1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

UFC 118: Typowanie

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Tidzej, Aug 28, 2010.

 1. Tidzej

  Tidzej Bellator
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 17, 2008
  Komentarze:
  4,849
  Zdobyte Lajki:
  1,814
  Punkty:
  2,790
  [​IMG]  Po 4 miesiącach drugi sezon typera, wykluczając remis, zostanie rozstrzygnięty po UFC 118 i zwycięzca będzie mógł nacieszyć się swoim Xboxem. Szansę, choćby minimalne, na zwycięstwo ma jeszcze 18 uczestników, którzy są wymienieni na forum. Ich zwłaszcza uprasza się o wysłanie swoich typów na typer@mmarocks.pl z nickiem i dopiskiem UFC 118 w temacie maila. Reszta jak chce też może wysłać, ale istnieje spora szansa, że maile nie zostaną przeczytane. Po kliknięciu, typy redakcji wraz z debiutującym w nowej roli Tjo.
  Venom (159-86, 64,9%)
  B.J. Penn vs. Frankie Edgar
  B.J. Penn przez decyzję. Spodziewam się podobnej walki jak na UFC 112. Edgar będzie się sporo ruszał, a Penn będzie trafiał więcej i mocniej. Może w mistrzowskich rundach B.J. zdecyduje się na przeniesienie walki na ziemię, ale z szybszym i ruchliwym rywalem nie będzie to takie łatwe. Po pięciu rundach, wszystko będzie w rękach sędziów, mam nadzieję, że tym razem dadzą sprawiedliwy werdykt.

  Randy Couture vs. James Toney
  Randy Couture przez TKO, runda 1. Nawet jakby Toney trenował do tego pojedynku nie miałoby to żadnego znaczenia. Dziadek rzuci nim o ziemię jak kaskaderami w filmie Expendables i w parterze wykończy ciosami.

  Demian Maia vs. Mario Miranda
  Mario Miranda przez TKO, runda 1. Stawiam w tym pojedynku na niespodziankę. Miranda to bardzo dobry grappler i mocny zapaśnik, szczególnie w klinczu, gdzie Maia szuka większości swoich obaleń. Do tego podopieczny Matta Hume’a bije bardzo mocno, w jednej z wymian grapplingowych znajdzie się na górze i mocnymi ciosami wykończy rodaka.

  Kenny Florian vs. Gray Maynard
  Kenny Florian przez decyzję. Florian od walki z Sherkiem nie walczył z tak dobrym zapaśnikiem, jestem ciekaw jak sobie poradzi z rywalem, który dodatkowo jest od niego silniejszy fizycznie. W stójce przewaga Floriana nie podlega dyskusji, szczególnie na tle bardzo nieuporządkowanego stylu Maynarda. Spodziewam się, że Kenny będzie w stanie utrzymywać walkę w górze i tam wypunktuje przeciwnika z dystansu.

  Nate Diaz vs. Marcus Davis
  Nate Diaz przez TKO, runda 2. Nate’owi w stójce do starszego brata brakuje jeszcze sporo, ale ostatnia forma Davisa nie napawa mnie optymizmem co do jego szans. Marcus jest co raz wolniejszy, jego szczęka jest co raz słabsza. Natomiast Diaz w debiucie w wadze półśredniej wypadł lepiej niż dobrze. Przewiduję, że podopieczny Cesara Gracie pokona byłego boksera w stójce.

  Joe Lauzon vs. Gabe Ruediger
  Joe Lauzon przez decyzję. Jestem ciekaw występu Lauzona po kolejnej dłuższej przerwie. Ruediger mimo, że stał się obiektem kpin po piątym TUFie, jest ostatnio w bardzo dobrej formie i może lokalnemu bohaterowi napsuć sporo krwi. Ostatecznie jednak Lauzon powinien mieć paliwa na wygranie dwóch pierwszych rund.

  Andre Winner vs. Nik Lentz
  Andre Winner przez TKO, runda 2. Kolejny z Anglików który nieźle zadomowił się w UFC. Winner ma całkiem solidną obronę przed obaleniami, a w stójce jest o klasę lepszy od Lentza. Jeśli Amerykanin będzie potrafił kłaść przeciwnika na plecy, to nie dotrwa do końcowej syreny.
  Dan Miller vs. John Salter
  Dan Miller przez decyzję. Co prawda to Salter jest lepszym zapaśnikiem z tej dwójki, ale wierzę, że Miller będzie potrafił bronić jego prób obaleń i wreszcie przerwie passę porażek. Większy z braci Millerów może nie jest wirtuozem stójki, ale na Saltera powinno wystarczyć.
  Nick Osipczak vs. Greg Soto
  Nick Osipczak przez decyzję. Osipczak pokazał w walkach z Riddle’em i Story, że potrafi sobie radzić z amerykański zapaśnikami. Soto to mniej utalentowany zawodnik od wymienionej dwójki, więc Anglik powinien sobie z nim poradzić.

  Mike Pierce vs. Amilcar Alves
  Mike Pierce przez decyzję. Alves to cenny nabytek dla UFC, ale Pierce to zbyt mocny rywal na jego debiut. Amerykanin zdominuje go zapaśniczo i spokojnie wygra decyzję.
  TJ (156-89, 63,7%)
  B.J. Penn vs. Frankie Edgar
  Penn wie co go kosztowało niefortunną decyzję w pierwszej walce i o wiele łatwiej będzie mu wyeliminować błędy niż Edgarowi wymyślić coś co faktycznie i zasłużenie pozwoli mu wygrywać rundy. Penn wyjdzie bardziej agresywny i pokaże, że jeszcze nie ma ochoty żegnać się z przewodnictwem w dywyzji. Penn, poddanie, 3 runda.

  Randy Couture vs. James Toney
  Prosty, zmiana poziomów, obalenie, przejście gardy, duszenie. Couture, poddanie, 1 runda.

  Demian Maia vs. Mario Miranda
  Miranda ma potężne uderzenie i jest silny w klinczu dzięki doświadczeniu z zapasów klasycznych. BJJ Maii jest wybitne ale miał on problemy z poddaniem zawodników, mających o grapplingu pojęcie jak Miller i McDonald. Miranda utrzyma walkę w stójce i nie da się poddać w razie przeniesienia zawodów do parteru i przez 15 minut wypunktuje mistrza ADCC. Miranda przez decyzję.

  Kenny Florian vs. Gray Maynard
  Po walce z Clementim Maynard uległ presji walczenia “widowiskowo”. Skończyło się to dla niego o wiele groźniejszą walką z Huertą niż mógł mieć i decyzją z Diazem, którą uważam, że przegrał. Jeśli będzie szedł na wymianę z Florianem to może nie dotrwać do decyzji. Pewniejszą opcją jest 15-minutowy mecz zapaśniczy, ale uważam, że Florian będzie na tyle dobry z pleców by jakoś temu zaradzić. Florian przez decyzję.

  Nate Diaz vs. Marcus Davis
  Davis zaskoczył mnie potrzebując dwóch rund na odprawienie Gouleta. Myślę, że wiek już dopadł fałszywego Irlandczyka i nie rokuje to dobrze przeciw zadającemu tysiące ciosów Diazowi. W drugiej, trzeciej rundzie Davis odczuje, że przyjął zbyt dużo i legnie na deski. Diaz, TKO, 3 runda.

  Joe Lauzon vs. Gabe Ruediger
  Jasne, Ruediger skończył 6 zawodników z rzędu ale, poza ostatnim, byli to kelnerzy. Zasłużył na drugą szansę ale będzie to szansa ulotna bo Lauzon łatwo powinien go poddać w parterze. Lauzon, poddanie, 1 runda.

  Andre Winner vs. Nik Lentz
  Nie trzeba być jasnowidzem, żeby przewidzieć strategię Lentza – klincz i obalenia. Powstrzymanie tych drugich będzie poważnym sprawdzianem dla Winnera, który nie walczył z silnymi zapaśnikami. Mimo to, uważam, że uda mu się to w większości wypadków i solidnie obije Lentza w stójce dzięki swoim bardzo dobrym umiejętnościom bokserskim. Winner przez deczyję.

  Dan Miller vs. John Salter
  Choć postawiłem na Saltera przeic McDonaldowi, podobnemu rywalowi do Millera, sposób w jaki ta walka się rozstrzygnęła niczego przydatnego mnie nie nauczył. Wykluczając bolesne kontuzje grappling Millera powinien wystarczyć by poddać niedoświadczonego rywala i uniknąć 4 porażki z rzędu pod banderą UFC. Miller, poddanie, 2 runda.
  Nick Osipczak vs. Greg Soto />Osipczk ma zaskakująco dobre zapasy, których powinien użyć by wypunkyować Soto w stójce lub z górnej pozycji. Osipczak przez decyzję.
  Mike Pierce vs. Amilcar Alves
  Pierce może nie walczy w spektakularny sposób jak Alves ale był w klatce z najlepszymi (Fitch) i radził sobie całkiem nieźle. Postawię na sprawdzony towar. Pierce przez decyzję.
  Fusel (145-100, 59,2%)
  B.J. Penn vs. Frankie Edgar - BJ Penn (ko/tko)
  Randy Couture vs. James Toney – Randy Couture (sub)
  Demian Maia vs. Mario Miranda – Demian Maia (sub)
  Kenny Florian vs. Gray Maynard – Gray Maynard (dec)
  Nate Diaz vs. Marcus Davis – Nate Diaz (sub)
  Joe Lauzon vs. Gabe Ruediger - Joe Lauzon (sub)
  Andre Winner vs. Nik Lentz - Andre Winner (ko/tko)
  Dan Miller vs. John Salter – Dan Miller (dec)
  Nick Osipczak vs. Greg Soto - Nick Osipczak (dec)
  Mike Pierce vs. Amilcar Alves - Amilcar Alves (ko/tko)
  Tjo (92-73, 55,8%)
  B.J. Penn vs. Frankie Edgar – B.J. Penn, TKO.
  Randy Couture vs. James Toney – Randy Couture, Sub.
  Demian Maia vs. Mario Miranda – Demian Maia, Sub.
  Kenny Florian vs. Gray Maynard – Kenny Florian, Sub.
  Nate Diaz vs. Marcus Davis – Marcus Davis, TKO/KO.
  Joe Lauzon vs. Gabe Ruediger – Joe Lauzon, Dec.
  Andre Winner vs. Nik Lentz – Andre Winner, Dec.
  Dan Miller vs. John Salter – Dan Miller, Sub.
  Nick Osipczak vs. Greg Soto – Greg Soto, Dec.
  Mike Pierce vs. Amilcar Alves – Amilcar Alves, TKO
  defthomas (?%)

  B.J. Penn vs. Frankie Edgar – B.J. Penn, by “all they have is little Frankie” hehe
  Randy Couture vs. James Toney – Randy Couture, by Bitchout
  Demian Maia vs. Mario Miranda – Demian Maia by sub
  Kenny Florian vs. Gray Maynard – Kenny Florian by cut [​IMG]
  Nate Diaz vs. Marcus Davis – Nate Diaz by Stockton attitude
  Joe Lauzon vs. Gabe Ruediger – Joe Lauzon
  Andre Winner vs. Nik Lentz – Andre Winner
  Dan Miller vs. John Salter – Dan Miller, Sub.
  Nick Osipczak vs. Greg Soto – Nick Slick Osipczak
  Mike Pierce vs. Amilcar Alves – Amilcar Alves


  UFC 118: Typowanie
   
 2. Domator89

  Domator89 Maximum FC
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 25, 2010
  Komentarze:
  1,709
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Toney trzymam kciuki! :D
   
 3. Paz

  Paz Brutaal
  Featherweight

  Dołączył:
  Jul 31, 2009
  Komentarze:
  488
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Niech mu Toney zgasi światło. Błagam!
   
 4. Tens

  Tens WSOF
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jul 9, 2009
  Komentarze:
  3,527
  Zdobyte Lajki:
  7
  Punkty:
  1,790
  Niech mu Randy odetnie dopływ tlenu. Błagam!
   
 5. jurass

  jurass BAMMA
  Bantamweight

  Dołączył:
  Feb 4, 2010
  Komentarze:
  776
  Zdobyte Lajki:
  10
  Punkty:
  1,790
  niech Toney zgasi swiatla Danie. Blagam!
   
 6. Lobaldo

  Lobaldo Oplot Challenge
  Lightweight

  Dołączył:
  Aug 21, 2010
  Komentarze:
  20
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Co z koszulką bo był news i nie ma?:P
   
 7. Kolczu

  Kolczu Brutaal
  Welterweight

  Dołączył:
  Aug 19, 2010
  Komentarze:
  532
  Zdobyte Lajki:
  41
  Punkty:
  1,790
  “Widziałem strach w jego oczach. Jego fani się nim zachwycali jaki jest twardy, lecz ja widziałem co innego. On w życiu nie widział jeszcze kogoś takiego jak ja. Jeśli zamierza podjąć ze mną otwartą wymianę, znokautuję tego sku… – powiedział ekscentryczny pięściarz, odnosząc się również do panującego na tronie organizacji UFC wagi ciężkiej Brocka Lesnara, który przecież odebrał tytuł właśnie Randy’emu – Powiem wam coś, Lesnar nie ma w ogóle serca do walki. Każdy widział to w jego ostatnim występie, gdzie uciekał jak kurczak. On jest mistrzem UFC, a ja mistrzem całej wagi ciężkiej – zakończył James.” – Fajne jest zdanie o Lesnarze :p. bardzo trafione można rzec.
   
 8. michcio7

  michcio7 Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Mar 29, 2010
  Komentarze:
  65
  Zdobyte Lajki:
  7
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Fajnie by było jak by Couture zafundował KO Toneyowi to James by zobaczył że stójka w boksie i mma “lekko” się różni.
   
 9. spartan

  spartan BAMMA
  Middleweight

  Dołączył:
  Jun 7, 2009
  Komentarze:
  979
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  TONEY by K.O.:) inaczej tego nie widzę hahahhah
   
 10. as i lay dying

  as i lay dying Brutaal
  Super Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2010
  Komentarze:
  674
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  1,790
  Toney 1 runda przez latającą omoplate lub gogoplate ;DD
   
 11. Sajd

  Sajd Ground Game

  Dołączył:
  Mar 30, 2010
  Komentarze:
  2,625
  Zdobyte Lajki:
  148
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Szczecin
  Toney przez latającą omoplatę. hahahahahah padłem :D
   
 12. Leglocker

  Leglocker Jungle Fight
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Jul 29, 2010
  Komentarze:
  391
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Dziadek Randy załatwi sprawę szybko: klincz, obalenie, dosiad, a po tym zaleje Toneya gradem łokci. Kaczor Duffy nie będzie miał wyjścia – odklepie, a potem wizyta u chirurga plastycznego [​IMG]


  BTW ciekawe co by się stało gdyby Toney zgasił mu światło? Czy wysłuchaliby jego próśb i dali mu Lesnara?
   
 13. Tens

  Tens WSOF
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jul 9, 2009
  Komentarze:
  3,527
  Zdobyte Lajki:
  7
  Punkty:
  1,790
  Kolejny byłby Jon Jones, a tu nic by już Toneyowi nie pomogło [​IMG]
   
 14. jurass

  jurass BAMMA
  Bantamweight

  Dołączył:
  Feb 4, 2010
  Komentarze:
  776
  Zdobyte Lajki:
  10
  Punkty:
  1,790
  paradoksalnie wydaje mi sie ze Couture ma wieksze szanse z Toneyem niz JJ Bones
   
 15. Shoocker

  Shoocker Lejdis Fajt Najt

  Dołączył:
  Sep 3, 2009
  Komentarze:
  7,892
  Zdobyte Lajki:
  7,009
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Podkarpackie
  Toney moze jedynie zgasic swiatlo u siebie w pokoju [​IMG]
   
 16. WANDYFAN

  WANDYFAN Jungle Fight
  Heavyweight

  Dołączył:
  Feb 4, 2009
  Komentarze:
  421
  Zdobyte Lajki:
  47
  Punkty:
  1,790
  wydaje mi się że Toney nie jest typem fightera który by klepał po ciosach
   
 17. Hang

  Hang WSOF
  Welterweight

  Dołączył:
  Feb 5, 2010
  Komentarze:
  3,276
  Zdobyte Lajki:
  658
  Punkty:
  1,790
  #jurass


  Dlaczego tak uważasz ? Po za zdecydowanie mniejszym doświadczeniem i trochę gorszym boksem to imo JJ jest właśnie "ulepszoną" wersją Cpt. America.
   
 18. Shoocker

  Shoocker Lejdis Fajt Najt

  Dołączył:
  Sep 3, 2009
  Komentarze:
  7,892
  Zdobyte Lajki:
  7,009
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Podkarpackie
  No nie wiem Wandy czy dostal on kiedys mocno z lokcia, albo w takich rekawicach zbieral hammerfisty.
   
 19. Zelboys06

  Zelboys06 Shark Fights
  Middleweight

  Dołączył:
  Feb 18, 2010
  Komentarze:
  1,295
  Zdobyte Lajki:
  3
  Punkty:
  1,790
  Typy Defa, szczegolnie Stockton attitude i bitchout zajebiste [​IMG]


  Venom, TJ – ktory od ktorego przepisywal [​IMG] ?
   
 20. WANDYFAN

  WANDYFAN Jungle Fight
  Heavyweight

  Dołączył:
  Feb 4, 2009
  Komentarze:
  421
  Zdobyte Lajki:
  47
  Punkty:
  1,790
  na pewno Toney nie doświadczył jeszcze łokcia na twarzy ale myślę że jest twardym gościem [​IMG]
   

Share This Page