ACA 96: Piotr Strus pokonał Savova przez jednogłośną decyzję

Cactus

Moderator
Cohones
ACA 96: Piotr Strus pokonał Savova przez jednogłośną decyzję

Screenshot_12.png


Piotr Strus pokonał Svetoslava Savova przez jednogłośną decyzję na gali ACA 96 w Łodzi.


Obaj zawodnicy na początku walki nie garnęli się do ofensywy. Jako pierwszy zaatakował Polak, który trafił niskim kopnięciem. Presję wywierał Savov, który starał się zamknąć Strusa pod siatką. Strus i Savov wyprowadzali niemal wyłącznie same kopnięcia. Piotr był aktywny na nogach, trafił Savova mocnym lewym prostym. Strus regularnie trafiał low kickami. W końcu walka przeniosła się do klinczu pod siatką, gdzie dominującą pozycję zajął Polak. Zawodnicy na moment wylądowali na ziemi, ale szybko powrócili do siłowej walki w klinczu. W tym okresie pojedynku nie padały żadne uderzenia, zawodnicy skupili się na wzajemnym przepychaniu pod siatką.


W pierwszych sekundach drugiej rundy zawodnicy wymienili kilka uderzeń i walka znów trafiła do klinczu przy siatce. Strus kontrolował plecy Bułgara, jednak Savov uciekł z zagrożenia. W końcu Strusowi udało się obalić przeciwnika z klinczu. W dalszym ciągu kontrolował plecy Savova. Piotr trafił kilkoma łokciami na głowę Savova. Ten odwrócił się na plecy i Strus wylądował w półgardzie. Piotrowi udało się przejść do pozycji bocznej. Polak nie był w stanie wyprowadzać wielu uderzeń i ostatecznie powrócił do półgardy.


W trzeciej rundzie zawodnicy szybko przeszli do walki na chwyty. Savov był bliski poddania Strusa gilotyną, jednak Polakowi udało się uciec z tej techniki kończącej. Piotr ponownie znalazł się w półgardzie i rozpoczął pracę nad kontrolą swojego przeciwnika w parterze. Trzecia runda również trafiła na konto Piotra Strusa, który w oczach sędziów jednogłośnie okazał się lepszy od Bułgara.
https://www.mmarocks.pl/piotr-strus/aca-96-piotr-strus-pokonal-savova-przez-jednoglosna-decyzje
 
Last edited:

Baddream

ONE FC
Super Heavyweight
W trzeciej rundzie to był stres jak Savov złapał gilotyne w zamkniętej gardzie
 

marcinos

Bellator
Heavyweight
jak dla mnie piotrek kozak zawodnik, jak kiedys go w huj nie lubilem za te nudne walki w ksw, tak teraz emocje do kazdej sekundy i to jest rozwoj, co ciezko powiedziec o heldzie.
 
Top