Zoologia , czyli o zwierzętach, owadach i innych takich.

Szybka. Mocno jadowita jest?

Nie, jeśli ukąsi w palce to zdrętwieją i spuchną trochę na kilka godzin, oczywiście krew będzie się lać jak po wbiciu grubszej igły, ból też podobny. Broni się wyczesywaniem włosków parzących z tyłka, dlatego jad jest bardzo słaby.
 
Jak już w temacie pajęczaków to ten stwór interesująco wygląda:

natomiast takiego to już można chyba normalnie na smyczy wyprowadzać:


Ten z drugiego filmu może urosnąć do 13 cm ciała i ponad 30 cm rozpiętości odnóży. Normalnie u ptaszników płeć sprawdza się po którejś z kolei wylince, czasem da się już po trzech a przy niektórych gatunkach dużo więcej, ale te są tak duże, że można sprawdzić ich płeć już w pierwszym stadium. I słabo się rozmnażają, więc są dość drogie, jakby ktoś z Was miał kiedyś ochotę na takiego bydlaka to kupujcie od razu samice, inaczej na 99% sprzedawca wciśnie samca. Samica, jeśli nie będzie służyć do rozmnażania, może dożyć nawet i 20 lat, samiec max 5.

Jakbyście kiedyś chcieli kupić jakiegoś zwierzaka do terra, obojętnie czy pajun czy cokolwiek innego to piszcie, podrzucę dobrych ziomków i ziomkinie z zadbanymi zwierzakami. Pamiętajcie, żeby nigdy nie kupować takich zwierząt w sklepach zoologicznych, jeśli trafi się zdrowy to będzie wyjątek, większość sprzedawców nie ma o nich pojęcia.
 
Last edited:
a jaki ma zgrabny odwłoczek :lizoremotmaly2:
RcLoOIC.jpg
I te stópki:crazy:
@przemookk
 
26239443_1786752738022488_8193934413178353467_n.jpg


:damjan:

---------------------------------------



---------------------------------------

Ależ to jest kurwa sztos. Dopiero w 2017 znaleziony przez Polaków w Borneo, mają kilka sztuk i będą je rozmnażać, cena pewnie ponad 3 tysiące za malucha jak dadzą je pierwszy raz na handel :boystop:




Zajebioza. Mam wersje tego dla ubogich, czyli M. balfouri :)
 
Zajebioza. Mam wersje tego dla ubogich, czyli M. balfouri :)

I jeszcze H. pulchripes, nawet mocniej odbija na niebiesko od balf. Byłem u nich w Sosnowcu chwilę po tym jak go przywieźli i chciałem zobaczyć, ale nie mieli ich w sklepie, bo przechodziły w tym czasie kwarantannę, odseparowane od reszty :siara: Powiedzieli mi tylko, że ten niebieski kolor powstaje przez łuski na odnóżach. Co daje nietypowy efekt, bo normalnie trzeba odpowiednio poświecić, żeby było widać niebieski u pająków. Np metallica, którą tu wcześniej wrzuciłem wygląda marnie jeśli nie ustawi się jej odpowiednio pod światło albo nie używa latarki. U tego gnojka tak to wygląda w naturalnym oświetleniu:

23795667_1953282248328571_1952388762883868034_n.jpg
 
I jeszcze H. pulchripes, nawet mocniej odbija na niebiesko od balf. Byłem u nich w Sosnowcu chwilę po tym jak go przywieźli i chciałem zobaczyć, ale nie mieli ich w sklepie, bo przechodziły w tym czasie kwarantannę, odseparowane od reszty :siara: Powiedzieli mi tylko, że ten niebieski kolor powstaje przez łuski na odnóżach. Co daje nietypowy efekt, bo normalnie trzeba odpowiednio poświecić, żeby było widać niebieski u pająków. Np metallica, którą tu wcześniej wrzuciłem wygląda marnie jeśli nie ustawi się jej odpowiednio pod światło albo nie używa latarki. U tego gnojka tak to wygląda w naturalnym oświetleniu:

23795667_1953282248328571_1952388762883868034_n.jpg
Za 3 lata będzie po 100zł za młode :fjedzia:
 
Za 3 lata będzie po 100zł za młode :fjedzia:

Oby tylko dobrze się mnożyły :) Wcześniej odkryli Chilobrachys sp electric blue, puścili je chyba z rok temu za kilkaset zł, dzisiaj ~150 zł. Ale już Pamphobeteus sp solaris dość mocno trzyma cenę (tyle że to Niemcy sprowadzili), pierwsze sztuki kosztowały z 2,5 tys, teraz nadal powyżej 1 tys. Typhochlaena seladonia kosztowała 2 tysiące, teraz polacy mają kokon i będzie drugi rzut, zobaczym jaka będzie cena, ale pewnie jeszcze powyżej tysiaka. Chociaż seladonia to jak dla mnie zmutowany krzyżak, nie widzę w tym ptasznika, chyba nigdy tego nie kupię :P

6c4726dc1b22d08464eafb11f93e6438.jpg


 
Tak moje, obecnie jest ich około 700, ale 99% siedzi w gnieździe.

Oprócz tego posiadam jeszcze 3 inne gatunki.
 
Back
Top