BFC 36: Marcin Held vs. Mike Chandler

Wujek

KSW
Featherweight
Zabrakło siły, ale moim zdaniem Marcin się dobrze zaprezentował jak na 3 minuty walki :P

Niztheriel

Shark Fights
Heavyweight
to jest spisek! Przeciwnicy Helda i Moksa wymieniaja stawy na gumowe.. albo to sprawa spozywania duzej ilosci zelkow..
icon_biggrin.gif

Szkoda porazki Marcina ale nie jestem w stanie na cokolwiek narzekac, mysle, ze zaprezentowal sie bardzo dobrze, a tego, ze wyciagnie ta dzwignie na kolano bylem doslownie PEWIEN.. ale znamy juz skads ta historie.
Chcialbym moc napisac “smutnego” posta o tym, ze bedzie lepiej ale mimo porazki dalej bardziej jestem pod wrazeniem jego bjj, bardzo ladna walka.

sined

Jungle Fight
Welterweight
Niech Held wraca do Polski, może do KSW. Odbuduje rekord/karierę i da rade w końcu ma tylko 19 lat

Nowiutki

Oplot Challenge
Heavyweight
Mysle, ze Bellator zakontraktuje Marcina. Pokazal sie z bardzo dobrej strony, kazdy sobie zdaje sprawe, ze ma tylko 18 lat. Chlopak to chyba najwiekszy talent mlodego pokolenia MMA w Polsce. Ma swietne BJJ i zawsze jakos potrafi wykrecic noge, badz reke, mi jako fanowi MMA podoba sie takie cos, dlatego ogladam z checia jego walki. No coz.. Szkoda przegranej, ale bedzie to tylko motywacja dla niego, aby cwiczyc jeszcze mocniej. Na zachodzie jeszcze pokarze na co go stac. Powinien chlopak nad sila jeszcze popracowac, bo widac progress, ale to jeszcze nie to. No i mniejszy nacisk na cwiczenie BJJ i wiekszy nacisk na stojke. Powodzenia Marcin.

kafikefir

Oplot Challenge
Featherweight
zazwyczaj nie udzielam się w komentarzach bo nie uważam się za specjaliste w dziedzinie mma poprstu sledze je od paru lat, ale Chandler bardzo elegancko wyraził się o Marcinie dlatego już go polubiłem i kibicuje mu – mam nadzieje, że wygra ten turniej, a co do Marcina to przyłączam się do słów Chandlera
icon_smile.gif
bardzo ładna walka w pewnym momencie (chyba wiadomo którym) myślałem ze Marcin go pozamiatał w swoim stylu
icon_smile.gif
no ale cóż w każdym razie gratlacje dla obu za dobrą walkę

kovu

Jungle Fight
Heavyweight
Szkoda Helda :( ale nawet Chandler nieźle mu posłodził po walce, wszyscy dalej widzą w nim ogromny potencjał :)

pawelgoly

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Marcin bardzo dobre bjj
icon_smile.gif
miło oglądać takie umiejętności
icon_smile.gif

ale stójka , zapasy wymagają jeszcze pracy a do tego jak widać i odrobinę więcej siły przydałoby się , chociaż z drugiej strony Marcin ma jeszcze czas i wciąż się uczy .
Nie traktujmy tego jak porażkę tylko kolejne doświadczenie zbliżające Marcina do skukcesu
icon_smile.gif

NAK

Jungle Fight
Lightweight
Wielka szkoda, że typ nie klepał, ale zgadzam się z powyższymi wypowiedziami – kosmiczne bjj, za 2-3 lata gdy Marcin nabierze więcej siły będzie w takich sytuacjach zabierał nogę ze sobą
icon_smile.gif

Mahone

Oplot Challenge
Welterweight
Chandler wyglądał jakby był kategorie wyżej niż Heldt i tu był pies pogrzebany. Ciekawe ile ważył zaraz przed walką. Koleś jest harpaganem i wygrał typowo siłą.

G

Guest

Guest
Kurwaaa nie porownujcie go do Moksa bo to jest obraza dla niego,Held przy dzwigni nie dostal 85 ciosow na glowe i nie odplynol jak Moks wiec ciicho.Held zaprezentowal sie dobrze,zablokowal obalenie od wrestlera i obaj spadli na kolana,o bjj to nie trzeba nic mowic,troche malo stojki ale moim zdaniem zabraklo szczescia i sily,Mike "pierwsza krew"Chandler wygladal jak przynajmniej kategorie wyzej!
po%2B1%2BZWIEKSZ%2BMASE.jpg

zapasior

Oplot Challenge
Welterweight
szkoda marcina dobrze walczyl,zrobi troche sily i bendzie nie do przeiscja a ten chandler zeczywiscie wygladal jak kategoria wyzej.

Shoocker

Lejdis Fajt Najt
Wielka szkoda, znowu ta nieszczesna dzwignia na kolano.

Ale ta walka to wielkie doswiadczenie dla Helda, ktory jak wezmie sie za pare aspektow ze swojej gry to

za 2-3 lata, gdy Marcin nabierze więcej siły będzie w takich sytuacjach zabierał nogę ze sobą

amator

BAMMA
Bantamweight
wyjazd do USA i trening z amerykańskimi zawodnikami, tylko to sprawi ze Held może stać sie światowym zawodnikiem, w Polsce już zawiele raczej niepodniesie umiejetnosci

norolim

Brutaal
Lightweight
Co by nie mówić, prawda jest taka, że kolejny raz przeciętni przeciwnicy zza oceanu weryfikują umiejętności naszych talentów. Grabowski, Kita, Jewtuszko, teraz Held. Chyba wystarczy, żeby bańka pękła, bo niektórym wydawało się, że nasze mma jest już tak mocne, że nasi zawodnicy mogą spokojnie rywalizować nawet w UFC. U wszystkich czterech wymienionych o przegranej zadecydowały kiepściutkie zapasy, co oznacza, że w Polsce raczej nie da się na razie przygotować do walki nawet na średnim amerykańskim poziomie.

Wieri

Jungle Fight
Middleweight
Miałem wrażenie, że Chandlerowi ta noga lada chwila pęknie jak zapałka. Zdziwił mnie rezultat, nie spodziewałem się, że Marcin zostanie poddany. Szkoda. Ale jest promyczek nadziei na przyszłość
icon_smile.gif

G

Guest

Guest
Ciekaw jestem ile wazy Chandler bo wygladal jakby byl 2 kategorie wyzej od Marcina niestety koks robi swoje i tak duzej roznicy w sile nie da sie zniwelowac ;(

Sebbeks

Legacy FC
Bantamweight
bobek
Porównywanie Helda do Moksa było pod względem założenia dźwigni i nie klepania. Gdyby Chandler był przede wszystkim uderzaczem a nie zapaśnikiem to mogłoby się tak skończyć jak z Moksem.

norolim Cole Konrad i Mike Chandler to przeciętni zawodnicy? Zawsze rozbraja mnie ta radość z jaką niektórzy tylko czekają żeby dokopać naszym.

Sebbeks

Legacy FC
Bantamweight
Chandler podobno walczył zawsze do 75kg, więc podejrzewam, że podczas walki ważył ok.80-82 kg, bo bankowo do 75kg zawsze jeszcze zbijał troche wagi.

vasal

Brutaal
Bantamweight
no szkoda , zabrakło przygotowania atletycznego ,ale w sumie Held ma dopiero 19lat. Co nie zmienia faktu,że np po maturze powinien wyjechać do USA na treningi i myślę ,że tam by sie już nim odpowiednio zajeli.

PSYCHOL

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Większość się podnieca, że bjj Held na poziomie itp., no ale co z tego ( choć nie umniejszam, że jest elegancko ) ile było prób dźwigni i Chandler czysto siłowo z nich wychodził • na miękko • choćby z tą pierwszą akcją na nogę ja tam widzę kontrolę z strony Chandler • a i mimo • przeszkadzania • Held • a to i tak stało się to co nieuniknione choć obstawiałem tko ale dobrze, że duszenie to go bardziej oszczędziło. Widać na oko, że zbijanie wagi Chandler • a i odrobienie przed walką zrobiło swoje siła, mocne nogi, agresja, trochę większa masa zrobiło swoje. Oczywiście nie zapominając, że to debiut Helda i ma tylko 19 lat więc ma czas na naukę i wyciąganie wniosków choć życzę mu by głównie uczył się nie na swoich a na cudzych błędach.

W PL mamy mocnych trenerów od sportów walki, ale na trenerów od przygotowania czysto siłowego pod mma, nie kładzie się nacisku tak jak w USA. U nas w większości zwykła siłka a wypracowanie siły dla poszczególnych kategorii wagowych tak by nie ograniczać innych atrybutów to temat, do którego trzeba się przyłożyć. W stanach rozwinąłby się bardziej kompleksowo pod każdym aspektem i oby poszedł dobrą drogą bo szkoda zmarnować taki talent i potencjał!