Boks: starcie Mariusz Wach vs. Kevin McBride + walka Artura Szpilki na TVP1

Bez przesady jakim ten kotlet był przygotowaniem do walki z Kliczko dla Adamka,zresztą nie miał szans go znokautować.
 
Takim, ktory jest dosc wysoko, ma doswiadczenie, jest dość porownywalnego wzrostu,a i z 35 wygranych wygral 29 przez KO, więc jednak jakieś przygotowanie to jest, choć jasne bylo kto jest faworytem. wolalbys, zeby Adamek po juniorciezkiej od razu stanal do walki z prawdziwym ciezkim i dopiero sie przekonal o tym? Dobre prowadzenie moim zdaniem.
 
McBride to był tylko po to żeby przetestowac nowe kombinację i nic więcej wźieli najgorszego kelenera ,który jest tylko duży żeby nie było żadnego ryzyka przed walką z Witkiem.



McKotlet nie był przygotowaniem tylko obóz przygotowawczy przed walką.
 
Całkowicie się zgadzam, bali się zaryzykować,przy obecnym poziomie wagi ciężkiej takie prowadzenie wystarczyło na walkę o mistrzostwo i tyle chociaż.Zaznaczam ze ja obiektywny nie jestem w tym temacie bo nie lubie Adamka.
 
Mozna nie lubic, a byc obiektywnym ;) Można wypowiadac też swoje zdanie, ale obiektywnie, no ale malo kto to potrafi i tak:)
 
Nie lubiąc Adamka nigdy do koñca nie będe obiektywny ale się staram dlatego uważam że prawdziwy test czeka dopiero Adamka z Kliczką tylko że to odrazu walka o mistrzostwo.
 
Testem dla Adamka był Arreola solidny ciężki Tomek sobie w miarę poradził mimo ,że wcześniej stoczył tylko 2 walki w HW.



Jeśli Adamek przegra z Kliczką zawsze ma szanse na starcie z Povietkinem/Chagevem o pas WBA regular tam byłby faworytem bo Kliczko to Kliczko doświadczenie i warunki.Chociaż praktycznie każdy mistrz kiedyś przegrywa i Adamek ma szanse w tym wieku wypunktowac powolnego już Kliczkę.
 
Niby racja tylko że Arreola wogóle mnie do siebie nie przekonywał ale fakt jakiś niby poziom prezentuje.
 
Norbert to znaczy czemu pierwszy prawdziwy test?Boksersko to testowany byl juz nie raz i nie dwa...jako ciężki owszem, testow za wiele nie mial, ale obil kogo musial, a wygral jak wyzej napisano z Arreolą chociazby...
 
Chodzi mi o to że 15 lat temu nie odważył by sie na zmiane kategori do tego chce uchodzić za wielkiego boksera bijąc podstarzałych dziadków a nawet chciał jeszcze dołożyć Jonesa którego osobiscie mi szkoda.Co jest fajnego w takim budowaniu kariery.
 
Wybacz, ale lzejsze kategorie są zdecydowanie ciezsze do panowania niz ciezka...byl lzejszym fighterem, zdobyl mistrzostwo swiata w polciezkiej, zdobyl w juniorciezkiej, wazac tyle, co niedgsy mistrzowie w ciezkiej. Teraz są inne podzialy, wiec poszedl jeszcze wyzej. Raczej nalezy mu sie szacunek za osiagniecia i zdolnosc do zdominowania dwoch kategorii w jakich byl, a przypomne, ze w ciezkiej tez jeszcze nikt mu krzywdy nie zrobil. W ciężkiej swoją drogą też wiek jest zwykle wyzszy niz w lzejszych, rozne atrybuty spadaja z wiekiem...



Jedyny zawodnik, ktory byl faktycznie lepszy od niego to byl Chad Dawson, ewenement jak dla mnie. Megaszybki, swietne warunki, wcale nie zdziwie sie jesli to on za parę lat bedzie rządzil w ciezkiej, jednak nie kazdy chce i nie kazdy potrafilby walczyc bedac sporo ciezszym niz jest obecnie.
 
Powiem tak, że gbyby Grant wyszedł lepiej zmotywowany do walki z Adamkiem to jednak byłoby KO.
 
Szpila jeśli zostanie dobrze poprowadzony to może coś tam zdziałać, chociaż troche za bardzo się odsłania.
 
@Born2Kill



Jakie to kategorie wagowe zdominował Adamek? Po prostu wygrał pasy, walcząc z dobrymi bokserami, ale nigdy w życiu z kimś wybitnym. Toczył wyrównane wojny ringowe z Briggsem, gdzie decyzja mogła pójść w obydwie strony. W sumie mocniejszych rywali dostał po przejściu do Cruiser -zmęczonego walkami z Mormeckiem Bella i mocnego Cunninghama. Ten ewenement Chad Dawson został zdominowany przez "tylko" mocnego Pascala, zobaczymy jak poradzi sobie ze starym, ale wiecznie jarym Hopkinsem.
 
Ten Wach to taka słabsza i trochę mniejsza kopia Vałujewa. Szpilka narazie fajnie nokautuje leszczy. Ciekawe jak będzie to wyglądało z lepszymi zawodnikami. Narazie musi popracować nad obroną i techniką bo z tym jest na bakier.
 
Shogun w czym Ci Wach przypomina Vałujewa? Ogladalem walke i boksowal calkiem przyzwoicie ale w niczym jego sposob walki nie przyponinal mi Rosjanina.
 
@ Zlatan



Jego wygląd trąci nadaktywnością przysadki mózgowej. Nie bez kozery nazywany jest polskim "Wikingiem"
 
@Zlatan



Słaba szybkość, słaba obrona, taktyka oparta na przewadze fizycznej na przeciwniku, słaba koordynacja ruchowa.
 
Back
Top