery zapaśniczej :). Ta ostra niewydolność nerek przed IO tak z nieba nie spadła.
 
TheChosen1, również mam nadzieję że jest tak jak mówisz. Dokładnie na takiej samej zasadzie jak ktoś biegnie maraton 2:03:38, 100 m w 9:58 czy podnosi 263 kg w podrzucie. Z drugiej strony jak pomyśle soboe o Chinach i ich sposobie selekcji zawodników do wszelkich dyscyplin olimpijskich -mają dużo materialu ludzkiego żeby wybrać "Niezwyczajnych Ludzi" to jednak sądze że tam nie maja skrupułów w stosowaniu dopingu. Zresztą bodajże w pływaniu kiedyś 'nagle" pojawiły się chinki które wczeniej 'nie istniały" w tej dyscypinie. Takze wszystko jest mozliwe i nie mozemy wykluczac żadnej opcji. Myślę jednak że możemy zastosować zasadę domniemanej niewinności i po prostu rozkoszować sie tym co pokazują nam Panowie Cain i DC.
 
Mnie ten temat też mocno interesuje, 25 minut wysiłku na tym poziomie intensywności to jest coś ponad ludzkiego. Nie wiem jak oni to robią i gdzie jest tajemnica. Nasi zawodnicy często wyglądają dużo gorzej niż ich przeciwnicy z USA, nie wierzę, że trenują słabiej, oni, tam mają większą wiedzę w tym zakresie i większe doświadczenie. Nie możliwe żeby to polegało na ordynanym wałku.
 
Ale jakie strzaly przyjmuja (zakladam hipotetycznie ze to prawda) nie wiesz :P.
 
Jakie strzały, oni jadą na czysto..:-) Sterydy wpieprzają wszyscy, w AKA po prostu jeszcze mocniej trenują i katują się kondycyjnie. No i może trochę lepszy sprzęt :-)



@Sajd to się pochwal co wiesz :-)
 
Meksykanie tacy już po prostu są :-)



Condit też ma meksykańskie korzenie i się nie męczy. Jeśli chodzi o sporty walki oni zawsze są zajebiście twardzi.
 
Nie wpadliście na to że jednym z czynników warunkujących super wydolność (szczególnie w ciężkiej ) jest nie posiadanie nadmiernie rozbudowanej masy MIĘŚNIOWEJ !?. Czyli maksymalna siła przy minimalnym wzroście muskulatury oczywiście ta niezbędna ilość mięśni musi być. Następnym porównywalnym fenomenem był Fiodor a anty-przykładem ( dużo mięśni - duże zapotrzebowanie na tlen- mała wydolność)jest np. Alistair czy nasz rodzimy Pudzianek
 
Mi to się zdaje że to musi być kombinacja wielu czynników takich ja wspomniany wyżej stosunek masy mięsniowej do wzrostu, ale też tętno maxymalne, VOmax, pojemność płuc, liczba włokiem nerwowych na cm3 mieśnia itp
 
@Tytus - a Lesnar? drugiej takiej kupy mięśni nie widziałem w oktagonie a gościu tez miał niezłe cardio, jak to wytlumaczyc ? :) coś w sumie w tym jest napewno z tymi mięśniami, ale wg mnie to rodzaj i intensywnosc treningów robi tez swoje.
 
Brock w pewnym momencie zaczal plywac niestety, bez porownania do Caina.



rozmawiamy tylko o ciezkiej?



bo Benson Henderson obala 'ladowanie' tluszczem w 5sekund, on ma mega niski % bf'u, a moglby jechac po 10rund.
 
zgodze sie z sw, ich etyka pracy i ogolnie przygotowanie do zawodow/walk jest okrutna, Chad Mendes, Davis, JBJ, Weidman - mega atleci, nie wspominam o calym praktycznie AKA.
 
Wyglada na to, ze trzeba brac się za trenowanie zapasów :) cos w tym jest, zapasnicy w mma to ogólnie zwykle mega koty
 
Dla przykladu wyniki z NCAA (National Collegiate Athletic Association) z 2006 roku



http://www.wrestlingstats.com/ncaa/pdf/brackets/NCAA%202006.pdf



Sami widzicie ile przyszlych gwiazd MMA tam jest, a to tylko 1 rok...



Z ciekawostek dodam ze na poziomie juniorskich zawodow (NJCAA) Cain i Jones reprezentowali ten sam college - Iowa Central Community College. ;) http://en.wikipedia.org/wiki/Iowa_Central_Community_College



I zdjecie z walki Davisa z Weidmanem z ww. zawodow z 2006 roku http://i.imgur.com/EuhOlJa.jpg (link bo zdjecie dosc duze).
 
Naturalnie duży poziom EPO, spore płuca, wysoka przyswajalność żelaza, sylwetka fightera i lata treningu.
 
Ja tez wiem skad taka duża wydolność i nie będę jak Sajd zgrywał dobrze poinformowanego tylko Was oświece.







KOKS + INNE SUBSTANCJE NIEDOZWOLONE + naturalne predyspozycje organizmu [specjalnie już mniejszymi]







Nie dziękować.
 
Back
Top