Bagi o walkach Bedorfa i Materli

defthomas

Vale Tudo
Open
Cohones
MMARocks

Główny trener Berskererów, Piotr “Bagi” Bagiński w rozmowie z Pawłem Kowalikiem (Sports.pl) o przygotowaniach swoich zawodników do gali KSW 15:
Karola Bedorfa nie widzieliśmy w akcji ponad rok, Michała Materli dwa lata, jak przygotowani są do walki? Nie obawia się pan braków kondycyjnych?

Jeżeli chodzi o kondycję to myślę, że są dobrze przygotowani. Jest jednak kwestia obycia w ringu i walki ze stresem, ale myślę, że będzie dobrze. Przede wszystkim bardzo chcą pokazać się swoim kibicom z jak najlepszej strony. Przygotowania niestety nie przebiegły w stu procentach po naszej myśli, ale takie jest życie. Nie wszystkie plany i założenia da się zrealizować. Myślę jednak, że obaj dadzą dobre walki i zrobią niezłe show.

Czy zmiana rywala dla Michała zmieniła coś w waszych przygotowaniach?

Nie jest to walka o pas, są dwie rundy zamiast trzech i to są najważniejsze zmiany. Mieliśmy dość mało czasu, żeby przygotować plan pod Babene, ale same przygotowania do walki były podobne. Myślę, że to nie robi aż tak wielkiej różnicy, bo Michał bardzo chce zawalczyć, a czy to będzie Krzysztof czy jakiś inny zawodnik, to nie jest wielki problem. Przeciwnik jest inny, ale wcale nie słabszy. Myślę, że to będzie dobra walka.

Jak zmienił się Michał Materla przez te dwa lata?

Przede wszystkim zmienił się jako człowiek, bo jest dojrzalszy. Zdobył też w tym czasie doświadczenie. Oczywiście, nie doświadczenie ringowe, ale takie typowo zawodnicze, co widziałem w trakcie przygotowań. Walczył z kontuzjami i to był dla niego poważny problem, bo nie mógł trenować tak jak dotychczas i skupił się na innych rzeczach. Myślę, że zobaczymy w jego wykonaniu fajną stójkę, bo w tej płaszczyźnie poczynił naprawdę spore postępy. Wiadomo, że parter miał zawsze dobry, a w mojej ocenie jego poziom przez te dwa lata nie spadł, a nawet jeszcze trochę urósł.

Karol Bedorf mówił na konferencji, że jeszcze nie wie, czy z Lloretem będzie chciał bić się w parterze. Jak w takim razie ze stójką Karola?

Część osób zapewne wie, że wyjeżdżał do Golden Glory, tam sparował i z lepszym i gorszym skutkiem. Myślę, że stójka Karola jest na poziomie jego przeciwnika i spokojnie może próbować walki w tej płaszczyźnie. Nie chcę jednak do końca zdradzać taktyki. Wiadomo, że czasem układa się plan, a ten plan szybko runie ze względu na sytuację zaistniałą na ringu. Dlatego nie będziemy się niczego sztywno trzymać i będziemy się dostosowywać do sytuacji. Karol będzie próbował narzucać swój styl walki i rozdawać karty na ringu. To jest podstawa naszego planu.

Bagi o walkach Bedorfa i Materli

G

Guest

Guest
Żeby by~ło więcej czasu na reklamy
icon_smile.gif
hehehhe

Nilg

PRIDE FC
Welterweight
ale więcej rund=więcej przerw między nimi, gdzie można wcisnąć reklamy ;P

raphaelius

EFC Africa
Bantamweight
mysle, ze to z czasem sie zmieni, a zwiazane jest to z przygotowaniem polskich fighterow,
nie raz widzialem, jak w polowie drugiej rundy zawodnicy kompletnie opadali z sil,

mam nadzieje, ze kiedys doczekamy sie na KSW walk mistrzowskich na dystansie 5x5min
icon_smile.gif