1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Wywiad z Rogentem Lloretem

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Wojsław Rysiewski, Jul 27, 2010.

1. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    744
    Punkty:
    1,790

Użytkownik Seb przygotował dla was kolejny ciekawy materiał, tym razem jest to wywiad z jednym z trzech Europejczyków w turnieju wagi ciężkiej Bellatora. Katalończyk Rogent Lloret, który w ćwierćfinale powalczy z faworytem turnieju Cole’em Konradem, opowiada o swoich przygotowaniach, hiszpańskiej scenie MMA oraz komentuje przegraną Fedora Emelianenko z Fabricio Werdumem. Wywiad poniżej:

Organizacja Bellator właśnie potwierdziła Twój udział w turnieju wagi ciężkiej. Możesz powiedzieć, kto będzie Twoim przeciwnikiem i co myślisz o zbliżającej się walce?

- Jak na razie nic nie jest ogłoszone oficjalnie, ale najprawdopodobniej w pierwszej walce turnieju zmierzę się ze sparingpartnerem Brocka Lesnara – Cole’em Konradem. Ta walka będzie dla mnie dużym wyzwaniem, ponieważ Konrad to jeden z najlepszych zapaśników na świecie, a w dodatku ogromny facet.

Gdzie i z kim przygotowujesz się do turnieju Bellatora?

- Trenuję w MMA Barcelona Team z zawodnikami takimi jak Sean Farrell, Yan Cabral, David Aranda oraz Ray Boixader. Oni pomagają mi w przygotowaniach i w polepszaniu moich umiejętności. Siłę i kondycję trenuję z Davidem Leonem oraz Davidem Riberą w Press & Pull studio. Ostatnio trenuję również ze mną Alexander Gustafsson, który przyjechał do Barcelony aby pomóc mi w przygotowaniach.

Wiemy, że jesteś świetnym zawodnikiem jiu-jitsu i submission wrestling. Czy teraz po podpisaniu kontraktu z Bellatorem nadal będziesz walczył w zawodach grapplerskich?

- Jeśli kalendarz moich walk w MMA na to pozwoli to chciałbym nadal walczyć w niektórych turniejach jak na przykład Mistrzostwa Europy BJJ, po prostu dla tego, że sprawia mi to przyjemność.

Jak, okiem zawodnika BJJ i czarnego pasa w tej dyscyplinie, ocenisz walkę Fedora z Werdumem?

- Kiedy zobaczyłem tą walkę, byłem zszokowany, ponieważ Werdumowi udało się to co nikomu wcześniej, czyli poddanie Fedora. Jestem szczęśliwy z powodu Werduma, ponieważ to wielki sukces dla niego, a z drugiej strony myślę, że Fedor będzie teraz dużo bardziej zmotywowany do następnych walk. Myślę, że Rosjanin popełnił błąd w próbie jak najszybszego zakończenia walki po tym jak Werdum padł na ziemię, zamiast próbować nadal walczyć z Fabricio w stójce.

Rok temu w swoim rodzinnym mieście na turnieju ADCC spotkałeś polskich zawodników takich jak m.in. Radek Turek czy Tomasz Janiszewski, a w Lizbonie na Mistrzostwach Europy BJJ regularnie pojawia się polska ekipa. Co myślisz o poziomie grapplingu w naszym kraju? Czy jest jakiś zawodnik, który Ci zaimponował?

- Na tyle na ile udało mi się zobaczyć to muszę stwierdzić, że Polska ma wielu utalentowanych zawodników. Największy potencjał widzę w waszej wadze ciężkiej, oprócz zawodników, o których wspomniałeś, ja osobiście bacznie obserwuję Karola Bedorfa, odkąd pokonał mnie w finale Mistrzostw Europy BJJ w 2008 r.

Jakiś czas temu pokonałeś numer #2 wagi ciężkiej w Polsce – Michała Kitę. W jednym z wywiadów Michał powiedział, że jesteście przyjaciółmi, ale z chęcią zawalczył by z Tobą po raz kolejny. Jak skomentujesz tą wypowiedź?

- Jako zawodnik myślę, że rewanże nie są najlepszą rzeczą dla twojej kariery i raczej wolę walczyć z nowymi zawodnikami. Jeśli jednak padnie oferta rewanżu z Kitą, która będzie satysfakcjonowała nas obu, wtedy będziemy mogli o tym rozmawiać.

Mówiąc o Michale Kicie – ostatnio przegrał z Damianem Grabowskim, który zawalczy w tym samym turnieju co Ty i może być Twoim potencjalnym rywalem. Co myślisz o tym zawodniku? Uważasz, że wasze starcie byłoby interesujące?
    - Po pierwsze chciałem powiedzieć, że Michał miał wielkiego pecha w swojej walce z Grabowskim. Uważam, że to wielka szkoda, bo ja sam i podejrzewam, że fani również chcieli zobaczyć co tak na prawdę ta walka ma do zaoferowania. Mówiąc o Grabowskim to wiem, że jest to bardzo silny zawodnik z dobrymi umiejętnościami submission. Mam nadzieję, że jeśli zawalczymy ze sobą w turnieju, to będzie to finał.

Kilka miesięcy temu polska organizacja KSW zorganizowała turniej wagi ciężkiej. Czy dostałeś propozycję udziału w tym turnieju?

- KSW nigdy się ze mną nie kontaktowało, jednak muszę przyznać, że mieli bardzo ciekawy turniej wagi ciężkiej

Planujesz jeszcze jakieś walki w Europie czy raczej skupiasz się na Ameryce?

- Na razie w planach mam walczenie dla Bellatora tak długo jak mi na to pozwolą, ale czas pokaże co będzie dalej.

W Polsce jesteś dobrze znany jako hiszpański zawodnik, ale dużo mniej wiemy o hiszpańskiej scenie MMA. Powiedz jak wygląda MMA w Hiszpanii, których zawodników uważasz za dobrze rokujących i czy mają oni szansę walczyć na lokalnych galach?

- W Hiszpanii MMA krok po kroku staje się coraz większe, ale wciąż nam bardzo daleko do tego jak to wygląda np. w Stanach Zjednoczonych. Mamy ciekawe gale takie jak np. Almogavers, na których lokalni zawodnicy mogą powalczyć z zagranicznym przeciwnikami. Jest również wielu utalentowanych zawodników takich jak np. Abner Lloveras, który właśnie wygrał finał M-1, Oriol Gaset, Sean Farrell, Jose Luis Zapater, Yan Cabral czy David Aranda, który jest notowany jako #5 wagi koguciej w Europie.

Czy po podpisaniu kontraktu z Bellatorem jesteś już tylko zawodnikiem MMA czy masz oprócz sportu inną pracę?

- Po podpisaniu kontraktu z Bellatorem zdecydowałem się na rzucenie mojej pracy i skupienie się w całości na treningu. Minął od tej pory dopiero miesiąc i jak na razie jestem z tej decyzji bardzo zadowolony.

Czy jest coś co chciałbyś powiedzieć polskim fanom, zarówno tym, którzy już Cię znają jak i tym, którzy poznają Cię po tym wywiadzie?

- Dziękuję za możliwość przedstawienia się polskim fanom przez ten wywiad oraz dziękuję wszystkim za wsparcie.

Wywiad z Rogentem Lloretem

2. mmaniasty

mmaniasty Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    154
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
  3. 3kamil3

3kamil3 Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    676
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    wywiad bardzo ciekawy

4. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    744
    Punkty:
    1,790
  5. Dominik Durniat

Dominik Durniat ONE FC
    Welterweight

Komentarze:
    2,435
    Zdobyte Lajki:
    1,942
    Punkty:
    1,790
    bardzo dobra robota, dzięki

6. Meru

Meru Moderator Cohones

Komentarze:
    2,410
    Zdobyte Lajki:
    501
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    Świetny wywiad. Thx

7. Seb

Seb Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    41
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Dzięki [​IMG] Wczoraj chciałem jeszcze Gustafssona na treningu dorwać i namówić na wywiad, ale niestety wyleciał już do Szwecji. W każdym razie jak rozmawialiśmy wcześniej to dobrze wspomina Polskę i zdziwił się jak powiedziałem mu, że Kułak ma teraz pas wagi średniej KSW [​IMG]

Share This Page