1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Autografy ludzi ze świata MMA

Discussion in 'Cohones' started by Painkiller, Oct 7, 2012.

 1. Painkiller

  Painkiller KSW
  Lightweight

  Dołączył:
  Feb 8, 2012
  Komentarze:
  5,242
  Zdobyte Lajki:
  351
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Wałbrzych
  Home Page:
  Wiem, że kilka osób zbiera podpisy zawodników MMA czy też ogólniej mówiąc ludzi związanych z MMA. Ten temat zakladam by wszystko o tym było w jednym miejscu a nie, żeby się po hyda parku szukać.  Sugerowałbym tu prowadzić wszystkie rozmowy o autografach, sposobach ich zdobywania, no i finalnie umieszczać w tym temacie zdjęcia / skany tych autografów. Również w przypadku autografów zagranicznych zdobych listownie miłoby było jakby ludzie bardziej doświadczeni w te klocki, udzielali porad tym co stawiają pierwsze kroki.  Prosiłbym o nie robienie śmietnika czyli posty tylko w temacie bez spamu na zasadzie "ale głupota" oraz o nie umieszczanie zdjęc autografów ludzi niezwiązanych w żaden sposób z MMA.
  Pierwszy zakładany temat przeze mnie więc troszkę emocji mna targało :-)
   
 2. Cactus

  Cactus Moderator Cohones

  Dołączył:
  Aug 4, 2010
  Komentarze:
  9,826
  Zdobyte Lajki:
  16,719
  Punkty:
  4,790
  Płeć:
  Male
  Może mały poradnik na początek.  -------------------------------------------  1) Sposoby zdybywania autografów:  - osobiście  - wymiana / kupno  - listownie / mailowo  2) Słowniczek pojęć:  SASE (Self Addressed Stamped Envelope) - koperta i znaczek zwrotny.  SAE (Self Addressed Envelope) - koperta zwrotna.  IRC (International Reply Coupon) - Międzynarodowy Kupon Na Odpowiedź, który pokrywa koszty wysyłki listu z zagranicy. Jeśli np. chcemy autograf gwiazdy z zagranicy lecz nie mamy znaczków z tamtego kraju by je wysłać, na poczcie kupujemy kupon IRC i wysyłamy go zamiast znaczków. Wtedy za granicą osoba do której go wysłaliśmy wymienia go na lokalne znaczki. Jeśli wysyłasz kilka zdjęć i przesyłka może ważyć więcej niż 20g warto włożyć więcej niż 1 kupon.  RTS (Returned To Sender) - oznacza to że wysłany list wraca do nadawcy.  LOR (Letter of request) - oznacza to po prostu ' list z prośbą/zamówieniem' czyli list z prośbą o autograf.  COA (Certificate of Authencity) - taki certyfikat potwierdza że autograf jest autentyczny, najczęściej takie certyfikaty są dołączane do autografów w sprzedaży  IP (In Person) - czyli po prostu autograf zdobyty osobiście  TTM (Through The Mail) - autograf zdobyty poprzez list  VV (Via Venue) - wysyłka na adres np. hali w której odbywa się gala, koncert, itp.  3) Na co uważać, czyli podróby:  AP (Autopen) - jest to maszynka która automatycznie podpisuje zdjęcia. W miarę rzadko spotykany sposób, ale bardzo trudno rozróżnić go od oryginalnego podpisu.  PP (Preprint) - nadrukowany podpis na zdjęciu. Najczęściej używany sposób. Łatwo rozróżnić od oryginalnego.  Stamp - pieczątka odbijająca na zdjęciu podpis. Bardzo łątwo się rozmazuje.  RP (Reprint) - jest to autograf wydrukowany- kopia innego.  4) Jak wysyłać?
  *Za granicę:  Potrzebne będą:  - 2 koperty (jedna standardowa, jedna trochę większa)  - kupony IRC (njabezpieczniej dać 2)  - krótki list, że jest się fanem i z prośbą o autograf (oczywiście po angielsku)  - opcjonalnie zdjęcie (nie ma gwarancji, że zostanie podpisane, często mają już przygotowane własne)  Na mniejszej kopercie piszemy swój adres. Wkładamy ją do większej razem z kuponami. listem i ew. zdjęciem. Na dużej piszemy adres gwiazdy i wysyłamy. Jeśli dostaniemy odpowiedź, radzę zostawić kopertę w jakiej dostaliśmy podpis. Będzie to pewien znak autentyczności.  *Do Polski  Robimy tak samo, jednak zamiast kuponów, wkładamy zwykłę znaczki. Czasami można również skontaktować się poprzez e-mail, bez żadnej wysyłki z naszej strony.  5) Co otrzymamy w odpowiedzi?  Naturalnie podpisane zdjęcie, czasami z dedykacją (wtdey można wysyłać własne zdjecia). Niektórzy dodają np. naklejki, wydrukowany list z podziękowaniami, kupon IRC jeśli było za dużo, naklejkę, smycz, itp.


  6) Ile oczekuje się na odpowiedź?

  To się bardzo waha. Raz może to być miesiąc, a następnym razem ponad rok. Zależy do jakiego kraju wysyłacie, ale średnia to ok. 3-4 miesiące.  7) Skąd wziąć adresy?


  Prawdopodobnie największa baza z adresami: http://fanmail.biz/

  Temat o autografach ze świata MMA: http://www.fanmail.biz/mboard/viewtopic.php?t=222372

  Polecam używać skomentowanych adresów, żeby mieć większą pewność dostania odpowiedzi lub dowiedzieć się czy otrzymamy autentyk (zdecydowana większość fighterów takie właśnie wysyła).

  Do tego warto zajrzeć na oficjalne strony zawodników lub ich gymów. Są tam podawane adresy do kontaktu, z takich również może się nam poszczęścić.

  --

  MMA/UFC Fighters:

  A: http://www.fanmail.biz/MMA/a/1.html
  B: http://www.fanmail.biz/mma/b/1.html
  C: http://www.fanmail.biz/mma/c/1.html
  D: http://www.fanmail.biz/mma/d/1.html
  E: http://www.fanmail.biz/mma/e/1.html
  F: http://www.fanmail.biz/mma/f/1.html
  G: http://www.fanmail.biz/mma/g/1.html
  H: http://www.fanmail.biz/mma/h/1.html
  I:
  J: http://www.fanmail.biz/mma/j/1.html
  K: http://www.fanmail.biz/mma/k/1.html
  L: http://www.fanmail.biz/mma/l/1.html
  M: http://www.fanmail.biz/mma/m/1.html
  N: http://www.fanmail.biz/mma/n/1.html
  O:
  P: http://www.fanmail.biz/mma/p/1.html
  Q:
  R: http://www.fanmail.biz/mma/r/1.html
  S: http://www.fanmail.biz/mma/s/1.html
  T: http://www.fanmail.biz/mma/t/1.html
  U:
  V: http://www.fanmail.biz/mma/v/1.html
  W: http://www.fanmail.biz/mma/w/1.html
  X:
  Y: http://www.fanmail.biz/mma/y/1.html
  Z:

  ---

  -----------------------------------------------------------------------------

  Piszcie jeśli są jakieś niejasności.

  Zapraszam do chwalenia się swoimi skucesami. Życzę powodzenia i cierpliwości :-]

  Sorry za jakieś ewentualne literówki.
   
 3. Mort

  Mort Żołnierz Chrystusa

  Dołączył:
  Mar 21, 2010
  Komentarze:
  8,912
  Zdobyte Lajki:
  2,024
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Warszawa
  Siemasz, ma ktoś adres Overeema? Jak jest tam na górze, to obczaję jutro więc nie odpowiadajcie, bo jestem lekko wstawiony. :D
   
 4. A Ja myślałem, że autografy to już przeżytek. Cactus za to widzę, że obcykany jak siemasz w temacie i jeszcze odwalił kawał dobrej roboty.  Osobiście wolę strzelić fotkę bo to dużo większa pamiątka i trwalsza ze względu na "cyfrowość" zdjęcia. Niestety mam tylko jedną z Damianem przed MMAA 1. A co powiedzieć? no na przykład zwykłe "Powodzenia!", "Trzymam kciuki", "Czekam na latającą balachę" albo w przypadku Pana N., S., B., klasyczne "Skończ Pier*olić" :-)
   
 5. Mort

  Mort Żołnierz Chrystusa

  Dołączył:
  Mar 21, 2010
  Komentarze:
  8,912
  Zdobyte Lajki:
  2,024
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Warszawa
  Ja mam niestety tylko z Jankiem i Różalem. :( I want more !
   
 6. w4ar

  w4ar Legacy FC
  Featherweight

  Dołączył:
  May 7, 2010
  Komentarze:
  1,919
  Zdobyte Lajki:
  554
  Punkty:
  2,790
  Steyr ale pamietaj że osoba ta ma niewiele czasu bo oprocz ciebie są również inni wiec raczej niepogadasz. Pogadać to można było na konwencie ale takto trzeba by było spotkać zawodnika w klubie i pogadac po treningu.
   
 7. Puczi

  Puczi Dobry człowiek

  Dołączył:
  Jul 2, 2011
  Komentarze:
  7,839
  Zdobyte Lajki:
  4,453
  Punkty:
  1,790
  Panowie, moglibyście nie zaśmiecać tego tematu, tylko przenieść się do HP? Ten temat jest przeznaczony dla osób zainteresowanych autografami, a nie dyskusją co jest lepsze, zdjęcie, czy podpis.
  Z góry dzięki & no offence ;)
   
 8. Uefo

  Uefo Maximum FC
  Featherweight

  Dołączył:
  Apr 22, 2011
  Komentarze:
  1,494
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  @Steyr - Też nie zbieram autografów, i tak jak D&G wole zdjęcia, ale, załóżmy że spotykasz taką osobę gdzieś, masz z nią kontakt pare chwil i co powiesz? No standardowe takie, że "mam nadzieję, że w następnej walce rozwalisz tego weterana ufc", "podziwiam Twoje muskuły/tatuaże" "jak chcesz to mam chwilkę, możemy iść na backstage" (to ostatnie jak jesteś sajkofanką)  a tak na serio, to kurwa, nie spinaj się i tak oboje offtopujemy bo to temat o autografach dostarczanych drogą pocztową, więc nie ma mowy o żadnym kontakcie wzrokowym. Chociaż doceniam, że Ty jak spotykasz swoich idoli to poznajesz ich dogłębnie i stajesz się ich przyjacielem w 30 sekund.
   
 9. Painkiller

  Painkiller KSW
  Lightweight

  Dołączył:
  Feb 8, 2012
  Komentarze:
  5,242
  Zdobyte Lajki:
  351
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Wałbrzych
  Home Page:
  tego się spodziewałem, o to prosiłem w pierwszym poście, że jak nie masz nic do powiedzenia to sobie odpuść ale oczywiście, lepiej powiedzieć coś głupiego i żyć w przekonaniu, że się rozmawiało z kimś sławnym, bo się go zapytało o pogode ...  Cactus w zeszłym tygodniu posłałem w kierunku Chaela Sonnena list, tylko cholera nie dodałem zdjęcia. Jak myślisz on może mieć jakieś swoje ? Bo szukałem informacji o tym i średnio, żeby nie napisać w ogóle.  Kto pierwszy pochwali się kolekcją ?
   
 10. Cactus

  Cactus Moderator Cohones

  Dołączył:
  Aug 4, 2010
  Komentarze:
  9,826
  Zdobyte Lajki:
  16,719
  Punkty:
  4,790
  Płeć:
  Male
  Ja nigdy nie dodaję zdjęć, chociaż możliwe, że to mój błąd. Chyba niedługo zacznę.  Tu już musisz się sam przekonać, od jednych dostawałem odpowiedź, od innych nie. Czas pokaże, ale nie nastawiałbym się jakoś negatywnie.
   
 11. Painkiller

  Painkiller KSW
  Lightweight

  Dołączył:
  Feb 8, 2012
  Komentarze:
  5,242
  Zdobyte Lajki:
  351
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Wałbrzych
  Home Page:
  Ja własnie chyba jeszcze raz do niego wyśle z tym, że zdjęciem. W przyszłym miesiącu będę miał mniej wydatków więc przyatakuje lepiej niż teraz.  a tak odnośnie kuponów międzynarodowych. ważne, żeby był z lewej strony podbity przez pocztę na której się go kupuje, bo inaczej jest nie ważny.
   
 12. HubiSSJ3

  HubiSSJ3 Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Feb 20, 2010
  Komentarze:
  21,780
  Zdobyte Lajki:
  22,244
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Nie umiem korzystać z tego fanmailz... Tak na początek chciałbym zacząć od polskich fighterów. Ma ktoś adres do Janka?
   
 13. Cactus

  Cactus Moderator Cohones

  Dołączył:
  Aug 4, 2010
  Komentarze:
  9,826
  Zdobyte Lajki:
  16,719
  Punkty:
  4,790
  Płeć:
  Male
  Właśnie, od Błachowicza, Wrońskiego i Nastuli dostałem na MMA Fight Night Diva Spa w Kołobrzegu.

  Janek trenuje u Nastuli, tak? Myślę, że tu można próbować:

  ul. Ogólna 9,
  01-172 Warszawa
   
 14. Al Bundy

  Al Bundy Bellator
  Middleweight

  Dołączył:
  Aug 28, 2012
  Komentarze:
  4,568
  Zdobyte Lajki:
  2,084
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Cactus może wrzucisz na forum swoje zdobycze?
   
 15. Cactus

  Cactus Moderator Cohones

  Dołączył:
  Aug 4, 2010
  Komentarze:
  9,826
  Zdobyte Lajki:
  16,719
  Punkty:
  4,790
  Płeć:
  Male
  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]  ----  Z tych MMA sporo nie mam zeskanowanych / zrobionych zdjęć, musicie uwierzyć mi na słowo ;]  Cała lista (z Polakami również zdjęcie):  - BJ Penn  - Georges St-Pierre  - Bruce Buffer  - Dana White  - Miguel Torres  - Randy Couture  - Dominick Cruz  - Shane Carwin  - Ronda Rousey  - Chuck Liddell  - Cain Velasquez  - Urijah Faber  - Royce Gracie  - Jan Błachowicz  - Paweł Nastula  - Andrzej Wroński  - Mamed Chalidow  - Michał Materla  ----  W listopadzie robię kolejny rzut, na ok. 10 listów.
   
 16. Halny

  Halny PRIDE FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Mar 26, 2012
  Komentarze:
  6,349
  Zdobyte Lajki:
  2,265
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Toruń
  Home Page:
  Dedykacja od Dany, szacun ;]
   
 17. Boomster

  Boomster EFC Africa
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Mar 31, 2012
  Komentarze:
  2,998
  Zdobyte Lajki:
  1,551
  Punkty:
  1,790
  Świetna kolekcja, gratki :)
   
 18. Visu

  Visu Bellator
  Heavyweight

  Dołączył:
  Mar 1, 2012
  Komentarze:
  4,805
  Zdobyte Lajki:
  636
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Cholera wydawalo mi sie, ze juz wyroslem z autografow, ale teraz czuje duza zazdrosc :-)  Gratuluje :-)
   
 19. Painkiller

  Painkiller KSW
  Lightweight

  Dołączył:
  Feb 8, 2012
  Komentarze:
  5,242
  Zdobyte Lajki:
  351
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Wałbrzych
  Home Page:
  najcenniejszy podpis jaki mam wygląda tak:  [​IMG]  Po za tym z fighterów mam jeszcze:  - Mamed Chalidow  - Jan Błachowicz  - Krzysztof Kułak  - Tomasz Drwal  Do tego bokserzy, aktorzy, piłkarze ręczni, muzycy i masa piłkarzy.
   
 20. Uefo

  Uefo Maximum FC
  Featherweight

  Dołączył:
  Apr 22, 2011
  Komentarze:
  1,494
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Mam tak samo jak Visu - mega propsy Cactus za kreatywność i cierpliwość :)
   

Share This Page