Boks: starcie Mariusz Wach vs. Kevin McBride + walka Artura Szpilki na TVP1

Madman

Bellator
Welterweight
Dziś w nocy (z piątku na sobotę) na gali w Stanach Zjednoczonych swoje walki stoczą dwaj polscy bokserzy dywizji ciężkiej - Mariusz Wach i Artur Szpilka, transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi TVP1 od godziny 2 (walka Artura od 3.00 a Mariusza od 4.30).
 
Tydzień temu pamiętałem, że ta walka będzie a dzisiaj za nic bym sobie nie przypomniał, dzięki ;)


Swoją drogą, ciekaw jestem co ten Wach potrafi, bo nie widziałem jeszcze żadnej jego walki, tylko jakieś komentarze w necie :P
 
@UP



Z całym szacunkiem ale czym Ci tak Wach imponuje poza warunkami fizycznymi bo pierdolnięcia nie ma szybkości specjalnej też nie, technik z niego genialny też nie jest, więc czym?
 
@Shogun



Ja w końcu tej dzisiejszej walki Wacha nie widziałem, obejrzałem sobie tylko wczoraj jakieś nagranie z poprzedniego starcia i wydawało mi się, że jak na takiego wielkoluda ma niezłą szybkość i refleks. Z tym ciosem też chyba tragedii nie ma, bo McBride'a jakoś położył, co nie udało się walczącemu bardzo zachowawczo Adamkowi.



Oczywiście nie robię z niego mistrza świata (nawet przyszłego), ale przy obecnej bryndzy w wadze ciężkiej to chyba naprawdę solidny zawodnik.
 
Akurat to nie chodziło mi o to że Wach mi zaimponował, cieżko mi coś o nim piwiedzieć póki co ale z tego co widzialem to też słabo u niego z obroną.Napisałem o nim cudo raczej z przekąsem.
 
@Norbert



Sorki ale źle Cię na początku zrozumiałem



@Hightower



Czyli mamy o Wachu takie samo zdanie. Ja oczywiście też nie twierdzę, że on jest kiepski. Solidny zawodnik i tyle. Myślę, że może zrobić karierę podobną do Sosnowskiego. Co prawda atuty obaj mają zupełnie inne ale Wach jest w stanie osiągnąć tyle samo alb troszkę więcej niż Sosnowski.
 
wach173.jpg




utuczony kotlet.
 
Niestety nie widziałem tej walki ,ale cios ma bardzo dobry tylko narazie obijał samych kelnerów na przetarcie więc zobaczymy napewno jest to największy talent młodego pokolenia w Polsce.
 
Porównanie nie ma sensu, Tyson to Tyson. Szpila może osiągnąć tyle samo w boksie, ale i tak porównanie sensu by nie miało nawet jak będzie posiadaczem pasów WBC, WBA i IBF,Czemu?Bo mieli innych rywali i to wszystko jest nieporównywalne. Na razie Szpilka może mieć zbliżoną karierę, ba, nawet życie, ale wszystko zależy od niego.
 
Ktoś chyba już pytał ale nie wiecie może gdzie tą walkę można obejrzeć bo na YT nic nie ma.
 
Też jestem ciekaw, siedziałem do prawie 3 jak im się transmisja urwała i poszedłem spac, bo o 5:45 miałem pobudkę...



Co do Wacha, macie tu sparing z Sosnowskim, Dragon niemały, ale tutaj wygląda jak półciężki przy ciężkim ;)



 
Chętnie bym teraz zobaczył jego walkę z Heleniusem albo Dimitrienko. Ewentualnie z Fury'm (czy ja to dobrze napisałem? :P)
 
Gratuluje Arturowi kolejnego KO w 1szej rundzie.


Na boxingnews.pl komentują, że Wach zaprezentował się lepiej od Adamka. To oczywiste, że Wach ma lepsze warunki fizyczne od Adamka i miał czym znokautować Irlandczyka, co nie znaczy, że wygrałby z Adamkiem... ;)


Również gratuluje Mariuszowi zwycięstwa.
 
Wach miał się pokazac, Adamek przygotowywał się do walki z którymś z Kliczką. Nawet jeśli mógł to bezsensowne byłoby nokautowanie w 1 rundzie, zamiast trochę powalczyć, poprzepychać się i zobaczyć jak to jest na tym poziomie i przy emocjach innych niż sparowanie z kimś dużych gabarytów...



Dzięki za link!
 
Back
Top