UFC 222: Cyborg vs. Kunitskaya - kursy, dyskusje, wygrane kupony po gali

Ottow wg. mnie ogarnie, a Ortega ma dużo większe szanse niż mogłoby się wydawać. Obserwuję jakie postępy robi w boksie i jak dla mnie to jest imponujące. Wszyscy piszemy o jego bjj, ale zaprawdę powiadam wam, lepsze warunki fizyczne, opanowanie i inteligencja walki mogą przysporzyć Edgarowi sporych kłopotów. Jeśli nie psikusa. Poza tym miałem dziś sen (drugi już o tej gali ;P) w którym Brian wygrywa subem. I taki jest też mój typ - Ortega via SUB, RD3 :)
 
Nie wiedziałem gdzie się wpisać, u mnie na dziś:
Arlovski KO + Askham
Raszewska+Dern+Frankie+Cyborg over 0.5
 
Ortega ma dużo większe szanse niż mogłoby się wydawać. Obserwuję jakie postępy robi w boksie i jak dla mnie to jest imponujące. Wszyscy piszemy o jego bjj, ale zaprawdę powiadam wam, lepsze warunki fizyczne, opanowanie i inteligencja walki mogą przysporzyć Edgarowi sporych kłopotów. Jeśli nie psikusa. Poza tym miałem dziś sen (drugi już o tej gali ;P) w którym Brian wygrywa subem. I taki jest też mój typ - Ortega via SUB, RD3 :)

Ja dalej obstaje przy Frankie'm "Kilerze prospektow" Edgarze. Szanuje Ortege, ale jeszcze troche za wczesnie jak na takiego rzeznika... Patrzac przez pryzmat ostatnich walk, Frankie doslownie zmielil i wyplul Yair'a ktory rzekomo mial sprawic niespodzianke w oczach wielu ekspertow. Odswiezylem sobie walke Ortegi ze Swansonem, to pierwsza runda na styku, Swanson robil go w stojce do czasu proby poddania. Brian sporo zbiera w tej stojce, takze nie szalalbym z tm postepem w boksie. Analzujac ta walke natknelem sie na dobry argument. Mianowicie, ze Frankie jest za maly i za krepy zeby zlapac go w jakiegos suba, nie jest to budowa smuklego Swansona, gdzie z kazdej pozycji idzie cos podczepic. Jezeli chodzi o warunki fizyczne, myslalem ze znowu bedzie taki pogrom jak Frankie - Yair, a tu wcale nie ma takiej przepasci... Kurs dobil do @1.6 takze biere :cool:
 
Moje kuponiki :
@4.46 arlovski + Edgar
@1.57 Edgar
@10 Ortega w kontrze za drobne.
@2.5 askham
@2.02 Zingano
 
#PewniakiAlibabay #100%skutecznosci #4/4
Edgar 1,6
kurs mierny, ale lokata bankowa bez ryzyka
Z Ortegi robi sie jakies nowe objawienie, Edgar szybko go zweryfikuje. Gosc od kazdego dostawal wpierdol, nawet od emerytow jak Brandao czy Guida, teraz dostanie krasnala Edgara, ktory w kazdej plaszczyznie jest lepszy.
 
#PewniakiAlibabay #100%skutecznosci #4/4
Edgar 1,6
kurs mierny, ale lokata bankowa bez ryzyka
Z Ortegi robi sie jakies nowe objawienie, Edgar szybko go zweryfikuje. Gosc od kazdego dostawal wpierdol, nawet od emerytow jak Brandao czy Guida, teraz dostanie krasnala Edgara, ktory w kazdej plaszczyznie jest lepszy.
Bez ryzyka ? Też faworyzuję Edgara ale pisanie że nie ma ryzyka w walce z Ortegą to głupota.
 
Moje:
Dern + Cyborg
Taśma z walka nie zakończy się w 59''
Fikołajtek + Dariush + Johnson + Stamann
 
U mnie poszła Zingano (bo ją uwielbiam i jedna z najlepszych kobiet jakie kiedykolwiek weszły do oktagonu - o czym mało kto dziś pamięta) oraz Arlovskiego, bo to waga ciężka i 2.40 skusiło.
 
szkoda że Raszewska mi zjebała resztę ale nie ma co narzekać :)
mike.jpg
 
Małe podsumowanie moich typów, gdyby nie Raszewska to bym kwit liczył do przyszłego weekendu.


typy które wejdą na 90%
Jordan Johnnson
Mckenzie Dern


typy które wejdą na 70%
Cody Stamman
Ketlen Veira
Sean O Malley


Ciekawe underdogi
Arlovski
Ortega

Polecam się na przyszłość :tiphatb:


 
Minus, przykra dla mnie gala, ale przynajmniej Holloway zamorduje Ortegę.
Może byłem subiektywny, ale na moje oko Frankie wyjaśniał go przez 4 minuty, dopóki nie dostał tego krótkiego łokcia? W każdym razie Holloway jest znacznie lepszy od Edgara w stójce, a zapasy Ortegi nie istnieją.
Weekend na minimalny plus, a szkoda, bo po KSW myślałem, że będą odciski na palcach.
 
przynajmniej Holloway zamorduje Ortegę.

Szczerze, to myślę że krępy Edgar był dla niego trudniejszym stylowo wyzwaniem. We'll see. Mi walka się podobała ;)

Może byłem subiektywny, ale na moje oko Frankie wyjaśniał go przez 4 minuty, dopóki nie dostał tego krótkiego łokcia?

Totalnie subiektywny. To styl Ortegi - wybadać, na spokojnie, bez pośpiechu. Tam było pełne opanowanie, nie wyjaśnianie. Ale rozumiem tę perspektywę, gdy chcemy by nasz typ zwyciężył. Ortega wyjątkowo szybko się go nauczył, a potem zastawił tzw. potrzask łokciowy. Dlatego mówię o jego wyjątkowym IQ.
 
Zwracam honor wszystkim Ortegowiczom, faktycznie z poczatku szlo zgodnie z planem... a tak skrajne opcje jak KO Ortegi czy sub Edgara wogole nie byly brane pod uwage. Tazke po UFC 222 zaliczam historyczny minus...:wall:
 
Na 7 kuponów z tego weekendu wszedł mi tylko Dodson z Arlovskim, 14 zł na minusie.
 
Minus, przykra dla mnie gala, ale przynajmniej Holloway zamorduje Ortegę.
Może byłem subiektywny, ale na moje oko Frankie wyjaśniał go przez 4 minuty, dopóki nie dostał tego krótkiego łokcia? W każdym razie Holloway jest znacznie lepszy od Edgara w stójce, a zapasy Ortegi nie istnieją.
Weekend na minimalny plus, a szkoda, bo po KSW myślałem, że będą odciski na palcach.
Szczerze to wątpię, Ortega is the real deal. A tak jak napisal @kapitanameryka.. Edgar był gorszym zestawieniem niż Max. Ortega będzie miał 5 rund by coś wyczarować i wierzę że to zrobi
 
U mnie w końcu na plus. Może krem na odciski nie będzie potrzebny, ale chwila na podliczenie zejdzie. Niepotrzebnie dojebałem trochę hajsu na Zingano(kurs szedł cały czas do góry) i Ortega by sub. Na szczęście Briana miałem też bez metody. Co do tych dwóch walk to Vieira i Ortega wyglądają potężnie w swoich kategoriach. Vieira jest kolejną Brazylijką wyglądającą jak monstrualny mutant, nikogo nie urażając. Powinna wjeżdżać do oktagonu na jakimś brachiozaurze... Co te Baby jedzą w fawelach?

A propos walki Briana z Maxem to też o niej pomyślałem od razu po zwycięstwie Ortegi. Powiem szczerze, że Edgar również wydawał mi się stylistycznie najgorszym rywalem dla Ortegi, ale wcale nie oznacza to, że lekką ręką postawię krzyżyk na Hollowayu. Ta walka może być epicka. Czekam z niecierpliwością.
 
Back
Top