Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

slowik_1991

Legacy FC
Lightweight
Od dłuższego czasu zastanawiał mnie fakt, że na dosyć typowo męskim forum nie ma tematu związanego z motoryzacją a mianowicie tematu o tym, czym na codzień poruszamy się po Polskich drogach. Jeżeli temat wyda sie wam niepotrzebny i głupi proszę o jego zamknięcie.



To może zacznę, od około pół roku śmigam Peugeotem 406 2.0 HDi 110km w wersji break (kombi). Przyznam, że auto jest mega wygodne, jednak część mitów o francuzkich autach jest znacznie przesadzona. Wysoki komforcik jazdy, dosyć bogato wyposażony i dynamiczny. Jednak po ostatnim pocałunku jaki zaliczył dzięki mojemu tacie w planach mam pozbycie się go i zmianę na daj Boże Seata Ibizę II Cuprę z dwulitrową jednostką generującą moc 150 km . W bardziej odległych planach jest też zakup jakiegoś motocykla ale tylko w celu "niedzielnych przejażdzek". Jeżeli macie się czym pochwalić zapraszam do dyskusji i dzielenia się fotkami swoich furek ;)
 
ja aktualnie tocze sie zdezelowanym golfem 3 1,8lpg ale juz odkładam kase i w przyszłym sezonie kupuje civica/crx jako baze do budowy sleepera







ps.cos czuje ze czesto bede zaglądał do tego temtu jesli sie utrzyma
 
haha Golf 4 1.9SDI, wcześniej golf 3 1.9SDI, jak bozia da to wymienię na Golfa 5 (1.9SDI):P:P
 
Oto mój wehikuł!



32584_3481_500_Jade-Ci-Wpierdolic.jpg
 
Ja planuje kupic Forda Mondeo mk3 2.0 TDCi rocznik 2003+, ale opinie sa rozne, ze wadliwe motory i pompo wtryski
 
Vectra C kombi 2007 1.9 cdti



Wbrew opiniom wspaniały samochód bez usterek, niestety trzeba uważać na DPF, ale poważne podejśce do tematu i zapoznanie się ze specyfiką samochodu pozwala na spokojne uzytkowanie.



Jeśli ktoś szuka porady przy zakupie samochodu to służę pomocą, zmieniam samochód najpóżniej po 6 miesiącach więc jestem mocno w temacie.
 
Nissan Almera II 1.5 90kucy. Moje pierwsze auto także bez szaleństw. Mimo wszystko jebłem dwa miesiące po zakupie bo trochę za szybko wszedłem w zakręt :) Na szczęście tylko podbiło mnie na krawężniku i przytarłem drzwiami o słup. Na szczęście nic poważnego się ze mną/autem nie stało.
 
Marcin to co mi polecasz do 15 000 zl ? Chce na pewno diesla. Szukam raczej czegos w segmencie Mondeo, Focus, Toledo II, BMW 320d. Moze poradzisz mi cos ciekawego?
 
Też jeżdze Pugiem, ale 307 HDI 110PS. Wyjebałem filt cząstek stałych FAP/DPF, bo tylko problemy z tym były.



W następnym tygodniu jadę po 4x4. Jeep Cherokee XJ 99rok.



Jest zima wiec trzeba się pobawić:)
 
Ja po polskich drogach najczęściej jeżdżę polskimbusem:-)



Co do francuskich aut, to jest to ściema w chuj. Teraz rodzice mają Citroena C4, wcześniej Renault Laguna. Od jakiś hmmm 9-10 lat tam się nic nie popsuło. Nawet wycieraczki dobrze zbierają wodę.
 
Ruff ja miałem ten komfort, że miałem CR pierwszej generacji i FAP'u nie posiadałem ;) zaślepiłem tylko EGR bo mi check wywalało (słabe ciśnienie na elektroregulatorze). Francuzy są dobre jak każde inne auta jeżeli się o nie dba i robi wszystkie wymiany na czas a nie jeździ się ze świecącymi się kontrolkami serwisowymi bo nie ma zmian we właściwościach jezdnych pojazdu jak to niektórzy potrafią robić. Jedna usterka potrafi się mnożyć, jeżeli nie zlikwidujemy jej odrazu to będzie się sypało więcej części, dla przykładu podam, żee przedziurawił mi się przewód pompujący olej z intercoolera do turbinki (usterka usunięta na drugi dzień), mechanik powiedział, że gdybym jeździł tak dalej padłby przepływomierz i elektrozawór turbinki jak i spierdzielałby mi olej, że już o trybie serwisowym nie wspomnę.
 
Miałeś chyba 109PS(bez FAP), ja mam 107(z FAPem) ale go wyjebałem, za 600zł i mam juz spokój od 30000km. Ogólnie jest bezawaryjny, a o francuzach najgorzej wypowiadaja się Ci którzy ich nie mieli.







Ogólnie auta w Polsce z filtrem cząstek stałych o kant dupy rozbić. Jebać pseudo ekologie która napedza tylko kieszenie serwisom.
 
Nie wiem czy Ci pomoze, ale kumpel kupil wlasnie 2008 rok z Niemiec. Silnik d4d? i z oplatami mu wyszlo troszke ponad 30 000(transport, rejestracja, nie licze ubezpieczenia). Ale jest tam naprawde chyba wszystko :)
 
Dokładnie Ruff 109ps, chociaż przy rejestrowaniu pani w dowodzie wbiła mi 110kW ;) Podręcony silnik na papierze ufundowany przez urządk komunikacji miejskiej ;)
 
Zlatan, czemu diesel? Z tych co wymieniłeś raczej Toledo. Fordy mają wspomnianą przez Ciebie usterkę, BMW z reguły są po przejściach i na pewno nie znajdziesz dobrego egzemplarza do 15 000. W tej cenie poszukałbym dobrej benzyny. I tutaj objawia się Mondeo 3 1.8.
 
@Zlatan: Mondziak 2003 (model 2004), kupiłem w 2008, miał już wymienioną pompę. Jedyne co robiłem to hamulce i amorki. Jedyny dla mnie minus tego samochodu to słabe blachy, łąpie rdze punktowo.
 
Comber jednak robie tych kilometrow troszke i mysle ze diesel spisuje sie w takich warunkach najlepiej. Chyba ze benz + gaz sekwencyjny. Ale z opinii, wlasnie Fordowskie silniki nienajlepiej znosza gaz.
 
Ja przemieszczam się Seatem Leonem, z niezawodnym 1.9 TDI, w planach, Leon I FR z końca produkcji:-). A w ciepłe dni wole moją srebrną strzałę-Honda CBR 600 :-), jazda na motocyklu super sprawa, bez korków, bez wleczenia się 20 km za kimś kto jedzie 50 km/h.
 
Zlatan



polecam Toledo bo to niezawodne silniki tylko trzeba uważać na sprowadzone i przebieg, duzo tego przyjechało z Niemiec z kręconymi licznikami.



Dobrym wyborem też będzie Focus 1.6 TDCI tylko 109 KM bo 90 KM jest za wolny. Sam miałem takiego i uszczelniałem tylko wtryski za 50 zł, więcej problemów nie miałem. Focusa można łatwo znależć kupionego w Polsce z orygonalnym przebiegiem nawet od 1 lub 2 właściciela. Lepiej uważać na kombi bo 80 % to byłe firmówki.



Osobiście wybrałbym Focusa.



Tar, Zlatan



Jeśli Twój kolega dał 30000 zł za Avensis z 2008 roku to albo miał szczęście i zrobil sobie gwiazdkowy prezent albo przebieg auta to ok 250 tys km.



Jeśli jest to samochód z polskiego salonu z niskim udokumentowanym przebiegiem i pelna opcja z navi i skórą to dobra dla Ciebie cena wynosi ok 35-36 tys zł.
 
Leony to imo piękne autka ... Stoi w okolicy u mnie jedna cupra VR6 i FR'ka, normalnie miód malina ...



Mała prezentacja liftingu jaki zafundował mi mój padre



y40b3tom0snc.jpg




omq0juvzf6iw.jpg




Jeszcze małe słówko odnośnie aut z Niemiec, mieszkam już jakiś rok właśnie w Dojczlandzie no i miałem okazję widzieć kilka kupionych tu przez znajomych aut, najciekawiej prezentowało się trzyletnie Audi A6 w wersji s-line, tak młode autko mogło się pochwalić przejechanymi 220 tyś km. Tak się składa, że większość niemców dojeżdża do pracy nie po 5-10 km a około 50 w jedną stronę plus weekendowe wypady rodzinne dosyć powszechne w tym kraju i wakacje. Stosunkowe młode autka kręcą tutaj naprawde wysokie przebiegi, po kilku latach trafiają do Polski utrzymane częśto w dobrym stanie z dwukrotnie zmiejszonym przebiegiem, który wygląda na realny (+200 tyś km ). Nigdy bym nie kupił auta od handlarza zajmującego się sprowadzaniem aut, jeżeli już to sam od jakiegoś niemca/belga z podwórka. Inne opcje to zwykłe lanie wody.
 
To dobra cena, handlarze cenią takie sztuki nawet do 40 000 zł. To negocjuj i bierz.



Ja zawsze parę tysi przytule na samoichodzie więc zawsze podaję kwotę min 3 000 niższą niż wystawiona :-)
 
Volvo S60 2.4 D5 185 KM, 2006 r. Dobry na prostej, ale w zakrętach pływa niczym jacht na morzu. Przymierzam się do BMW 3 E90 - pewnie będzie w kombi, bo sedan wygląda z tyłu jak Daewoo Lanos.
 
Ja już od kilku, chyba 5 lat poruszam się saabem 900, 1996r z silnikiem 2 litry turbo, 185KM. Jakoś się do niego przywiązałem i nie mam zamiaru się z nim rozstawać. Lubię zapierdalać ogólnie : D



a z marzeń motoryzacyjnych to coś takiego by mi podpasowało:



richards-1967-ford-mustang-super-snake-elenaor-gt500-cover.jpg
 
u mnie Honda Prelude 2.2 vtec (na sprzedaż zresztą, jakby ktoś był zainteresowany) i Mitsubishi Colt 1.6, ogólnie jestem fanem japońskiej motoryzacji :)
 
@maryjan



Czyżby Ford Mustang GT 500 "Eleanor" z "Gone in 60 seconds"? Też bym nie pogardził. :)
 
renault twingo 94.r idealny na miasto jak dla mnie. .poczatkujacego kierowce.



ojciec ma .peugeota 308 2.0 HDI w automacie, 3 drzwiowy. .powiem krotko - ,jest moc :D
 
Back
Top