1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Podwieszony Zmiany w Rankingu PL: Debiut Damiana Janikowskiego w czołówce kategorii średniej

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by jakub-madej, Jan 6, 2018.

1. Jakub Madej

Jakub Madej Moderator Cohones

Komentarze:
    689
    Zdobyte Lajki:
    2,376
    Punkty:
    140

Chwilę po rozpoczęciu 2018 roku przedstawiamy aktualizację Rankingu PL, która obejmuje ostatnią galę KSW 41 i UFC 219 z udziałem Michała Oleksiejczuka. Sprawdźcie, jak przedstawiają się zestawienia w poszczególnym kategoriach wagowych. Tym razem zmiany dotyczą jedynie kategorii półciężkiej, średniej, półśredniej, lekkiej i P4P. Pozostałe znajdziecie na RANKINGMMA.pl.

W kategorii półciężkiej tylko jedna zmiana. #5 Michał Oleksiejczuk po pokonaniu Khalila Rountree w debiucie pod szyldem największej organizacji MMA na świecie awansuje o jedną pozycję, spychając tym samym #6 Marcina Wójcika "oczko" niżej.

Debiut w kategorii średniej zalicza #9 Damian Janikowski, który zajmuje miejsce zajmowanie wcześniej przez #13 Antoniego Chmielewskiego w zestawieniu najlepszych polskich zawodników do 84 kilogramów. Weteran KSW i polskiego MMA spada o cztery miejsca, zaraz za Michała Bobrowskiego. W związku z wejściem Janikowskiego do rankingu dywizji średniej, najlepszą piętnastkę opuszcza Tomasz Kondraciuk, a o jedną pozycję spadają #14 Marcin Naruszczka i #15 Cezary Kęsik.

Ranking kategorii półśredniej opuszcza Kamil Szymuszowski, co powoduje awans aż jedenastu zawodników o jedną pozycję. Zaraz za trójką najlepszych polskich półśrednich znajdziemy #4 Salima Touahriego i #5 Davida Zawadę. Zestawienie najlepszej piętnastki zamyka #15 Łukasz Kopera, który w ostatniej walce pokonał Łukasza Dziudzię, przedłużając serię wygranych do czterech z rzędu. Mimo przegranej, spadku nie odnotowuje #2 Borys Mańkowski.

Zmieniający kategorię wagową #5 Kamil Szymuszowski debiutuje w zestawieniu dywizji lekkiej za czwórką najlepszych zawodników. Pojawienie się "Szymka" w rankingu powoduje spadek ośmiu zawodników o jedną pozycję. #10 Łukasz Chlewicki spada natomiast o dwa "oczka", czego powodem jest wygrana #9 Gracjana Szadzińskiego i jego przeszkoczenie nad "Saszę" w zestawieniu. Listę piętnastu najlepszych lekkich opuszcza Patryk Nowak. #3 Grzegorz Szulakowski po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych polskich lekkich, w związku z czym umacnia swoją pozycję na trzecim miejscu.

Z ostatniego miejsca zestawienia P4P wypada Borys Mańkowski, którego po kolejnym ekspresowym zwycięstwie przez nokaut zastępuje #10 Michał Andryszak.

Last edited by a moderator: Jan 6, 2018
    tinc, LeeBuLee, cypher and 1 other person like this.
  2. marcelus

marcelus BAMMA
    Bantamweight

Komentarze:
    798
    Zdobyte Lajki:
    216
    Punkty:
    1,190
    Pokonał dwóch w tym jednego leszcza i jest nr 8 w PL? Pięknie jest windowany i lansowany.. ostatnia walka to w ogóle dziwna sytuacja, Chmielu nie łapał dźwigni jakie mógł a te co łapał po chwili puszczał. zero judo, mi to wyglądało na..

3. manfred004

manfred004 BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    949
    Zdobyte Lajki:
    462
    Punkty:
    1,190

Assocati and Gibon like this.
  4. ODYNIEC

ODYNIEC Maximum FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,537
    Zdobyte Lajki:
    3,087
    Punkty:
    140
    A co Ty byś chciał?Przecież to polskie mma a ta sytuacja tylko świadczy o jego kondycji.Zaorać wpizdu i zdelegalizować,tak bedzie najlepiej-z pożytkiem dla wszystkich i bez szkody dla nikogo(oprócz tych dwóch wacków"włodarzy").

Shoocker, _Logan_ and Gaara like this.
  5. Ufcziomek

Ufcziomek Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    96
    Zdobyte Lajki:
    68
    Punkty:
    1,190
    Marcelus przestań pierdolic, co Ty chcesz od Damiana? Bardzo perspektywiczny młody zawodnik z piękną przeszłością z zapasów ( brązowy medalista igrzysk olimpijskich) do tego jest dzikiem w klatce po prostu rozjechal starego chmiela i tyle. Szkoda tylko będzie jak zostanie w krs1 dłużej i się zmarnuje.... Ja w nim pokladam duża nadzieje i trzymam kciuki. Miejsce w pierwszej 10 słuszne i tyle A mam nadzieję że sam Damian udowodni to w następnej walce deklasujac następnego przeciwnika i tyle. Pozdro.

HubiSSJ3, Karas, Shoocker and 2 others like this.
  6. Baddream

Baddream BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    715
    Zdobyte Lajki:
    738
    Punkty:
    140
    Dlaczego Mamed jest pierwszy?

TYTUS likes this.
  7. marcelus

marcelus BAMMA
    Bantamweight

Komentarze:
    798
    Zdobyte Lajki:
    216
    Punkty:
    1,190
    Skąd pomysł, że coś do niego mam? I nie pierdole tylko mówię jak jest - z całą moją sympatią do niego i szacunkiem - jest lansowany i to widać, ma talent do sportu i zapasów ale za wcześnie aby mówić, że także do mma, trzeba być obiektywny i poczekać, bo obie walki nie pokazały nic a dały nr 8 i o to sie dojebałem a nie do Damiana.

8. Dundy

Dundy Maximum FC
    Middleweight

Komentarze:
    1,602
    Zdobyte Lajki:
    2,526
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Gorlice
    Ponieważ nasz Mamed jest najlepszy.

Pondro @Masta

Masta likes this.
  9. all-in-one

all-in-one Brutaal
    Light Heavyweight
    Ostrzeżony

Komentarze:
    603
    Zdobyte Lajki:
    485
    Punkty:
    290
    aha i jeszcze niech ktos mi powie ze damian rozpierdziela ostatniego w rankingu naruszczke .
    o kant dupska taki ranking ..

cos mi sie wydaje ze mmarocks nie chce aby cofnieto mu akredytacje na krs1 ;)

10. marcelus

marcelus BAMMA
    Bantamweight

Komentarze:
    798
    Zdobyte Lajki:
    216
    Punkty:
    1,190
  11. Ufcziomek

Ufcziomek Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    96
    Zdobyte Lajki:
    68
    Punkty:
    1,190
    Naprawdę uważasz że Damian nic nie pokazał w tych dwóch walkach?

12. Aliibaba

Aliibaba Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,426
    Zdobyte Lajki:
    2,475
    Punkty:
    140
  13. Jakub Madej

Komentarze:
    689
    Zdobyte Lajki:
    2,376
    Punkty:
    140
    9.

:stevecarell:

@Jakub Bijan byłby dumny.

A dlaczego nie?

9.

Ostatni jest Cezary Kęsik. Ja mam jakiś inny ranking, niż Wy, że tak mylicie pozycje, czy o co chodzi?

Na Tapology jest #43 w Polsce, a na Fightmatrix #11. Gdybyśmy mieliśmy się sugerować innymi, to nie mielibyśmy swojego rankingu. Poza tym nie wiem jaki ma sens takie porównywanie? Jak widzisz, różnią się te rankingi od siebie.

Dyskusje nad tym były od zawsze, a decyzja została podjęta już dawno temu. Polecam zagłębić się w temat, bo już sporo było wątków o tym w przeszłości.

W następnym rankingu będzie Lipski i Fernando Rodrigues, bo wychodzi z połową polskiej flagi.

---

Nie rozumiem mocnego oburzenia miejscem Janikowskiego. Chmielewski był u nas na miejscu dziewiątym i nikt się do tego nie przyczepiał. Miał Antek zweryfikować Damiana, porobić go jak dziecko doświadczeniem, a tymczasem Janikowski skończył go przed czasem, co nie udało się przykładowo Łukaszowi Bieńkowskiemu. Jeśli ktoś pokonałby najlepszego zawodnika w danej kategorii, to powinien znaleźć się na pierwszym miejscu? Tak samo jest tutaj, więc Damian wskoczył na miejsce Antka. Nie rozumiem także dyskredytowania Janikowskiego, który przez większość branży na Twitterze został już okrzyknięty odkryciem 2017 roku. Gość ma solidną bazę zapaśniczą, robi spore postępy na treningach, a dzięki swojej sile eksplozywnością może dominować wiele osób w swojej kategorii. Z tego co widzę, Janikowski będzie miał problem z uznaniem u niektórych, bo: pokonałby Bieńkowskiego (Bieńkowski słaby, przegrał z Haratykiem, a z Chmielewskim dał nudną walkę) / pokonałby Materlę (eee tam, Materla długi czas nie mógł trenować, a ostatnio pokonał tylko emerytowanego Brazylijczyka, poza tym Mamed go szybko znokautował) / pokonałby Drwala (pfff, Drwal nie walczył trzy lata, wielkie mi osiągniecie, niech zawalczy z kimś dobrym) / pokonałby Mameda (Panie, Mamed to pewnie nie trenował, nie walczył tak w ogóle rok, a poza tym pewnie chciał się uwolnić z KSW i pójść do ACB, dlatego przegrał). Niestety tak to widzę.

kapusta, HubiSSJ3, Shoocker and 5 others like this.
  14. Aliibaba

Aliibaba Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,426
    Zdobyte Lajki:
    2,475
    Punkty:
    140
    @Jakub Madej oni reprezentuja inne kraje, wiec nie wiem czemu maja byc w polskim rankingu
    a to, ze maja polskie korzenie? wielu zawodnikow je ma, a jakos ich w tym rankingu nie widze
    nie ma tu zadnej logiki, tylko twoje widzimisie

15. tsatsiki

tsatsiki EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,804
    Zdobyte Lajki:
    1,190
    Punkty:
    1,790
    bo bóg tak chciał!

16. Jakub Madej

Komentarze:
    689
    Zdobyte Lajki:
    2,376
    Punkty:
    140
    Akurat nie moje "widzimisie", bo za ranking odpowiadam od 07.2017. Nie układałem go od nowa, nie zmieniałem niczego, od tamtej pory razem z Marcinem go aktualizujemy. Wyżej wymieniona dwójka była w rankingu od dawna, a dyskusje nad samym Peterem Sobottą toczyły się od kilku lat - nie wiem czy nie koło 4 lat nawet.

http://www.mmarocks.pl/ufc/peter-so...owym-stroju-od-ufc-znalazly-sie-polskie-barwy - polecam między innymi takie tematy sprzed lat. Można ich znaleźć więcej.

I pytanie bonusowe - Michalczewski nie jest Polakiem dla ciebie?

Drzewo likes this.
  17. blazej89

blazej89 Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    15
    Zdobyte Lajki:
    8
    Punkty:
    290
    Leszek Krakowski, wiek 48
    taki stary, a jeszcze walczy:damjan:

FusionMMA likes this.
  18. Aliibaba

Aliibaba Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,426
    Zdobyte Lajki:
    2,475
    Punkty:
    140
    wazne jest jaki kraj reprezentuje, a nie kto jakiej jest narodowosci, bo Saidov przeciez Czeczenem jest
    a Bochniak, Fortuna, Lipski czy weterani jak Palaszewski, Wisneki, Soszynski tez maja polskie korzenie, ale walcza dla innych panstw

Last edited: Jan 7, 2018
    Drzewo likes this.
  19. LeeBuLee

LeeBuLee KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,066
    Zdobyte Lajki:
    2,940
    Punkty:
    490
    Damiano :penn: :applause:.

Należałoby się teraz Damianowi dać w papę temu chamskiemu Bieńkowskiemu.

20. Orlos

Orlos Maximum FC
    Middleweight

Komentarze:
    1,629
    Zdobyte Lajki:
    1,249
    Punkty:
    1,190
    :applause::applause::applause::applause:

Spoko tu są takie wykrętasy co i kogoś z top 5 z UFC nazwą ogórem bo nie pokonali nikogo kogo znają a umiejętności jebać. Czasami się chce jebnąć głową o ścianę bo wychodzi , że rozjebane pół dywizji a i tak słaby, bo tamten nie w formie a tu przyfarcił. To rozwiązać w pizdu tę dywizję jak taka słaba. I nie mówię tego o muszej i wagach kobiecych. Ani też nie konkretnie do walki Damiana z Antkiem się nie odnoszę tylko ogólnie denerwuje mnie takie podejście.

Share This Page