Łukasz Różański vs Alen Babic o pas WBC w wadze bridger oficjalnie 22 kwietnia w Rzeszowie

Jakub Madej

Moderator
Cohones
RozanskiBabic.jpg


Andrzej Wasilewski potwierdził termin oraz miejsce walki pomiędzy Łukaszem Różańskim a Alenem Babicem. Starcie o pas organizacji WBC w kategorii bridger odbędzie się już 22 kwietnia w Rzeszowie.

Polski promotor i menedżer informował wcześniej o wygraniu przetargu na zorganizowanie starcia Łukasza Różańskiego (BOKS 14-0-0, 13 KO) z Alenem Babicem (BOKS 11-0-0, 10 KO). Zwycięstwa oferta wyniosła 425 tysięcy dolarów - 10 procent trafi do zwycięzcy w postaci bonusu (42,5 tys. dolarów), natomiast reszta zostanie podzielona po połowie (382,5 tys. dolarów dla Różańskiego i tyle samo dla Babica).

Dla Polaka będzie to powrót do ringu po blisko dwuletniej przerwie. Ostatnią walkę stoczył 30 maja 2021 roku, pokonując przez nokaut w pierwszej rundzie Artura Szpilkę. Wcześniej Różański pokonywał między innymi Ozcana Cetinkayę, Eriksa Kalasnikovsa oraz Izu Ugonoha, dla którego przegrana z Różańskim oznaczała zakończenie kariery w boksie zawodowym.

Babic przez ostatnie dwa lata stoczył aż pięć pojedynków. W pierwszych dziesięciu starciach kończył wszystkich rywali przed czasem, pokonując między innymi Erica Molinę czy Davida Spilmonta. Po raz pierwszy o rezultacie jego pojedynku decydowali sędziowie w maju 2022 roku, kiedy to 32-letni Chorwat po dziesięciu rundach pokonał Adama Balskiego.

 
Babić nabity mocno... ale Różański bardziej. Kibicuje bo fajnie byłoby nawet w takiej śmiesznej kategorii mieć wreszcie po latach zawodowego mistrza świata, ale @Bambo to widzę.
 
Nie zdziwi mnie, jak będzie PPV na tę galę.
Wasyl nie jest głupi, po wtopie z galą Szpilka vs. Różański nie porwie się na kolejne PPV.
 
Wasyl nie jest głupi, po wtopie z galą Szpilka vs. Różański nie porwie się na kolejne PPV.
Czekam co pokaże Rozanski bo ze Szpulka to była bitka z odpustu w Grodzisku ..
Zreszta Szpulka się już nie nadaje do walk. Pada jak mucha zima, wystrczy się laczkiem zamachnąć
 
Nie zdziwi mnie, jak będzie PPV na tę galę.
Rozanski ma byc w otwartej TV. Z tego co mi wiadomo Cieslak na tej gali nie zawalczy
 
Back
Top