Zoologia , czyli o zwierzętach, owadach i innych takich.

Taki bzyk mi padł
20230522_141643.jpg
 
Zawsze lubiłem małpy mimo że nie spotkałem ani jednej. podobno różni nas od szympansów i goryli tylko ok. 2 % DNA a dokładnie klastry odpowiedzxalne za myslenie abstrakcyjne ergo rozumienie koncepcji czasu i kilka innych pomniejszych cech... Sredni Szympans rozpierdoli każdego człowieka... Nie mówiąc o Gorylu które w sile wieku podobno średnio jest 5 x silnieszjy od najsliniejszego człowieka i praktycznie nie ma żadnego drapieznika który by mu bezpośrednio zagrażał. Podobno szybko się uczą i są niezwykle inteligentne... Budują również społeczności i nie obce im są koncepty wspólnoty. Jestem z chińskiego roku małpy może dlatego...Ale dzisiaj zobaczyłem to i już wiem na pewno dlaczego je lubię :DDD WHATCHU GONNA DO??? :PPP

 
IMG_20230716_232553.jpg
po uporaniu się z epidemią wiciowców w zbiorniku zakupiłem trzy podrostki Altum Orinoco czyli skalar wysoki lub inaczej właściwy. Zupełnie inna ryba niż pospolite skalary hodowlane. Ryba dość wymagająca i jej dla mnie droga więc mam nadzieję że podołam i nie zejdą. Dorastają do 40cm wysokości a w naturze nawet do pół metra. Moje egzemplarze mają obecnie 13-14 cm wysokości i są to potomkowie w pierwszym pokoleniu ryb z odłowu z Rio Orinoco. Tak wyglądają dorosle egzemplarze. Wideo kradzione.
 
Last edited:
Back
Top