Analiza kursów LV BET: UFC 211: Jędrzejczyk vs. Andrade

Szady

MMARocks
Cohones
UFC-211-Tposter.jpgPonownie wracamy z analizami najciekawszych pod kątem bukmacherskim pojedynków. Tym razem przyglądamy się walkom z gali UFC 211, na której mamy polskie akcenty w postaci mistrzyni wagi słomkowej Joanny Jędrzejczyk i czołowego zawodnika dywizji średniej Krzysztofa Jotko. Kursy pochodzą ze strony LV BET.


Stipe Miocic - Junior dos SantosOd pierwszej walki tych dwóch panów minęło około dwa i pół roku i sporo się od tego czasu zmieniło, dlatego nie brałbym za pewnik, że Junior dos Santos może wygrać w rewanżu, tylko dlatego, że zwyciężył w pierwszej potyczce - zwłaszcza, że była wyrównana.


Role się zamieniły i dziś Amerykanin jest mistrzem wagi ciężkiej UFC, a "Cigano" pretendentem. Stipe w ostatnich latach zanotował progres umiejętności, ale nie aż tak wielki, bo można nazwać go zupełnie innym zawodnikiem. Obecnie może się pochwalić czterema zwycięstwami z rzędu - każda z tych walk została zakończona nokautem, co musi robić wrażenie, ale teraz będzie miał przed sobą świetnego technicznie rywala, który nie wpadnie na niego bezmyślnie z ciosami jak Fabricio Werdum. Dodatkowo nie można zapomnieć o słabej defensywie samego Miocica. W ostatniej walce z Overeemem przyjął mocny kontrujący cios i niewiele brakowała, a mielibyśmy innego mistrza.


Z drugiej strony samemu dos Santosowi daleko do statusu króla defensywy. Regularnie był trafiany przez Caina Velasqueza (który zabrał mu sporo życia), Miocica w pierwszej walce, a także wspomnianego wyżej Overeema, który ostatecznie znokautował Brazylijczyka. W ostatnim boju z Rothwellem widać było, że "Cigano" sporo nad tym pracował i lepiej wychodziło mu unikanie ciosów. Ponadto nie dawał się łatwo zaganiać w linii prostej pod siatkę, co - zwłaszcza w bojach z Velasquezem - było ogromnym problemem.


W pojedynku z Rothwellem Junior imponował dynamiką i przemyślanymi akcjami. Wielu po tym starciu obwieściło "odrodzenie" dos Santosa. Ja aż takim hurraoptymistą nie jestem. Owszem, poprawa stylu walki była widoczna i bezsprzeczna, ale pamiętajmy, że naprzeciw Brazylijczyka nie stał ani Velasquez z czasów świetności, ani Overeem, a klocowaty "Big Ben". Z dynamicznym i poukładanym Miocicem takiego spacerku nie będzie.


Stipe jest solidnym stójkowiczem, ale jego gra często opiera się na obaleniach i późniejszym ground'and'pound, którym zdemolował choćby Marka Hunta. Tutaj nie będzie łatwo, bo jego najbliższa oponent dysponuje znakomitymi defensywnymi zapasami, co widać było choćby w pierwszym boju, gdy mimo wielu starań Miocica, dos Santos nie dawał się powalić na plecy. Teraz może być podobnie, a w takim wypadku trzeba faworyzować Juniora. Jeśli podejdzie do tego taktycznie, jak z Rothwellem, Stipe będzie czekać ciężka przeprawa.


"Cigano" jest bardziej wszechstronny w stójce, nie zapomina o ciosach na korpus, a także potrafi zaskoczyć wysokim kopnięciem, jak w boju z Markiem Huntem. Miocic może zahamować jego zapędy nieustanną presją, jaką lubi wywierać na rywalach, ale też może go to zgubić i nadzieje się na mocną kontrę.


Ciężko wskazać faworyta w tym boju, ale osobiście skłaniam się ku wygranej dos Santosa. Typuję, że Brazylijczyk wybroni większość obaleń i wypunktuje oponenta w stójce, chociaż walka zapowiada się na bardzo wyrównaną. Bukmacherzy są odmiennego zdania i stawiają "Cigano" w roli underdoga. W takim wypadku można pokusić się na kupon z jego nazwiskiem. Oczywiście za rozsądną kwotę.


Joanna Jędrzejczyk - Jessica AndradeWedług wielu ekspertów, na Joannę Jędrzejczyk czeka teraz najtrudniejsza rywalka w dotychczasowej karierze. Czy aby na pewno?


Kryptonitem na stójkowe umiejętności naszej mistrzyni miały już być zapasy i parter Claudii Gadelhy, a jak się skończyło - wszyscy dobrze wiemy. Dlatego już teraz śmiało mogę wysnuć tezę, że Andrade Joanny nie podda. Może i uda jej się sprowadzić walkę do parteru, ale Jędrzejczyk szybko wróci do stójki. Zresztą, nie wydaje mi się by nadrzędnym celem Brazylijki było obalanie najbliższej rywalki. Ewentualnie spróbuje swojej "firmowej" gilotyny i w zasadzie tylko tego Joanna może się obawiać jeśli chodzi o techniki kończące.


"Bate Estaca" będzie chciała bić się w stójce. Nie tylko będzie próbowała wymieniać się ciosami, Andrade wchodzi do klatki, by zrobić z rywalek marmoladę i tak też będzie tym razem. Jessica słynie z mocnego uderzenia, ale ciekawe w tym wszystkim jest to, iż w swoich dziesięciu walkach w UFC przez nokaut wygrała... raz. I to z Jessicą Penne, która znana jest z fatalnej defensywy. Nie taki wilk straszny, jak go malują? No, nie do końca. Wszystkie pojedynki w kategorii słomkowej zwyciężyła w dobrym stylu i nie musi przecież kończyć rywalek przed czasem, by wygrywać walki.


Jessicę nieraz nazywa się kobiecym Wanderleiem Silvą ze względu na jej styl walki. "Bate Estaca" wywiera nieustanną presję i brnie do przodu jak mały czołg. Jej stójka nie jest zbyt finezyjna. W zasadzie opiera się na mocnych sierpach bitych seriami po dwa. Zagania w ten sposób rywalki pod siatkę i zamyka drogę ucieczki, a także ogranicza możliwość kontrowania. Zbiera jednak sporo podczas tych szarż, a ułożona stójkowo Jędrzejczyk z pewnością będzie w stanie to wykorzystać. Warto bowiem odnotować, że z tak dobrą technicznie oponentką Andrade się jeszcze nie mierzyła. Joanna będzie miała po swojej stronie atut zasięgu ramion, który ma aż o 9 cm większy. Ciosy proste raz po raz będą trafiać Jessicę i stopować jej nieustanny opór. Na korzyść Polki przemawia także lepsza kondycja. Być może Brazylijka zrobi większe wrażenie na sędziach w pierwszej i drugiej odsłonie pojedynku, ale później - podobnie jak z Gadelhą - szala zwycięstwa będzie się przechylać na korzyść Jędrzejczyk.


Jeśli w American Top Team Joanna nie straciła swoich atutów pielęgnowanych przez arrachionowy duet Derlacz i Bońkowski, to w sobotę po raz kolejny udowodni, że jest najlepszą zawodniczką MMA na świecie. Kurs na jej zwycięstwo jest dość przyzwoity. Zapewne niektórzy skuszą się na mnożnik na potencjalną wygraną Brazylijki, ale dla mnie to wciąż za niska wartość, by ryzykować.


Frankie Edgar - Yair RodriguezMamy tutaj pojedynek "młody gniewny kontra stary wyjadacz" i zobaczymy, czy świeżość i finezja wezmą górę nad doświadczeniem.


24-letni "El Pantera" jest promowany na wielką gwiazdę i zwycięstwo nad Frankiem Edgarem na pewno bardzo by mu pomogło w dążeniu do statusu gwiazdy. Rodriguez ma na koncie już sześć zwycięstw w UFC i czeka go najtrudniejsze wyzwanie w karierze. Yair błyszczał w poprzednich walkach, ale trzeba uczciwie przyznać, że większość jego rywali była zdecydowanie słabsza od Edgara i teraz każda próba efektownego ataku w stójce może zostać skontrowana obaleniem. Taki Cub Swanson też miał kombinacjami zaskakiwać Frankiego, a tymczasem regularnie szorował plecami o matę. Tak również może być i w tym przypadku.


Jeśli jednak Meksykaninowi uda się unikać prób obaleń, to ma spore szanse na zwycięstwo. Jego bogaty arsenał kopnięć może stanowić ogromne zagrożenie dla Frankiego, który ponadto odstaje w sferze warunków fizycznych. Rodriguez jest od niego wyższy i ma większy zasięg ramion, a to może pomóc w utrzymywaniu dystansu w walce - czyli temu, na czym Yairowi będzie najbardziej zależeć. Jeśli Edgar nie da rady skracać dystansu, to jego umiejętności pięściarskie, mimo że całkiem przyzwoite, mogą nie wystarczyć, by wygrywać wymiany. Rodriguez też wymaga szlifów bokserskich, ale da się zauważyć z walki na walkę progres w tej materii.


Mamy w tym boju sporo niewiadomych. Największą i w zasadzie kluczową jest to, czy defensywne zapasy Rodrigueza są na tyle dobre, że powstrzyma próby obaleń Edgara. Jeśli tak - może zanotować bardzo cenne zwycięstwo. Jeśli jednak Frankie narzuci mu swoją grę, to pociąg z "hypem" może zostać brutalnie wykolejony.


Frankie, mimo wielu stoczonych bojów, wciąż dysponuje świetną dynamiką i pracą nóg. Nie widać u niego większych symptomów wypalenia, dlatego młody wiek jego rywala niekoniecznie musi odgrywać jakąś, nawet niewielką rolę. Dlatego "The Answer" jest dla mnie faworytem tego pojedynku. Absolutnie nie zdziwi mnie jednak jego porażka, dlatego kurs na wygraną Edgara odpuszczam. Underdog trochę kusi, ale to polecałbym tylko za małą stawkę.


Dave Branch - Krzysztof JotkoPrzed Krzysztofem Jotko stoi największe wyzwanie w dotychczasowej karierze i mimo, że jest faworytem najbliższego boju, mam ogromne obawy przed tym pojedynkiem.


Dave Branch jest bowiem silnym jak tur zawodnikiem, który ma na koncie mistrzostwo WSOF nie tylko w wadze średniej ale i półciężkiej. Najciekawsze w tym jest właśnie fakt, że od kilku lat Branch przygotowuje się do walk na dystansie pięciu rund, dlatego z kondycją powinno być u niego dobrze. Dave walczy z odwrotnej pozycji. W płaszczyźnie uderzanej bije się metodycznie, nie podpala się, w czym przypomina Polaka. Różnica między nimi jest taka, że Jotko woli wymieniać się ciosami w stójce, a Branch częściej odnosi się do obaleń. Tutaj, mimo sporej siły, może mieć problem, bo Krzysztof już od pierwszych walk w UFC udowadnia, że jego obrona przed obaleniami stoi na bardzo wysokim poziomie. Nawet jak da się przewrócić, to zgrabnie, przy użyciu siatki, wraca do stójki, ale też potrafi przechodzić pozycję i szybko z zawodnika szorującego plecami o matę zamienia się w agresora z dominującej pozycji. Jotko też nieraz pokusi się o obalenie, raczej z klinczu niż po zanurkowaniu w nogi rywala, ale i to się zdarzało. Polak jest dobry również w klinczu, a przyparty do siatki także odwraca pozycję na swoją korzyść. Do jego atutów należą także ciosy z łokci, do których często się odnosi.


Krzysztof trafił na zawodnika nieco podobnego do jego ostatniego rywala - Thalesa Leitesa. Tak jak ten drugi, Branchowi bardziej będzie zależało na przeniesieniu walki do parteru niż wymianach w stójce. Nie wykluczam, że Dave skutecznie, może i nie raz, obali Polaka, ale ten odpłaci mu się odwróceniem pozycji, a z czasem celnymi ciosami w stójce.


Walka zapowiada się na bardzo wyrównaną i niuanse mogą zaważyć na ostatecznym wyniku. Jotko ma to szczęście, że sędziowie punktowi lubią jego styl walki i chętniej właśnie na jego korzyść punktują rundy. Typuję więc zwycięstwo naszego rodaka przez niejednogłośną decyzję. Kurs bukmacherski na taki scenariusz nie jest zbyt atrakcyjny, dlatego no bet będzie w tym wypadku dobrym wyborem.


Chas Skelly - Jason KnightGdy Chas Skelly debiutował w UFC, były wobec niego spore oczekiwania, które teraz przygasły, ale to wciąż świetny zawodnik. Na przeciw niego stanie o 8 lat młodszy zawodnik, który w ostatnich walkach rozbudził oczekiwania fanów wobec swojej osoby.


Skelly to świetny grappler z dobrymi warunkami fizycznymi jak na kategorię piórkową. W stójce nie boi się zadawać ciosów, ale jednak parter jest jego domeną. Na ziemi dobrze czuje się także z pleców i potrafi zagrażać poddaniami z każdej pozycji. Knight również bardzo dobrze czuje się na ziemi, ale nie posiada aż tak dużych zdolności do zakładania technik kończących, jak jego rywal. Jason niedostatki parterowe może nadrobić stójką, w której prezentuje się korzystniej od najbliższego rywala. U Skelly'ego widać w tej materii chaos, podczas gdy Knigha charakteryzuje ułożony boks.


W takiej sytuacji najważniejszym czynnikiem stają się zapasy. Jeśli Jason nie da rady bronić obaleń Chasa, to najpewniej przegra na punkty albo i poddanie. Jeśli jednak udoskonalił swoje obrony przed sprowadzeniami, to w stójce powinien wypunktować oponenta, a może i zanotować wygraną przez nokaut. Ta ostatnia opcja jest jednak mało prawdopodobna ze względu na odporną szczękę Skelly'ego.


Ciężko wytypować zwycięzcę tego pojedynku, co widać też po kursach bukmacherskich. Chciałbym postawić na młodszego z zawodników, ale boję się, że doświadczony Skelly umiejętnie wplecie w pojedynek swoje atuty i jego ręka powędruje do góry przy ogłaszaniu werdyktu. Kurs na zwycięstwo Knighta polecam tylko tym, którzy nie boją się wysokiego ryzyka.


Jessica Aguilar - Cortney CaseyPojedynki kobiet rządzą się swoimi prawami, dlatego żaden wynik w tym starciu mnie nie zdziwi.


Jeszcze dwa lata temu Jessica Aguilar zaliczana była do ścisłej czołówki kategorii słomkowej kobiet. Jako mistrzyni WSOF nieskromnie mówiła o sobie jako najlepszej zawodniczce na świecie, ale oktagon wszystko zweryfikował. W debiucie w UFC Claudia Gadelha dała jej lekcję pokory na dystansie trzech rund.


Jessica miała powrócić w boju z Julianą Limą, ale z walki wykluczyły ją zerwane wiązadła. "Jag" wraca do klatki po niemal dwuletniej przerwie i jej forma jest jedną wielką niewiadomą. W czasach pojedynków w World Series of Fighting Aguilar prezentowała się jako kompletna zawodniczka, która potrafi bić się w stójce i dysponuje bardzo solidnymi zapasami. Po obaleniu pokazywała dobrą kontrolę z góry. Jessica nie raz dominowała rywalki w parterze. Nie udało jej się to w potyczce z Gadelhą, gdzie zabrakło innych atutów, by odnieść zwycięstwo.


W starciu z Casey powinno być zdecydowanie łatwiej. Cortney nie ma tak dobrych zapasów, a w stójce, mimo że prezentuje się solidnie, brakuje jej mocnego ciosu. O ile jestem w stanie sobie wyobrazić, że wygra rundę dzięki swoim umiejętnościom pięściarskim, to może być za mało, by ugrać cały pojedynek. Aguilar najpewniej miksując uderzenia z obaleniami doprowadzi do jednogłośnej decyzji sędziowskiej.


Kurs na zwycięstwo "Jag" oceniłbym na atrakcyjny, gdyby nie wcześniejsza kontuzja zawodniczki. Tak długa przerwa od startów mogła przyczynić się do powstania tzw. "rdzy ringowej", dlatego nie można wykluczyć, że jej występ po tak długiej przerwie może nie spełnić oczekiwań. Mimo to, ciężko by mi było stawiać pieniądze na Casey.
http://www.mmarocks.pl/analiza-kursow/analiza-kursow-lv-bet-ufc-211-jedrzejczyk-vs-andrade
 
Ja juz puscilem za stowke :
Yair Roudrigez
Jorge Masdival (@Puczi mnie przekonal plus Whittaker w ten weekend ;) )
Jessica Andrade

kurs:11.75
 
osobiście jestem za Aśką, jeszcze nie analizowalem andrady.
ciekawe jestem argumentów mmafan2
aska ma podejrzaną szczękę:
- usiadła po lewym prostym GhadEli.
- pływała w walce z Karolina która raczej nie ma jakiegoś silnego ciosu.
Andrade powinna wytrzymać jej ciosy i w końcu ja złapie na szczękę.
Postawie jeszcze na Andrade przez ko bo jeżeli będzie miała wygrać to na pewno nie przez decyzję.
#teamAndrade
 
Sorry za 3ci post z rzędu, ale @Biedroo155 pomijam fakt, że obsługują skrilla, ale wypłaty to tam dosłownie trwają od 1 do max 5 minut... kiedyś o ok 7 rano po gali zleciłem wypłatę i się położyłem, słyszę wiadomość za chwilę, a tu info, że kasa na koncie już.
 
Sorry za 3ci post z rzędu, ale @Biedroo155 pomijam fakt, że obsługują skrilla, ale wypłaty to tam dosłownie trwają od 1 do max 5 minut... kiedyś o ok 7 rano po gali zleciłem wypłatę i się położyłem, słyszę wiadomość za chwilę, a tu info, że kasa na koncie już.
ja mam karte skrilla, ale jej nie aktywowalem
idzie jakos sprawdzic czy karta jest aktywna?
 
ja mam karte skrilla, ale jej nie aktywowalem
idzie jakos sprawdzic czy karta jest aktywna?
Na swoim koncie skrill po zalogowaniu wchodzisz w "karty skrill" czy jakoś tak i tam wpisujesz chyba nr karty, która do ciebie przyszła w kopercie do domu i ją aktywujesz od razu. Pin podają po aktywacji.
 
@HeyPussyRUstillThere, to ja sorry za pytanie które przewijało się już kilka razy :) z lenistwa nie chciało mi się szukać.
Próbowałem grać na STS, Lvbet, itp ale nie daje rady się oszukiwać, że jest dobrze.
Przynajmniej do lipca powalczę później będę działał z vpn.
 
Na swoim koncie skrill po zalogowaniu wchodzisz w "karty skrill" czy jakoś tak i tam wpisujesz chyba nr karty, która do ciebie przyszła w kopercie do domu i ją aktywujesz od razu. Pin podają po aktywacji.
ale czy ona juz jest oplacona? bo nie pamietam szczerze mowiac, a wplace czasami 100zl i mi 40 zajebia
 
ale czy ona juz jest oplacona? bo nie pamietam szczerze mowiac, a wplace czasami 100zl i mi 40 zajebia
Przy zamówieniu karty od razu ściągają 10€, więc masz opłaconą z tym, że oni co roku pobierają te 10€, więc jeśli przez rok jej nie używałeś to mogą pobrać
 
Przy zamówieniu karty od razu ściągają 10€, więc masz opłaconą z tym, że oni co roku pobierają te 10€, więc jeśli przez rok jej nie używałeś to mogą pobrać
wlasnie karte mam niby od stycznia, a ostatnia oplata byla w kwietniu rok temu
czyli jak wplace to 40 mi zajebia? bo na ten moment musialbym miec minusowe konto...
 
wlasnie karte mam niby od stycznia, a ostatnia oplata byla w kwietniu rok temu
czyli jak wplace to 40 mi zajebia? bo na ten moment musialbym miec minusowe konto...
Tą opłatę 10€ pobierają gdy zamawiasz kartę czyli ściągnęli ci w styczniu 2017 40zl i kolejne 40zl zabiorą w styczniu 2018, więc wszystko powinno być ok u ciebie. Płatności na skrill nie mają znaczenia. Oni ściągają tylko te 10€ raz w roku za użytkowanie karty, więc kolejne 10 ojro zabiorą w styczniu 2018.
 
Tą opłatę 10€ pobierają gdy zamawiasz kartę czyli ściągnęli ci w styczniu 2017 40zl i kolejne 40zl zabiorą w styczniu 2018, więc wszystko powinno być ok u ciebie. Płatności na skrill nie mają znaczenia. Oni ściągają tylko te 10€ raz w roku za użytkowanie karty, więc kolejne 10 ojro zabiorą w styczniu 2018.
ale wlasnie to druga karta jest, bo mi wyslali nowa
ostatnia oplata byla w kwietniu, a karte wyslali mi w styczniu
 
A co z pierwszą kartą?
I czy ta druga jest już aktywna?
ta pierwsza juz nie dziala, druga do aktywowania, ale mi sie nie chcialo aktywowac
w sumie to zadnego wniosku nie skladalem, bo prostu mi przyslali nowa, a stara do wyjebania
 
ta pierwsza juz nie dziala, druga do aktywowania, ale mi sie nie chcialo aktywowac
w sumie to zadnego wniosku nie skladalem, bo prostu mi przyslali nowa, a stara do wyjebania
A ta pierwsza od kiedy nie działa?
Kwiecień jeszcze trwa to może zdążą Ci pobrać, albo dopiero pobiorą po aktywacji nowej karty skoro wysłali ją automatycznie.
Ogólnie to tylko moje gdybanie bo ja sam dopiero zaczynam współpracę ze skrillem i nawet jeszcze karty nie zamówiłem (zamówię jak będzie większa kwota, żeby nie kusiło wydawać).
 
Nie widziałem kursów, ale zapewne James Vick pójdzie z Ariane Lipski w dublu.

Co do polskiego main eventu: dziwi mnie faworyzowanie Andrade. Brazylijka jest bardzo, bardzo statyczna, a w defensywie cofa sie w linii prostej. Moze byc cos piękniejszego dla znakomitej stójkowiczki? Ponadto Andrade jest agresywna, a Asia dobrze czuje sie w walce z kontry. Z obaleniem tez moga byc problemy, bo Jędrzejczyk w Stanach podszlifuje swoje juz i tak niezle tdd. A co najwazniejsze. Przewaga szybkosciowa, a przede wszystkim mobilności bedzie bardzo duża po stronie Aski. Osobiście nie widze argumentów na strate pasa, chyba że jakiś lucky punch, a uderzyć mocno Dżesika potrafi.
 
Asia wygra, ale kurs 1,6, a u polskiego buka zlodzieja to pewnie z 1,3 jakos mnie nie zacheca do grania
moze znowu ludzie beda grac przeciwko Asi, zobaczymy
 
Nie widziałem kursów, ale zapewne James Vick pójdzie z Ariane Lipski w dublu.

Co do polskiego main eventu: dziwi mnie faworyzowanie Andrade. Brazylijka jest bardzo, bardzo statyczna, a w defensywie cofa sie w linii prostej. Moze byc cos piękniejszego dla znakomitej stójkowiczki? Ponadto Andrade jest agresywna, a Asia dobrze czuje sie w walce z kontry. Z obaleniem tez moga byc problemy, bo Jędrzejczyk w Stanach podszlifuje swoje juz i tak niezle tdd. A co najwazniejsze. Przewaga szybkosciowa, a przede wszystkim mobilności bedzie bardzo duża po stronie Aski. Osobiście nie widze argumentów na strate pasa, chyba że jakiś lucky punch, a uderzyć mocno Dżesika potrafi.
asia zostanie ciężko znokautowana przez Andrade. Koło Yaira to moj drugi ulubiony underdog tej gali.
 
Back
Top