Bokserski Poniedziałek i nowe serie MMA w Sportklubie

defthomas

Vale Tudo
Championship
Cohones
MMARocksBokserski Poniedziałek:


McCloskey vs Prescott poniedziałek 3 października, godz. 20:00


NAAFS:


Premiera Poniedziałek 3 października, godz. 22:00


2 odcinek środa 5 października, godz. 22:00


 Cage Rage:


Premiera czwartek 6 października, godz. 22:00


 KOTV Classics seria 2:


Premiera wtorek 4 października, godz. 22:00McCloskey vs Prescott w Bokserskim Poniedziałku


Dzięki świetnym umiejętnościom menadżerskim i promotorskim brytyjskich działaczy, boks zawodowy stał się – obok piłki nożnej i rugby – najpopularniejszą dyscypliną sportową na wyspach. Umiejętne prowadzenie zawodników i zestawianie w ringu rywali o podobnych rekordach i umiejętnościach od zawsze gwarantowało tłumy ciekawych i żądnych emocji kibiców. Na antenie naszej stacji pokażemy naszym widzom jedną z najbardziej interesujących brytyjskich gal 2011 roku, podczas której walką wieczoru było hitowe starcie czołowych zawodników wagi lekko-półśredniej: Breidisa Prescotta i Paula McCloskeya.


Kariery obu zawodników obfitują w dużą ilość międzynarodowych sukcesów, których solidnym fundamentem były starty w licznych zawodach amatorskich. Pochodzący z Kolumbii Prescott wielokrotnie zdobywał laury na lokalnych turniejach, a kulminacją tych występów był występ na Igrzyskach Panamerykańskich w 2003 roku. Urodzony w Północnej Irlandii McCloskey trzykrotnie zdobywał mistrzostwo swojego kraju, a aż pięć razy wywalczył tytuł mistrza Ulsteru.


Zawodowe kontrakty obaj bokserzy podpisali w 2005-tym roku. Prescott sensacyjnie nokautował kolejnych przeciwników, dzięki czemu już w dziewiątej zawodowej walce zdobył pas mistrza Kolumbii. Tytułu tego bronił  jeszcze dwukrotnie (brutalnie stopując m.in. zdobywcę wielu rankingowych pasów WBC, WBA i IBF, Jorge Luisa Noriegę Medrano) zanim stanął do pojedynku o pas WBC Fecarbox, który zdobył i obronił z łatwością. Seria spektakularnych walk doprowadziła Prescotta do pojedynku życia z typowanym na następcę Prince Naseem Hameda Amirem Khanem. Przed walką ze srebrnym medalistą olimpijskim z Aten nikt specjalnie nie dawał młodemu Kolumbijczykowi szans, ale ten niespodziewanie zaszokował bokserski świat rozprawiając się z Anglikiem w niespełna minutę. Wynik obiegł świat, a dyscponujący nokautującym ciosem z obu rąk Prescott stał się jednym z najbardziej unikanych bokserów niskich kategorii wagowych. Ostatecznie w ciągu kolejnego roku wyszedł on do ringu zaledwie dwa razy przy czym po wyrównanej walce zanotował niejednogłośną porażkę na punkty z przyszłym mistrzem świata wagi lekkiej, Miguelem Vasquesem. Była to pierwsza porażka mieszkającego w Miami sportowca i pierwszy zwrot w zawodowej karierze: pragnąc odbudować swoją pozycję w światowych rankingach zgodził się na pojedynek z Kevinem Mitchellem. Przegrał po jednogłośnej decyzji sędziów i przez półtora roku walczył z rywalami ze znacznie niższej półki.

McCloskey – w przeciwieństwie do swojego rywala – uważany jest bardziej za punchera niż technika. Z dotychczasowych 23 walk zaledwie jedenaście zakończył przed czasem. Zaliczył również jedną porażkę z … dobrym znajomym Prescotta, Amirem Khanem. „Dudey” nie poszedł jednak w ślady swojego najbliższego przeciwnika i całą zawodową karierę walczy w Wielkiej Brytanii. Zadebiutował podczas niewielkiej gali w Belfaście w marcu 2005 roku. Dzięki kolejnym dwunastu wygranym , w tym z weteranem europejskich ringów Dariuszem Snarskim, McCloskey stanął w ringu z  byłym mistrzem europy i świata federacji WBU, Toncho Tonchevem. Po czterech jednostronnych rundach sędzia zdecydował się przerwać walkę, a zawodnik z Irlandii zdobył swój pierwszy pas międzynarodowego mistrza IBF. Rok później był już mistrzem brytyjskim a po kolejnych 11 miesiącach mistrzem Europy. Tego prestiżowego pasa bronił dwukrotnie, aż w kwietniu 2011-tego roku stanął w szranki z Amirem Khanem w pojedynku o mistrzostwo świata WBA. Skazywany na porażkę Paul radził sobie nieźle, ale nie był w stanie przebić się przez lewy prosty wyższego i szybszego Khana. Ostatecznie przegrał sześć rundy, po których walka została zatrzymana z uwagi na rozcięcię nad jego lewym okiem a zwycięstwo poprzez techniczną decyzję przyznano Khanowi.

Walka Prescotta z McCloskeyem to być albo nie być dla obu bokserów. Przeplatający świetne wystepy z nielicznymi wpadkami kolumbijczyk musi wygrać jeśli chce powrócić do walk o najwyższą stawkę, natomiast mający 32 lata McCloskey z pewnością nie chce już wracać do pojedynków o regionalne pasy. Smaczku całemu wydarzeniu dodaje fakt, że zostało ono usankcjonowane przez WBA jako oficjalny eliminator. Oznacza to iż zwycięzca będzie miał szanse stoczyć drugą w karierze walkę z Amirem Khanem, co z pewnością da mu nie tylko prestiż, ale i wielkie pieniądze.


Jeśli szukasz więc boksu w najlepszym wydaniu i nudzą cię jednostronne pojedynki włącz „Bokserski Poniedziałek” i wraz z komentatorami Sportklubu stań się jedną z wielu osób podziwiających jedno z największych bokserskich widowisk 2011 roku!


Cage Rage – Mistrzowie MMA w Sportklubie!


 Zapraszamy na transmisję brytyjskich gal MMA – Cage Rage, z udziałem największych gwiazd Mieszanych Sztuk Walki.


Do klatki wejdą  Anderson Silva, Victor Belfort czy Michael Bisping. Zobacz jak zdobywali doświadczenie, które uczyniło ich najlepszymi wojownikami na świecie!


Cage Rage to kilkadziesiąt zawodowych gal MMA organizowanych od 2002 roku w Wielkiej Brytanii. Organizacja została uznana za najsilniejszą europejską siłę tego sportu. To właśnie tu sławę zdobywali zawodnicy, którzy dziś są pierwszoplanowymi postaciami Mix Martial Arts. Kariery Andersona Silvy, czy zawodników takich jak Bisping, Galesić czy Murillo Rua rozpędu nabrały właśnie dzięki efektownym zwycięstwom w Cage Rage. Z brytyjskich hal prowadziła najprostsza droga do ścisłej elity MMA. Wysoki poziom pojedynków i techniczne zaawansowanie zawodników uczyniły z tej organizacji bezpośrednie zaplecze UFC.


Nazwiska Bispinga, Silvy czy Belforta gwarantują wielkie emocje ale na Cage Rage pokazali się także Polacy. Jacek Toczydłowski, Robert Paczków czy Piotr Kuśmierz nie przynieśli wstydu polskiemu MMA, swoje chwile tryumfu święcił też kontrowersyjny Popek. Co tydzień Sportklub przeniesie Was do świata największych wojowników. Mistrzowie Brazylijskiejo Ju Jitsu, Muay Thai, zapasów, boksu i Kickboxingu zmierzą się ze sobą w walkach, w których słowo “kompromis” nie istnieje. Zapraszamy!


 KOTV Classics seria 2

Koneserzy szermierki na pięści z pewnością docenią poniedziałkową serię „KOTV Classics”. W ramach programu nadajemy najpiękniejsze i najbardziej dramatyczne walki w historii sportu. Można u nas zobaczyć takich mistrzów lat 90-tych, jak Chris Eubank i Frank Bruno, jak i prawdziwych klasyków, jakimi byli Max Baer, Max Schmelling, Floyd Patterson i Sugar Ray Robinson. Przypominamy fanom pojedynki Muhammada Aliego z Georgem Foremanem i Joe Frazierem, Marvina Haglera z Rayem Leonardem, Diego Corallesa z Jose Luisem Castillo i Micky Warda z Arturo Gattim.


Okraszone fachowym komentarzem klasyki przypomną Państwu atmosferę walk na wielkich stadionach jeszcze przed pierwszą wojną światową, jak i wielkie amerykańskie hale, gdzie rozgrywano najbardziej lukratywne mecze bokserskie w historii. KOTV Classics to prawdziwa gratka dla interesujących się historią jednej z najbardziej męskich dyscyplin sportowych.

NAAFS – MMA podbija świat!

Mieszane Sztuki Walki to dziś najszybciej rozwijający się sport na świecie. Zobacz jak walczy się USA! W każdy poniedziałek transmisje z North American Allied Fight Series.

Amerykańska federacja NAAFS od 2005 roku zorganizowała ponad 90 gal MMA. Najlepsi przebijają się do UFC, słabsi mają problemy by wyjść z klatki o własnych siłach.

Powstała w Cleveland organizacja  dba o rozwój MMA na wszystkich płaszczyznach – przed walkami gwiazd, swoje pojedynki toczą zawodnicy z wciąż amatorskim statusem, ale już sporymi umiejętnościami, bezkompromisowe boje toczą ze sobą także kobiety, które udowadniają, że płeć piękna, nie znaczy słaba.. NAAFS to także tysiące fanów na trybunach, a dla zawodników szansa by pokazać się przed wielkim światem MMA.  Jeśli nazwiska takich wojowników jak Stipe Miocic, Chris Lozano, Jason Dent, czy Nick Duell  jeszcze nic Wam nie mówią, czas to zmienić!

North American Allied Fight Series w każdy poniedziałek i środę w Sportklubie, polecamy!


Bokserski Poniedziałek i nowe serie MMA w Sportklubie
 
Back
Top