Aleksander Emelianenko przeciw nacjonalizmowi

Tjo

Moderator
Cohones
Aleksander Emelianenko Przeciw Nacjonalizmowi

1730.jpg


Oświadczenie Aleksandra Emelianenki ukazało się 21 marca 2010 roku. Źródło: www.emelyanenko.com

Drodzy Przyjaciele!

Wczoraj, 20 marca, na kanale NTV w programie „Русские сенсации” zostałem przedstawiony jako nacjonalista. Chciałbym publicznie oświadczyć, że ten reportaż jest oszczerstwem w stosunku do mojej osoby.

Jestem sportowcem! Nie reprezentuje i nie będę łączył się z jakimikolwiek politycznymi ideologiami skrajnych ugrupowań. Ja nie podzielam ich poglądów i nie chcę być narzędziem ich propagandy!
Jestem zaangażowany w rozwój wszechstylowej walki wręcz w Rosji. Jako człowiek niezależny, daję młodym sportowcom możliwość realizowania się, tworząc własny klub AE Team. W mojej ekipie są zawodnicy różnych narodowości (przyp. Ukraińcy, Czeczeni, Dagestańczycy, Azerowie). Oni swoimi sportowymi osiągnięciami udowodnili, że są gotowi i mogą działać ze mną w jednym klubie. Ja szanuję ich i bardzo cenię to, że tacy perspektywiczni zawodnicy jak Michaił Maljutin, Aleksander Butenko, Artur Gusejnow, Adlan Amagow, Szamil Abdulmuslimow występują pod banderą mojego klubu.
Owszem, znam się z Romanem Zentsovem, ale stanowczo nie podzielam jego radykalnych, politycznych poglądów. Nigdy nie uczestniczyłem w jego działalności oraz nie wspierałem jego ruchu.
Chcę zajmować się sportem, występować pod flagą swojego kraju i walczyć dla niego o medale i tytuły. Nie chcę być mieszany do politycznych gierek i znajdować się między młotem a kowadłem w tego rodzaju sporach. Mam dzieci. Chciałbym, aby one dorastały w demokratycznym państwie, pozbawionym nacjonalistycznych, religijnych itp. uprzedzeń.
Dlatego jeszcze raz chcę podkreślić, że nie wspieram i nie podzielam poglądów żadnych z radykalnych ugrupowań politycznych. Mam również nadzieję, że przestanie się mnie łączyć z tymi organizacjami, szczególnie w przypadku wykorzystywania wizerunku mojej osoby do ich „reklamy”. A jeżeli chodzi o nieuczciwy montaż materiałów w telewizji NTV, widzę dla siebie jedno wyjście – sprowadzenia tej sprawy na drogę sądową, tj. pozwu dotyczącego naruszenia moich dóbr osobistych - godności.

Proszę Was o podtrzymanie na duchu! Jak nikt inny, potrzebuję wsparcia moich fanów! Dziękuję Wam za poparcie, mimo tych wszystkich oszczerczych publikacji.

Z poważaniem. Aleksander Emelianenko.

Link do nagrania:

VUsrGZKSQKo[/media] oświadczenie Aleksandra w postaci videobloga
 
Thnx! Już wrzucam na www.


Edyta: ;) Jest już na www. a wiec pojawił się osobny temat (zintegrowany z tym na MMAROCKS), więc zamykam aby nie było niepotrzebnego dublowania.
 
Back
Top