UWAGA! Scam, Oszustwa w sieci i nie tylko

JigoroKano

M-1 Global
Featherweight
Zakładam taki temat bo żyjemy w świecie zalewu informacji, post prawdy, fake'ow i innych podobnych zjawisk. Nie wiem czy istnieje podobny temat - nie zauważyłem.
Każdy kto sprzedawał bądź kupował coś w sieci albo po prostu z niej korzysta wie że tego typu praktyk jest coraz więcej gdzie ktoś chce z nas ściągnąć kasę czy to podszywając sie pod portal aukcyjny/osobę czy inny podmiot i niejednokrotnie niestety z sukcesem.

Aby takie praktyki wyszły na jaw i zostały zatrzymane trzeba przede wszystkim o tym mówić, rozgłaśniać i nie wstydzić się powiedzieć że zostalismy oszukani - bo często na tym bazują oszuści że ofiara ich oszustwa nie mówi o tym żeby nie czuć się jak frejer a powinno być odwrotnie bo to oszust jest największym ścierwem. Mi osobiście się żadna taka historia nie zdarzyła ale wiem że wielu tak - stąd ten wątek - smiało piszcie i się dzielcie scamiarzami i metodami jakich używają oszuści żebyśmy byli ich świadomi i razem byli mądrzejsi.

Oczywiście możecie zamieszczać wszelkie inne przykłady tych godnych pożałowania praktyk -- nie tylko z sieci.

Na początek wrzucam taki art z sieci:

Nowy scam z kopiowaniem karty SIM
 
Wideo bankomat w Wiedniu... z dodatkiem :confused:
Wszędzie właściwie można się na to naciąć. Trzeba uważać. Sam we wrześniu byłem w czeskim Libercu i potrzebowałem więcej gotówki więc cyk bankomat gdzieś w centrum, szybko załatwione. Z reguły używam za granicą Revoluta np, ale jakby tego było mało nie mogłem przerzucić kasy z konta na revo przez problemy z netem. Kilka dni później już po powrocie rano patrzę sms od banku "zablokowaliśmy twoją kartę ze względów bezpieczeństwa bla bla bla". Wchodzę na konto i w historii transakcji jedna wypłata/zapłata przy użyciu karty na kilka stówek i kilka prób już w tysiącach odrzuconych przez brak takiej ilości hajsu na koncie. Chcieli dosłownie 300-400zl więcej wypalić niż miałem na koncie więc mi się upiekło. Po 2 takich próbach na taką samą kwotę bank zablokował karte i brawa dla nich bo później próbowali już mniejsze kwoty, które by przeszły. Jeszcze przez kilka kolejnych dni próbowali, ale każda próba zablokowana. Wszystkie te transakcje były realizowane w japońskich juanach przez jakąś stronę wix.com luksenmbourg. Prawdopodobnie nadziałem się na taki bankomat właśnie bo chyba nigdzie indziej nie używałem prywatnej karty a raczej tylko revolut zbliżeniowo.

Sprawa skończyła się tak, że zadzwoniłem do banku, złożyłem reklamacje i po kilku dniach te kilka stówek które udało im się wypłacić wróciło na konto. Przestroga dla wszystkich żeby uważać na swoje karty, nie trzymać większych kwot na jednym koncie bankowym no i jebać oszustów do spodu :conorsalute:
 
Wideo bankomat w Wiedniu... z dodatkiem :confused:
Chyba Austria bo gościu mówi Vienna - Wiedeń w filmie i widac ze to nie jest Australia :PPP
Wszędzie właściwie można się na to naciąć. Trzeba uważać. Sam we wrześniu byłem w czeskim Libercu i potrzebowałem więcej gotówki więc cyk bankomat gdzieś w centrum, szybko załatwione. Z reguły używam za granicą Revoluta np, ale jakby tego było mało nie mogłem przerzucić kasy z konta na revo przez problemy z netem. Kilka dni później już po powrocie rano patrzę sms od banku "zablokowaliśmy twoją kartę ze względów bezpieczeństwa bla bla bla". Wchodzę na konto i w historii transakcji jedna wypłata/zapłata przy użyciu karty na kilka stówek i kilka prób już w tysiącach odrzuconych przez brak takiej ilości hajsu na koncie. Chcieli dosłownie 300-400zl więcej wypalić niż miałem na koncie więc mi się upiekło. Po 2 takich próbach na taką samą kwotę bank zablokował karte i brawa dla nich bo później próbowali już mniejsze kwoty, które by przeszły. Jeszcze przez kilka kolejnych dni próbowali, ale każda próba zablokowana. Wszystkie te transakcje były realizowane w japońskich juanach przez jakąś stronę wix.com luksenmbourg. Prawdopodobnie nadziałem się na taki bankomat właśnie bo chyba nigdzie indziej nie używałem prywatnej karty a raczej tylko revolut zbliżeniowo.

Sprawa skończyła się tak, że zadzwoniłem do banku, złożyłem reklamacje i po kilku dniach te kilka stówek które udało im się wypłacić wróciło na konto. Przestroga dla wszystkich żeby uważać na swoje karty, nie trzymać większych kwot na jednym koncie bankowym no i jebać oszustów do spodu :conorsalute:

Cenne uwagi! Przyznam że bym sie pewnie naciął na to bo nigdy na to nie zwracałem uwagi... Ja obecnie nie mam karty boo.... ją zgubiłem na pewnym wyjściu na miasto i jest zablokowana od juz kilku miesięcy :lesnarhappy: Wszystko płacę obecnie gotówą, tradycyjnym przelewem internetowym lub BLIKiem niezbliżeniowym - którego wszystkim polecam^^
 
A to rzucę od siebie, spoofing we wtorek. Już zapierdalam i kllikam..
received_1572669110228241.jpeg
 
Chyba Austria bo gościu mówi Vienna - Wiedeń w filmie i widac ze to nie jest Australia :PPP


Cenne uwagi! Przyznam że bym sie pewnie naciął na to bo nigdy na to nie zwracałem uwagi... Ja obecnie nie mam karty boo.... ją zgubiłem na pewnym wyjściu na miasto i jest zablokowana od juz kilku miesięcy :lesnarhappy: Wszystko płacę obecnie gotówą, tradycyjnym przelewem internetowym lub BLIKiem niezbliżeniowym - którego wszystkim polecam^^
Wiedeń jak napisałem nad wideo, jakiś geograf pomylił Austrię z Australią... :confused: :lol: ale to tutaj nie jest najważniejsze tylko sam przekaz. :boss:
 
Wiedeń jak napisałem nad wideo, jakiś geograf pomylił Austrię z Australią... :confused: :lol: ale to tutaj nie jest najważniejsze tylko sam przekaz. :boss:
dlatego też warto mieć limity poustawiane na transakcje bez pinu zblizeniowe itd, internetowe też i tylko jak sie robi jakiś DUŻy deal sobie przestawiać... :boss:
 
Nienawidzę takich artykułów.
Musisz przesunąć "zdjęcie" w galerii żeby zobaczyć nazwy 3 kolejnych aplikacji. :ożeszty:
-------------------------------------------------

Ostatnio dostałem ofertę pracy.


Na profilowym tego konta jest ustawiona jakaś dziewczyna, więc napisałem "ta praca + randka z tobą i biorę" i nie opisała. :ashamed:

received_318045210833368.jpeg


Macie numer jakbyście pracy szukali. :jarolaugh:
received_872584134067650~2.jpeg
 
Nienawidzę takich artykułów.
Musisz przesunąć "zdjęcie" w galerii żeby zobaczyć nazwy 3 kolejnych aplikacji. :ożeszty:
-------------------------------------------------

Ostatnio dostałem ofertę pracy.


Na profilowym tego konta jest ustawiona jakaś dziewczyna, więc napisałem "ta praca + randka z tobą i biorę" i nie opisała. :ashamed:

View attachment 82921

Macie numer jakbyście pracy szukali. :jarolaugh:
View attachment 82922
I dodatkowo jeszcze umiejętnie, bo jak za mocno się machnie paluchem to jeszcze się cofa, dopiero po paru próbach dałem radę przejść galerię powyżej 5... Prawie jakbym grał i przechodził na wyższy poziom... :confused: :lol: ale czego nie robią dla wyświetleń... 13x galeria (tekst:facepalm:) zamiast na 1 stronce :boss:
 
Jeśli dobrze kojarze, to mamy wśród forumowiczów speca po kursie z cyberbezpieczenstwa. Nie pamiętam tylko nicka jakos @wodzirejwierzba, @legendalasu, @kapitankorzeń czy coś
I bardzo, kurwa, dobrze! Zapraszamy do kontrybucji szanownego! :frankapprove:
 
Back
Top