1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

WEC 49: Varner vs Shalorus – wyniki

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Wojsław Rysiewski, Jun 21, 2010.

1. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    747
    Punkty:
    2,790

Wyniki, relacja i bonusy

Kontrowersyjną decyzją w walce wieczoru zakończyła się debiutancka gala WEC w Kanadzie w stolicy prowincji Alberta Edmonton. Pojedynek Jamiego Varnera (MMA 16-3-1) z Kamalem Shalorusem (MMA 6-0-2) zakończył się punktowym remisem, mimo, że to były mistrz wygrał zdecydowanie to starcie.

Varner przez dwie pierwsze rundy dominował i skutecznie kontrował Irańczyka kombinacjami bokserskimi, chociaż trzeba oddać Shalorusowi, że dzielnie przyjmował ciosy na szczękę i odgryzał się niskimi kopnięciami. Niestety trzy wewnętrzne low-kicki trafiły byłego mistrza poniżej pasa, a sędzia Josh Rosenthal po drugim odjął Shalorusowi punkt. W ostatniej odsłonie starcie się wyrównało, zapaśnik o charakterystycznym przydomku Prince of Persia zdobył obalenie i była to obiektywnie jedyna runda, która mogła być zapisana po jego stronie karty sędziowskiej. Werdykt po piętnastu minutach walki, którą Varner skończył ze złamaną ręką i stopą, a Shalorus również ze złamaną ręką mocno zniesmaczył kibiców w Edmonton i widzów przed telewizorami. Jedynie Nelson Hamilton punktował pojedynek dla Varnera, Cecil Peoples widział remis, a Kanadyjczyk Cameron Quwek skandalicznie wypunktował wszystkie rundy dla Shalorusa.

W najładniejszym pojedynku gali Kanadyjczycy Mark Hominick (MMA 18-8) i Yves Jabouin (MMA 14-6) wdali się w prawie dwurundową znakomitą technicznie wojnę w stójce. Zawodnicy wymieniali się mocnymi ciosami, a szala zwycięstwa przechylała się z jednej, na drugą stronę. W drugiej rundzie najpierw Hominick zranił rywala ciosem na korpus, gdy ten doszedł do siebie odpłacił się rodakowi nokdaunem po prawym sierpowym. Kiedy jednak walka trafił na ziemię Hominick zachował zimną krew, przetoczył przeciwnika i zastopował go serią ciosów w parterze.

Utalentowany Josh Grispi (MMA 14-1) zanotował czwarte kolejne zwycięstwo przed czasem w WEC, tym razem pozbawiając przytomności duszeniem gilotynowym L.C. Davisa (MMA 16-3). 21-latek ze wschodniego wybrzeża USA powrócił po prawie rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, mimo to dopisanie kolejnej wygranej do rekordu zajęło mu tylko 2 i pół minuty.

W pozostałych transmitowanych pojedynkach Chris Horodecki (MMA 15-2) poddał w trzeciej rundzie Danny’ego Downesa (MMA 6-1), były mistrz Eddie Wineland (MMA 17-6-1) znakomitymi ciosem na korpus odprawił Willa Campuzano (MMA 7-2), Ormianin Karen Darabedyan (MMA 9-3) drugi raz z rzędu władował się przeciwnikowi w balachę, tym razem musiał się poddać w pojedynku z Willem Kerrem (MMA 9-2), a Erik Koch (MMA 10-1) ładnym trójkątem pokonał Francuza Bendy’ego Casimira (MMA 19-7-2).

Walka wieczoru:

155 lbs.: Jamie Varner niejednogłośnie zremisował z Kamalem Shalorusem, 29-27; 27-29; 28-28

Główna karta:

145 lbs.: Mark Hominick pok. Yves’a Jabouin przez TKO (uderzenia w parterze), 3:21 runda 2
    145 lbs.: Josh Grispi pok. L.C. Davisa przez techniczne poddanie (gilotyna), 2:33 runda 1
    155 lbs.: Chris Horodecki pok. Danny’ego Downesa przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:09 runda 3
    135 lbs.: Eddie Wineland pok. Willa Campuzano przez TKO (cios na korpus), 4:44 runda 2
    Pozostałe:

155 lbs.: Will Kerr pok. Karena Darabedyana przez poddanie (balacha), 1:20 runda 1
    135 lbs.: Wagnney Fabiano pok. Franka Gomeza przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
    145 lbs.: Erik Koch pok. Bendy’ego Casimira przez poddanie (trójkąt), 3:01 runda 1
    145 lbs.: Diego Nunes pok. Rafaela Assuncao przez niejednogłośną decyzję, 30-27; 28-29; 29-28
    135 lbs.: Chris Cariaso pok. Rafaela Rebello przez jednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 30-26
    135 lbs.: Renan Barao pok. Anthony’ego Leone przez poddanie (balacha), 3:29 runda 3

Bonusy po 10 tys. $

Walka wieczoru: Mark Hominick vs. Yves Jabouin
    Nokaut wieczoru: Eddie Wineland
    Poddanie wieczoru: Josh Grispi

WEC 49: Varner vs Shalorus – wyniki

2. Be eS

Be eS Maximum FC
    Middleweight

Komentarze:
    1,612
    Zdobyte Lajki:
    21
    Punkty:
    1,790
    Widzę, że było dużo poddań. Fajna gala?

3. PSYCHOL

PSYCHOL Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    121
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    nie fajna pod względem typera jak dla mnie. Poległem. 4 trafienia.

4. takubo

takubo BAMMA
    Bantamweight

Komentarze:
    756
    Zdobyte Lajki:
    426
    Punkty:
    1,790
    W środę ostatni egzamin, więc wkrótce nadrobię te wszystkie gale których nie mogłem obejrzeć włącznie z tym WECem. Jeśli chodzi o typera również nie poszło mi za dobrze, wydaję się, że osoba, która wygra w tym sezonie naprawdę będzie jasnowidzem [​IMG]

5. Guest

Guest Guest

Ja byłem pewien że najwiekszy zwierzak w tej wadze czyli Kamal Shalorus pokona Varnera i jestem mocno zaskoczony. Zaraz sciagam ta gale i ogladam bo wczoraj juz nie dalem rady doczekac. Jezeli chodzi o typera to mam 6/11 w WEC ale za to Pro FIght i Sengoku mam na maxa. TUF za to niestety strasznie slabo mi poszedl i chociaz na kuponach wygralem kase bo stawialem na Sivera, Hammila i Lebena (!) to w typerze postawilem na odwrot i wtopilem…

6. PSYCHOL

PSYCHOL Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    121
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    markhunto u jakiego buka stawiasz ? jakieś info godne polecenia.

7. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    747
    Punkty:
    2,790
    wszystkie walki są na Fight Hymn

http://www.fighthymn.net/

8. malinowsky

malinowsky UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,841
    Zdobyte Lajki:
    221
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Toruń
    Home Page:
    8/11nawet nawet..

9. marcus-007

marcus-007 Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    279
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    8/11 jak na wec to jestem bardzo zadowolony;) ale sengoku zapomniałem wysłać i Tuf też słabo.

10. Guest

Guest Guest

Psychol ja stawiam na bet-at-home bo wszystko jest najprzejzysciej i nigdy nie ma problemu z wplatami i wyplatami. Teraz mam taki kupon (tylko szkoda ze tylko za 1zł), gdzie wszedl mi juz Cro Cop, Wiman, Curran, Askren, Leben, Siver i Hammil i został mi juz tylko Carwin i jak wygra z Lesarem to ze zlotowki mam prawie 300zł [​IMG]

11. Guest

Guest Guest

i Sobral mi jeszcze wszedl na tym kuponie

12. Be eS

Be eS Maximum FC
    Middleweight

Komentarze:
    1,612
    Zdobyte Lajki:
    21
    Punkty:
    1,790
    Kurde nieźle marhunto, ale nie ciesz się zbyt wcześnie :] Mi maksymalnie na jednym kuponie weszło 5 walk. Również polecam bet-at-home.pl

13. misiekvx

misiekvx Oplot Challenge
    Heavyweight

Komentarze:
    197
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Uuu markhunto to niezła wtopa z lesnar carwin. [​IMG]

14. Guest

Guest Guest

Spoko spoko, ale na razie kupiłem sobie za złotówkę zwiększenie emocji w pojedynku roku (przynajmniej dla mnie) w wadze ciężkiej. [​IMG] Ostatnio jestem dobrze na plus z sianem na zakładach ale miewałem też kolosalne wtopy i setki złotych z mojej biednej studenckiej kieszeni szły sie kochać…:P

15. Erensar

Erensar Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    152
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Decyzja w walce wieczoru jest równie, a może nawet bardziej, tragiczna jak ta z walki Currana z Imadą. Varner wyraźnie wygrał pierwsze dwie rundy, jego ciosy kilkukrotnie zachwiały Kamalem. Trzecia runda właściwie powinna być 10-10, ponieważ żaden zawadoników nie osiągnął widocznej przewagi, ale skoro sędziowie rzadko decydują się na punktowanie remisów, minimalnie można ją było dać Shalorusowi.

Jak dla mnie 30-27 lub 29-27 Varner.

16. Dyrma

Dyrma BAMMA
    Light Heavyweight

Komentarze:
    981
    Zdobyte Lajki:
    8
    Punkty:
    1,790
    Naprawdę bardzo dobra gala... oczywiście jak na WEC (to znaczy, ze czacha dymi czy jakoś tak).
    Jedna walka lepsza od drugiej i tyko szkoda, ze chłopaki i tak dostaną marny grosz (w stosunku do UFC) za to co pokazali wczoraj....

17. Miedziak

Miedziak BAMMA
    Welterweight

Komentarze:
    904
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Też bym punktował Varnera, ale jednak Shalorus miał swoje momenty i rozumiem dlaczego niektórzy sędziowie dali mu pierwszą i trzecią rundę. Natomiast dać drugą rundę dla Shalorusa to już nieporozumienie. Na pewno kolejna udana gala WEC, która zaczyna wyrastać na najlepszą organizację tego roku i pozostaje tylko czekać na kolejną!

18. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    747
    Punkty:
    2,790
    Varner wygrał 1 i 2 rundę zdecydowanie. Jedna z najgorszych decyzji w tym roku.

19. Nilg

Nilg PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,487
    Zdobyte Lajki:
    3,414
    Punkty:
    1,790
    w pełni zgadzam się z Venomem, ja nie rozumiem tej punktacji, jest krzywdząca dla Varnera i dla mnie. To namacalny dowód spiskowania sędziów przeciwko zdobyciu przeze mnie xboxa!

20. Guest

Guest Guest

Dopiero teraz oglądnąłem walke i przyznaję, że decyzja mocno niesprawiedliwa dla Varnera. Szczerze to spodziewałem się dużo więcej po Kamalu i trochę mniej po Varnerze. Muszę nadrobić zaległości i oglądnąć wszystkie WEC, których nie widzialem wczesniej bo robia naprawde zajebista robote i poziom walk miazdzy.

Share This Page