Wino i wszystko o nim

nie no tak na poważnie jak to jest że raz dają nakrętkę a raz korek ?

przy tej cenie chyba powinien być już korek w butelce


Masz zamiennik korka, kołek montażowy i po sprawie, tylko poszukaj dobrego rozmiaru
:werdum:
Screenshot_2023-08-08-19-07-44-44_df198e732186825c8df26e3c5a10d7cd.jpg
 
@Baasteek żeby Ci głowy nie psuć niepotrzebną wiedzą - w dużym uproszczeniu przy białych świeżych winach w większości przypadków zakrętka>korek.
Przy winach dojrzewających (głównie czerwonych) korek>zakrętka.
 
@Chujcew

Na przyszłość będę zamawiał 3:1 czyli 3x czerwone i 1x białe.
Czerwone jak zwykle wytrawne natomiast to białe nie smakuje mi wytrawne i będę musiał zamawiać jakieś półwytrawne lub półsłodkie

Wczoraj testowałem to białe 9 lives.
 
@Chujcew

Na przyszłość będę zamawiał 3:1 czyli 3x czerwone i 1x białe.
Czerwone jak zwykle wytrawne natomiast to białe nie smakuje mi wytrawne i będę musiał zamawiać jakieś półwytrawne lub półsłodkie

Wczoraj testowałem to białe 9 lives.
A nie możesz go po prostu posłodzić?

Bierzesz jedno wytrawne i możesz napić się do obiadu, deseru i solo na balkonie, zależnie ile dosypiesz do kieliszka. Może być nawet fit, jak dodasz erytrytol
 


To białe na pierwszy łyk smakuje całkiem kusząco, aż dziwne, bo 9 lives było bardzo słabe dla mnie.
Zobaczymy jak będzie po 2-3 lampkach.

 
A w innych krajach np. białego ze spritem czy wodą gazowaną. Imo to nie ma sensu. No chyba, że ktoś bardzo lubi. Ale do tego to prawie każde "stołowe" się nada.
Czemu? To przecież narzędzie do pracy, robisz se takie słabe winko i idziesz w pole czy do sadu pracować. Do tego lolek i dzień zrobiony - chyba, że zabraknie po drodze sprzętu, wtedy to najlepiej mieć ze dwa albo i trzy takie winka. W upalny dzień tym bardziej :suchykarol:

Ech, czasy alkoholizmu :robertmakeup:

Np Belgowie i Holendrzy to aż sobie specjalnie zrobili piwo do takiej pracy, gdyby wina brakło. Zresztą pepiki też mają swoje 3%, czy tam 3.5% - to są właśnie piwa do pracy.
 
@Chujcew
Dostałem w prezencie wino Napa Valley Opus One 2017. Widzę, że to dość drogi kupaż - otwierać czy nie warto :) ?
 
Back
Top