1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

UFC on VS i DREAM: typowanie

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Tidzej, Mar 21, 2010.

 1. Tidzej

  Tidzej Bellator
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 17, 2008
  Komentarze:
  4,849
  Zdobyte Lajki:
  1,814
  Punkty:
  2,790
  [​IMG]

  Dwa tygodnie temu typowanie Sengoku i WEC 47 okazało się wielce trudne i chyba tylko jedna osoba miała więcej niż połowę poprawnych typów. Przy okazji doszło do zmian w czołówce tabeli gdzie prowadzą Knee i Przemek z 36 punktami. 35 punktów ma na koncie jacol6 a 34 Bhaal i d0c.

  W tym tygodniu do typowania zaliczają się główna karta UFC na Versus oraz pięć walk z poniedziałkowego DREAM, które nie są freakshow. Swoje typy jak zwykle należy wysłać na typer@mmarocks.pl i zawrzeć w temacie nick oraz słowa Dream, UFC i Versus bo ułatwia mi to robotę. Nasze typy jak zwykle po kliknięciu.


  Garret (24-11, 68,6%)
  Brandon Vera vs. Jon Jones - Jon Jones przez decyzje
  Junior Dos Santos vs. Gabriel Gonzaga - Junior Dos Santos przez TKO, 2 runda
  Cheick Kongo vs. Paul Buentello - Cheick Kongo przez KO, 1 runda
  James Irvin vs. Alessio Sakara – James Irvin przez TKO, 2 runda

  Bibiano Fernandes vs. Joachim Hansen – Joachim Hansen przez decyzje
  Katsunori Kikuno vs. Kuniyoshi Hironaka – Katsunori Kikuno przez TKO, 1 runda
  K.J. Noons vs. Andre Dida - Andre Dida przez TKO, 1 runda
  Ryo Chonan vs. Andrews Nakahara - Ryo Chonan przez decyzje
  Yoshiro Maeda vs. Cole Escovedo – Cole Escovedo przez poddanie, 2 runda
  TJ (33-19, 63,5%)

  Brandon Vera vs. Jon Jones
  Idzie nowe. Wszystkie wybitne występy Very miały miejsce w wadze ciężkiej przeciw ślamazarnym przeciwnikom. Kiedy tylko mierzył się z kimś bardziej dynamicznym zaczynały się schody. Jones ma dynamizmu na pęczki. Jego stójka daje nieco do myślenia i rzuca przynajmniej cień szansy dla Very ale ten będzie musiał aktywnie i często uderzać unikając klinczu. A to Brandonowi średnio wychodzi od zejścia do wagi półciężkiej. Jones przez decyzję.

  Junior Dos Santos vs. Gabriel Gonzaga
  W idealnym świecie Gonzaga przeniósłby tą walkę do parteru i sprawdził jak tam czuje się Cigano. Mam jednak spore wątpliwości czy zamiast tego Napao nie będzie chciał się sprawdzić w stójce. Róźnica w tej płaszczyźnie jest taka, że o ile obydwaj dysponują nokautującym uderzeniem i obydwu nadal stosunkowo łatwo trafić póki co tylko jeden z Brazylijczyków składał się po otrzymaniu mocnego ciosu. Dos Santos, TKO, 1 runda.

  Cheick Kongo vs. Paul Buentello
  Trenerzy Buentello byli przynajmniej na tyle przytomni że zdali sobię sprawę z brutalnego ground-and-pound jakim dysponuje Francuz. Kongo, z jakiegoś powodu, zawsze lubił obalać swoich rywali, nawet kiedy jego parter był naprawdę fatalny. Tutaj też spodziewam się takiego rozwiązania a nawet jeśli nie to wątpie, czy Buentello będzie w stanie poradzić sobie w stójce z Kongo. Kongo, TKO, 2 runda.
  James Irvin vs. Alessio Sakara
  Ten pojedynek w zasadzie możnaby rozstrzygnąć przez rzut monetą bowiem obydwaj zawodnicy to typowi “brawlerzy”, którzy ciężko biją ale przy okazji odsłaniają się w stójce. Postawię jednak na Sakarę, który jest “w gazie” po szokującym zwycięstwie nad Leitesem a nie Irvina, który miał masę problemów życiowych i nie walczył od ponad 1,5 roku. Sakara, TKO, 1 runda.
  Bibiano Fernandes vs. Joachim Hansen
  Będe trzymał sie opinii z “Szklanej Szczęki”. Fernandes będzie zdobywał obalenia i wygra przez 15-minutową grapplingową decyzję. Hansen potrafi wystarczająco dużo na ziemi, żeby nie dać się skończyć, chyba że się odsłoni jak z Aokim ale głownie szanse Norwega leżą w trafieniu Fernandesa jakimś kolanem przy obaleniu a la Imanari. Fernandes przez decyzję.

  Katsunori Kikuno vs. Kuniyoshi Hironaka
  Hironaka to wymagający przeciwnik dla Kikuno ale ktoś z kim powinien sobie dać radę. W końcu już Won Sik Park sprawiał Hironace sporo problemów i myślę, że karate Kikuno zda kolejny egzamin. Kikuno, TKO, 2 runda.

  K.J. Noons vs. Andre Dida
  Noons ma lepszą stójkę i tysiąc razy lepszą kondycję. To będzie fajna bójka ale jednostronna i nie za długa. Noons, TKO, 1 runda.

  Ryo Chonan vs. Andrews Nakahara
  Drugi karateka na gali DREAM ma zdecydowanie cięższe zadanie niż Kikuno. Chonan to lepszy fighter niż Hironaka i przede wszystkim będący w stanie sprawić większe stylistyczne problemy swojemu rywalowi. Nakahara raczej nie znajdzie czasu żeby poważnie skrzywdzić Chonana w stójce bowiem “Pirania” będzie klinczował i obalał przez całą walkę. Chonan przez decyzję.

  Yoshiro Maeda vs. Cole Escovedo
  W ostatniej walce w “białej klatce” Maeda pokazał co potrafi kiedy walczy na serio i przerwał passę słabych występów w Japonii. Jeśli równie skupiony wyjdzie do walki z Escovedo powinien go obić w stójce. Jeśli będzie inaczej to Maeda musi się liczyć z parterem Amerykanina. Maeda, TKO, 1 runda.
  R.O.B. (32-20, 61,5%)
  Brandon Vera vs. Jon Jones - Jones przez decyzję
  Junior Dos Santos vs. Gabriel Gonzaga -  Dos Santos przez TKO
  Cheick Kongo vs. Paul Buentello -  Kongo przez TKO
  James Irvin vs. Alessio Sakara - Sakara przez KO

  Bibiano Fernandes vs. Joachim Hansen – Hansen przez decyzję
  Katsunori Kikuno vs. Kuniyoshi Hironaka -  Kikuno przez TKO
  K.J. Noons vs. Andre Dida - Noons przez KO
  Ryo Chonan vs. Andrews Nakahara – Chonan przez decyzję
  Yoshiro Maeda vs. Cole Escovedo- Maeda przez KO
  Venom (31-21, 59,6%)

  Brandon Vera vs. Jon Jones
  Jon Jones przez decyzję. Nie będzie to łatwy pojedynek dla Jonesa, bo Vera to cały czas zawodnik, który nawet jak przegrywa jest trudnym rywalem. Problemem Brandona od kilka lat jest całkowita nieumiejętność konstruowania powtarzalnych ataków. Jednym kopnięciem raz na dwie minuty nie wygra pojedynku z tak utalentowany przeciwnikiem. Jones będzie punktował go z dystansu długimi prostymi na przemian z dominowaniem w klinczu i tym sposobem powinien sobie utorować drogę do wygranej przez decyzję.

  Junior Dos Santos vs. Gabriel Gonzaga
  Junior Dos Santos przez KO, runda 2. Jeśli parter Cigano jest nadal tak słaby jak było widać w jego jedynej porażce w karierze, to Gonzaga bardzo szybko to wykorzysta. Niestety to trochę jak wróżenie z fusów, w przypadku Gabriela przynajmniej wiemy na pewno, że nie lubi być uderzany i bardzo szybko traci siły. Obstawiam, że Dos Santos przetrwa początkowe problemy w pierwszej rundzie i w drugie brutalnie znokautuje rodaka.
  Cheick Kongo vs. Paul Buentello
  Cheick Kongo przez TKO, runda 2. Francuz trochę niesłusznie dostał łatkę zawodnika bez umiejętności na ziemi, podczas gdy ground and pound z gardy to chyba jego najlepszy atut. Spodziewam się dość wyraźnej dominacji Cheicka i wygranej przed uderzenia w parterze w drugich pięciu minutach.
  James Irvin vs. Alessio Sakara
  Alessio Sakara przez KO, runda 1. Typowanie tej walki jest jak rzut monetą. Obaj dysponują nokautującymi uderzeniami i obaj mają co najwyżej przeciętne szczęki. Postawię na Włocha, bo Irvin zawsze może jeszcze doznać sam z siebie jakiejś kontuzji.

  Bibiano Fernandes vs. Joachim Hansen
  Joachim Hansen przez KO, runda 2. Nie jestem do końca przekonany do swojego typowania. Fernandes na pewno ma narzędzia, aby zdominować Norwega w parterze i wygrać decyzję, a może nawet go poddać. Problem w tym, że jego stójka pozostawia jeszcze wiele do życzenia i ciągłe obalenia ruchliwego Hansena mocno nadwyrężą jego cardio. Wiking od pierwszej do ostatniej sekundy pojedynku będzie miał szansę jednym celnym kolanem lub ciosem zakończyć starcie i postawię, że uda mu się to zrobić w pod koniec pojedynku.

  Katsunori Kikuno vs. Kuniyoshi Hironaka
  Katsunori Kikuno przez TKO, runda 2. Hironaka może tu sprawić niespodziankę, bo Kikuno ma cały czas dość słaby parter. Postawię jednak na to, że młody karateka po raz kolejny wygra walkę jednym ze swoich firmowych kopnięć na wątrobę.

  K.J. Noons vs. Andre Dida
  K.J. Noons przez KO, runda 1. Dida ze swoimi wiatrakami w stójce będzie miał ogromne problemy z tak znakomitym technicznie uderzaczem jak Noons. Ponieważ, nie spodziewam się, że Brazylijczyk spróbuje przenieść walkę na ziemie, postawię na szybkie KO w wykonaniu Amerykanina.

  Ryo Chonan vs. Andrews Nakahara
  Ryo Chonan przez decyzję. Nakaharze udało się wygrać z Dong Sik Yoonem i Oyamą, ale przeciwko Piranii będzie miał o wiele trudniej. Chonan to cały czas wszechstronny zawodnik w wysokiej formie fizycznej. Powinien wykorzystać słabe strony Brazylijczyka i obaleniami dowieźć wygraną do decyzji.

  Yoshiro Maeda vs. Cole Escovedo
  Yoshiro Maeda przez TKO, runda 1. Japończyk zawsze ma szansę sam władować się w jakieś poddanie, szczególnie, że Escovedo dysponuje znakomitym duszeniem trójkątnym, ale postawię, że tym razem Yoshiro nie popełni żadnego głupiego błędu i odprawi Amerykanina w pierwszej rundzie.
  Yoshihiro (24-20, 54,5%)
  Brandon Vera vs. *Jon Jones*
  *Junior Dos Santos* vs. Gabriel Gonzaga
  *Cheick Kongo* vs. Paul Buentello
  James Irvin vs. *Alessio Sakara*

  Bibiano Fernandes vs. *Joachim Hansen*
  Katsunori Kikuno vs. *Kuniyoshi Hironaka*
  *K.J. Noons* vs. Andre Dida
  *Ryo Chonan* vs. Andrews Nakahara
  *Yoshiro Maeda* vs. Cole Escovedo


  UFC on VS i DREAM: typowanie
   
 2. Malamus

  Malamus Oplot Challenge
  Lightweight

  Dołączył:
  Dec 11, 2009
  Komentarze:
  27
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Brandon Vera vs. Jon Jones – Jon Jones przez decyzje
  Junior Dos Santos vs. Gabriel Gonzaga – Junior Dos Santos przez TKO, 2 runda
  Cheick Kongo vs. Paul Buentello – Cheick Kongo przez KO, 2 runda
  James Irvin vs. Alessio Sakara – James Irvin przez TKO, 1 runda
   
 3. spartan

  spartan BAMMA
  Middleweight

  Dołączył:
  Jun 7, 2009
  Komentarze:
  979
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  jones,dos santos,kongo,sakkara,hansen,k.j. noons no i barnett(wiem freak show ale nie mogłem się oprzeć)
   
 4. Robert Górski

  Robert Górski BikeOrDie.pl

  Dołączył:
  Feb 5, 2009
  Komentarze:
  1,011
  Zdobyte Lajki:
  162
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  TJ
  Dosłałem swoje typy na mejla. Sorry za spóźnienie…kolejne. [​IMG]
   
 5. takubo

  takubo BAMMA
  Bantamweight

  Dołączył:
  Mar 31, 2009
  Komentarze:
  753
  Zdobyte Lajki:
  425
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Ale z tym rzutem monetą odnośnie walki Sakara – Irvin to się nie umawialiście hehe [​IMG] ?
   

Share This Page