Cain Velasquez nadzwyczajne cardio

Magik powiedział co trzeba. Cain z natury musi być niesamowity, dorzucisz do tego trening na najwyższym poziomie + dopalacze, które to ULEPSZĄ (ale nie ZROBIĄ z niego maszyny) i oto macie w oktagonie robota napędzanego syntezą jądrową.


Co do masy mięśniowej to Cygan chudziutki nie jest a też ma dobre cardio, podobnie Lesnar, zresztą najlepsi kolesie od crossfitu też nie mają sylwetek oblanych miśków, choć w przypadku Aliego, Carwina czy naszego kochanego Pudziao nadmiar mięsa się okazuje rzeczywiście przyczyną słabego cardio, choć jest wielu zawodników, którzy kulturystycznych sylwetek nie mają, a i tak mają kondychę na jedną rundę.
 
Myślę, że dużą role odgrywają predyspozycje genetyczne, poprostu Cain, wiedział za jaki sport się zabrać, nadaje się do niego idealnie. Tak jak Bolt do krótkodystansowych biegów, jak ultramaratończycy, którzy potrafią w 48h przebiec 200km. :-)
 
Wydaje mi się, że to właśnie przypadek Bolta i fakt, że poświęca się w stu procentach treningowi pod okiem światowej klasy specjalistów. Myślę, że przy odpowiednim dbaniu o regenerację i tych obciążeniach treningowych nie ma nic dziwnego w tym, że AKA wyhodowało superbohatera. Ciekaw też jestem jak "wspomaga się" Cain. Nie wydaje mi się, żeby świecił w ciemnościach, ale jakieś HGH pewnie wchodzi w grę. W innym wypadku przetrenowywałby się robiąc takie obciążenia.
 
Tak odnośnie zapaśników w MMA rzeczywiscie jest cos na rzeczy że musi być jakiś element w ich treningu który predysponuje potem do osiągania takiego wysokiego cardio w perspektywie walki MMA.
 
Wydaje mi się, że zawodnicy wreszcie odchodzą od treningu kulturystycznego, który pompuje ich w trakcie walki i utrzymuje tzw. "patologiczne" mięśnie. Dziś widziałem trening obwodowy Arbiego Shamaeva, Marcina Naruszczki, Mariusza Pudzianowskiego, Kuby Kowalewicza i innych, muszę powiedzieć, że to, co robią bardzo dobrze naśladuje ciężkie rundy w walce i kształtuje wytrzymałość mięśniową do takich ruchów, jakie wykonuje się w walce.
 
71732_403665993078974_1714098567_n.jpg
 
Z tego co widziałem na wielu materiałach Daniel Omielańczuk też ładuje klatę i biceps na treningach. Zastanawia mnie dlaczego niektórzy nie dostosują w zupełności swojego treningu pod uprawiany sport, tak jak to robią profesjonaliści pełną gębą. Wydaje mi się, że świetne treningi robi Drwal.
 
Z tego co kojarzę, to Damian chyba wybrał futbol amerykański?
Nie strasz nawet. Bardzo bym chciał zobaczyć kiedyś Damiana w klatce.

Treningi na siłowni wypierają ćwiczenia Crossfitowe, gimnastyczne. Dają większą dynamikę, szybkość i lepiej przystosowywują do walki. Dieta na pewno odgrywa również istotną rolę, Cain nie wygląda na osobę, która zapycha się białkiem które może powodować nadmierny wzrost masy mięsniowej (ostatnia walka z juniorem pokazała sporą różnice w budowie sylwetki między nimi) Wyższość węglowodanów złożonych nad białkiem? Paliwo dostarczane do cięzkich trenigów, białko do regeneracji mięsni nie do ich monstrualnych rozrostów.
Ciekawy temat do rozkminy jak wiele elementów musi się składać w jedną całość.
:-)

PS. Oglądanie treningów Tomka to czysta przyjemność, być może wyniósł on pewne doświadczenie z UFC, treningi w masce itd.
Autorytetem też na pewno jest Krzysztof Soszyński. Gdyby tylko otworzy klub w Polsce [marzenia_mode_on]
 
@ Georgiew



Jak na moj gust to Bolt może świecić w nocy. Jedynym, kto zbliżył się do niego w tym sezonie był T.Gay i już jest zdyskwalifikowany :-).
 
Dochodzi jeszcze element zarządzania siłami w walce, na poziomie umiejętności technicznych Caina, może on dyktować warunki i tempo walki. Podobnie jest w 12-o rundowych walkach bokserskich, w których widać kiedy mający przewagę zawodnik świadomie oddaje inicjatywę i odpoczywa. No i są jeszcze elementy psychiki, umiejętność wyzwolenia rezerw w kluczowym momencie, opanowania stresu, nie podpalania się.
 
Dużo takich rowerków. Nie wiem jak to się dokładnie nazywa ale tam ręce też chodzą. Super sprawa robią to we wtorki i czwartki bo poniedzialek, sroda, piątek mają sparingi. My też mamy w klubie teraz te maszyny i na prawdę dają rade.



Coś słyszałem też o wyciągu z krwi cieląt czy byka. Ponoć mega regeneracja i poprawa wydolności tlenowej.
 
Karol przyszedł z dołu, więc pewnie musi podtrzymywać swoją wagę podbudowując się na siłowni. Ale też może tutaj robi dużo powtórzeń i to wytrzymałość mięśniowa. Pal to licho, każdy chce dobrze wyglądać ;)


Zobaczcie zdjęcia Mike'a Dolce i zwróćcie uwagę na rozmiar jego klaty.
 
Karol przyszedł z dołu, więc pewnie musi podtrzymywać swoją wagę podbudowując się na siłowni.
Podbudowywuje się konkretnie, na prawdę kawał byka z niego. Klata Plecy Barki od tego są ciężarki :-)
 
Jak na moj gust to Bolt może świecić w nocy. Jedynym, kto zbliżył się do niego w tym sezonie był T.Gay i już jest zdyskwalifikowany
crazy.gif
.


Pamiętam jak Bolt w 2009 czy 2010 pobijał rekord świata na 100 m, wtedy też go gonił Gay. Hehe i te żarty, że jakby mnie Gay gonił to też bym pobił rekord świata :D.
 
Back
Top