1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Wywiad z Rogentem Lloretem

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Wojsław Rysiewski, Jul 27, 2010.

 1. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  744
  Punkty:
  2,790
  [​IMG]


  Użytkownik Seb przygotował dla was kolejny ciekawy materiał, tym razem jest to wywiad z jednym z trzech Europejczyków w turnieju wagi ciężkiej Bellatora. Katalończyk Rogent Lloret, który w ćwierćfinale powalczy z faworytem turnieju Cole’em Konradem, opowiada o swoich przygotowaniach, hiszpańskiej scenie MMA oraz komentuje przegraną Fedora Emelianenko z Fabricio Werdumem. Wywiad poniżej:

  Organizacja Bellator właśnie potwierdziła Twój udział w turnieju wagi ciężkiej. Możesz powiedzieć, kto będzie Twoim przeciwnikiem i co myślisz o zbliżającej się walce?


  - Jak na razie nic nie jest ogłoszone oficjalnie, ale najprawdopodobniej w pierwszej walce turnieju zmierzę się ze sparingpartnerem Brocka Lesnara – Cole’em Konradem. Ta walka będzie dla mnie dużym wyzwaniem, ponieważ Konrad to jeden z najlepszych zapaśników na świecie, a w dodatku ogromny facet.


  Gdzie i z kim przygotowujesz się do turnieju Bellatora?


  - Trenuję w MMA Barcelona Team z zawodnikami takimi jak Sean Farrell, Yan Cabral, David Aranda oraz Ray Boixader. Oni pomagają mi w przygotowaniach i w polepszaniu moich umiejętności. Siłę i kondycję trenuję z Davidem Leonem oraz Davidem Riberą w Press & Pull studio. Ostatnio trenuję również ze mną Alexander Gustafsson, który przyjechał do Barcelony aby pomóc mi w przygotowaniach.


  Wiemy, że jesteś świetnym zawodnikiem jiu-jitsu i submission wrestling. Czy teraz po podpisaniu kontraktu z Bellatorem nadal będziesz walczył w zawodach grapplerskich?


  - Jeśli kalendarz moich walk w MMA na to pozwoli to chciałbym nadal walczyć w niektórych turniejach jak na przykład Mistrzostwa Europy BJJ, po prostu dla tego, że sprawia mi to przyjemność.


  Jak, okiem zawodnika BJJ i czarnego pasa w tej dyscyplinie, ocenisz walkę Fedora z Werdumem?


  - Kiedy zobaczyłem tą walkę, byłem zszokowany, ponieważ Werdumowi udało się to co nikomu wcześniej, czyli poddanie Fedora. Jestem szczęśliwy z powodu Werduma, ponieważ to wielki sukces dla niego, a z drugiej strony myślę, że Fedor będzie teraz dużo bardziej zmotywowany do następnych walk. Myślę, że Rosjanin popełnił błąd w próbie jak najszybszego zakończenia walki po tym jak Werdum padł na ziemię, zamiast próbować nadal walczyć z Fabricio w stójce.


  Rok temu w swoim rodzinnym mieście na turnieju ADCC spotkałeś polskich zawodników takich jak m.in. Radek Turek czy Tomasz Janiszewski, a w Lizbonie na Mistrzostwach Europy BJJ regularnie pojawia się polska ekipa. Co myślisz o poziomie grapplingu w naszym kraju? Czy jest jakiś zawodnik, który Ci zaimponował?


  - Na tyle na ile udało mi się zobaczyć to muszę stwierdzić, że Polska ma wielu utalentowanych zawodników. Największy potencjał widzę w waszej wadze ciężkiej, oprócz zawodników, o których wspomniałeś, ja osobiście bacznie obserwuję Karola Bedorfa, odkąd pokonał mnie w finale Mistrzostw Europy BJJ w 2008 r.


  Jakiś czas temu pokonałeś numer #2 wagi ciężkiej w Polsce – Michała Kitę. W jednym z wywiadów Michał powiedział, że jesteście przyjaciółmi, ale z chęcią zawalczył by z Tobą po raz kolejny. Jak skomentujesz tą wypowiedź?


  - Jako zawodnik myślę, że rewanże nie są najlepszą rzeczą dla twojej kariery i raczej wolę walczyć z nowymi zawodnikami. Jeśli jednak padnie oferta rewanżu z Kitą, która będzie satysfakcjonowała nas obu, wtedy będziemy mogli o tym rozmawiać.

  Mówiąc o Michale Kicie – ostatnio przegrał z Damianem Grabowskim, który zawalczy w tym samym turnieju co Ty i może być Twoim potencjalnym rywalem. Co myślisz o tym zawodniku? Uważasz, że wasze starcie byłoby interesujące?
  - Po pierwsze chciałem powiedzieć, że Michał miał wielkiego pecha w swojej walce z Grabowskim. Uważam, że to wielka szkoda, bo ja sam i podejrzewam, że fani również chcieli zobaczyć co tak na prawdę ta walka ma do zaoferowania. Mówiąc o Grabowskim to wiem, że jest to bardzo silny zawodnik z dobrymi umiejętnościami submission. Mam nadzieję, że jeśli zawalczymy ze sobą w turnieju, to będzie to finał.

  Kilka miesięcy temu polska organizacja KSW zorganizowała turniej wagi ciężkiej. Czy dostałeś propozycję udziału w tym turnieju?

  - KSW nigdy się ze mną nie kontaktowało, jednak muszę przyznać, że mieli bardzo ciekawy turniej wagi ciężkiej

  Planujesz jeszcze jakieś walki w Europie czy raczej skupiasz się na Ameryce?

  - Na razie w planach mam walczenie dla Bellatora tak długo jak mi na to pozwolą, ale czas pokaże co będzie dalej.

  W Polsce jesteś dobrze znany jako hiszpański zawodnik, ale dużo mniej wiemy o hiszpańskiej scenie MMA. Powiedz jak wygląda MMA w Hiszpanii, których zawodników uważasz za dobrze rokujących i czy mają oni szansę walczyć na lokalnych galach?

  - W Hiszpanii MMA krok po kroku staje się coraz większe, ale wciąż nam bardzo daleko do tego jak to wygląda np. w Stanach Zjednoczonych. Mamy ciekawe gale takie jak np. Almogavers, na których lokalni zawodnicy mogą powalczyć z zagranicznym przeciwnikami. Jest również wielu utalentowanych zawodników takich jak np. Abner Lloveras, który właśnie wygrał finał M-1, Oriol Gaset, Sean Farrell, Jose Luis Zapater, Yan Cabral czy David Aranda, który jest notowany jako #5 wagi koguciej w Europie.

  Czy po podpisaniu kontraktu z Bellatorem jesteś już tylko zawodnikiem MMA czy masz oprócz sportu inną pracę?

  - Po podpisaniu kontraktu z Bellatorem zdecydowałem się na rzucenie mojej pracy i skupienie się w całości na treningu. Minął od tej pory dopiero miesiąc i jak na razie jestem z tej decyzji bardzo zadowolony.

  Czy jest coś co chciałbyś powiedzieć polskim fanom, zarówno tym, którzy już Cię znają jak i tym, którzy poznają Cię po tym wywiadzie?

  - Dziękuję za możliwość przedstawienia się polskim fanom przez ten wywiad oraz dziękuję wszystkim za wsparcie.


  Wywiad z Rogentem Lloretem
   
 2. mmaniasty

  mmaniasty Oplot Challenge
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  May 25, 2009
  Komentarze:
  154
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
 3. 3kamil3

  3kamil3 Brutaal
  Super Heavyweight

  Dołączył:
  Jun 22, 2010
  Komentarze:
  676
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  wywiad bardzo ciekawy
   
 4. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  744
  Punkty:
  2,790
 5. Dominik Durniat

  Dominik Durniat ONE FC
  Middleweight

  Dołączył:
  Jul 26, 2009
  Komentarze:
  2,465
  Zdobyte Lajki:
  2,007
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  bardzo dobra robota, dzięki
   
 6. Meru

  Meru Moderator Cohones

  Dołączył:
  Mar 30, 2009
  Komentarze:
  2,420
  Zdobyte Lajki:
  552
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Warszawa
  Świetny wywiad. Thx
   
 7. Seb

  Seb Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  May 24, 2010
  Komentarze:
  41
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Dzięki [​IMG] Wczoraj chciałem jeszcze Gustafssona na treningu dorwać i namówić na wywiad, ale niestety wyleciał już do Szwecji. W każdym razie jak rozmawialiśmy wcześniej to dobrze wspomina Polskę i zdziwił się jak powiedziałem mu, że Kułak ma teraz pas wagi średniej KSW [​IMG]
   

Share This Page