1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Valetudo.ru: Ostateczny wybór Imperatora

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Tjo, Aug 22, 2010.

1. Tjo

Tjo Moderator Cohones

Komentarze:
    2,780
    Zdobyte Lajki:
    1,612
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Niewolnicze Południe

Na znanym rosyjskim serwisie poświęconym MMA ukazał się ostatnio artykuł o potencjalnym przeciwniku dla Fedora Emelianenko. Materiał oparty jest na wywiadach dla innych rosyjskich portali, a także informacji zamieszczonych m.in. na www.mmajunkie.com. Według źródła bliskiemu samemu Fedorowi, w ciągu przyszłego tygodnia „Last Emperor” określi swojego kolejnego rywala w ramach kontraktu ze Strikeforce. Szybkiego newsa wrzucił wczoraj na forum Cohones użytkownik Dyrma…Big Thx. A w środku trochę więcej szczegółów w tej kwestii. Rosjanie jak zwykle wstawili srogi materiał i nie obyło się bez wykwintnych tekstów w kierunku M-1. Спасибо. Pod artykułem umieściłem także komentarz prawdopodobnego rywala Fedora o całym zamieszaniu. Zapraszam do lektury!

W tym czasie, gdy wszystkie dyskusje na temat przyszłego rywala Emelianenki kręciły się wokół obecnego mistrza w wadze ciężkiej Alistaira Overeema lub rewanżu z Fabricio Werdumem, źródło twierdzi, że w rzeczywistości strona rosyjska w charakterze ostatniego pojedynku Fedora dla Strikeforce rozpatruje walkę z Antonio Bigfoot Silvą. Walka ta miałaby się odbyć 4 grudnia. Promocja grudniowej gali Strikeforce jeszcze nie ruszyła i na ten moment żaden z oficjalnych rzeczników federacji nie jest w stanie potwierdzić czy zaprzeczyć tym informacjom.

Wcześniej szef Strikeforce – Scott Cocker powiedział, że data powrotu Emelianenki nie została jeszcze ustalona, ale jego najbliższa walka odbędzie się „później” niż kolejne duże show zaplanowane przez Strikeforce na dziewiątego października. Poza tym Cocker w trakcie spotkania z prasą napomknął, iż Antonio Silva jest jednym z trzech branych pod uwagę kandydatów. Pozostali to: Alistair Overeem i Sergei Kharitonov, który niedawno podpisał kontrakt ze Strikeforce.

Ale czy jest to rzeczywisty wybór? W czasie konferencji prasowej przed niedawnym finałem M-1 Selection 2010, prezydent ligi M-1 Vadim Finkelstein ujawnił, że rozważa możliwość przeprowadzenia kolejnej walki Fedora Emelianenko w Rosji, dlatego nawet zaprosił w ten dzień na turniej jednego z głównych przedstawicieli kanału Showtime. Tego samego wieczoru wśród gości był widziany Sergei Kharitonov. Oczywiste jest, że gdyby walkę Fedora postanowiono zorganizować właśnie w Rosji to jego przeciwnikiem bezapelacyjnie byłby Kharitonov, ponieważ pozostali rywale są mało znani jeszcze nie zorientowanej w świecie MMA rosyjskiej publiczności. Na razie nie wiadomo również jakie myśli pojawiły się w głowie u gościa z kanału Showtime, po przeszło dwu godzinnej „saunie”
    pod tytułem M-1 Selection (przyp. w trakcie turnieju w Rosji panowały ogromne upały). Jednakże pewne jest, że przeprowadzenie gali w Federacji Rosyjskiej będzie trudne i będzie wymagało sporych nakładów finansowych.

Wariant z galą rosyjską zdecydowanie odpada. Pozostaje Alistair Overeem, Antonio Silva i Fabricio Werdum. Vai Cavalo nie jest w ogóle brany pod uwagę, jak już wiadomo Brazylijczyk wziął długoterminowy urlop „z przyczyn zdrowotnych”
    i w najbliższym czasie nic poza rehabilitacją i prowadzeniem seminariów go nie interesuje. Tak więc zostaje Overeem i Silva. Warto tutaj przypomnieć najnowsze informacje, w szczególności oświadczenie Alistaira w wywiadzie dla holenderskiego portalu, dotyczące jego planów walk w Grand Prix K-1 w przypadku, gdy nie będzie walki z Fabricio Werdumem – „Jako mistrz Strikeforce będę bronił swojego pasa. Ale wszystko zależy od tego czy Werdum przystąpi do walki ze mną. Jeśli nie to myślę, że wezmę udział w turnieju K-1 Grand Prix”.
    Któż to nam pozostaje? Na zasadzie eliminacji już tylko Antonio Silva, „nasz kandydat”. Już teraz dane jest usłyszeć nam brzęk zardzewiałego metalu i zgrzytanie zębów – to z ciemnej piwnicy biura przy ulicy Sawuszkina (przyp. przy tej ulicy znajduje się siedziba klubu Red Devil i ligi Mixfight M-1) wyjeżdża złamany trójkołowy rowerek Public Relations wszechmocnego M-1 Global. Aż strach pomyśleć jak się to wszystko  rozegra. Być może wkrótce usłyszymy opowieści jak to niepokonany Antonio Silva przypadkowo przegrał z Werdumem, który z kolei został haniebnie zwolniony z UFC, potem Silva zdeklasował samego Arlovskiego, który przez chwileczkę będzie wielkim eksmistrzem UFC.

Nie podoba się? A więcej walk w Strikeforce, przykro mi, ale nie ma z kim. „A co z przejściem do UFC i walką z Brockiem Lesnarem?” – pyta w końcu ledwo słyszalny, zniechęcony głos fana Fedora. Na to pytanie niedawno odpowiedział wyraźnie Vadim Finkelstein: „Ta walka nigdy się nie odbędzie”. I nie wpadajcie w zadumę – po kolejnej walce Fedor w końcu może „zawiesić rękawice na gwoździu”. Tak więc fani wpatrujcie się teraz w plakat Antonio Silvy, do grudnia macie trochę czasu ażeby przywyknąć do jego majestatu.

Do całej tej sprawy ustosunkował się także Antonio Silva. Poniżej jego wypowiedź.

„Strikeforce do tej pory nie dało mi konkretnego przeciwnika, ale jest całkiem możliwe, że będzie to Overeem. Wierzę w to co mówi Scott Cocker, że z kilku ludzi z którymi miałbym najprawdopodobniej walczyć następnym będzie Overeem. Dla mnie byłby to naprawdę wielki zaszczyt bić się z nim o tytuł mistrzowski Strikeforce. Zarówno Overeem, jak i Fedor to wielcy zawodnicy. Byłbym bardzo szczęśliwy mogąc walczyć z którymś. Szanuję każdego z nich. Na mnie nie ciąży żadna presja. Jeśli będę walczył z mistrzem lub legendą to ciśnienie będzie działać na nich. Mam nadzieję, że Strikeforce zadecyduje najszybciej jak to możliwe – kto to będzie i kiedy ta walka się odbędzie. W ostatecznym rozrachunku ktokolwiek by to nie był, ja będę rad gdy wejdę do klatki i zrobię wszystko na co mnie stać. Wiem, że jestem w stanie pokonać obu Overeema i Fedora, bez względu na to jak rozwinie się sytuacja, daję gwarancję, że fani zobaczą wielkie walki, a ja będę dobrze przygotowany”.

Valetudo.ru: Ostateczny wybór Imperatora

2. stasinek34

stasinek34 PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,354
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,790
    Cyrk Strikeforce, część kolejna…

3. eliano55

eliano55 Maximum FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    1,654
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,790
    hehe [​IMG] Dana ma dobrą passe.

4. dinn

dinn Shark Fights
    Welterweight

Komentarze:
    1,229
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,790
    Masakra

5. zielony81

zielony81 Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    147
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,790
    Oj Fiodor zawalcz z Overeemem szkoda czasu na innych dziwnych rywali.

6. memphis

memphis Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    70
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    czekam na walke overeem vs. fedor

7. Domator89

Domator89 Maximum FC
    Heavyweight

Komentarze:
    1,709
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Ja chcieć Alistair Overeem! :(

8. JURAS

JURAS Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    288
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Alistair Overeem vs FEDOR

9. Mobius

Mobius Shark Fights
    Heavyweight

Komentarze:
    1,386
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Rzygac mi sie juz chce od tych wszystkich cyrkow z Fiodorem. Z legendy stal sie chyba jednym z bardziej irytujacych zawodnikow. Albo niech walczy “na powaznie” albo niech juz zakonczy kariere, bo juz nie moge czytac coraz bardziej absurdalnych propozycji jego walk.

Emelianenko nigdy nie byl moim ulubionym zawodnikiem, ale wiadomo, ze wszyscy zawsze z niecierpliwoscia czekali na jego walki, ja rowniez. A od dluzszego czasu jest mi to juz calkowicie obojetne z kim i kiedy bedzie walczyl.

10. Roman_Zawodowiec

Roman_Zawodowiec Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    31
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Ja chcę Overeem vs Fedor jeśli ta walka się nie odbędzie to fedor nie jest dla mnie mistrzem i nie będe już mówić dlaczego, bo każdy wie… Sorry ;/

11. Dyrma

Dyrma BAMMA
    Light Heavyweight

Komentarze:
    981
    Zdobyte Lajki:
    8
    Punkty:
    1,790
    To nie tyle Fiodor (a raczej jego managment) olał Aliego, co Holender Rusków.
    Chcę przypomnieć, że wstępnie planowano pojedynek Overeem vs Bigfoot na wielkim show SF w październiku, ale Remm i jego i ziomki z GG powiedzieli, że chcą Werduma albo idą z zabawkami do FEGF na Finały K1 World GP 2010.

12. Meru

Meru Moderator Cohones

Komentarze:
    2,417
    Zdobyte Lajki:
    536
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
  13. outcast

outcast Maximum FC
    Bantamweight

Komentarze:
    1,402
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Odbiegając od Fedora – najśmieszniejsze (oprócz chaosu panującego w Strikeforce) w tym wszystkim jest to, że jeżeli Overeem dostanie walkę z Werdumem i ją wygra, to pokona obecnie numer dwa wagi ciężkiej i w łatwy sposób awansuje na szczyt rankingu, w którym dopiero co się pojawił (mowa o top 10).

14. VaeVictis

VaeVictis UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,614
    Zdobyte Lajki:
    12,614
    Punkty:
    1,790
    Jak nie maja pomyslu co dalej to niech dadza mu Rafala Dabrowskiego. On twierdzac, ze nie wie kto to jest Fedor najzwyczajniej wyjdzie i go zleje.

15. seban28

seban28 BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    821
    Zdobyte Lajki:
    8
    Punkty:
    1,790
    Dyrma: piszesz, ze to "Holender olał Rusków" i następnie z dupy piszesz coś o Big Footcie i Werdumie . Moje pytanie: co ma piernik do wiatraka?, czyli gdzie w tym Twoim wywodzie jest miejsce dla Holendra, "Ruska", Werduma i Big Foota?

16. thedyzma

thedyzma Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    6
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    elo!
    Czy ktoś w skrócie mógłby mi przypomnieć dlaczego Werdum wyleciał z UFC (cyt. “który z kolei został haniebnie zwolniony z UFC”) ?? Co było takiego haniebnego w tym zwolnieniu ?

Pozdro

17. serus

serus Brutaal
    Light Heavyweight

Komentarze:
    605
    Zdobyte Lajki:
    4
    Punkty:
    1,790
    "Haniebna" była ironia

18. sobel

sobel Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    629
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    werdum poleciał z ufc do jds załatwił mu ko w 80 sek. Wracajac do aliego to ciap bez szczenki nie panietacie jego walk w LHW

19. dinn

dinn Shark Fights
    Welterweight

Komentarze:
    1,229
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,790
    To są normalnie jakieś jaja.
    Fiodor może będzie walczył dopiero w grudniu.
    Werdum ma wszystkich w d…ie powalczy jak mu się zechce (ten łokieć co śmierdzi… najpier lekki zabieg, potem jednak poważny, za niedługo będzie amputacja kończyny).
    Overeem pier..li taki cyrk i woli K1.

Ten Strikeforce to jest jakaś organizacja, czy przedszkole dla niepełnosprytnych.

Dana jest jaki jest, ale przynajmniej trzyma to wszystko w kupie.

20. Cylek

Cylek Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    283
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Ja jestem za tym żeby walczył i wygrał z overeemem potem poszedł do UFC i roz..rwił Lesnara itp. i odszedł na emeryture :D Ale na serio to lepiej żeby walczył z Overeemem, potem rewanż z Werdumem i to juz chyba będzie koniec :/

Share This Page