Bellator już po debiucie w Spike TV

Marcin Jabłoński

Bellator
Bantamweight
Cohones
MMARocks
bellator_fire_promo_thumb.jpg
bellator_fire_promo_thumb.jpg
bellator_fire_promo_thumb.jpg
Mało kto wie, że debiut Bellatora na antenie Spike TV jest już za nami. Stało się to w czwartek 3 stycznia. Wszyscy czekamy oczywiście na galę, która odbędzie się 17 stycznia, ale stacja • matka • amerykańskiego MMA zdążyła zapoznać swoich widzów z jednymi z najważniejszych, jak do tej pory, postaciami i pojedynkami 2 organizacji na świecie.


Bellator 360 to program, który ma za zadanie wprowadzić widza w historię organizacji. W trakcie transmisji pierwszego odcinka przedstawiono głównie postać mistrza wagi lekkiej Michaela Chandlera przypominając jego zwycięski bój z Eddiem Alvarezem. Sprytnie zareklamowano również w trakcie transmisji najbliższą walkę Chandlera w obronie tytułu z Rickiem Hawnem.
Drugi epizod, wyemitowany zaraz po pierwszym, opowiadał historię pojedynków w wadze średniej. Tu zdecydowanie odczuwalny był brak Hectora Lombarda, który mógłby zelektryzować widzów Spike TV i przyciągnąć ich przed telewizory. Jako czołowe postacie przedstawieni zostali Alexander Shlemenko oraz jego przeciwnik w walce o pas wagi średniej Maiquel Falcao. Ta walka już 7 lutego.
W czwartek, 10 stycznia zostanie przedstawiony mistrz wagi półśredniej Ben Askren, a zaraz po nim widzowie zapoznają się z Patem Curranem i będą mogli zakreślić w kalendarzu jego starcie w obronie mistrzowskiego pasa wagi piórkowej z ekscentrycznym Brazylijczykiem Patricio Freire.


Należy podkreślić, że pomysł jak i forma programu to strzał w dziesiątkę. Jest to pierwszy taki sposób promocji organizacji w światowym MMA. Jak widać Spike robi różnicę. Podejście tej stacji do Bellatora jest naprawdę poważne i na pierwszy rzut oka widać, iż obaj partnerzy wiążą ze sobą plany na przyszłość.


Najważniejsza oczywiście jest oglądalność, liczby mówią same za siebie. Pierwszy odcinek przyciągnął przed telewizory 461 000 widzów, a drugi (emitowany zaraz po pierwszym) 513 000 widzów.


Wyciągnęliśmy w sumie prawie milion widzów i to bez dużej promocji. Jesteśmy szczególnie zadowoleni ze wzrostu w drugiej godzinie. • powiedział w wywiadzie dla MMAweekly.com David Schwarz ze Spike TV.


Czas pokaże jak Bellator będzie sobie radził na antenie Spike TV, ale te liczby napawają optymizmem, szczególnie w porównaniu z tym, co organizacja Rebneya uzyskiwała na MTV2. Na chwilę obecną oglądalność zwiększyła się o 2, 3 razy w zależności od eventu.
Dla przypomnienia oglądalność Bellator FC w MTV2.
• Bellator 80 ratings: 148,000 viewers
• Bellator 79 ratings: 220,000
• Bellator 78 ratings: 154,000
• Bellator 77 ratings: 149,000
• Bellator 76 ratings: 175,000
• Bellator 75 ratings: 145,000
• Bellator 74 ratings: 190,000
• Bellator 71-73 ratings (Summer Series average): 180,000
• Bellator 60-70 ratings (Season 6 average): 155,000
• Bellator 49-59 ratings (Season 5 average): 186,000
• Bellator 46-48 ratings (Summer Series average): 229,000
• Bellator 35-45 ratings (Season 4 average): 204,000
 
Niezle. Fajnie jak tendencja wzrostowa bedzie sie utrzymywac przez dluzszy czas... Pytanie, jakie liczby zadowola Spike albo raczej na co licza docelowo ?
 
Ciekawe ile widzów będzie Bellator wyciągał podczas gal, ale liczby przed premierowe każą sądzić, że będzie dobrze. Czekam na debiut Marcina przed dużą publicznością. :-)
 
Wyobraźcie sobie co będzie jeśli UFC i Bellator spotkają się w jeden weekend i lepszą oglądalność wykręci BFC :-) :-)
 
Bardzo dobrą możliwość porównania "siły" tych dwóch organizacji stworzyłby Bellator nadając którąś ze swoich gal w systemie PPV. Obawiam się, że na tle UFC wypadliby bardzo marniutko. Nie oszukujmy się, na chwilę obecną między tymi organizacjami jest spora przepaść zarówno sportowa jak i marketingowa. Wejście BFC na otwarty kanał Spike'a oczywiście da sporo wymiernych korzyści dla organizacji Rebney'a. UFC ma już na rynku ugruntowaną pozycję i stałych fanów wykupujących PPV, a są to konkretne pieniądze, które pozwalają na opłacanie najlepszych zawodników MMA na całym świecie. Bez tych pieniędzy każda inna organizacja będzie musiała się godzić z tym, że ludzie będą postrzegać ich jako drugą ligę światowego MMA, bo najlepsi i najbardziej ambitni fighterzy zawsze będą dążyć do tego by bić się w pierwszej lidze. Cieszę się, że nie tylko UFC rośnie w siłę, ale ja akurat należę do grona osób, którym sytuacja, gdzie mamy jednego giganta + masę innych organizacji, najbardziej odpowiada. Nie chciałbym, żeby doszło do sytuacji, gdzie będzie kilka dużych organizacji, których mistrzowie nie będą mieli możliwości konfrontowania się ze sobą.
 
Ten pomysł jest wspaniały, ludzie zapoznają osobę Chandlera, ponieważ byl z nim wywiad w trakcie programu, znają go jako osobę i z czystej ciekawości włączą tv żeby zobaczyć jak mu pójdzie, jeśli wygra to znów będą chciali go zobaczyć itd itd. BARDZO SPRYTNE!!!
 
Bardzo dobry ruch ze strony tej telewizji. Wiadomo że promocja i rozklamowanie jest bardzo ważne.
 
Bellator będzie transmitowany w czwartki ? jeśli tak to trochę beznadziejnie , wstawac w nocy i budzić się zaraz rano :)
 
No tak zapomniałem, że Bellator będzie w czwartki więc z UFC się nie spotka, ale będziemy mogli porównac oglądalność gali z tego samego tgodnia.
 
Jest szansa na znalezienie gdzies tego programu ? Bo strona Spike tradycyjnie blokuje dostep.
 
http://www.dailymotion.com/video/xwhmfh_bellator-360-s01e01-hq_sport#.UOl5D3ftPAE pierwsza częśćhttp://www.dailymotion.com/video/xwi417_bellator-360-s01e02-hq_sport#.UOl453ftPAE druga część
 
fajnie że BFC jeszcze przed galą zadebiutował z rekordową organizacją :-) . Fightcard przynajmniej dobry jak na debiut na nowej stacji telewizyjnej . Ja jednak liczyłem na połączenie się w przeszłości/przyszłości UFC i BFC , jednak teraz to wydaję się to wręcz niemożliwe ...:-)
 
Back
Top