1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

BJJ na igrzyskach w Rio?

Discussion in 'Pytania MMA' started by mmadness, Nov 8, 2013.

1. mmadness

mmadness Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    58
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,190
    Igrzyska w Rio to byłoby znakomite miejsce na debiut BJJ na olimpiadzie. Czy Brazylijczycy w ogóle czynili starania w tym kierunku? Czy już jest za późno i byłaby kicha?

2. onyjewu

onyjewu Jungle Fight
    Welterweight

Komentarze:
    339
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Poznań
    Nie wiem czy czynili takie starania wiem natomiast, że już na pewno jest za późno.

3. Keylock

Keylock Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,222
    Zdobyte Lajki:
    73
    Punkty:
    1,790
    BJJ jest do oglądania zbyt nudne, nawet gdyby się dorwało do planu igrzysk to pewnie po jednej olimpiadzie by z tego zrezygnowali.
    Opinia trenującego ten sport :-)

4. F. Georgiew

F. Georgiew BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    958
    Zdobyte Lajki:
    533
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Warszawa
    Home Page:
    BJJ miało być jako dyscyplina pokazowa, ale na obecnych zasadach nawet nie namawiałbym ludzi do oglądania. Jeśli nie walczą znajomi ludzie, albo nie chcę podpatrzeć jakiejś techniki, to naprawdę muszę mieć dużo czasu, żeby oglądać walki dla przyjemności. Myślę, że 80% osób nawet nie wiedziałaby w trakcie walki kto wygrywa, gdyby zasłonić im punktację.

5. steyr

steyr BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    828
    Zdobyte Lajki:
    4
    Punkty:
    1,790
    Nawet abstrahując od widowiskowości dyscypliny jest cała masa wymogów formalnych których BJJ nie spełnia, że po prostu nie miałoby szans znaleźć się na IO

6. lubielapacirzucac

lubielapacirzucac Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    496
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    Bez przesady, 80% procent dyscyplin na igrzyskach się nie da oglądać, a ludzie i tak oglądają, jak startują ich reprezentanci. Nawet jakieś kolarstwo, strzelectwo, biegi długodystansowe, żaglówki, czy, o zgrozo, curling gdzie przez parę godzin nie dzieje się zupełnie nic. Jeśli zaś chodzi o wartość sportową to bjj/submission, wymagające bardzo wszechstronnej sprawności fizycznej, wysublimowanej techniki, a także kreatywności i sprytu na bank zasługuje na miejsce na olimpiadzie 100 razy bardziej, niż bicie z kapiszona, szorowanie lodu miotłą, czy jazda na koniu.

Share This Page