Zapasy || Judo

Apropos folkstyle, łapcie wstawanie od Cejudo.

Od pewnego czasu pracuję nad publikacją dot. amerykańskich zapasów uniwersyteckich i ich wpływu na rozwój MMA. Jeśli uda mi się skontaktować z trenerem Roszkiewiczem, to z chęcią uzupełnię tekst o jego wypowiedzi.
 


Czekam na publikację ! ;) Trener Roszkiewicz niech dźwignie te zapasy w Polsce, bo ten beton trzeba skuć w końcu :burnit:
 
Smutne jest to, że taka postać nie może być w żaden sposób jakoś "wykorzystana" do próby odbudowania zapasów, ale cóż tu potrzebna by była cała machina, a przede wszystkim worki pieniędzy...
U nas zarówno judo jak i zapasy są skazane na wymarcie: betonowe łby i leśne dziady w związkach pracują nad tym od lat.
 

Co się tam w 4:11 odjebało to :eddieconspiracy:
Świetny kanał.


I taka analiza "myczków" to jest to ! Ostatnio katowałem nogi "po zapaśniczemu" - skoki w różnych wariantach, ależ to było mocne i ciężko się chodziło na drugi dzień, ale dalej do bitwy trzeba było iść ;)

Latający ruski :putin:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: JB_
I taka analiza "myczków" to jest to !
Dlatego zawsze mnie rozpierdala, jak ktoś mówi, że zapasy są siłowym sportem. Bo wystarczy tylko pomyśleć, jaką technikę trzeba mieć na tip top, żeby posadzić na dupę takich nabitych gości jakich się widzi na mistrzostwach.

Np. polecam google: john smith + low single (a już najlepiej na Flo jak ktoś ma pro) żeby obczaić ile tam jest detali, ile kątów i ułożeń jebanego nadgarstka, żeby wykończyć taką technikę, żeby gość nie uciekł.
Ale na trening czy na rozmowe?:deniro:
Na rozmowę. Ale jakby była kiedyś okazja nauczyć się czegoś od trenera to jestem pierwszy w kolejce hehe.
 
Jak to oglądam to chciałbym kiedyś móc pojechać do jankesów na jakiś czas, żeby potrenować tylko zapasy.

Tam nie ma problemu z tym, żeby taki koleś z ulicy wpadł na salę i potrenował ? Podejrzewam, że płacisz i jest spoko ?

Faktycznie ilość tych detali jest szokująca, praktycznie wszystko ma znaczenie...Ja pierdolę, że u nas nie ma gdzie tego robić.
 

No i pizdy dały typowi ostrzeżenie, bo nie wolno tak rzucać :burnit:

Jak to oglądam to chciałbym kiedyś móc pojechać do jankesów na jakiś czas, żeby potrenować tylko zapasy.

Tam nie ma problemu z tym, żeby taki koleś z ulicy wpadł na salę i potrenował ? Podejrzewam, że płacisz i jest spoko ?

Faktycznie ilość tych detali jest szokująca, praktycznie wszystko ma znaczenie...Ja pierdolę, że u nas nie ma gdzie tego robić.
Pewnie zależy od klubu, do uniwersyteckich nie wejdziesz z ulicy, bo tam rekrutują z liceów, natomiast jest masa komercyjnych trenerów.
Chociaż to co tu wrzuciłem to jest setup pod zejście do jednej nogi. Gdybyś u nas znalazł kogoś, kto uczy wolniaka to miałbyś to samo:) Może nieco warianty by się różniły, ale to się różni nawet między poszczególnymi zawodnikami - każdy ma coś unikalnego, swoje warianty.
 
Kusisz mnie Jakub tym, żeby wykupić ;) Tam to jednak mają - pomysł, kasę, a tutaj pukanie w głowę - "Czemu te zapasy umierają?"...Ale nie no dalej trzeba być "sztywniutko" i hermetycznie, bo byle frajer nie może trenować
 
jak komus sie nudzi to na yt sportzona sa mistrzostwa polski w zapasach juniorow @Jakub Bijan
Przegapiłem.

Dziś był ten dzień, kiedy spełniają się te malutkie, zupełnie nieistotne rzeczy, a które napędzają człowieka. W pierwszym poście w tym temacie wrzucałem lateral drop/półsuples, bo to ta technika, której chciałem się od zawsze nauczyć. No i dziś robiliśmy dwa warianty. Na razie to oczywiście jak z epoki kamienia łupanego wszystko, niemniej sama technika wchodzi na sucho :goldi:
 


Ciekawy pojedynek graplerski który 20 letni khabib przegrał z czołowym europejskim graplerem i pierwszym czarnym pasem z rosji. Spartańskie warunki jak zreszta wiekszosc sal treningowych i metod stamtaď.
 
  • Like
Reactions: JB_
Extreme Hobby wypuściło linię ciuchów z motywami zapaśniczymi. Wcześniej były rashguardy i trykoty, teraz doszły też całkiem fajne t-shirty. Nie to, żebym reklamował naszego głównego sponsora, ale jeśli ktoś chce wesprzeć zapasy, to taki sposób też jest dobry: pokazać, że jest popyt. W zasadzie to najlepszy sposób, bo jedna osoba skora do wydania pieniędzy na dany sport > 10 osób piszących komentarze w sieci.
t-shirt-wrestling.jpg
 
Extreme Hobby wypuściło linię ciuchów z motywami zapaśniczymi. Wcześniej były rashguardy i trykoty, teraz doszły też całkiem fajne t-shirty. Nie to, żebym reklamował naszego głównego sponsora, ale jeśli ktoś chce wesprzeć zapasy, to taki sposób też jest dobry: pokazać, że jest popyt. W zasadzie to najlepszy sposób, bo jedna osoba skora do wydania pieniędzy na dany sport > 10 osób piszących komentarze w sieci.
t-shirt-wrestling.jpg
Może lepiej markerem na niefirmowej koszulce napisać zapasy?
 
Back
Top