UFC 209: Woodley vs Thompson 2 - dyskusje, kursy

Podsumuję swoje:
Nurmagomedov @1.53
Nurma vs Ferguson (any by sub.) @4.00
Nurma + Thompson @2.96
Reem + Hunt (over 1.5) @2.10
Tyle tego. Na razie.
 
Dość ryzykowne.
Jaki kurs na to , że walka zakonczy sie decyzją?

@1.67
Khabib będzie chciał skończyć przed czasem. Nie chce mi się wierzyć, że znokautuje el chujchuja. Główna opcja na skończenie będzie przez poddanie. A że Khabib będzie miał na to 25 minut i znając jego, walka głównie będzie się toczyć w parterze, moim zdaniem to realna opcja. Inna sprawa, że szanse Tonego na skończenie też widzę w jakimś darce'u z dupy, więc jak dla mnie kurs @4.00 wygląda zachęcająco.
BTW. zakład był zawarty jako kontra na Nurmę (jako, że nie widzę innej opcji na wygraną Tonego, jak przez jakieś szalone poddanie ).
 
Last edited:
Jakos nie wyobrażam sobie ze Khabib poddaje Fergusona. . Ogólnie stawiam na Toniego ale gdybym juz miał stawiać skończenie Khabiba to predzej przez ground & pound
 
Ja jestem w stanie sobie wyobrazic jak najbardziej, ze Nurma poddaje Tonego.

Ogolnie podtrzymuję zdanie, ze El Ku Chuj to kozak w chuj, ale Nurma - większy.
 
Czas pokaże, najważniejsze żebyśmy wszyscy na tej gali zarobili $$$$ :)
Ja póki co na pewno wrzucę:
LANDO Vanatta
Overeem o1.5r
Ferguson
Bektic
 
Nie wierzę, ale rozważam Dana Kellyego po 2.95 na betsafe, chociaż pewnie ostatecznie poczekam na live, jak z Markos.
 
Rozwalają mnie teksty typu , że Khabib siądzie kondycyjnie w rundach mistrzowskich czy to, że ogólnie jest przecenianym zawodnikiem :facepalm: przecież to jest maszyna która całą walkę napiera bez przerwy do przodu. Do tego najlepsze zapasy w UFC plus znakomita kontrola z góry. Jedynie ta jego stójka trochę jeszcze nie za bardzo. Ogólnie jestem jego mega fanem ale z Fergusonem mimo wszystko czeka go mega ciężka przeprawa i nie jestem do końca przekonany kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia choć całym sercem za Khabibem.

A co do walki Thompson vs. Woodley to jakoś ciężko mi uwierzyć, że karateka nie wyłapie znowu jakiejś bomby od Woodleya.
 
Rozwalają mnie teksty typu , że Khabib siądzie kondycyjnie w rundach mistrzowskich czy to, że ogólnie jest przecenianym zawodnikiem :facepalm: przecież to jest maszyna która całą walkę napiera bez przerwy do przodu. Do tego najlepsze zapasy w UFC plus znakomita kontrola z góry. Jedynie ta jego stójka trochę jeszcze nie za bardzo. Ogólnie jestem jego mega fanem ale z Fergusonem mimo wszystko czeka go mega ciężka przeprawa i nie jestem do końca przekonany kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia choć całym sercem za Khabibem.

A co do walki Thompson vs. Woodley to jakoś ciężko mi uwierzyć, że karateka nie wyłapie znowu jakiejś bomby od Woodleya.

Pijesz pewnie głównie do mnie, więc spytam - co w tym śmiesznego? Ani Barboza, ani RDA od bardzo dawna nie okazywali żadnych oznak zmęczenia, a obaj w drugiej rundzie z Tonym już pływali. W stójce przewaga Tonego jest oczywista, a z pleców kręci się jak pojebany, ma bardzo niebezpieczne łokcie, ciągle męczy rywala, nie zatrzymuje się ani na chwilę. Sędziowie ponadto od 2 miesięcy zdecydowanie preferują aktywną akcję z dołu i próby poddań ponad ciosy z gardy.
 
Powiedzcie mi, jak widzicie przebieg walki między Nurmą a Tonym i czy bierzecie pod uwagę, że styl walki Fergusona to woda na młyn dla stylu Khabiba?
 
Powiedzcie mi, jak widzicie przebieg walki między Nurmą a Tonym i czy bierzecie pod uwagę, że styl walki Fergusona to woda na młyn dla stylu Khabiba?
Widzę taki przebieg ze od 3 rundy ferguson będzie zdobywał przewagę. Ma lepszą stojkę i kreatywniejszy parter. Jestem pewny Fergusona tak jak @Puczi był pewny Masdivala. Khabib ma tylko dobre zapasy biorąc pod uwagę bjj Fergusona to krzywdy mu na ziemi nie zrobi a w stojce Tony jest na inmym poziomie. I najważniejsze. .walka jest 5 rundowa.. Ferguson juz się sprawdził w 5 rundach a kebab?
 
Wolę poczekać na poważne opinie.
Khabib ma watę w łapach :deniro:

A tak na poważnie to po prostu wierzę w kreatywność Fergusona i widzę value w kursie @2.75. Daleki jestem od skreślania Khabiba bo po walce z Johnsonem sprowadził mnie na ziemię i rozwiał wiele wątpliwości jeśli chodzi o jego umiejętności, ale z takim zawodnikiem jak Ferguson ciężko przewidzieć jak będzie wyglądał przebieg walki.
Przewidziałbyś, że Cody zdominuje na pełnym dystansie Cruza? Dla mnie to by była ostatnia rzecz jakiej bym się spodziewał mimo, że gralem i typowałem Codyego :wink:

Dlatego ta walka jest tak zajebista bo tu wszystko może się wydarzyć. Dla mnie to walka o prawdziwego mistrza tej kategorii tak btw :)
 
Ja to widzę tak:
Style tworzą walki, a moim zdaniem Tony bardziej leży Khabibowi, niż odwrotnie. Ferguson walczy bardzo efektownie, wywiera też na swoich przeciwnikach nieustanną presję.Działa to świetnie jak długo walczysz ze strikerami, którzy to lubią zachowywać dystans ze względu na miejsce do wyprowadzania technik. Co innego jeśli walczysz z dobrym zapaśnikiem/grapplerem. Gorzej, gdy ten grappler/zapaśnik jest wybitny w swoim fachu.
Jeśli Tony będzie walczył tak jak zawsze sam będzie się narażał na kłopoty. Nurma będzie dążył do klinczu/parteru, więc każdy spinning shit, latające kolana czy inne widowiskowe techniki będą zagrożone sprowadzeniem na ziemię a wtedy co?
Ferguson słynie z widowiskowości, kręci młynki i inne srynki, ale wszystko zależy od tego kto trzyma i na ile pozwoli młynki kręcić. Patrząc na starcie Khabiba z Tonym przychodzi mi na myśl walka Condita z Maią. Według większości forum Carlos niby miał się dać się obalać, ale dzięki swojej kreatywności i aktywności miał się podnosić jak wańka-wstańka. Wtedy też pisałem, że zależy kto trzyma. Skończyło się na tym, że po niecałych dwóch minutach pierwszej rundy Carlos odklepał RNC.
Wcale nie twierdzę, że Ferguson będzie klepał w pierwszej rundzie, twierdzę za to, że Khabib ze swoim skillem i przewagą siły będzie w stanie skontrolować (jeśli nie zdominować) Fergusona w parterze, wyrywając Tonemu zęby umiejętnym wykluczaniem kończyn, punktowaniem i szukaniem skończenia przed czasem w ten czy inny sposób.
Żeby nie było, że nie doceniam Fergusona, cenie sobie jego skille i w każdym innym starciu w LW postawiłbym go w roli faworyta, ale nie w tym.
 
Ja to widzę tak:
Style tworzą walki, a moim zdaniem Tony bardziej leży Khabibowi, niż odwrotnie. Ferguson walczy bardzo efektownie, wywiera też na swoich przeciwnikach nieustanną presję.Działa to świetnie jak długo walczysz ze strikerami, którzy to lubią zachowywać dystans ze względu na miejsce do wyprowadzania technik. Co innego jeśli walczysz z dobrym zapaśnikiem/grapplerem. Gorzej, gdy ten grappler/zapaśnik jest wybitny w swoim fachu.
Jeśli Tony będzie walczył tak jak zawsze sam będzie się narażał na kłopoty. Nurma będzie dążył do klinczu/parteru, więc każdy spinning shit, latające kolana czy inne widowiskowe techniki będą zagrożone sprowadzeniem na ziemię a wtedy co?
Ferguson słynie z widowiskowości, kręci młynki i inne srynki, ale wszystko zależy od tego kto trzyma i na ile pozwoli młynki kręcić. Patrząc na starcie Khabiba z Tonym przychodzi mi na myśl walka Condita z Maią. Według większości forum Carlos niby miał się dać się obalać, ale dzięki swojej kreatywności i aktywności miał się podnosić jak wańka-wstańka. Wtedy też pisałem, że zależy kto trzyma. Skończyło się na tym, że po niecałych dwóch minutach pierwszej rundy Carlos odklepał RNC.
Wcale nie twierdzę, że Ferguson będzie klepał w pierwszej rundzie, twierdzę za to, że Khabib ze swoim skillem i przewagą siły będzie w stanie skontrolować (jeśli nie zdominować) Fergusona w parterze, wyrywając Tonemu zęby umiejętnym wykluczaniem kończyn, punktowaniem i szukaniem skończenia przed czasem w ten czy inny sposób.
Żeby nie było, że nie doceniam Fergusona, cenie sobie jego skille i w każdym innym starciu w LW postawiłbym go w roli faworyta, ale nie w tym.
Wszystko spoko tylko ze kebab to nie Maia ;)
 
puscilem za 4 dyszki for fun haha.jpg
 
Wszystko spoko tylko ze kebab to nie Maia ;)

Wcale mu do Mai nie aż tak daleko. Szlif mistrzowski jest ten sam. Podobne są też komentarze komentatorów że jeszcze nie widzieli, żeby ktoś to zrobił wcześniej ich przeciwnikom. Nurma to nawet robi w bardziej dominującym stylu.
Nie wiem czy wiesz, ale Khabib całe życie łapał i rzucał. Jego baza to: pankration, judo, sambo bojowe i zapasy. O jakości szlifu mogą świadczyć jego osiągnięcia.
sbttz4.jpg
 
jest kilka walk co Kebaba przegrywa, wiec z tym mitycznym parterem bym nie przesadzal
 
jest kilka walk co Kebaba przegrywa, wiec z tym mitycznym parterem bym nie przesadzal

Co mi tu wyjeżdżasz z kilkuletnimi walkami, które nawet nie pochodzą z mma,? W mma parter to tylko jedna ze składowych. Przypomnij mi lepiej walkę Khabiba w UFC ( oprócz tej legendarnej z Tibau) w której to jego parter nie wyglądał nieprzekonująco.
 
Co mi tu wyjeżdżasz z kilkuletnimi walkami, które nawet nie pochodzą z mma,? W mma parter to tylko jedna ze składowych. Przypomnij mi lepiej walkę Khabiba w UFC ( oprócz tej legendarnej z Tibau) w której to jego parter nie wyglądał nieprzekonująco.
akurat to byly walki w sambo bojowym z ciosami lub grapplingu, czyli duzo wspolnego to ma z MMA

zobaczymy, dla mnie to starcie to zagadka, ale widze tez slabsze strony Nurmy
 
Wcale mu do Mai nie aż tak daleko. Szlif mistrzowski jest ten sam. Podobne są też komentarze komentatorów że jeszcze nie widzieli, żeby ktoś to zrobił wcześniej ich przeciwnikom. Nurma to nawet robi w bardziej dominującym stylu.
Nie wiem czy wiesz, ale Khabib całe życie łapał i rzucał. Jego baza to: pankration, judo, sambo bojowe i zapasy. O jakości szlifu mogą świadczyć jego osiągnięcia.
sbttz4.jpg
Khabib nie pokonał nikogo znaczącego poza rda. Ferguson to prawdziwy czarny pas pod Eddiem Bravo. Walka zweryfikuje który z nas ma rację :)
 
Back
Top