Adamek - Kliczko na PPV?

Madman

Bellator
Welterweight







Menedżer Kliczki w wywiadzie udzielonym Przeglądowi Sportowemu zapewnia, że w walka Adamek - Kliczko dostępna będzie dla polskich widzów tylko za dodatkową opłatą w systemie PPV.Wiele wskazuje na to, że sprawdzi się czarny scenariusz i zaplanowana na wrzesień 2011 roku walka Tomasz Adamek - Witalij Kliczko, w Polsce będzie możliwa do obejrzenia w ramach systemu pay per view (PPV). To oznacza, że klient płatnej telewizji, by obejrzeć walkę, będzie musiał zapłacić dodatkowe pieniądze. Według medialnych informacji, cena za dostęp może wynieść nawet około 40 zł.



- Walka będzie sprzedawana w systemie pay-per-view. Pokaże ją pewnie Polsat, Canal+, UPC oraz kilka innych platform i kablówek. Rozmawiamy, ale zanim nie skończymy, nie mogę zdradzić szczegółów - mówi w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Berd Boente, menedżer Kliczki.- Podkreślam jednak - walka w Polsce będzie pokazywana w systemie pay-per-view przez kilku pośredników, pewnie czterech, pięciu lub sześciu
- dodaje.



Problem w tym, że tak duże wydarzenie sportowe w Polsce po rz pierwszy będzie dostępne systemie PPV. Nie wiadomo więc czy polscy operatorzy są gotowi do takiego przedsięwzięcia, a co najważniejsze, czy Polacy będą skłonni wydać około 40 zł, by obejrzeć walkę
.



Pikanterii dodaje fakt, że walkę będzie można oglądać w niekodowanej telewizji RTL. Menedżer Kliczki twierdzi, że będzie to niemożliwe. - Obraz będzie zakodowany. Jeśli ktoś się nie dostosuje, będzie miał problemy - mówi w Przeglądzie Sportowym. Jednak stacja RTL twierdzi, że nie zamierza kodować sygnału na satelicie. Natomiast polscy operatorzy, jak już informowaliśmy, otrzymują wezwanie do zaprzestania reemitowania sygnału stacji RTL w trakcie walki. Polska Izba Komunikacji Elektronicznej twierdzi jednak, że "wzywanie operatorów do zaprzestania reemitowania programu RTL stanowi wezwanie do naruszanie postanowień umów"




media2.pl
 
Na razie sobie tego nie wyobrażam, mam kablówkę, Vectrę...jak mi powiedza jasno komu zaplacic to może to zrobię, choc dla mnie to kpina jest. Niegdys wszystko bylo w TV, bo to jest DLA LUDZI. Teraz to ludzie są dla nich i wszystko trzeba sprzedać w jak największy mozliwy sposob;]



Poki bede mial mozliwosc wykupic to pol biedy, gorzej jak wymyslą jakis system, ze bedzie PPV, a np. taki ja nie obejrze, bo moja kablowka tego nie obejmie i po prostu nie bedzie w danym czasie programu w TV...



Poza tym je**c sku**ieli niemcow, na wybrzezu tez wprowadzili oplate uzdrowiskową (za wejscie, nie np. pobyt)dla Polakow...no szkoda, ze nam orla na czole nie malują po przejsciu "granicy"(ktorych mialo nie byc po wejsciu do UE praktycznie...). Ja chcę wojny z nimi, najchetniej na gole rece i nogi, bo zadna inna wojna to juz nie wojna w tych czasach;)
 
Ja byłbym skłonny zapłacić jeśli byłaby to kwota do 20 złotych, w innym wypadku nie wyobrażam sobie żebym oddał 40 złotych za jedną walkę.



PS. Z drugiej strony to jest chore, żebym płacąc co miesiąc 57 złotych za ponad setkę kanałów w n-ce, dopłacał aż 40 złotych za jedną walkę...
 
photo.php
310960_10150265532250205_285530825204_7786423_7164649_n.jpg




Tym czasem Władimir wysyła pozdrowienia z swojego rodzinnego domu ;)
 
Z tego co ja zrozumiałem słuchając Razora, sygnału nie można zablokować, bo z tej samej satelity idzie sygnał na Niemcy.



Jeśli ktoś jest zorientowany w temacie, to niech wyjaśni jak to jest.
 
Proste - RTL nadawany satelitarnie jest dostępny dla wszystkich którzy mają go na liście kanałów i nie ważne czy jesteś w Niemczech czy w Polsce, a gdyby chcieli go zakodować to musieli by zakodować RTL również w Niemczech. Więc ktokolwiek widzi w tv, na liście kanałów RTL nie powinien się martwć o to czy obejrzy walkę, chociaż z drugiej strony włoski kanał RaiUno jest zawsze zakodowywany na mecze Ligi Mistrzów ale w tym czasie jest niedostępny jako FTA (Free-to-air) również dla Włochów...

Posiadacze anten satelitarnych spodziewają się, że w najgorszym przypadku walkę za darmo będą mogli obejrzeć na antenie niemieckiej telewizji RTL, która już zapowiedziała, że nie zamierza kodować sygnału.











Problem mogą mieć jednak abonenci polskich sieci kablowych. Jak informuj Polska Izba Komunikacji Elektronicznej do polskich operatorów wysyłane jest pismo z Kancelarii Adwokackiej Bartłomieja Kochlewskiego, w których wzywa się kablówki do zaprzestania reemitowania sygnału stacji RTL w trakcie zbliżającej się walki bokserskiej Adamek - Kliczko.
 
To ja rozumiem, że to tylko RTL pokazuje?To jeszcze mam sluchac niemieckiego ględzenia za 40 zlotych?Coś nie gra :)



Caly zysk z PPV idzie dla Niemcow?Wazne pytanie i rownie wazna odpowiedz...;)
 
Nie, nie, jeśli wykupisz sobie PPV to będziesz miał polskich komentatorów (pewnie Kostyra-Kulej)



EDIT: Tylko nasuwa się pytanie czy warto płacić 40 złotych za polski komentarz...
 
Ja rozumiem, że cała gala ma byc kodowana, bo dawać tyle za jedną walkę to aż dziwne...i mało logiczne jak dla mnie. Nie bedzie innej opcji to i 4dyszki zaplace za tą walkę, bo wierzę...



Domniemują, w chu**wy sposob, bez konkretow praktycznie jak to będzie wygladac. Jak jest taka informacja to powinno byc pewne wszystko i dokladnie podane. Co, gdzie, za ile, a nie moze bedzie, moze nie, parodia i to tacy zorganizowani niby niemcy...
 
Albo obejrzeć w 8 osób u siebie w domu zrzucając się po 5 zł na tranmisję. :-)
 
@B2K



Tzn. wiesz, zorganizowani Niemcy mają już pewne że zobaczą to na RTL-u, a niezdecydowani Polacy nie wiedzieli do teraz czy w ogóle ta walka będzie transmitowana w Polsce nie mówiąc juz o konkretach tj. Polsat, czy C+? Kodowany kanał czy nie? PPV czy telewizja?







@Mort



No, to jest jakieś rozwiązanie... :-)
 



UPDATE:

UPC Polska już prowadzi testy systemu PPV. Z reklamówki zachęcającej klientów do wykupu walki wynika, że abonenci UPC za dostęp do walki zapłacą 40 zł (SD) oraz 48 zł (HD). Początek transmisji o godzinie 21, walka wieczoru planowana jest około godziny 23.
 
Niemcy mają za darmo, a nam każą płacić...po tym co wyzej pisalem jakos mnie to nie dziwi. Proszą się o agresje wobec nich.



Ok,idąc dalej, ja nie mam UPC, co ze mna?Jak to obejrzec, jak placic to komu, bo telewizji N czy C+ nie mam,tylko Vectre kablowke ;)
 
Spokojnie, UPC reklamuje tą usługę już, jako pierwsza ale z czasem dowiemy sie na których kablówkach i platformach to jeszcze poleci i w jakiej cenie (aczkolwiek co do ceny to raczej będą wszędzie te same)
 
Wątpie by to poszło na PPV, mają jakies niecałe 3 tygodnie na wprowadzenie tego.. Nie widzę tego.. Tak jak ktos napisał 20 zł ok, powyżej tej kwoty stream i wszystko jasne.
 
Pamiętam, jak niektórzy płakali o cenie KSW na ipla - 7zł czy 9 zł? Nieważne, ale to było już , dla niektórych, za dużo.


Osobiście, zgadzam się z kilkoma kolegami powyżej - 20zł ok, powyżej tej kwoty - stream, nawet z niemieckiego RTL.
 
Lepiej obejrzeć z niemieckim komentarzem i nic nie zrozumieć, niż słuchać Kostyry z Kulejem :) Przynajmniej się człowiek nie będzie denerwował.
 
Cholera 40 plnów to nie majątek,ale pozostaje przebieg walki



który może być nudnawy jak styl walki Kliczko



walka na dystans, i próby Adamka do zejścia do półdystansu :-)
 
Napewno jest po troszku tak, że Niemcy myślą, że Polacy uznają Adamka za niewiadomo jakiego "boga". Cóż, Adamkowi trochę do Małysza brakuje. Nie znają również mentalności polskiej społeczności, dlatego przeliczą się, jeśli chodzi o PPV.
Inna sprawa, że stosunkowo wysoka cena może oznaczać, iż Niemcy myślą, że system PPV w Polsce nie wypali. Ktoś napewno kupi ten abonament , więc coś na tym zarobią.
Przepraszam, jeśli coś głupiego napisałem, ale nie znam się na marketingu.
 
"Jak Adamek ma mnie pokonać?" "Przy***rdolić mi w wielką szczenę";)



Zapłacę 20, zapłace 40, ale jak Kliczko da nudną walkę z Tomkiem to go odwiedzę ze wspomnianym pistoletem ;)
 
A ja jednym słowem lachę kładę na tą galę w takim razie. 40zł to ja mogę płacić za UFC bo wiem że coś dobrego na bank obejrzę. Jeśli chodzi o boks to zastanawiam się czy oglądać na żywo czy iść spać i oglądać powtórki żeby nie marnować czasu więc kij im w oko.
 
Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz zgadzam się z Luciferem, dodam jeszcze że chyba o wiele bardziej wolałbym żeby zamiast na Orange sporcie (którego w praktyce nigdzie nie ma) UFC było na PPV w Polsce.
Co do boksu rownież się zgadzam - oglądając UFC nigdy się nie nudzę, a w boksie coraz rzadziej można obejrzeć dobrą walkę, zwłaszcza w wykonaniu braci Kliczko...
 
Jak Witek ma rywala z prawdziwego zdrzenia - Lewis/Sanders - to jego walki są bardzo ekscytujące.
 
No tak ale trochę czasu od tych walk już minęło, wtedy Kliczko był młodym, ambitnym bokserem a teraz to rutyniarz, który trzyma niższych rywali na dystans słabszą ręką by w ostatnich rundach skończyć ich tą mocniejszą.
Miejmy nadzieję, że Tomasz postawi takie warunki, które zmuszą Witka do 'otwarcia się' i prowadzenia zaciętej walki z Polakiem... ale tak jak już wspomniałem, bardzo dużo zależy od postawy Adamka...
 
Back
Top