1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

UFC 117: typowanie ( UPDATE )

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Tidzej, Aug 7, 2010.

 1. Tidzej

  Tidzej Bellator
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 17, 2008
  Komentarze:
  4,849
  Zdobyte Lajki:
  1,814
  Punkty:
  2,790
  [​IMG]
  (fot. Tracy Lee / Combatlifestyle.com)

  Pierwsze z dwóch PPV UFC już dzisiejszej nocy i czas na tradycyjne typowania. Żeby wysłać swoje typy na poczet Typera jak zwykle należy napisać maila na typer@mmarocks.pl z zawarciem w temacie wiadomości swojego nicka i UFC 117. Nasze typy po kliknięciu:

  UPDATE: Firma Brawler.pl po raz kolejny podnosi stawkę typowania, fundując rashguard Hitman All Star.

  Zostanie on wylosowany wśród osób z najlepszym wynikiem typowania dzisiejszej gali.


  Venom (143-77, 65%)
  Anderson Silva vs. Chael Sonnen
  Anderson Silva przez poddanie, runda 2. Jeśli Anderson nie zrobi tego co w pojedynku z Maią nie bardzo widzę jak Sonnen może dotrwać do końca starcia. Spodziewam się, że w pierwszej rundzie Pająk będzie bronił obaleń i bił pretendenta w stójce. W drugiej Sonnen w końcu przeniesie walkę na ziemię i tam właduje się w trójkąt lub balachę. Jedyną drogą Chaela do zwycięstwa jest pięcio-rundowa decyzja, bo w karierze nie kończył żadnych klasowych rywali. Taki scenariusz też jest mało prawdopodobny, bo Silva ma za dobre defensywne zapasy, za dobrze wiąże rywali w gardzie i w końcu Sonnen nie ma też kondycji by kłaść go na plecy regularnie przez 25 minut.

  Jon Fitch vs. Thiago Alves
  Thiago Alves przez decyzję. Wydaję mi się, że od rewanżu to jednak Alves zrobił dużo większe postępy. W stójce jest o klasę lepszy od Fitcha, jednocześnie niezwykle poprawił defensywne zapasy. Jon nie jest tak eksplozywnym i wszechstronnym zapaśnikiem jak GSP, by obalić Thiago na środku klatki, a pod ścianą Brazylijczyk będzie się skutecznie bronił, ewentualnie wstawał wykorzystując siatkę. Dodatkowo Fitch ostatnio bardzo wolno zaczyna, a potem męczy się pod koniec pojedynku. Starcie powinno być wyrównane, ale Alves wyciągnie decyzję.

  Clay Guida vs. Rafael Dos Anjos
  Clay Guida przez decyzję. Sam do końca nie jestem przekonany co do tego typu. Dos Anjos jest generalnie lepszym zawodnikiem, ale chaotyczny styl Guidy nie dość, że często źle działa na jego rywali to jeszcze w dziwny sposób przekonuje sędziów. Jeśli Clay nie wpakuje się w jakieś poddanie, wygra decyzję dużo klinczując i machając włosami.

  Matt Hughes vs. Ricardo Almeida
  Matt Hughes przez decyzję. Skoro Hughes był w stanie wypunktować Serrę, nie bardzo widzę dlaczego nie miałby zrobić tego samego z Almeidą. Brazylijczyk nie przedstawia takiego zagrożenia w stójce co jego nowojorski kolega i chyba jest też gorszym zapaśnikiem. Spodziewam się piętnastu minut bez znaczącej ofensywy z obu stron i werdykt dla tego, który był więcej na górze.

  Junior Dos Santos vs. Roy Nelson
  Junior Dos Santos przez KO, runda 2. O ile siła ciosu Cigano nie jest jakaś wyjątkowa jak na wagę ciężką to tym co go wyróżnia jest niesamowita jak na tę kategorię szybkość. Nelson nie powinien ani przez chwilę próbować iść na wymianę, tylko starać się obalać. Nawet jak mu się to uda to Dos Santos to nie Kimbo czy McSweeney i w crucifixa raczej nie da się złapać, a innych narzędzi kończenia rywali Roy nie posiada. O ile Big Country może wygrać pierwszą rundę, to podobnie jak w walce z Arlovskim w drugiej już będzie mocno zmęczony i wtedy Brazylijczyk odprawi go w stójce zapewniając sobie walkę o pas.
  >Tim Boetsch vs. Todd Brown
  Tim Boetsch przez TKO, runda 1. Brown to raczej nie jest zawodnik kalibru UFC, a Boetsch zasłużył sobie na powrót solidnymi wygranymi, powinien zdemolować rywala w stójce.
  Dustin Hazelett vs. Ricky Story
  Dustin Hazelett przez poddanie, runda 2. Jeśli Hazelett wyniósł jakąś lekcję z pojedynku z Daleya powinien skracać dystans klinczować Story’ego i tam szukać okazji do ściągnięcia go na ziemię, nawet do gardy. Ricky to utalentowany zawodnik, ale często walczy niezbyt mądrze taktycznie i McLovin powinien to wykorzystać serwując mu jedno ze swoich nietypowych poddań.

  Rodney Wallace vs. Phil Davis
  Phil Davis przez TKO, runda 2. Davis będzie miał za dużą przewagę w zapasach i warunkach fizycznych by Wallace sprawił mu jakikolwiek kłopot.

  Johny Hendricks vs. Charlie Brenneman
  Johny Hendricks przez decyzję. Nie dość, że Hendricks jest lepszym zapaśnikiem, to jeszcze góruje nad Brennemanem w pozostałych płaszczyznach.

  Christian Morecraft vs. Stefan Struve
  Stefan Struve przez poddanie, runda 2. Morecraft z tego co widziałem na youtube nie zrobił na mnie dużego wrażenia. Może mocno obić Struve, w końcu udało się nawet Stojnicowi, ale ostatecznie Holender wyciągnie mu jakieś poddanie.

  Dennis Hallman vs. Ben Saunders
  Ben Saunders przez TKO, runda 2. Hallman to nie Jon Fitch, więc nie utrzyma Saundersa przez trzy rundy na plecach. W stójce Ben pozbawi go kontraktu z UFC.
  TJ (140-80, 63,6%)
  Anderson Silva vs. Chael Sonnen
  Jeśli ktoś nie jest klonem Andersona Silvy nie powinien stać z Brazylijczykiem. Sonnen zdaje sobie z tego sprawę i wie też, że jedyny sposób na wygranie to wymęczenie 25-minutowej decyzji o czym sam wspominał. Amerykanin będzie obalał Silvę, zwłaszcza na początku ale nie wierzę, że będzie w stanie uciekać się do tej samej sztuczki runda po rundzie. Silva ma przyzwoitą gardę i potrafi zneutralizować w niej rywali do momentu powrotu do stójki a Sonnen notorycznie, w każdej walce w UFC nie silił się na jej przechodzenie. Jeśli sędzią będzie Herb Dean koniec przyjdzie zapewne szybciej znając jego tendencje do szybkich powrotów do stójki ale nawet jeśli będzie to ktoś inny, efekt będzie podobny. Albo Sonnen właduje się w jakieś poddanie (zwykle trafiał na gilotyny z Millerem i Marquardtem) przy obalaniu albo Anderson odprawi go w brutalny sposób w stójce. Oczywiście całkiem możliwy jest też scenariusz 25-minutowego nabijania się z Sonnena, tak czy inaczej sic transit gloria Sonnen. Silva, TKO, 3 runda.

  Jon Fitch vs. Thiago Alves
  Jeszcze kilka tygodni temu stawiałbym na Alvesa. W tym momencie jego rozłąka z oktagonem trwała zbyt długo bym był taki pewien. Jeśli obydwoje są dysponowani na 100% to Brazylijczyk wygrałby tą walkę ale myślę, że niedawna operacja i problemy z wagą odbiją się na jego występie. Alves wygra pierwszą rundę ale Fitch wyszarpie kolejne dwie nad zmęczonym zawodnikiem ATT. Lubię przypominać jak słabo wypadł Amerykanin w ostatniej minucie walki z Piercem ale na UFC 111, przeciw Saundersowi, nie stracił inicjatywy do ostatniego gongu. Fitch przez decyzję.
  Clay Guida vs. Rafael Dos Anjos
  Dos Anjos ostatnio robi spore postępy i nie przypomina zawodnika, który został znokautowany kompletnie markowanym podbródkowym przez Stephensa. Myślę, że stójkę podciągnął już na taki poziom by zmusić Guidę do obaleń a tam będzie potrafił poddać słynącego z słabej obrony BJJ zapaśnika. Dos Anjos, poddanie, 2 runda.

  Matt Hughes vs. Ricardo Almeida
  Walka Hughesa z Renzo była tragiczna, na szczęście z powodu decyzji w walce Penna z Edgarem i wybryków Andersona w main evencie nikt o niej nie pamięta. Hughes, tradycyjnie nigdy nie bojący się parteru, albo uparł się na stójkę albo obawiał się poddań Renzo. Dwa lata temu były mistrz był jeszcze w stanie obalić Thiago Alvesa, teraz nie jestem pewien czy stać go na podobny wyczyn. Almeida to nie Alves ale to dobry grappler, który powinien potrafić zrzucić Hughesa AD 2010 i wypunktować go w stójce. Almeida przez decyzję.
  Junior Dos Santos vs. Roy Nelson
  To czy ta walka będzie wyrównana zależy w dużej mierze od tego jak naprawdę prezentuje sie parter Cigano. Nelson na pewno będzie próbował obalić Brazylijczyka bo wymieniając ciosy stoi na gorszej pozycji. Przyznam, że to trochę jak wróżenie z fusów ale uwierzę, że parter dos Santosa jest na tyle dobry by nie dać się odklepać Nelsonowi i Cigano wystarczająco obije Nelsona w stójce by zwyciężyć. Dos Santos, TKO, 3 runda.

  Tim Boetsch vs. Todd Brown
  Brown to stereotypowy fighter z środkowego zachodu z napompowanym kelnerami rekordem. Boetsch pokazał, że na niskich szczeblach UFC potrafi sobie radzić i myśle, że poradzi sobie z Brownem. Boetsch, TKO, 2 runda.

  Dustin Hazelett vs. Ricky Story
  Story miał problemy z grapplingiem Nicka Osipczaka i tak naprawdę, powinien przegrać w Abu Zabi. Jeśli nie będzie obalał Hazeletta to może ma szanse na wygranie ale po pierwsze, Story notorycznie olewa podpowiedzi narożnika a pod drugie jeśli nie on to Hazelett będzie dążył do przeniesienia walki do parteru. Z szacunkiem dla naszego quasi-rodaka ale parter Osipczaka jest daleko za parterem Hazeletta. Hazelett, poddanie, 1 runda.

  Rodney Wallace vs. Phil Davis
  Biedny Rodney Wallace – jeszcze kilkanaście dni temu mógł spodziewać się wygranej z Nedkowem, niestety Phil Davis go stłamsi. Davis, poddanie, 2 runda.

  Johny Hendricks vs. Charlie Brenneman
  Obydwaj to zapaśnicy, którzy opierają swoje strategię na obalaniu rywali. Z tej dwójki zdecydowanie lepszym w tym aspekcie jest Hendricks. Hendricks przez decyzję.

  Christian Morecraft vs. Stefan Struve
  Postawię bezpiecznie na znany towar w postaci Struve. Walki Morecrafta na youtube nie są powalające i myślę, że Holendra stac na wygraną, jesli nie przez poddanie to przez brzydką walkę na punkty jak z Buentello. Struve przez decyzję.

  Dennis Hallman vs. Ben Saunders
  Dni chwały Denisa Hallmana dawno już minęły. Saunders jest większy i lepszy we wszystkim co składa się na MMA. Walka do jednej bramki. Saunders, TKO, 1 runda.

  Fusel (126-94, 57,3%)Anderson Silva vs. Chael Sonnen – Anderson Silva (ko/tko)
  Jon Fitch vs. Thiago Alves - Thiago Alves (ko/tko)
  Clay Guida vs. Rafael Dos Anjos - Clay Guida (ko/tko)
  Matt Hughes vs. Ricardo Almeida – Matt Hughes (dec)
  Junior Dos Santos vs. Roy Nelson – Junior Dos Santos (ko/tko)
  Tim Boetsch vs. Todd Brown - Tim Boetsch (dec)
  Dustin Hazelett vs. Ricky Story – Dustin Hazelett (sub)
  Rodney Wallace vs. Phil Davis – Phil Davis (ko/tko)
  Johny Hendricks vs. Charlie Brenneman – Johny Hendricks (dec)
  Christian Morecraft vs. Stefan Struve – Stefan Struve (sub)
  Dennis Hallman vs. Ben Saunders - Ben Saunders (dec)defthomas
  W sumie już nie mam żadnych szans na opuszczenie strefy spadkowej w tym sezonie typera więc znowu wracam do strategii typowania czymś innym niż “pure brain power”:)

  Anderson Silva vs. Chael Sonnen

  Stawiam na Sonnena za najlepszy trash talk przed walką jaki widziała matka ziemia

  Jon Fitch vs. Thiago Alves

  Thiago Alves mimo że miał problemy ze zbijaniem wagi dla mnie czyli przeciętnego fana MMA jest duuuużo ciekawszym fighterem niż Jon “6 decyzji w 6 walkach” Fitch dlatego właśnie to jemu będę kibicować dzisiejszej nocy.

  Clay Guida vs. Rafael Dos Anjos

  C`mon! Jak można stawiać przeciwko szalonemu Cavemenowi. Guida by total outwork and crazy hairstyle

  Matt Hughes vs. Ricardo Almeida

  Matt Hughes w poprzedniej swojej walce wyglądał fatalnie na tle jeszcze gorszego Renzo. Nie dość że wyglądał fatalnie to na dodatek wyglądał “staro”. Mam wrażenie że młodszy i mniej zużyty Big Dog Almeida wyciągnie W w tej walce.

  Junior Dos Santos vs. Roy Nelson

  Ech, Roy ma przed sobą 2 bardzo ciężkie walki. Pierwszą z Santosem który ma boks i obronę przed obaleniami chyba lepszą od Arlovskiego który poradził sobie z Bog Countrym, A drugą w przypadku porażki z Juniorem, prawdopodobnie z Carwinem. Ech, grubasy mają ciężko w życiu

  Tim Boetsch vs. Todd Brown

  Tim Botch bo nie wiem kim jest drugi zawodnik i bo Boetsch zawsze walczy efektownie w UFC

  Dustin Hazelett vs. Ricky Story

  Mimo tego że bardzo lubię styl Dustina to Rick Story będzie w tej walce zbyt silnym przeciwnikiem dla niego. Story by brutal GnP

  Rodney Wallace vs. Phil Davis

  “Mr Wonderfull” będzie niestety tym który zwolni Rodney`a z UFC po jak sądzę krótkiej walce.

  Johny Hendricks vs. Charlie Brenneman

  Christian Morecraft vs. Stefan Struve

  Dennis Hallman vs. Ben Saunders
  R.O.B.

  Anderson Silva vs. Chael Sonnen – Anderson Silva przez TKO
  Jon Fitch vs. Thiago Alves – Fitch przez decyzję
  Clay Guida vs. Rafael Dos Anjos – Dos Anjos przez poddanie
  Matt Hughes vs. Ricardo Almeida – Hughes przez decyzję
  Junior Dos Santos vs. Roy Nelson – Dos Santos przez TKO
  Tim Boetsch vs. Todd Brown – Boetsch przez TKO
  Dustin Hazelett vs. Ricky Story – Hazelett przez poddanie
  Rodney Wallace vs. Phil Davis – Davis przez TKO
  Johny Hendricks vs. Charlie Brenneman – Hendricks przez decyzję
  Christian Morecraft vs. Stefan Struve - Struve przez poddanie
  Dennis Hallman vs. Ben Saunders - Saunders przez TKO


  UFC 117: typowanie ( UPDATE )
   
 2. GLF

  GLF KSW
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 31, 2010
  Komentarze:
  6,028
  Zdobyte Lajki:
  5
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  :D


  No proszę, V i TJ na głównej karcie zgadzają się tylko co do Pająka i Cygana o_O
   
 3. Tens

  Tens WSOF
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jul 9, 2009
  Komentarze:
  3,527
  Zdobyte Lajki:
  7
  Punkty:
  1,790
  Zwariowałem. Wytypowałem 5:0 dla Brazylii [​IMG]
   
 4. Garfield_70ccm

  Garfield_70ccm BAMMA
  Welterweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2010
  Komentarze:
  916
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  patrzcie jak Arianne spogląda:)
   
 5. ketrab

  ketrab Jungle Fight
  Featherweight

  Dołączył:
  Jan 3, 2010
  Komentarze:
  239
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Witam, w jakim serwisie bukmacherskim sa zaklady ?
   
 6. madafaka

  madafaka Maximum FC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 2, 2010
  Komentarze:
  1,688
  Zdobyte Lajki:
  4
  Punkty:
  1,790
  4:1 dla Brazylii, honorowe zwycięstwo Fitcha .
   
 7. drifter

  drifter Brutaal
  Featherweight

  Dołączył:
  Sep 1, 2009
  Komentarze:
  472
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  TJ:
  Współczesne imiona i nazwy po łacinie odmieniamy też, a więc “sic transit gloria Sonnenis”. [​IMG] Niemniej uznanie za erudycję i brawurę. [​IMG]
   
 8. Guest

  Guest Guest

  jest może jakiś filmik z ważenia ??
   
 9. Guest

  Guest Guest

  już znalazłem niżej , nie zwróciłem uwagi
   
 10. 3kamil3

  3kamil3 Brutaal
  Super Heavyweight

  Dołączył:
  Jun 22, 2010
  Komentarze:
  676
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  trzeba podawać tylko że ktoś wygra czy jeszcze w jakim stylu wygra
   
 11. sobel

  sobel Brutaal
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 15, 2010
  Komentarze:
  629
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  czy gala bedzie na orange sport bo według pogramu nie bedzie czekam na odpowiedz
   
 12. Garfield_70ccm

  Garfield_70ccm BAMMA
  Welterweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2010
  Komentarze:
  916
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  będzie trąbią o tym od tygodnia, sprawdź jutro program bo jest o 3 w nocy
   
 13. madafaka

  madafaka Maximum FC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 2, 2010
  Komentarze:
  1,688
  Zdobyte Lajki:
  4
  Punkty:
  1,790
  @ 3kamil3 tylko kto wygra.
   
 14. 3kamil3

  3kamil3 Brutaal
  Super Heavyweight

  Dołączył:
  Jun 22, 2010
  Komentarze:
  676
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  @madafaka
  dzięki
   
 15. Cactus

  Cactus Moderator Cohones

  Dołączył:
  Aug 4, 2010
  Komentarze:
  7,452
  Zdobyte Lajki:
  9,338
  Punkty:
  3,790
  Płeć:
  Male
  Będzie stream na MMArocks.pl ?
   
 16. Max

  Max Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Feb 9, 2010
  Komentarze:
  49
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Gala bedzie leciala na tomciotv.com w dobrej jakosci ale nie badzcie zydami i wyslijcie chociaz za 2 zl esa:)
   
 17. Shoocker

  Shoocker Lejdis Fajt Najt

  Dołączył:
  Sep 3, 2009
  Komentarze:
  7,817
  Zdobyte Lajki:
  6,873
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Podkarpackie
  Spider by ''ostre wciry''.
  Thiago mam nadzieje ze wygra, chociaz nie jestem pewny co do jego formy po przerwie, w koncu Fitch wyciaga decyzje bez przerw od 2007 roku :D
  Polubilem przyszlego mistrza HW Santos win by brutal KO.
  Matt przez decyzje.
   
 18. Marian

  Marian Jungle Fight
  Featherweight

  Dołączył:
  Mar 5, 2010
  Komentarze:
  255
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Widać wszyscy stawiają krzyżyk na Nelsonie [​IMG] Zobaczymy jeśli dojdzie do obalenia przez Roy-a jak Junior sobie poradzi bo ja mimo wszystko nie wierze w jego umiejętności na glebie. Parter w porownaniu do stojki Juniora to zupełnie co innego
   
 19. Shoocker

  Shoocker Lejdis Fajt Najt

  Dołączył:
  Sep 3, 2009
  Komentarze:
  7,817
  Zdobyte Lajki:
  6,873
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Podkarpackie
  Nie wiem jak z cardio u Nelsona, ale jak pisal Venom nie za dobrze, wystarczy ze Santos zneutralizuje jego bjj. Co da mu szanse w pozniejszych rundach na znokautowanie zmeczonego Big Country'iego.
   
 20. Marian

  Marian Jungle Fight
  Featherweight

  Dołączył:
  Mar 5, 2010
  Komentarze:
  255
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Jestem zdania ze Junior jest faworytem starcia ale absolutnie nie skreślam Nelsona. Jedyną rzeczą która mnie drażni to to że Roy jeżeli wygra to dostaje możliwość walki o pas Cigano musi stoczyć 6 pojedynków żeby w 7 móc walczyć o pas.
   

Share This Page