1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Felieton Wielki Daniel Cormier! Czyli dlaczego jego zwycięstwo jest ważne i co ono oznacza

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by mr-cloud, Jul 8, 2018.

 1. Cloud

  Cloud UFC
  Light Heavyweight
  Cohones MMARocks

  Dołączył:
  May 12, 2010
  Komentarze:
  15,632
  Zdobyte Lajki:
  20,298
  Punkty:
  1,790
  Wielki Daniel Cormier! Czyli dlaczego jego zwycięstwo jest ważne i co ono oznacza

  [​IMG]

  Daniel Cormier najlepszym zawodnikiem w historii MMA! Takimi słowami przywitaliśmy tę lipcową niedzielę. „Mały pocieszny grubasek” dokonał dziś niemożliwego i stał się posiadaczem dwóch pasów mistrzowskich, dwóch najcięższych kategorii wagowych UFC! Co to tak naprawdę znaczy i dlaczego jest ważne by znać wagę tego zwycięstwa?


  Droga do legendy  Można być mistrzem, ale nawet wśród mistrzów jest bardzo ekskluzywne grono tych, którzy dzierżąc pasy, dokonali JESZCZE więcej, np. podbili inne kategorie wagowe. W historii UFC tylko trzech zawodników może się poszczycić takim osiągnięciem:


  Randy Couture
  - Waga ciężka
  - Waga półciężka


  B.J. Penn
  - Waga półśrednia
  - Waga lekka

  Georges St-Pierre
  - Waga półśrednia
  - Waga średnia


  Jednak tylko jeden człowiek był w posiadaniu dwóch tytułów w tym samym czasie i jest nim Conor McGregor. To on zapisał się w historii jako ten, który mógł bronić pasa wagi lekkiej i piórkowej. Mógł, jednak nie obronił ani pierwszego, ani drugiego, aż oba zostały mu odebrane przez nieodpowiedzialne podejście do obowiązków mistrzowskich. Choć stracił pasy w niezbyt chwalebny sposób, to mimo wszystko był pierwszym mistrzem dzierżącym dwa pasy jednocześnie. Aż do dziś!


  Dziś tego samego dokonał bowiem Daniel Cormier i na jego lewym ramieniu spoczywa pas wagi półciężkiej, a na prawym ciężkiej. Czy podąży drogą McGregora? Wszystko wskazuje, że nie! Bowiem świeżo po zwycięstwie ze Stipe Miocicem, do oktagonu wszedł Brock Lesnar (zaproszony zresztą przez samego „DC”) i to on będzie najbliższym rywalem Daniela, a stawką tego pojedynku będzie pas wagi ciężkiej. Nawet jeśli jest to naciągane i zahacza bardziej o wrestlingową pokazówkę (Lesnar nie walczył od 2016 roku, a na dodatek wraca po wpadce dopingowej!) w której jakimś dziwnym trafem zamieszany jest pas wagi ciężkiej, to nadal będzie to obrona, którą należy wpisać do bilansu. Jeśli to nastąpi, Daniel Cormier przebije Conora McGregora i stanie się pierwszym mistrzem w historii tego sportu (ligi mistrzów UFC), który aktywnie obroni pas innej kategorii, będąc w tym samym czasie mistrzem niższej dywizji. Stanie się numerem jeden wśród legend.


  Najgroźniejszy facet na świecie  To jednak przyszłość i warto skupić się na tym co dziś osiągnął. Wiecie jak to mówią o mistrzu wagi ciężkiej? „The baddest man on the planet”. Jak zatem teraz nazwać Daniela? Facet nie dość, że jest najgroźniejszym facetem na planecie Ziemia, to… zajmuje również drugie miejsce w kolejce do tego tytułu (jakkolwiek to absurdalnie brzmi)! W MMA półciężka to tylko stopień niżej od ciężkiej! Aby dobrze zrozumieć wagę tego zwycięstwa, należy przypomnieć sobie kim jest Stipe Miocić. Amerykanin Chorwackiego pochodzenia w 2016 roku znokautował Fabricio Werduma i przejął jego pas. Od tego czasu zdołał go obronić trzy razy, czym ustanowił rekord organizacji. Pas wagi ciężkiej tak trudno jest utrzymać, że żaden mistrz nie zdołał go obronić więcej niż dwa razy. Ani Junior dos Santos, ani Cain Velasquez, ani Fabricio Werdum. Czy warto przypominać, że Miocić ma na koncie 13 nokautów, ma dobre zapasy i zna się na grapplingu? Był to mistrz, którego kategoria ciężka potrzebowała i który doskonale pasował do tej roli. Jak wielkie zatem jest to osiągnięcie by walcząc w półciężkiej, przejść do ciężkiej i pokonać w fantastycznym stylu takiego dominatora? Przecież nie da się w kilka miesięcy nabrać odpowiedniej masy mięśniowej by zrekompensować braki w kilogramach. Zobaczyliśmy po prostu "grubszego" niż zwykle Cormiera, który znokautował na zimno kogoś takiego jak Stipe Miocica. A skoro o brzuchu mowa to...


  Ten niepozorny grubasek  Cormier nie ma atletycznej budowy ciała. Niedawno nawet krążyło po sieci zdjęcie z wakacji z jego brzuchem i podpisem „kiedy jesteś mistrzem UFC, ale nikt ci nie wierzy” – bo faktycznie ciężko uwierzyć, że taki niepozorny i sympatyczny grubasek może być mistrzem wagi półciężkiej, a teraz nawet i ciężkiej. Przez swój wygląd i brak doświadczenia w MMA, był rezerwowym w turnieju Grand Prix wagi ciężkiej w Strikeforce. Gdy Alistair Overeem wypadł ze stawki, wszedł w zastępstwo i przez znawców został skazany na porażkę z Antonio „BigFoot” Silvą. Cormier nie tylko wyszedł do walki, ale pokonał Silvę w pierwszej rundzie, a później jeszcze Josha Barnetta, wygrywając cały turniej ku zaskoczeniu ekspertów. Bukmacherzy nie stawiali go w roli faworyta, tak jak i dzisiaj, gdy startował z kursem powyżej 2.00.


  Daniel "NoLove" Cormier  Cormier nigdy nie zaskarbił sobie sympatii większej części kibiców. Owszem, ma wiernych fanów, ale nie są to ilości jakie miał choćby Jon Jones. Najlepiej to było widać w ich bezpośrednich starciach, a zwłaszcza w drugim. Cormier będąc mistrzem, był wygwizdywany przez fanów Jonesa. Podczas jednej z konferencji prasowych, gdy fani zaczęli na niego „buczeć”, emocjonalnie odniósł się do tego tłumacząc, że on całe życie postępował zgodnie z zasadami moralnymi; ma kochającą rodzinę, nie zdradzał, nie brał narkotyków, nie rozbijał się samochodami, a ludzie mimo wszystko wolą podążać za Jonesem i to jego widzą w roli wzoru do naśladowania. „DC” nigdy więc nie miał takiej miłości, na jaką zasługiwał. Nie zdobył oszałamiającej ilości fanów (więcej na social media ma choćby młodsza w branży Joanna Jędrzejczyk) oraz uznania za dokonane osiągnięcia. Zawsze ciążyć będzie też nad nim klątwa Jonesa. Tego Jona Jonesa, którego nigdy nie zdołał pokonać. Który palił, pił, powodował wypadki, a nawet wpadł na dopingu po ich walce, a mimo to miał więcej miłości i posłuchu wśród młodych fanów UFC i MMA.


  Przyszłość?  Daniel jak sam wspominał w wywiadzie po pokonaniu Miocica, ma już 39 lat. Nie sądzę, że kiedykolwiek zawalczy trzecią walkę z Jonem (bo i nawet nie wiadomo kiedy ten wróci do startów). Choć porachunki z Jonesem są cały czas niedomknięte, to warto spojrzeć ponad to i docenić Cormiera za to co zrobił dzisiaj. Niepokonanie Jonesa nie sprawi, że sukces po pokonaniu Stipe Miocica, będzie mniejszy. W tej chwili wręcz Jones się nie liczy, jest gdzieś bardzo daleko, jako echo przeszłości. Nie osiągnął tyle co Cormier i nie wyszedł poza barierę swojej dywizji, a obecnie i tak jest zawieszony, być może na całe lata za nielegalne wspomaganie. Jon Jones zawsze będzie rysą na szkle legendy Daniela Cormiera, ale rysa ta została tej samej wielkości, a puchar na której się znajduje, właśnie znacząco zwiększył swe rozmiary. Tak bardzo, że rysa stała się ledwie widoczną ryską.


  To na czym zależy Cormierowi to jego dziedzictwo. Wielokrotnie wspominał o tym w wywiadach, że jego spuścizna jako sportowca, wiele dla niego znaczy. Dziś przeszedł do historii jako ten najlepszy. Najlepszy wojownik, jaki kiedykolwiek wkroczył do klatki MMA. Swój cel osiągnął i choćby za ten fakt, należy mu się trochę naszego, fanowskiego docenienia i podziwu do sztuki, której nikomu przed nim się nie udała. Nie pozostaje zatem nic, jak tylko powiedzieć: Zrobiłeś to! Osiągnąłeś status, do którego być może nikt się nie zbliży przez najbliższe kilkanaście lat. Wielki Daniel Cormier – największy z wojowników!
   
 2. Masta

  Masta UFC
  Heavyweight
  Żółta Kartka

  Dołączył:
  Jul 31, 2013
  Komentarze:
  19,860
  Zdobyte Lajki:
  30,360
  Punkty:
  3,190
  CORMIER KRÓL

  Warto zauważyć, ze Silva był tuż po wygranej nad Fedorem, i to zwycięstwo DC i sposob w jaki dojechał AS bylo dużym szokiem.
   
  LeeBuLee, maras, andrzej_t. and 6 others like this.
 3. Blackadder

  Blackadder Brutaal
  Lightweight

  Dołączył:
  Apr 1, 2015
  Komentarze:
  500
  Zdobyte Lajki:
  596
  Punkty:
  490
  Płeć:
  Male
  Daniel dał wiele pięknych walk. Zawsze niesamowicie przygotowany fizycznie. Siła i cardio na nieludzkim poziomie.
  Ciągła presja i zajeżdżanie przeciwnika. Do tego charakter, inteligencja i odwaga.
  Prawdziwy twardziel i mistrz.
  Od jakiegoś czasu zarzeka się, że jak wybije 40 to kończy karierę. Cokolwiek postanowi - POWODZENIA!
   
 4. reckik

  reckik Oplot Challenge
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 18, 2017
  Komentarze:
  126
  Zdobyte Lajki:
  194
  Punkty:
  140
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Zamość
  Bo to jest wyczyn. Nie sam fakt zdobycia drugiego pasa, ale fakt NA KIM go zdobył.

  Wczoraj w nocy DC wbiegł na Mount Everest, bez tlenu!
   
 5. Mnichu

  Mnichu KSW
  Heavyweight

  Dołączył:
  Nov 19, 2015
  Komentarze:
  5,992
  Zdobyte Lajki:
  11,949
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Male
  Sraczka fanów Jona Jonesa za 3... 2... 1...
   
  Jeff likes this.
 6. Mnichu

  Mnichu KSW
  Heavyweight

  Dołączył:
  Nov 19, 2015
  Komentarze:
  5,992
  Zdobyte Lajki:
  11,949
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Male
 7. chaoz

  chaoz Maximum FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Apr 21, 2015
  Komentarze:
  1,506
  Zdobyte Lajki:
  1,509
  Punkty:
  490
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Danzig
  DC to jest jednak gość! Teraz money fight z Lesnarem.
   
  LeeBuLee and Jeff like this.
 8. TYTUS

  TYTUS UFC
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jul 12, 2010
  Komentarze:
  17,351
  Zdobyte Lajki:
  15,984
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  OB(Ł)OK
  STEREOTYPY w OBECNYM ŚWIECIE !
  - TŁUSTY gość o sylwetce kuli śnieżnej
  -obżartuch niezdrowych słodyczy
  - łysiejący
  - niewysoki ( no Qrwa niski to on też nie jest , ale jak na tą wagę)
  - i jeszcze bez zęba na przedzie.
  Przecież to zaprzecza wszelkiej definicji SUKCESU. \
  Dla statystycznego człowieka na naszym globie to jego fizjonomia mówi LOOSSEERR
   
 9. HeyPussyRUstillThere

  HeyPussyRUstillThere UFC
  Welterweight

  Dołączył:
  Oct 24, 2015
  Komentarze:
  9,565
  Zdobyte Lajki:
  14,597
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Male
  Nie, nie jest :D
  Ale to fenomen jak jasna cholera.
   
 10. baju

  baju #ThereIsOnlyOne Cohones MMARocks

  Dołączył:
  Aug 8, 2012
  Komentarze:
  25,501
  Zdobyte Lajki:
  31,956
  Punkty:
  5,190
  Płeć:
  Male
  Od morderstwa (edited, thanks Mnichu) ojca, śmierci dziecka, wielkich przegranych w karierze zapasniczej, pojedynków z Jonem do dzisiejszego dnia i takich sukcesów. Co za człowiek!!! Gratulacje DOUBLE CHAMP. #DC
   
  Last edited: Jul 8, 2018
 11. Mnichu

  Mnichu KSW
  Heavyweight

  Dołączył:
  Nov 19, 2015
  Komentarze:
  5,992
  Zdobyte Lajki:
  11,949
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Male
  Jego ojciec został zastrzelony
   
  Senator Kozioł, dizel77 and baju like this.
 12. Leatherface

  Leatherface Oplot Challenge
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 16, 2018
  Komentarze:
  145
  Zdobyte Lajki:
  105
  Punkty:
  40
  Płeć:
  Male
  Po tej walce nie mam wątpliwości co do tego że DC jest najlepszym zawodnikiem mma wszechczasów.Życze ci Danielu abyś obronił pas w walce z Brockiem i na koniec walki z Jonesem w kategorii ciężkiej(wygranej oczywiście).
   
 13. jihaad

  jihaad Bellator
  Heavyweight

  Dołączył:
  Nov 29, 2015
  Komentarze:
  4,777
  Zdobyte Lajki:
  6,291
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Male
 14. ScoTT

  ScoTT Bellator
  Welterweight

  Dołączył:
  May 25, 2010
  Komentarze:
  4,427
  Zdobyte Lajki:
  6,417
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Rzeszów
  Jeszcze nie przebił? W mojej ocenie przebił. Ile razy conor bronil pas UFC? Jego pozycja w rankingu tez pozostawia wiele do zyczenia.
   
  The KIng, Drzewo and Jeff like this.
 15. koper

  koper Shark Fights
  Middleweight

  Dołączył:
  Sep 12, 2009
  Komentarze:
  1,263
  Zdobyte Lajki:
  1,576
  Punkty:
  1,790
  Ha, zakładając, że Jones wróci, pójdzie wagę wyżej i zdobędzie pas, zawsze już będzie stąpał po śladach grubaska.:DC:
   
  RoryRGC, Drzewo and Orest like this.
 16. PeSTAo

  PeSTAo Legacy FC
  Bantamweight

  Dołączył:
  Dec 19, 2011
  Komentarze:
  1,879
  Zdobyte Lajki:
  1,412
  Punkty:
  1,190
  Rozumem nie zbyt w to wierzę, ale dopiero by hukneło jakby Brock nie wypadł z walki i jeszcze wygrał.


  I wtedy wchodzi :jjsmile:, juz od tygodnia na odwyku :DC:  :Duke3d::Duke3d::Duke3d::Duke3d:

  @koper

  Moze jeszcze pokonać Lesnara, który jakimś cudem pokona DC. I wtedy kto jest goat ?

  McGregor juz moze zacząć płakać
   
  Shoocker and Drzewo like this.
 17. JigoroKano

  JigoroKano Jungle Fight
  Middleweight

  Dołączył:
  Mar 3, 2012
  Komentarze:
  353
  Zdobyte Lajki:
  238
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
  nothing but respect DC!
   
 18. Deadpool_89

  Deadpool_89 Shark Fights
  Lightweight

  Dołączył:
  Mar 7, 2016
  Komentarze:
  1,169
  Zdobyte Lajki:
  809
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Male
  No teraz to faktycznie szacun mu się należy dozgonny. Ale bardzo szkoda mi Stipe
   
 19. Navio

  Navio Jungle Fight
  Middleweight

  Dołączył:
  Aug 15, 2017
  Komentarze:
  353
  Zdobyte Lajki:
  377
  Punkty:
  140
  Płeć:
  Male
  Brock Lesnar jednym wejściem zrobił większe show niż Rudy przez cała karierę. Jaram się ta walka w chuj.
   
 20. HubiSSJ3

  HubiSSJ3 UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Feb 20, 2010
  Komentarze:
  15,243
  Zdobyte Lajki:
  7,263
  Punkty:
  1,790
  Z tego powodu właśnie ja polubiłem Cormiera. Że chłop po prostu zasługuje na szacunek i na sympatię, a jej nigdy nie dostaje. Szkoda mi go było i jest nadal, bo powinien być ulubieńcem tłumów.
   
  Senator Kozioł and LeeBuLee like this.

Share This Page