URBEX, czyli eksploracja opuszczonych miejsc.

mateusz19191010

UFC
Bantamweight
Troche wikipedii - https://pl.wikipedia.org/wiki/Urban_exploration

Urban exploration (często skracane do urbex lub UEeksploracja miejska) – eksploracja zazwyczaj niewidocznych lub niedostępnych części ludzkiej cywilizacji. Urban exploration jest także często nazywane infiltracją, jednakże panuje opinia, że infiltracja jest bardziej związana z eksploracją czynnych lub niezamieszkanych miejsc. W Stanach Zjednoczonych używa się także terminu draining (od drain – kanał ściekowy – eksploracja właśnie kanałów), speleologia miejska (ang. urban spelunking), urban caving, vadding, hackowanie budynków (ang. building hacking), hackowanie rzeczywistości (ang. reality hacking), hackowanie dachów i tuneli (ang. roof and tunnel hacking).


Co do tematu, wstawiajcie filmiki, info o miejscu(zazwyczaj coś takiego jest podawane w opisie filmu), prowadźcie dyskusje, itd.

Mam nadzieję, że temat się przyjmie, bo jest to dosyć ciekawe "hobby".
Zapraszam!
 
Nie pamiętam kto,ale już na forum jeden ziomek wrzucał kiedyś swoje nagrania z opuszczonych miejsc. Nie chce mi się szukać. Nie pamiętam czy miał osobny temat do tego...
Wiem że było jakieś nagranie jak włazili do opuszczonego psychiatryka np. Ktoś coś?
@Cactus pamiętasz?
 
Bardzo, kurwa, bardzo ciekawe.
Nie zgłębiałem jeszcze tematu więc pytanie od laika, czy te miejsca są ogólnie dostępne i każdy może sobie zorganizować taką wyprawę ??
 
Bardzo, kurwa, bardzo ciekawe.
Nie zgłębiałem jeszcze tematu więc pytanie od laika, czy te miejsca są ogólnie dostępne i każdy może sobie zorganizować taką wyprawę ??
Każdy, oni to robią na własną odpowiedzialność, jak ich złapią wtedy mogą mieć problemy, bo wiesz, niby opuszczone, ale jednak to do kogoś należy, a też czasami jest ochrona, bezdomni, sąsiedzi dzwoniący na psy itd.
 
Back
Top