1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Vadim Finkelstein: Emelianenko wyjdzie na ring w Rosji lub Japonii

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Tjo, Aug 23, 2010.

 1. Tjo

  Tjo Moderator Cohones

  Dołączył:
  Jun 13, 2009
  Komentarze:
  2,780
  Zdobyte Lajki:
  1,612
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Niewolnicze Południe
  [​IMG]


  W czwartek 19 sierpnia w Sankt Petersburgu miała miejsce gala M-1 – „Bitwa na Newie IV”. Przy okazji tego wydarzenia rosyjski portal sportowy www.championat.ru przeprowadził obszerny wywiad z prezydentem M-1 Global Vadimem Finkelsteinem. W zamieszczonym materiale Finkelstein opowiada o Fedorze Emelianenko, kontrakcie ze Strikeforce oraz turnieju „Bitwa na Newie IV”. Pełny wywiad w środku. Enjoy!

  - Vadim, całkiem niedawno wróciłeś z Nowego Jorku, gdzie razem z Fedorem Emelianenko gościliście na półfinałach turnieju M-1 Selection USA. Jak samopoczucie Fedora i co on planuje robić w ostatnie dni wakacji?


  - Fedor czuje się dobrze. On już wystarczająco odpoczął i jak sam mówi, może rozpocząć przygotowania do kolejnej walki. Zamieszanie, znowu imprezy, których są setki i na każdej chcą go widzieć w charakterze gościa. Czternastego przylecieliśmy z USA, a on odwołał kilka imprez i wrócił do siebie, do Starego Oskołu.


  - Czyli można powiedzieć, że Fedor w najbliższych dniach rozpocznie właściwe przygotowania do kolejnego pojedynku?


  - Nie, obecnie jest w trakcie tzw. ОФП (przyp. z jęz. rosyj. Общая физическая подготовка – ćwiczenia fizyczne o charakterze ogólnorozwojowym), o lekkiej intensywności. Praca na pełnych obrotach teraz nie ma jeszcze sensu, ponieważ Fedor planuje wkrótce podróż do Chin. Wraz z delegacją Sambo leci działać na rzecz włączenia tej dyscypliny do programu igrzysk olimpijskich. Sam rozumiesz lot do Chin, aklimatyzacja. Dlatego też on szczególnie się nie obciąża.


  - Niedawno pojawiła się wiadomość, że Fabricio Werdum wycofał się z powodu kontuzji. Jego zdaniem powrót na ring możliwy będzie dopiero w 2011 roku. Stąd moje pytanie: Kto będzie następnym przeciwnikiem Fedora i czy będzie to pojedynek w ramach kontraktu ze Strikeforce?


  - Planuję zorganizować dla Fedora walkę tymczasową. Rozważamy dwie opcje – Rosja lub Japonia. Mamy korzystne oferty od naszych japońskich partnerów, którzy zainteresowani są zorganizowaniem walki Fedora w okolicach Nowego Roku. Ta wersja nas najbardziej interesuje. Ale równocześnie nie wykluczamy możliwości wyjścia Fedora na ring w Rosji w grudniu 2010. Walka pośrednia jest zwyczajnie koniecznością, ponieważ Werdum nabawił się kontuzji i nie wiadomo kiedy wróci. Strikeforce absolutnie nie ma nic przeciwko temu rewanżowi, dlatego ostatnio walkę w ramach kontraktu Fedora z SF rezerwujemy na pojedynek z Werdumem.


  - Czy możemy mówić o przedłużeniu kontraktu ze Strikeforce i jakie czynniki mogą wpłynąć na zakończenie współpracy z tą organizacją?


  - Nie chcę sięgać wzrokiem tak daleko, ale szanse na przedłużenie umowy ze SF są dość wysokie. Na dzień dzisiejszy musimy przynajmniej rozwiązać wszelkie nieprzyjemności i zacząć normalnie współpracować. Druga sprawa to warunki jakie zaproponują nam po ostatniej walce Fedora. Tutaj wielką rolę odgrywa telewizja. Jeśli kanał Showtime zaproponuje nam warunki, które grzechem byłoby odrzucić, przedłużymy kontrakt i będziemy kontynuować współpracę.


  - Czy bierzecie pod uwagę jakieś alternatywne warianty poza Strikeforce?


  - Mamy różne propozycje. Powtórzę, że jesteśmy gotowi zorganizować wspólne przedsięwzięcie z jakąkolwiek organizacją, która będzie w stanie spełnić nasze warunki. Wielokrotnie chcieliśmy zorganizować wspólne show z UFC, ale wszystko na próżno. Jesteśmy gotowi bić się z najsilniejszymi i działać z godnymi tej współpracy.

  - Wymień proszę trzech zawodników, którzy są obecnie najbardziej pożądanymi dla Fedora?

  - Z pewnością to Brock Lesnar. Ale walka ta nigdy się nie odbędzie. Prezes UFC Dana White będzie do końca odkładał tę konfrontację, wymyślając coraz to więcej wymówek. Zaproponowali nam jednostronny kontrakt, zgodnie z którym właścicielem wszelkich praw do Fedora byłoby UFC. Rozumiecie nas – nie mogliśmy przyjąć takiej umowy, tak więc chcieliśmy jakiegoś kompromisu w postaci wspólnej gali. I wszyscy doskonale wiecie jak się to zakończyło. Teraz o takiej walce można tylko pomarzyć. Interesowała nas walka z Randym Couturem – żywą legendą MMA lub Joshem Barnettem. No i oczywiście walka z Fabricio Werdumem, który w przeciwieństwie do w/w stał się już koniecznością.


  - Wspomnieliśmy o Couturze, nie mogę nie zapytać Cię jak widzisz szansę Randy’ego z debiutującym w oktagonie eksmistrzem świata w boksie w trzech kategoriach wagowych – Jamesem Toneyem?


  - Stawiam na Couture’a. Toney pozostaje praktycznie bez szans. Uderzana technika bokserska nie jest gwarantem umiejętnej pracy nogami i walki w parterze. Jest niczym w przeciwieństwie do rywala, który prezentuje znakomite zapasy. Oczywiście wszystko może się zdarzyć, ale ja pozostanę przy tym, że walka wypadnie na korzyść Randy Couture’a.


  - Jak oceniasz kondycję fizyczną Fedora. Jak długo będzie on w stanie walczyć na wysokim poziomie?


  - Niedawno rozmawiałem z Fedorem o jego planach na przyszłość, o jego przygotowaniu fizycznym, a on stwierdził, że póki co nie czuje się zmęczony. Jest w pełni sił i jeszcze przez kilka lat pozostanie na tak wysokim poziomie.


  - Vadim, dziś w Sankt Petersburgu odbędzie się kolejny, czwarty już turniej MMA – Bitwa na Newie. Jakie są twoje oczekiwania wobec tego wydarzenia?


  - Na początek chciałbym zaznaczyć, że ten turniej w całej okazałości ma cały czas charakter regularny. Mechanizm tworzenia show ciągle pracuje i przyciąga uwagę publiczności. Na tą chwilę wszystkie bilety są wyprzedane i to pomimo faktu, że jest sezon urlopowy. Jeśliby mówić o nadchodzących walkach to największym zainteresowaniem cieszy się zaległy pojedynek między Vyacheslavem Vasilevskym a Shamilem Tinagadjievem (w wyniku ran odniesionych na turnieju w Soczi, Vyacheslav nie mógł wziąć udziału w finale M-1 Selection Eastern & Western Europe, który rozgrywany był 22 lipca w Moskwie). Interesująco wygląda także rywalizacja debiutantów – Christiana Vuapiego i Davrbeka Isakova, którzy dostali niepokonanych przeciwników.


  - A jak wygląda sprawa zadaszenia ringu i trybun. Przykładowo jeśli nagle zacznie padać deszcz?


  - Kilka dni w tył w prognozie pogody zapowiadano na dzisiaj delikatny deszczyk. Zabezpieczyliśmy się i zbudowaliśmy dodatkowe zadaszenie dla widzów. Jak się okazało na próżno. Dziś w Petersburgu świeci słońce. Co się tyczy pomostu na którym zainstalowano ring, oczywiście jest on zadaszony.


  - Na zakończenie poproszę Cię o kilka słów na temat projektu M-1 Fighter. Jak to wszystko wygląda?


  - W naszym kraju reality show tego typu jeszcze nie miało miejsca. Jesteśmy w tej dziedzinie pionierami. Dlatego nie uniknie się pewnych wad, nieścisłości czy niedociągnięć. Ale one są niewielkie, czysto techniczne. Nabyte doświadczenie pomoże nam w przyszłości organizować takie projekty regularnie.


  - O jakie błędy chodzi?


  - Najważniejsze z nich to zbyt napięty reżim treningowy. Przygotowania powinny trwać dłużej i wówczas będą odpowiednie wyniki w ringu. Wszystkie inne błędy to drobiazgi. Jak już mówiłem to czysto technicznie aspekty związane z filmowaniem.

  - Jak oceniasz perspektywy tego reality show?
  - Przed projektem jest wielka przyszłość. Pierwsze koty za płoty i to jest najważniejsze. Teraz wszystkie odcinki emitowane są na kanale „Боец”. W przyszłości planujemy rozszerzyć emisję na inne stacje krajowe. Zainteresowani są również Ukraińcy, którzy gotowi są nawet udostępnić jeden ze swoich kanałów. Teraz znajdujemy się na etapie eksperymentowania i szukania możliwości dalszego rozwoju.


  Vadim Finkelstein: Emelianenko wyjdzie na ring w Rosji lub Japonii
   
 2. Marian

  Marian Jungle Fight
  Featherweight

  Dołączył:
  Mar 5, 2010
  Komentarze:
  255
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Kolejne k***a mydlenie oczu ludziom że to Dana jest zły i przez niego nie możemy zobaczyć Fiodora w UFC. Jak rosjanin ma obijać jakiś japońców to niech zawiesi rękawice na kołku bo od tego p*********a vadima robi sie niedobrze
   
 3. Dyrma

  Dyrma BAMMA
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Dec 15, 2009
  Komentarze:
  981
  Zdobyte Lajki:
  8
  Punkty:
  1,790
  Bo może nie wiesz, ale tu chodzi o kasę, dużą kasę i samo MMA w tym gra niewielką rolę.
  Vadim i spółka wolą nadal trzymać Fiodora po za UFC zarabiając na Fiodorze bez dzielenia się zyskami (nawet jesli nawet byłyby one mniejsze niż w UFC).
  Jeśli uwazasz, ze tu chodzi tylko o walki najlepszych z najlepszymi to ty nie wiesz o co chodzi w całym tym biznesie...

  Ja się tylko uśmiecham, bo nie ma to jak jakaś freak fight z Barnettem na Dynamite 2010!!! i darcie kotów z Cokerem, który jeszcze chyba nie ochłonął po gali w Houston...
   
 4. Quick Swick

  Quick Swick Oplot Challenge
  Heavyweight

  Dołączył:
  Mar 6, 2010
  Komentarze:
  193
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Nie lubie tego gościa!
   
 5. Marian

  Marian Jungle Fight
  Featherweight

  Dołączył:
  Mar 5, 2010
  Komentarze:
  255
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Dyrma mam świadomość że tu chodzi o kasę ale chcę wyrazic niezadowolenie bo na tym najbardziej cierpia kibice i to jest najwiekszym bólem
   
 6. stasinek34

  stasinek34 PRIDE FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 25, 2010
  Komentarze:
  6,354
  Zdobyte Lajki:
  5
  Punkty:
  1,790
  Trochę nam się wyjaśniło. A co do Japonii, to pewnie będzie walka z jakimś freakiem…
   
 7. Marian

  Marian Jungle Fight
  Featherweight

  Dołączył:
  Mar 5, 2010
  Komentarze:
  255
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Jeśli będzie to Barnett to ja jestem za w tym przypadku
   
 8. Zelboys06

  Zelboys06 Shark Fights
  Middleweight

  Dołączył:
  Feb 18, 2010
  Komentarze:
  1,295
  Zdobyte Lajki:
  3
  Punkty:
  1,790
  Skurczybyk.


  Tak wiem, idzie o kase.
   
 9. Tarciu

  Tarciu Oplot Challenge
  Lightweight

  Dołączył:
  Mar 6, 2010
  Komentarze:
  35
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Określanie pojedynku Jemielianenko vs Barnett jako freak fight to albo kiepski dowcip, albo przejaw niekompetencji. Owszem, jest parę zestawień jakie chcielibyśmy zobaczyć bardziej (rewanż z Werdumem, Overeem, UFC), ale Barnett to od wielu lat czołówka wagi ciężkiej i walka z nim będzie bardzo ciekawa i ważna sportowo.
   
 10. Marian

  Marian Jungle Fight
  Featherweight

  Dołączył:
  Mar 5, 2010
  Komentarze:
  255
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Tarciu
  Zdecydowanie popieram
   
 11. ChoMiK_B-N

  ChoMiK_B-N BAMMA
  Lightweight

  Dołączył:
  Aug 11, 2010
  Komentarze:
  856
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Vladi chce wspolnej gali z UFC hahaha to jest śmieszne,Kim on mysli że jest? Ma tylko fioddora gdyby nie on byłby nikim, UFC Budowało wizerunek przez tyle lat i ma teraz robić Gale z z M1 Śmieszne! Fiodor niejest az tyle wart… ale walke z Barnettem bym chętnie zobaczył niepowiem [​IMG] :D
   
 12. VaeVictis

  VaeVictis UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  May 11, 2010
  Komentarze:
  15,109
  Zdobyte Lajki:
  13,904
  Punkty:
  1,790
  Wszyscy ktorzy zastanawiali sie czy Fedor zmieni cos w swoim treningu po porazce z Werdumem teraz juz chyba wiedza, ze absolutnie tak. Zmniejszy czestotliwosc i intensywnosc treningow. Bedzie za to znacznie wiecej podrozowal. Ciekawe.
   
 13. MaziJaponia

  MaziJaponia Oplot Challenge
  Middleweight

  Dołączył:
  Aug 20, 2010
  Komentarze:
  110
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  mam nadzieje ze w japonii to zobacze na zywo
   
 14. stasinek34

  stasinek34 PRIDE FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 25, 2010
  Komentarze:
  6,354
  Zdobyte Lajki:
  5
  Punkty:
  1,790
  Chodziło mi o to, że freak to mogłaby być znowu jakaś walka z zawodnikiem pokroju Choi… Sam wole zobaczyć go z Barnettem, niż np. z The Reem
   
 15. Blade

  Blade Legacy FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Aug 31, 2009
  Komentarze:
  1,961
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Jesli to bedzie japonczyk to Nakamura badz Satoshi Ishi… komedia… jesli w Rosji to na bank Kharitonov, ktory powinien byc juz na emeryturze, obecnie to taki dinozaur jak Ken Shamrock, cien samego siebie. Widzieliscie jego ostatnia walke (w K1)? Barnett aferzysta to najlepsza opcja z mozliwych, chociaz rowniez tragiczna bo ten nie walczyl z nikim dobrym od dawien dawna… Vadim chce dla Fedora Barnetta badz Couteoura, czyli chce walk dinozaurow a nie walk na szczycie… Zreszta kogo moze dostac Fedor w Rosji badz w Japonii… Jak tam nie maja zawodnikow wagi ciezkiej na tym poziomie. Kogo ma Sengoku do zaoferowania? Kogo ma Dream? Dadza mu Minowe? To najlepsze co moga mu dac. Jakby nie patrzec – nie ma przeciwnikow dla Fedora poza UFC… W UFC moglby zawalczyc z Lesnarem, Carwinem, DosSantosem, Valesquezem – kazdy z tych 4 bylby odpowiedni. Poza UFC dla Fedora normalna opcja bedzie jedynie rewanz z Werdumem (zwolniony z UFC) badz walka z Overeemem (najwieksze sukcesy wygrana z Rogersem, ktory dobil minimalnie do 10tego miejsca na swiecie i wygrana z Bauntello ktory w UFC nie sprawdzil sie ze srednimi zawodnikami jak na UFC, a poza UFC przegral z dinozaurem Sylvia…) Jak to ma sie do osiagniec czolowki UFC… Lesnar (Carwin, Mir, Coutoure, Herring) Carwin (MIR, Gonzaga), Valesquez (NOGUEIRA, BigBen, Kongo), DosSantos (WERDUM, Nelson, CroCop)…
   
 16. Fox

  Fox Jungle Fight
  Welterweight

  Dołączył:
  May 16, 2010
  Komentarze:
  309
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Barnett już od dłuższego czasu nie walczył z nikim z czołówki. Poza tym to stylowo idealny przeciwnik dla Fedora. Więc jak dla mnie walka średnio ciekawa. Co do Overeema to nie przesadzajmy. Oczywiście zawodnicy z którymi wygrywał ostatnio nie należą do pierwszej 10 , ale styl już był imponujący. Do tego trzeba pamiętać że jego wycieczka do k1 spowodowała że obecnie jest chyba jednym z lepszych uderzaczy w MMA. Dodać jeszcze dietę cud dzięki której stał się solidnym ciężkim oraz wielkie doświadczenie i mamy naprawdę kandydata na bardzo wysokie miejsca.
   
 17. Blade

  Blade Legacy FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Aug 31, 2009
  Komentarze:
  1,961
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Fox: Doswiadczenie zdecydowanie duze i mysle ze miano najlepszego uderzacza w MMA mu sie nalezy bezapelacyjnie, jednak… jednak to 1 z 3 plaszczyzn, a gdy nie wywodzi sie z zapasow to moze byc za malo. Nie wiadomo nic jak sprawdza sie zapasy Overeema w starciu z takimi zawodnikami jak Carwin, Lesnar, Valesquez… to jest zagadka, czy udaloby mu sie powstrzymac ich obalenia, a jesli nie to jak dalej wygladalaby walka. Poddanie Hunta nie mowi zbyt wiele o bjj Overeema… Nie wiadomo co by sie stalo jakby Overeem dostal dobrego grapplera z swietnymi takedownami, byc moze przelezalby cala walke na plecach zbierajac punishment. Nawet Barnett bylby ciekawym przeciwnikiem dla Overeema. Overeem w kategorii ciezkiej walczyl jedynie z wygodnymi stylowo przeciwnikami dla siebie. Chcialbym zobaczyc Overeema z Werdumem, Barnettem, Fedorem bo to sa stylowo calkiem inni przeciwnicy niz Rogers, Bauntello czy Hunt. Potencjalna walka z BigFootem nie da nam zbyt wielu odpowiedzi na nurtujace pytania dotyczacego Alistaira, a tymbardziej jego walki w K1.
   
 18. Fox

  Fox Jungle Fight
  Welterweight

  Dołączył:
  May 16, 2010
  Komentarze:
  309
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Racja .Jego zapasy na dzień dzisiejszy bardzo ciężko ocenić. Co do bjj myślę że nie jest tak źle . Mój kolega swego czasu był na finale europejskim ADCC gdzie Alistar wygrał kategorie jak on to powiedział : ” z palcem w dupie” . Chodź nie było to jakieś wielce techniczne bjj. Ogólnie również bym zobaczył go z tymi co wymieniłeś.
   
 19. Blade

  Blade Legacy FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Aug 31, 2009
  Komentarze:
  1,961
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  O tym nie wiedzialem, duzy plus dla Aliego.
   
 20. Tens

  Tens WSOF
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jul 9, 2009
  Komentarze:
  3,527
  Zdobyte Lajki:
  7
  Punkty:
  1,790
  Werdum by raczej Overeema do parteru nie sprowadził. Jedynie zapasy z klinczu ma przyzwoite, a tam latają holenderskie kolana. Mógłby próbować zaprosić go do walki w parterze jak Fedora, ale wątpię, żeby Ali się skusił. Zawsze mnie zastanawia jak tak taki as bjj może mieć tak nijakie obalenia.


  PS ktoś wie jak Ali wypadał w turnieju finałowym ADCC?
   

Share This Page