1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Bardzo ważne postanowienie noworoczne !!!

Discussion in 'Forum MMA' started by Fox, Dec 28, 2011.

1. Fox

Fox Jungle Fight
    Welterweight

Komentarze:
    309
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Jako że ostatnio wiele kontrowersji wzbudza w środowisku MMA kwestia sędziowanania walk proponuję aby każdy z nas w nowym roku przeczytał i postarał się zrozumieć zasady które wiele fedracji przyjeło za obowiązujące. A mianowicie "Unified Rules of Mixed Martial Arts"

http://www.ufc.com/discover/sport/rules-and-regulations

W szczególności polecam to promotorom , sędziom , trenerom i zawodnikom . Czasami mam wrażenie że wielu ludzi w środowisku MMA w naszym kraju nawet jednego akapitu nie przeczytało. Może skończą się wreście rundy dla Pudziana. Podejrzane dogrywki . My drodzy fani powinniśmy powoływać się na te zasady. Bo jeżeli sędziowie podpisują się pod werdyktem a federacja działa na zasadach URMMA to sędziowie mają obowiązek ich znajomości od deski do deski .

Pozdrawiam :)

P.S. Dla leniwych przypis wg mnie bardzo ułatawiający ocenę rund :)

"Judges shall use a sliding scale and recognize the length of time the fighters are either standing or on the ground, as follows:
    if the mixed martial artists spent a majority of a round on the canvas, then:
    Effective grappling is weighed first; and
    Effective striking is then weighed
    If the mixed martial artists spent a majority of a round standing, then:
    Effective striking is weighed first; and
    Effective grappling is then weighed
    A round is to be scored as a 10-8 round when a contestant overwhelmingly dominates by striking or grappling in a round.
    If a round ends with a relatively even amount of standing and canvas fighting, striking and grappling are weighed equally."

2. zoom

zoom UFC
    Middleweight

Komentarze:
    10,731
    Zdobyte Lajki:
    11,516
    Punkty:
    1,790
    a ja myslalem, ze kaczka zalozyl temat i napisal, ze w nowym roku bedzie mniej pisal :D

3. belmondo

belmondo BAMMA
    Lightweight

Komentarze:
    867
    Zdobyte Lajki:
    45
    Punkty:
    1,790
    Na ciężkim kacu postanowiłem nie pic więcej, mniej też nie ;-)

Share This Page